Parašė Gator
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąYra geras pavyzdys labai panašaus likimo kvazinepriklausomos postsovietinės šalies - Moldova.
Kuri 1991 turėjo labai panašų BVP kaip ir Lietuva.
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąKad kažkaip sunku įžvelgti pozityvumą neapykantos persmelktuose pranešimuose
Esu 180 laipsniu priešingas tiems visiems "viskas Lietuvoj blogai", "visi vagys", "duobės gatvėse" ir panašiems bumbantiems tipažams. Sovietai demoralizavo tautą, tą patvirtina, kad ir savižudybių statistika, kuria stebiname pasaulį.Paskutinis taisė Gator; 2014.05.01, 22:05.
Comment
-
Parašė vytauc Rodyti pranešimą
Tai ir Baltarusija ir Ukraina. Pukūs pavyzdžiai to, kas pas mus būtų buvę. Vienas iš didžiausių ES pliusų yra valdymo praktikos perėmimas. Kad ir kokie apkerpiję būtų mūsų sovetinio kirpimo valdininkai, ES reikalavimai ir standartai juos kiek tonizavo.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimą
Neapykanta tik blogiems dalykams, jei nepastebejai
Jeigu dauguma žmonių Lietuvoje turėtų tokią ligotą pasaulėžiūrą, tai, ko gero, beliktu pritarti Liūtui. Nors mano patirtis rodo, kad tokių atvejų visgi nėra daug. Taip kad siūlyčiau skleisti mažiau neapikantos ir daugiau pozityvumo.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKad Lietuva yra priklausoma nuo ES paramos ir emigrantų iš ES persiunčiamų pinigų irgi nėra labai smagu. Dar nelabai gerai, jog esam pagal BVP žymiai arčiau Gudijos nei Vakarų Europos. Reiktų ES geriau pasimokyti iš JAV kaip pinigus efektyviai investuoti, o ne tik įsisavinti tai dienai.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąAntraštė Lietuva be ES būtų likusi Europos užkampis atsiduoda pigia politine propaganda. Realiai tai Lietuva juk ir yra Europos užkampis . Bet pirmiausia tai pačios Lietuvos kaltė - labiausiai trūko racionalių ir savalaikių politinių sprendimų, protingo ir skaidraus paramos ir skolintų lėšų panaudojimo. Viskas vyksta panašiai kaip važiuojant su įjungtu rankiniu stabdžiu - dalis galios eikvojama beprasmiškai.
Esamos eksporto tendencijos rodo, kad ta vieninga Europos rinka nėra saldus meduolis ir svečių nelaukia. Norint į ją patekti reikia gerokai padirbėti. Eksportuoti į Rytus tiesiog paprasčiau, net ir su visais muitais bei politinėm rizikom.
Emigrantų pinigais nereikėtų labai džiaugtis. Aišku, geriau kai jų yra nei kad visai nebūtų, bet jie tik parodo šalies atsilikimą. Politikai turėtų savęs paklausti, ką jie padarė, kad emigrantai norėtų grįžti ir kurti produktą Lietuvoje. Dalis juk išvažiavo ne tik dėl didesnio atlyginimo, o todėl, kad Lietuvoje nesitiki teigiamų pokyčių. Emigracijos mastai būtų daug mažesni (net ir esant dabartiniam ekonomikos lygiui), jei visuomenė būtų pilietiškesnė ir vieningesnė. Nėra tikėjimo, kad galima valstybėje kažką nuveikti ir pasiekti, todėl ir bėgama.
Straipsnyje nutylėta, kiek per dešimtmetį išaugo valstybės skola - nuo 12 mlrd. iki 60 mlrd., t. y. penkis kartus. http://www.2g.lt/ Turint galvoje dar ir gaunamą ES paramą, tai jokių ekonominių stebuklų nematyti.
Skolos išaugo dėl krizės.
Emigrantai išvarė, nes jiems reikėjo dabar pinigų. Valstybės nuo nulio nepastatysi per kelis metus. Dauguma emigrantų ten uždarbiauja laikinai, bet kada grįžtų, jei apsimokėtų finansiškai.
Į rytus eksportuoti gal ir patogu, bet kažkodėl visai nedaug eksportuojama(ir ačiū dievui).
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąIš kai kurių jūsų pasisakymų galima daryt išvadą, kad neva jeigu nebūtume įstoję į ES, tai būtume vistiek pasiekę tokį išsivystymo lygį, kokį esame pasiekę dabar. Visos srityse...?
Comment
-
Čia aktyviai diskutuojant apie Lietuvą ir ES, tai nebloga 10 metų iliustracija:
https://www.facebook.com/TheEconomis...type=1&theater
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąEmigrantai išvarė, nes jiems reikėjo dabar pinigų. Dauguma emigrantų ten uždarbiauja laikinai, bet kada grįžtų, jei apsimokėtų finansiškai.
Į rytus eksportuoti gal ir patogu, bet kažkodėl visai nedaug eksportuojama(ir ačiū dievui).
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąNesieju, parodau balansą. Tie skaičiai nėra tarpusavyje susiję. Vykusiai panaudojus 42 mlrd. paramos ir 60 mlrd. skolintų pinigų galima sukurti Baltijos Singapūrą . Manau, kad reikšminga tų sumų dalis nutekėjo kažkur pro šalį.
Sakyt, kad 42 mlrd. ES ir 60 mlrd. skolų galima buvo panaudoti kitaip... Na taip, galima buvo išvis skolų neturėti, bet tam reikėjo aukšto politikos lygio, o ne gyvenimo dabartine diena. Estija juk susitvarkė su tuo ir dar eurą įsivedė. O ES paramą irgi galima skirti tik tiems sektoriams, kuriems ji yra skirta. Aš manau, kad mes labai didelį šuolį padarėm, ypač infrastruktūros ir kultūros rėmimo (pvz. dvarų atnaujinimo) srityse. Taip, greičiausiai vienas kitas milijardas buvo panaudoti visai netiksliai ir bereikalingai. Tačiau tai niekaip nesumenkina bendro pasiekto lygio.
O žinai.. manyt, kad kažkas kažkur nutekėjo - visada galima. Tačiau tai niekaip nėra argumentas ir faktas. Tuo tarpu pvz. kur nuėjo skolos pinigai juk galima labai lengvai pasižiūrėti ir pasiskaičiuoti. Nereiks tada daryt nei jokių spėliojimų, nei išradinėt kažkokių faktų
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąYra natūralu visada norėti daugiau, tikėtis daugiau ir to negavus - pykti.
Sakyt, kad 42 mlrd. ES ir 60 mlrd. skolų galima buvo panaudoti kitaip... Na taip, galima buvo išvis skolų neturėti, bet tam reikėjo aukšto politikos lygio, o ne gyvenimo dabartine diena. Estija juk susitvarkė su tuo ir dar eurą įsivedė.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąIr tą bedarydama prarado ekonomikos augimo dinamiką ir ėmė atsilikti nuo Lietuvos.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąApie orą aš nežinau. O neigiama informacija apie Estiją Vokietijoje taip pat blokuojama kaip ir Lietuvoje?
Comment
-
Estijoje mažesnis nedarbas, didesni atlyginimai ir pensijos. Kitokie rodikliai įdomūs nebent statistams ir politikams. Kas iš to, kad oficialiai Lietuvoje šiek tiek didesnis BVP vienam asmeniui, kad BVP procentinis augimas didesnis, jei to nesijaučia? Jei Estija pasiskolintų analogišką sumą kaip Lietuva (pagal savo BVP) ir išleistų ją pašalpų ar kitų išmokų pavidalu, BVP kuriam laikui irgi pagražėtų. Jei dabar prasidėtų analogiška krizė, Estija ir vėl būtų jai atsparesnė nei Lietuva vien dėl to, kad turėtų daug geresnes galimybes skolintis. O gal jau vėl kokį rezervą sukaupusi.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.05.02, 18:24.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąEstijoje mažesnis nedarbas, didesni atlyginimai ir pensijos. Kitokie rodikliai įdomūs nebent statistams ir politikams. Kas iš to, kad oficialiai Lietuvoje šiek tiek didesnis BVP vienam asmeniui, kad BVP procentinis augimas didesnis, jei to nesijaučia? Jei Estija pasiskolintų analogišką sumą kaip Lietuva (pagal savo BVP) ir išleistų ją pašalpų ar kitų išmokų pavidalu, BVP kuriam laikui irgi pagražėtų. Jei dabar prasidėtų analogiška krizė, Estija ir vėl būtų jai atsparesnė nei Lietuva vien dėl to, kad turėtų daug geresnes galimybes skolintis. O gal jau vėl kokį rezervą sukaupusi.Paskutinis taisė andyour; 2014.05.02, 21:15.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąEstijoje mažesnis nedarbas, didesni atlyginimai ir pensijos. Kitokie rodikliai įdomūs nebent statistams ir politikams. Kas iš to, kad oficialiai Lietuvoje šiek tiek didesnis BVP vienam asmeniui, kad BVP procentinis augimas didesnis, jei to nesijaučia? Jei Estija pasiskolintų analogišką sumą kaip Lietuva (pagal savo BVP) ir išleistų ją pašalpų ar kitų išmokų pavidalu, BVP kuriam laikui irgi pagražėtų. Jei dabar prasidėtų analogiška krizė, Estija ir vėl būtų jai atsparesnė nei Lietuva vien dėl to, kad turėtų daug geresnes galimybes skolintis. O gal jau vėl kokį rezervą sukaupusi.
O šiaip - Suomijos įtaka. Štai mano pažįstamo esto žmona dirba Suomijoje Du kartus per savaitę grįžta į Taliną. Tad jos atlyginimas didesnis u- tos pačios profesinės kategorijos esto.
O Suomija jiems šiuo metu - didelis akmuo po kaklu. Jie iš esmes priklausomi nuo Suomijos. Krizė ten - krizė Estijoje. Tiesa, suomiams nelabai rūpi jų kamynai. Mums šiuo atveju pasisekė labiau, nes rinkos plačiaus išvystytos ir koncentruotos.
Comment
Comment