/\ tada tai veiks kaip prevencija. Sveikatos apsauga.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTai galima nepirkti ir sulčių, arbatos bei kefyro, bet nedaug yra tokių, kurie gertų vien vandenį .
Comment
-
Tūlas Tautvydas Marčiulaitis spot on savo feisbuke:
Gal cia tik pas mane pilnas fejsbukas jau koki pusmeti gailiai rypaujanciu del darbo kodekso, bet sakyciau enaf sitos psichozes.
Musu mokesciu sistema gaunancius maziausias pajamas ir tik is ju gyvenancius apmokestina kaip Skandinavija savo turtingiausius, o gaunancius didziausias pajamas ir gyvenancius is keliu saltiniu apmokestina kaip Airija Apple- artejanciu prie nulio tarifu.
Del ko nei darbuotojai gali atlyginimu gaut, nei darbdaviai kazka labai idomaus pagal darbo sutarti moket.
Del ko nesurenkami mokesciai nei i valstybes, nei i Sodros biudzeta, apmokestinamu pajamu vidurkis neatspindi realiu pajamu, o darbo sutartys greitai bus naudojamos tik valstybinese institucijose.
Gal butu laikas nustot bandyt kazkaip irodyt, kad verslui yra esminis skirtumas, ar atleist darbuotoja per tris, ar per 14 dienu ir pradet sprest realias problemas ?
Ir ne, nemanau, kad Brezneva menantis darbo kodeksas yra gerai. Bet jei nera variklio, tai net ir baisei kiec spoileris su baisei graziom greicio juostom tikrai nepades.
Get real- rinka pati save susitvarko. Todel kol jus del darbo kodekso pjaunates, del kreivos
mokesciu sistemos greitai kodekso visai nebereikes, nes dirbanciuju pagal sutartis tiesiog neliks.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Visą laiką maniau ir dabar tebemanau kad pagrindinė Lietuvos bėda yra visiškai netikęs švietimas. Iš čia išplaukia ir emigracija, ir permainų baimė, noras nugyventi nieko nekeičiant, nes gal bus dar blogiau. Tą efektą matome batalijose dėl darbo kodekso. Blogas švietimas - mažai inovacijų. Štai menkutis pavyzdys, Danijos kompanija Lego, užvertusi visą pasaulį plastmasės gabaliukais ir gaunanti didelius pelnus. Tai viena gražiausių sėkmės istorijų, kai praktiškai iš nieko daromi dideli pinigai. Lietuvai reiktų eiti būtent tokia kryptimi, bet didelėje dalyje gyventojų nėra mentalinio pasiruošimo. Lietuviškas mentalitetas giliai pasąmonėje sako: geriau nieko nekeisti, kad ko nenutiktų.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąVisą laiką maniau ir dabar tebemanau kad pagrindinė Lietuvos bėda yra visiškai netikęs švietimas. Iš čia išplaukia ir emigracija, ir permainų baimė, noras nugyventi nieko nekeičiant, nes gal bus dar blogiau. Tą efektą matome batalijose dėl darbo kodekso. Blogas švietimas - mažai inovacijų. Štai menkutis pavyzdys, Danijos kompanija Lego, užvertusi visą pasaulį plastmasės gabaliukais ir gaunanti didelius pelnus. Tai viena gražiausių sėkmės istorijų, kai praktiškai iš nieko daromi dideli pinigai. Lietuvai reiktų eiti būtent tokia kryptimi, bet didelėje dalyje gyventojų nėra mentalinio pasiruošimo. Lietuviškas mentalitetas giliai pasąmonėje sako: geriau nieko nekeisti, kad ko nenutiktų.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąLietuvai reiktų eiti būtent tokia kryptimi, bet didelėje dalyje gyventojų nėra mentalinio pasiruošimo.
P.S. 2004, pirmu reikalu įstojus į Europą, lietuviai pasistate miesto centre supermarketą "EUROPA"; nuo to laiko jie gyvena įsivaizdavimu, kad Europa - tai supermarketas. Tas įsivaizdavimas teka savo latentiniu gyvenimu, kartais primindamas apie save ypač ryškiais protrūkiais: 2013 IKEA, 2016 LIDL etc... Ta va, apie ką mes čia?... Aaa, tai gal kolkas apsiribokim MAXIMŲ ekonomika, ką?blaivumas išlaisvina
Comment
-
nuo to laiko jie gyvena įsivaizdavimu, kad Europa - tai supermarketas.
2014 m. straipsnis, yra neblogų vietų
http://sauliusspurga.lt/prezidentes-...etuvos-vizija/
Lietuvos valstybę vienijančios vizijos stoka ir žmonių susiskaldymas yra viena esminių šalies problemų. Tiesa, apie ją kalbama mažai, tačiau tai yra veiksnys, turintis didžiulę reikšmę. Viešojoje erdvėje ryškiausiai formuluojamos dvi skirtingos Lietuvos vizijos. Vienoje jų, technokratinėje-liberaliojoje, Lietuva matoma kaip sparčiai į Vakarų politinę ir ekonominę erdvę besiintegruojanti valstybė. Teigiama, kad Lietuva turi perimti, nukopijuoti Vakarų praktiką, kuri čia paprastai tapatinama su kraštutinėmis liberalizmo apraiškomis ir technokratiniu požiūriu. Net ir kultūra, švietimas, žiniasklaidos turinys čia tampa tik trupiniais laisvosios rinkos girnose – atseit, kam reikia, tas pasiims ir susimokės. Pagal šį požiūrį, tokie reiškiniai kaip emigracija ir socialinė atskirtis nėra problemos, nes tai laisvosios rinkos padariniai, kurių valstybė negali ir neturi koreguoti.
Comment
-
Parašė Zosys Rodyti pranešimąšita fraze, kaip man atrodo, yra giliai hermetiška, nes tai kartu tarsi kvietimas keistis, ir konstatavimas tame pačiame sakinyje, kad kvietimas kaip toks yra beprasmis. Iš to išplaukia, kad sąmoningas kelio rinkimasis ne asmeniniu, bet socialiniu lygmeniu (kaip visuomenes keitimo projektas) yra wishfull thinking.
P.S. 2004, pirmu reikalu įstojus į Europą, lietuviai pasistate miesto centre supermarketą "EUROPA"; nuo to laiko jie gyvena įsivaizdavimu, kad Europa - tai supermarketas. Tas įsivaizdavimas teka savo latentiniu gyvenimu, kartais primindamas apie save ypač ryškiais protrūkiais: 2013 IKEA, 2016 LIDL etc... Ta va, apie ką mes čia?... Aaa, tai gal kolkas apsiribokim MAXIMŲ ekonomika, ką?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąTai viena gražiausių sėkmės istorijų, kai praktiškai iš nieko daromi dideli pinigai. Lietuvai reiktų eiti būtent tokia kryptimi, bet didelėje dalyje gyventojų nėra mentalinio pasiruošimo. Lietuviškas mentalitetas giliai pasąmonėje sako: geriau nieko nekeisti, kad ko nenutiktų.
Comment
-
Kadangi iki tol ištisos kartos užaugo, manydamos, kad Minskas ir Erfurtas yra supermarketai, tai gal nieko baisaus. Ai, ir dar svogūnas su apelsinu irgi supermarketai.Paskutinis taisė senasnamas; 2016.09.12, 14:28.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąOk, ką konkrečiai J.U. padarė, kad Lietuva klestėtų? Gal kokią didelę visame pasaulyje žinomą įmonę įsteigė, ar prisidėjo prie jos organizavimo?
Comment
-
Dėl švietimo. Kol kas monopolis priklauso ir dar kažkiek metų priklausys tai sovietinei kartai, kur svarbiausia yra reglamentas, o europietiškam individualizmui vietos nėra. Bet 25 m. praėjo, jau užaugo nauja karta. Įsigalėjo internetas ir ten rašantys nuomonių formuotojai įgauna vis didesnę įtaką. Tai turėtų atsiliepti teigiamiems socialiniams pokyčiams po kokių 5-10 metų. Kol kas gali atrodyti, kad niekas negerėja - savotiškas sovietmetis žmonių galvose išliko iki šių dienų ir manau, tik pastaraisiais metais jis pradėjo vis labiau trupėt, t.y. žmonės nebedaro kažko, kas galbūt nepatinka, nes 'taip reikia' ar kad 'tokios paniatkės', o labiau klauso savo širdies, atsirenka, kas patinka, o kas ne. Kuo daugiau atsiras taip mąstančių žmonių, tuo daugiau šalyje jausis laisvės, tada tai prasimuštų ir iki valdžios sluoksnių. Pasikeistų ir požiūris į švietimą.
Comment
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąDėl švietimo. Kol kas monopolis priklauso ir dar kažkiek metų priklausys tai sovietinei kartai, kur svarbiausia yra reglamentas, o europietiškam individualizmui vietos nėra. Bet 25 m. praėjo, jau užaugo nauja karta. Įsigalėjo internetas ir ten rašantys nuomonių formuotojai įgauna vis didesnę įtaką. Tai turėtų atsiliepti teigiamiems socialiniams pokyčiams po kokių 5-10 metų. Kol kas gali atrodyti, kad niekas negerėja - savotiškas sovietmetis žmonių galvose išliko iki šių dienų ir manau, tik pastaraisiais metais jis pradėjo vis labiau trupėt, t.y. žmonės nebedaro kažko, kas galbūt nepatinka, nes 'taip reikia' ar kad 'tokios paniatkės', o labiau klauso savo širdies, atsirenka, kas patinka, o kas ne. Kuo daugiau atsiras taip mąstančių žmonių, tuo daugiau šalyje jausis laisvės, tada tai prasimuštų ir iki valdžios sluoksnių. Pasikeistų ir požiūris į švietimą.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąIndividai jau nyksta, o juos pakeisti ateina iš Afrikos su paniatkėmis
Pasaulyje švietimas kol kas užtikrinamas nepakankamai, nors situacija gerėja (paprasti dalykai: mokėjimas rašyt, skaityt), interneto prieinamumas. Taip pat dar reiktų užtikrinti mąstymą 'savo galva', bet neretai žmonėms tai daryti sunku, reikalingas kažkoks 'globėjas', tai sutvarkyti ir yra sunkiausia dalis
Comment
-
Kol kas monopolis priklauso ir dar kažkiek metų priklausys tai sovietinei kartai, kur svarbiausia yra reglamentas, o europietiškam individualizmui vietos nėra.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTrūksta fizikos, chemijos, matematikos mokytojų, nes tuos dalykus normaliai išmanant, kitur galima uždirbti gerokai daugiau nei dirbant mokytoju. Kol nebus susirūpinta, kaip į pedagogus privilioti gabiausius, o ne tuos, kurie kitur neįstoja, tol apie gerus švietimo rezultatus nėra ko svajoti.
Žodis "Trūksta" dažnai kelia juoką, nei susirūpinimą. Tai tegul kažką daro, kad netrūktų. Ar lengviau tiesiog paverkti.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąŽodis "Trūksta" dažnai kelia juoką, nei susirūpinimą. Tai tegul kažką daro, kad netrūktų. Ar lengviau tiesiog paverkti.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKas turi daryti? Dievas?
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąTiem kam reikia jų, nes jie labiausiai motyvuoti.
Kaip sakė Benderis: "skęstančių gelbėjimas - pačių skęstančiųjų reikalas".
Comment
Comment