Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO kaip Lenkija? Dabar geriausiai laikosi būtent ne Eurozonos šalys, Švedija, Danija, Norvegija, Šveicarija, Lenkija, UK.
Gerai besiverčiančių šalių yra tiek Euro zonoje, tiek už jos ribų. Tarkim, JK neprilygsta Vokietijai. Būtų galima sakyti, kad Lenkijos zlotas leido šiai šaliai lanksčiau reaguoti į krizę ir taip lengviau ją pernešti, bet ekonominė krizė yra epizodinis reiškinys. Euro nauda turėtų būti suvokiama ilgojoje perspektyvoje, o ne specifiniam pasirinktam ir laikinam, pvz., krizės kontekste.
Manau, kad veikia bendras dėsnis, jog kuo prasčiau verčiasi valstybė, tuo labiau ji yra suinteresuota būti kokios nors šalių grupės nare ieškodama ten atramos savo augimui. Dėl to natūraliai vargingesnės šalys labiau linkusios jungtis prie Euro zonos ir tarp tų, kurios nusprendžia pasilikti išorėje, yra daugiau pasiturinčių nei stangnuojančių. Tačiau tai nepaneigia paties euro naudos. Sunkumai, su kuriais susiduria kai kurios Euro zonos narės, pvz., PIGS+, yra jų nacionalinės politikos pasekmė. O narystė EZ nacionalinės politikos permušti negali, nes nėra tiek ribojanti ir įpareigojanti.
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąO narystė EZ nacionalinės politikos permušti negali, nes nėra tiek ribojanti ir įpareigojanti.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Juk praktika rodo ką kitą. Ji yra įpareigojanti, bet ne tiek, kad užkirstų kelią neprotingiems nacionaliniams sprendimams ir apsaugotų šalis nares nuo neatsakingos valdžios.
Egzistuoja Mastrichto kriterijai. Bet šiai dienai jie veikia tik iki įstojimo į EZ (ir tai ne visada - prisiminkim Graikiją), o po to tai labiau rekomendacija nei griežtas reikalavimas. Į tų rekomendacijų paisymą žiūrima pro pirštus. Nenuostabu, nes kriterijus šiai dienai tenkina berods tik Estija (??).Paskutinis taisė Aš; 2013.12.03, 11:55.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąLietuvoje kartais padiskutuojama apie būtinybę turėti "valstybinį" banką, tam kad ekonomika būtų mažiau priklausoma nuo užsienio kapitalo. Dažniausiai tos diskusijos greit baigiasi pareiškus, kad valstybė neturi kištis į verslą, arba Europos Sąjunga draudžia.
Bet iš tiesų pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Vokietijoje nuo 1948 metų veikia 100% valstybinis bankas KfW (www.kfw.de) nuolat finansuojantis įvairius į valstybės progresą orientuotus projektus (primityviausias pavyzdys - lengvatinės paskolos gyventojams statantiems taupius namus), dalyvaujantis "privatizuojant" valstybės valdomas įmones ir t.t. ir pan.
Manau, kad LT turėtų nepabijoti imti pavyzdį iš vokiečių. Lydeka (valstybinis bankas ) kūdroje pilnoje karosų (skandinavų bankų) tikrai nepakenktų
Comment
-
Parašė Creatium Rodyti pranešimąBankas turi ir gali veikti tik nepriklausomai. Pas mus kol kas tai yra neįmanoma, jeigu žiūrėsime į tai, kokios tendencijos yra atėjus naujai valdžiai: įprastinių įmonių vadovai keičiami savais, organizacijų vadovai keičiami vėl gi savais.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
/\ Matai, viena yra "bankas" (panašus į Europos mastu veikiančius EIB ir EBRD, kurie iš tikro yra ne bankai, o agentūros teikiančios grąžintiną paramą), o kita tikras bankas. Pirmasis atvejis pas mus praktiškai egzistuoja ir visokios lengvatinės paskolos dalinamos per visokiausias agentūras tik kaip galutinį tarpininką pasirenkant komercinius bankus ir kredito unijas. Jei agentūras pavadintum banku realiai niekas nepasikeistų.
Valstybinį banką stumiantis pensininkas Bronius nori tikro banko, tik tokio, kuris mokėtų dideles indėlių palūkanas, dalintų paskolas su mažomis palūkanomis ir taikytų mažus mokesčius už grynųjų pinigų operacijas pensininkams. O tai yra visai kas kita.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Atkreipkit dėmesį į LT kreivę nuo 2009 iki šių metų.
Nors tikslų dar reikia siekt toliau, tai nebuvo tik kalbos:
Mūsų tikslas – tapti Šiaurės Baltijos regiono aukštųjų technologijų šalimi, - teigė Ministras pirmininkas Andrius Kubilius. „Mūsų ekonomika turėtų būti labiau orientuota į paslaugų sektorių, proto ir žinių panaudojimą. Šioje srityje stengiamės pritraukti stambias užsienio kapitalo įmones, - dėstė premjeras.
Per capita nuo estų tebegaunam malkų, bet situacija bent jau aiškiai keičiasi mūsų naudai.
Grafiką paišė Žygimantas Mauricas.Paskutinis taisė Aš; 2013.12.03, 12:37.
Comment
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąGerai besiverčiančių šalių yra tiek Euro zonoje, tiek už jos ribų. Tarkim, JK neprilygsta Vokietijai. Būtų galima sakyti, kad Lenkijos zlotas leido šiai šaliai lanksčiau reaguoti į krizę ir taip lengviau ją pernešti, bet ekonominė krizė yra epizodinis reiškinys. Euro nauda turėtų būti suvokiama ilgojoje perspektyvoje, o ne specifiniam pasirinktam ir laikinam, pvz., krizės kontekste.
Parašė index Rodyti pranešimą/\
Valstybinį banką stumiantis pensininkas Bronius nori tikro banko, tik tokio, kuris mokėtų dideles indėlių palūkanas, dalintų paskolas su mažomis palūkanomis ir taikytų mažus mokesčius už grynųjų pinigų operacijas pensininkams. O tai yra visai kas kita.Paskutinis taisė Lettered; 2013.12.03, 13:08.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąArba paprasčiau - sudaryti konkurenciją, kas muštų kainą ir didintų konkurencingumą bei vartojimąPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąArba paprasčiau - dirbti nuostolingai, deginti kapitalą, teikti visokais atgyvenusias nuostolingas paslaugas ir vaidinti, kad "dirba žmogui".
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąBent jau mokesčius mokėtųPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąLyg dabar nemoka. Atleisk, bet nusišneki kaip koks Bradauskas...
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAha, moka kelis tūkstančius, turbūt nelabai supranti, kodėl Lietuva paskutinė ES pagal mokesčių surinkimą, nors jie gana nemaži Šiaip nematau priežasčių, kodėl valstybės pinigus (sodra, ES parama ir pan.) turėtų administruoti komerciniai bankai ir iš to savo dalį pasiimti? Eina kalba ne apie komercinę konkurenciją.
Gal dėl to, kad tokiu atveju valstybei nereikia investuoti į infrastruktūrą, kuri gal niekada neatsipirks + greičiausiai negalės garantuoti palūkanų už tas administruojamas lėšas, palyginus su tomis, kurias moka komerciniai bankai.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąLyg nežinotum apie nuostolių atskaitymą, kurį daro ir kitos bendrovės ir kodėl toks dalykas yra logiškas.
Gal dėl to, kad tokiu atveju valstybei nereikia investuoti į infrastruktūrą, kuri gal niekada neatsipirks + greičiausiai negalės garantuoti palūkanų už tas administruojamas lėšas, palyginus su tomis, kurias moka komerciniai bankai.
Komerciniai bankai dabar palūkanų praktiškai nemoka, tačiau už paslaugas uždirba šimtus milijonų, kodėl valstybė turėtų tą atiduoti? Eina kalba apie valstybės pinigus, ne privačius, todėl tai nėra tiesioginė konkurencija su privačiais bankais, dėl ko toks bankas turėtų žlugti. Taip pat yra projektų, kuriems reikia paskolų, bet dėl jų ilgalaikio atsiperkamumo ir rizikos komerciniai bankai negali skolinti.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimą/\ Matai, viena yra "bankas" (panašus į Europos mastu veikiančius EIB ir EBRD, kurie iš tikro yra ne bankai, o agentūros teikiančios grąžintiną paramą), o kita tikras bankas. Pirmasis atvejis pas mus praktiškai egzistuoja ir visokios lengvatinės paskolos dalinamos per visokiausias agentūras tik kaip galutinį tarpininką pasirenkant komercinius bankus ir kredito unijas. Jei agentūras pavadintum banku realiai niekas nepasikeistų.
Valstybinį banką stumiantis pensininkas Bronius nori tikro banko, tik tokio, kuris mokėtų dideles indėlių palūkanas, dalintų paskolas su mažomis palūkanomis ir taikytų mažus mokesčius už grynųjų pinigų operacijas pensininkams. O tai yra visai kas kita.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKaip suprantu KfW yra "tikras" bankas (tiesa mažmeninėje, "bradauskinėje" rinkoje nedirbantis). Tuo tarpu mūsų tautinės agentūros turbūt tik skirsto iš kažko gaunamas lėšas (nesidomėjau)?
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTai buvo kažkada šneka, kad visokias mokėjimo paslaugas galėtų teikti "Lietuvos paštas" ar jo pagrindu sukurta įstaiga. Kita vertus dabar nemažai finansinių paslaugų teikiama per "Perlo" terminalus. Visai gerai, nes juos Lietuvoj gali rasti ir viškuose užkampiuose, kur nėra nei bankomatų, nekalbant apie pačius bankų skyrius.
Nors kur čia norėti blaivaus požiūrio kai net turintys "ekonomikos profesorių" vardus sugeba aiškinti, kad blogai, nes "bankai moka mažas indėlių palūkanas ir žmonės neuždirba" ir "gerai, kad CB mažina palūkanų normas ir taip skatina skolinimasi ir ekonomikos augimą".Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąNors kur čia norėti blaivaus požiūrio kai net turintys "ekonomikos profesorių" vardus sugeba aiškinti, kad blogai, nes "bankai moka mažas indėlių palūkanas ir žmonės neuždirba" ir "gerai, kad CB mažina palūkanų normas ir taip skatina skolinimasi ir ekonomikos augimą".
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąGal jums reiktų peržiūrėti savo teoriją, nes toks aklas įsitikimas irgi nėra gerai Argi blogai, jog yra žemos palūkanos? Ar jums nėra skirtumo, mokėti 3% ar pvz. 9% už būsto paskolą? jau geriau tegul už indėlius nieko neduoda ar netgi apmokestina, bet nekelia palūkanų už paskolas.
Kita vertus, kaip suprantu, pritartum tos mano pažįstamos profesorės minčiai, kad bankas turi mokėti 5 proc. palūkanas už indėlius ir skolinti už 3 proc. (ar blogiausiu atveju 5-6 proc.), kad tik paprastam žmogui būtų geriau?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąŽemos palūkanos kai kuriais atvejais tikrai nėra blogai.
Kita vertus, kaip suprantu, pritartum tos mano pažįstamos profesorės minčiai, kad bankas turi mokėti 5 proc. palūkanas už indėlius ir skolinti už 3 proc. (ar blogiausiu atveju 5-6 proc.), kad tik paprastam žmogui būtų geriau?
O jūs aišku už tai, kad skolintų kuo brangiau, nes pats tuo užsiimat, atspėjau?
Comment
Comment