Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Nebūtų tokio deficito, nebūtų ir tokio augimo. LT dėl to apskritai palyginus "sausa išlipo iš vandens".
Bet tai niekaip nekeičia fakto, kad planuoti biudžeto perteklių yra kvaila. (Ispanija iki krizės turėjo perteklinį biudžetą ir dabar už tai brangiai moka). Elementarioji makroekonomika, tsakantIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTomas pastaruoju metu sako daug keistų ir juokingų dalykų. Pakanka pažiūrėti į Lietuvos 2007-2010 ekonomikos ir finansų raidą, kad pamatytume kaip buvo.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTomas pastaruoju metu sako daug keistų ir juokingų dalykų.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąBet Tomas galėtų pasakyti tą patį ir apie John Tai kas teisus?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąJohn čia išvis niekuo dėtas. Jis nei ką nors sako, nei apsimeta orakulu. Yra statistika, kurią gali rasti stat.gov.lt ar Eurostat. Kadangi skaityti dar moku, tai ir sakau, kas ten parašyta.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO iš kur žinai, kad tą statistiką interpretuoji geriau už kitus?
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąNeinterpretuoju, o konstatuoju faktą - deficitiniai biudžetai ir skolinimasis Lietuvos valstybės finansus ir ekonomiką privedė prie problemų. Tai galima pagrįsti labai aiškiais skaičiais, kurie visiems lengvai prieinami. Čia kaip daugybos lentelė. Gal ją kas nors interpretuoja kitaip, nei būdavo surašyta ant tų tarybinio stiliaus sąsiuvinių paskutinio puslapio? Na pavyzdžiui, 2x2 lygu ne 4, o pavyzdžiui 67,5? Čia tik kitoks interpretavimas, ane?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTomas kątik irgi pasakė faktą, jog perviršinis biudžetas Ispaniją privedė prie mėšlo kuriame dabar ji sėdi. Taip, kad čia jau interpretacijos, arba paprasčiau nuomonės
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTomas kątik irgi pasakė faktą, jog perviršinis biudžetas Ispaniją privedė prie mėšlo kuriame dabar ji sėdi. Taip, kad čia jau interpretacijos, arba paprasčiau nuomonės
Tomo keinsistinės teorijos, pagal kurias alkoholikas po dot-com burbulo buvo gydomas jam duodant dar išgerti ir sukeliant dar vieną burbulą ir privedė prie dabartinės krizės. Nors pasak "didžiojo ekonomikos guru" "In the long term we are all dead". Taip, kad po mūsų nors ir tvanas, palikim savo palikuonims dar didesnę skolą, bet nors mes dar gerai pagyvensim.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBiudžeto perviršius skolų krizės sukelti negali. Jis ją gali nebent švelninti.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąLygiai taip pat galima pasakyti, kad biudžeto deficitai negali jokių krizių sukelti, nes daugybė šalių, turinčių kur kas didesnių biudžeto deficitų nei Lietuva dabar turi ar turėjo ir nėra ten jokios krizės
Ką reiškia vien Estijos atvejis Baltijos šalių kontekste, kai jis susidūrusi su ta pačia krize ir turėdamas praktiškai identišką ekonomiką atsilaikė lengviau, nes vietoj skolų turėjo rezervą.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąIš tiesų Ispaniją prie mėšlo privedė burbulas, kilęs būtent dėl "pinigų pumpavimo ir greito ekonomikos augimo" už kurį agituoja Tomas.
Ir aš visai neagituoju už pinigų pumpavimą Aš agituoju už išmintingą ekonominę politiką
O iš estų su savo "rezervais" greit dar mes visi pasijuoksimPaskutinis taisė Tomas; 2012.04.24, 16:46.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąBiudžeto deficitai patys savaime nesukelia krizės (Nors kartais sukelia, bet Tomas visokius Graikijų atvejus neigs, nepateikdamas argumentų, tik nukreipdamas kalbą "O kitur tai dar nesukėlė" ), bet jos padarinius pasunkina, nes be krizės dar tenka nešti ir skolos naštą.
Ką reiškia vien Estijos atvejis Baltijos šalių kontekste, kai jis susidūrusi su ta pačia krize ir turėdamas praktiškai identišką ekonomiką atsilaikė lengviau, nes vietoj skolų turėjo rezervą.
Estija $21,800
Lietuva $16,700
http://www.photius.com/rankings/econ...ta_2008_0.html
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąČia vėlgi interpratacija, kad geriau dabar sekasi dėl biudžeto politikos ir tik dėl to, ignoruojant visas kitas aplinkybes. O kad buvo tokios pat ekonomikos, tai čia jau akivaizdus faktinis melas, BVP 2008 m.:
Estija $21,800
Lietuva $16,700
Parašė Tomas Rodyti pranešimąPrie mėšlo privedė privataus sektoriaus įklimpimas į skolas. O jį sukėlė finansų rinkos dereguliacija ir vyriausybių siekis turėti subalansuotus ar perteklinius biudžetus neatsižvelgiant į kitus "kintamuosius".
Parašė Tomas Rodyti pranešimąIr aš visai neagituoju už pinigų pumpavimą Aš agituoju už išmintingą ekonominę politiką
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO iš estų su savo "rezervais" greit dar mes visi pasijuoksimPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąKalbėjau ne apie BVP dydį, bet apie ekonomikos sudėtį. Todėl ekonomikos ir praktiškai identiškos, tik Estijos didesnė (nelygu "kitokia"). Be to šitie BVP jau pokriziniai.
Privataus sektoriaus skolinimasis visiškai nepriklauso nuo valstybės skolinimosi. Greičiau jie papildo vienas kitą, nes valstybei pumpuojant pinigus į ekonomiką privatus sektorius paskatinamas dar daugiau skolintis ir investuoti (Dėl to, kad valstybė sukėlė dirbtinį augimą ir didelę investicijų grąžą).
Ta "išmintinga politika" vadinasi: "Pasiskolinkim ir prispausdinkim pinigų ir vartokim", o gamyba, eksportas anot tavęs net žalingi, kiek pamenu.
Prašom plačiau ir su skaičiais.
http://verslas.delfi.lt/business/atl....d?id=58253328
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąPrie mėšlo privedė privataus sektoriaus įklimpimas į skolas. O jį sukėlė finansų rinkos dereguliacija ir vyriausybių siekis turėti subalansuotus ar perteklinius biudžetus neatsižvelgiant į kitus "kintamuosius".
Ir aš visai neagituoju už pinigų pumpavimą Aš agituoju už išmintingą ekonominę politiką
O iš estų su savo "rezervais" greit dar mes visi pasijuoksim
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąTa "išmintinga politika" vadinasi: "Pasiskolinkim ir prispausdinkim pinigų ir vartokim", o gamyba, eksportas anot tavęs net žalingi, kiek pamenu.
Prašom plačiau ir su skaičiais.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąLietuvos ekonomikos augimas vienas sparčiausių ES, o žmonių pajamos toliau mažėja, tai vadini išmintinga politika?
http://verslas.delfi.lt/business/atl....d?id=58253328
Ir tai visiškai neturi nieko bendro su Tomo "ekonomikos skatinimu". Mano nuomone, "išmintingą politiką" vykdo tokios valstybės kaip Olandiją ir Vokietija, kurios išlieka ekonomikos gerovės ir stabilumo bastionais Europoje ir pasaulyje, nors begėdiškai neskatina ekonomikos, nepumpuoja į ją pinigų ir išveža prekes eksportuodamos.
Rezervą "juodai dienai" verta turėti tiek atskiram žmogui tiek valstybei, kad prireikus turėti laikiną deficitą tam nereiktų skolintis.
O dabar prašyčiau Estijos privataus sektoriaus skolos duomenų, nes tokia lygybė kaip tu parašei visai nebūtinai turi egzistuoti. Kažkas pamiršta sukauptus rezervus ir užsienio investicijas ne skolos vertybinių popierių pavidalu.Paskutinis taisė index; 2012.04.24, 17:29.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąMano nuomone, "išmintingą politiką" vykdo tokios valstybės kaip Olandiją ir Vokietija, kurios išlieka ekonomikos gerovės ir stabilumo bastionais Europoje ir pasaulyje, nors begėdiškai neskatina ekonomikos, nepumpuoja į ją pinigų ir išveža prekes eksportuodamos.
Comment
Comment