Parašė a_p
Rodyti pranešimą
Rezervų reikalavimų didinimas neturi įtakos bankų skolinimui, nes bankai neskolina rezervų. Prekiaujant valiuta pinigų kiekis nesikeičia, keičiasi tik sąskaitos, kuriose jie guli. Tai kurgi tas reguliavimas?
Tik paskolos kaip žinia nedovanojamos, t.y. jas reikės grąžint su palūkanom. Tam nemažai iš eksporto uždirbtų pinigų reikės vėl pakeist į litus, todėl lito kursas gali ir nekrist. Be to, dalis lietuvoje likusių litų nebus skirta vartojimui, o grįž atgal į banką. Skirtingai nuo šeip valdiškų išlaidų, kurios iškeliauja ir didžiąja dalimi nebegrįžta.
Elementari aritmetika sako, kad šalis iš esmės pastoviai turintį einamosios sąskaitos deficitą (tarkim LT) privalo turėti biudžeto deficitą, jei nenori savo privataus sektoriaus įklampinti į skolas.
Kaip jau rašiau - pinigai remiasi pasitikėjimu. O pastarasis - skaidrumu. Jei nebeskelbsi, nebeliks skaidrumo, nebeliks ir pasitikėjimo. Reiškia tavo pinigai bus niekam nereikalingi. Pameluot irgi galima, bet tik labai ribotą laiką. Kas nutinka vėliau puikiai matom kokios nors graikijos pavyzdžiu.
"Žmonės" nelygu "žmonės". Jei visi laikytu užspaudę po krūvelą pinigų, tai nebūtų nieko blogo. Problema tame, kad minėti pinigai guli gal kokių ~20% "grietinėlės" sąskaitose, o likę 80% gyvena nuo algos iki algos.
Tikrai taip. Bėda tik tame, kad vien atspausdinęs skolos popierėlių ir juos pabarstęs iš helikopterio užimtumo nesukursi.
Čia labai tinka pacituoti buvusį Australijos CB vadovą Bernie Fraser:
...All this folksy nonsense about governments have to live within their means, governments have to behave like households and like businesses, that government spending is bad, deficits are bad, debt's bad - all this to me is nonsense really because governments are not like households, they're not like businesses, they have responsibilities that go beyond...
Australija, nepaisant kai kurių pastarųjų dešimtmečių liberaliųjų nukrypimų, yra viena sėkmingiausiai funkcionuojančių civilizuoto pasaulio šalių.
Comment