Parašė Aš
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Lietuvos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Paskutinis taisė Lettered; 2013.07.16, 18:06.
-
Parašė Aš Rodyti pranešimąTai tame ir esmė, kad Rusija ir Australija yra dvi resursų turtingos šalys. Tik viena yra š duobė, o kita - pasaulio pirmūnė. Ne resursų kiekyje ar eksporto struktūroj problema, bet tame, kas pasiekiama tuo disponuojant.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Rusija ne tik nafta ir dujom disponuoja. O investavus į žvalgybą tokioj teritorijoj galima tikėtis dar daug ko rast ateity. Australijos populiacija, žinoma, mažesnė, bet tai kad net ir Lenkijos Rusija pasivyt nesugeba. Ar lenkų akmens anglys skaitosi labai vertingas resursas? Žodžiu, atsiribojant nuo konkrečių pavyzdžių, akivaizdu juk, kad Rusija nesugeba racionaliai naudotis tomis milžiniškomis galimybėmis, kurias ji turi.
Viena vertus, auganti Rusijos ekonomika labai pasitarnautų Lietuvai kaip didelė ir stipri eksporto rinka, investicijomis dar neprisotinta niša, gal net turėtų socialine prasme teigiamų rezultatų ir keistų visos jos visuomenės mentalitetą į gerą, kas mus, kaip Rusijos kaimynus, turėtų taip pat džiuginti. Kita vertus, dėl Rusijos agresyvaus būdo man norisi, kad jos augimas nebūtų pernelyg spartus. Šiokie tokie sunkumai padeda prilaikyti jos arklius.Paskutinis taisė Aš; 2013.07.16, 19:14.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąIr patys resursai skiriasi. Australai turi daug visokių retųjų metalų ir pan. dalykų, kurie daug kainuoja ir kainuos dar daugiau. Tuo tarpu pagrindiniai Rusijos resursai dabar ne brangsta kaip planuota, o atvirkščiai - pinga..
Comment
-
Parašė TH1 Rodyti pranešimąRusijoje visa Mendelejevo lentele gali rast. Salis aptekusi naturaliais istekliais kaip ne kas kitas. Bet kas is to kai vesi milziniska korupcija, oligarchai svaisto pinigus gautus uz iskasenu eksporta, pirkdami visokius futbolo ir krepsinio klubus. Nesvarbu, kad gamyklos avarines bukles. Maskvoje dangoraiziai vienas po kito dygsta, jokia kita sostine neturi tiek daug prabangiu automobiliu, kaip Maskva. Tuo tarpu regionai murkdosi sude. Visi vaziuoja arba i Maskva arba i Sibira uzdarbiaut, kaip kad mes i koki Londona ar Skandinavija. Tiek misku, dirbamos zemes, bet nesugeba patys kiauliu ir bulviu issiaugint. Rusija galetu but antra Vokietija, su visais savo resursais, bet nera inovaciju strategijos valstybiniu mastu.
Labiausiai išvystyta naftos-dujų pramonė, nors ir ten kiek domėjausi atnaujinimo ir investicijų jau labai reikia..Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė udrius Rodyti pranešimądavai chebra , pasižiūrėkime kaip mes švaistome savo turtus gerai ?
Comment
-
Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimąNelabai suprantu, kaip bankų analitikai gali sukelti krizę? Toks jausmas, kad tiesiog ieškoma kaltų, dėl savo klaidų. Juk yra ministerijos, kurios turi savo analitikus, kurios pačios analizuoja rinkas, bei nuolat informuoja premjerą apie situaciją.
Comment
-
Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimąNelabai suprantu, kaip bankų analitikai gali sukelti krizę? Toks jausmas, kad tiesiog ieškoma kaltų, dėl savo klaidų. Juk yra ministerijos, kurios turi savo analitikus, kurios pačios analizuoja rinkas, bei nuolat informuoja premjerą apie situaciją.Paskutinis taisė Lettered; 2013.07.17, 12:30.
Comment
-
Bet tai kam reikėjo krizę dar ir Latvijoj su Estija ir šiaip pusėj pasaulio kelt?..
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTodėl jog iki pat 2008 m. rudens nematė jokios krizės, švaistėsi pinigais, dalino paskolas į kairę ir į dešinę, pūtė burbulus ekonomikoje ir t.t. Aišku privatus sektorius gali elgtis kaip jam patinka, bet jų statytinių klausyti, kaip rodo patirtis, nelabai logiška.
Taip sakant, vargas dėl proto.Paskutinis taisė index; 2013.07.17, 12:49.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTodėl jog iki pat 2008 m. rudens nematė jokios krizės, švaistėsi pinigais, dalino paskolas į kairę ir į dešinę, pūtė burbulus ekonomikoje ir t.t. Aišku privatus sektorius gali elgtis kaip jam patinka, bet jų statytinių klausyti, kaip rodo patirtis, nelabai logiška.Aviate, navigate, communicate
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąČia buvo didelė bankų klaida (nors juos taip elgtis ir iš kitos pusės - žmones skolintis) skatino ir vyriausybės su centriniais bankais. Bet tai Gediminas "krizės nėra yra tik recesija" Kirkilas kaltina ne už tai, bet kad prasidėjus krizei aiškino, kad krizė kaip tokia yra ir bus.
Taip sakant, vargas dėl proto.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąPsichologiniai veiksniai ekonomikoje irgi svarbu, jeigu prigąsdinama, jog viskas bus labai blogai, gali pabėgti verslas, kuris galbūt dar būtų įveikęs krizę. Žodžiu iš vieno kraštutinumo į kitą, kuomet užsukami visi kranai.
Vienintelis dalykas, kuris jau po to pablogino situaciją buvo tai, kad vyriausybė vietoje to, kad iškart pradėtų karpyti nereikalingas išlaidas, padidino mokesčius ir taip iš tikro išgąsdino gyventojus ir verslą. Bet ekonomistai čia niekuo dėti.
O kraneliai užsisuko būtent dėl to, kad iki tol buvo perdaug plačiai atsukti. Kai nemaža dalis jų suteiktų paskolų buvo negrąžinta, patirti milijardiniai nuostoliai, lėšų gauti neįmanoma, nes ir kiti jų nebeturi, o dar artimiausiu laiku ekonomikos perspektyvos prastos neužsukti skolinimo tiesiog nebuvo įmanoma, nes tai būtų dar bloginę jų situaciją ir artinę nemokumą ir banko uždarymą.
Ir pamatai tokiai situacijai pakloti buvo dar keli metai iki krizės.
p.s. Perliukai, kaip Kirkilo vyriausybėmelavo, bandė nekelti panikos kalbėdami, kad krizės nebus ir jai ruoštis nereikia.Paskutinis taisė index; 2013.07.17, 13:07.Post in English - fight censorship!
Comment
-
atkreipiu dėm.:
„Tikroji valstybės biudžeto skylė Lietuvos gyventojams paviešinta tik po Seimo rinkimų. Iki tol socialdemokratų Premjeras Gediminas Kirkilas žiniasklaidą ir visuomenę nuolat ramino, kad šalyje jokios krizės nėra, o ekspertų perspėjimai – tai tik propagandinė priešrinkiminė agitacija. Jam esą tokie gąsdinimai “kelia juoką”. Premjerui antrino ir finansų ministras Rimantas Šadžius.
Vis dėlto atsitiko taip, kad dar rugsėjį buvęs 109,1 mln. litų valstybės biudžeto pajamų perviršis – tiek, Finansų ministerijos duomenimis, buvo surinkta daugiau nei planuota, spalį virto didžiule skyle. Šį mėnesį į valstybės iždą neįplaukė daugiau nei 530 mln. litų planuotų lėšų, o nuo metų pradžios biudžetas negavo beveik 575 mln. planuotų litų. Pridėjus šiemet numatytą 1 mlrd. litų deficitą iš viso atsiveria beveik 1,6 mlrd. litų bedugnė, kuri iki metų pabaigos gali dar pagilėti.
Spalį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) surinkimo planas įvykdytas vos 56 proc. – šio mokesčio valstybė negavo 338 mln. litų, o per dešimt mėnesių jo nesurinkta 847 mln. litų. Pelno mokesčio surinkimo planas įvykdytas tik 71 proc. – negauta 182 mln. litų, numatytų akcizų neįplaukė 214 mln. litų. Mažiau nei planuota surenkama ir gyventojų pajamų mokesčio.“Paskutinis taisė Aš; 2013.07.17, 14:18.
Comment
Comment