Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Pasaulio ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKaip čia buvo, kad verslas, kuris kaip žinia neklysta, taškėsi pinigais ir investavo ne ten kur reikėjo?
Ir jeigu dabartinę krizę "spręsime" valstybei padedant pūsdami naują burbulą baigsis lygiai taip pat.
Parašė Tomas Rodyti pranešimąProblema ne tame, kad taškėsi pinigais, o tame, kad taškėsi skolintais pinigais. Jei valstybė būtų mažiau taupius, o daugiau leidus, tai privatus sektorius nebūtų sėdęs į tokį gilų minusą ir nebūtų tokios krizės.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO Lietuva pagrįstai gauna daug pinigų iš ES?
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO koks skirtumas kas pinigus leidžia, valstybė ar privatūs asmenys? Iš esmės, skirtumo tarp jų nėra. Tokiu atveju valstybės skolų krizė būtų prasidėjusi iš karto ir turėtumėm kažką panašaus į dabartinę Graikiją. Dabar gi krizė pirma prasidėjo privačiame sektoriuje, o tik po to persimetė valstybei. Kuo vienas variantas geresnis už kitą?It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąEsminis skirtumas - valstybė gali atsisakyti mokėti skolas ir nieko tu jai nepadarysi
Privatus asmuo lygiai taip pat gali atsisakyti mokėti skolas, bankrutuoti ir tu jam lygiai taip pat nieko nepadarysi. Blogiausiu atveju atiduosi kreditoriui jau nuvertėjusį už jo pinigus nupirktą turtą ir pasiųsi toli toli. Aišku, taip daryti nei privačiam asmeniui nei valstybei nereikėtų, nes po to paskolas jau matysi kaip savo ausis.Paskutinis taisė index; 2012.10.03, 11:52.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTai kodėl Graikija neatsisako? Jeigu kokiais 2009 m. būtų pasiuntusi visus kreditorius į keturias puses, šiandien jos padėtis būtų daug geresnė. Tačiau vietoj to ji ir toliau kaupia skolą.
Gali areštuoti užsienyje esantį turtą.
Privatus asmuo lygiai taip pat gali atsisakyti mokėti skolas, bankrutuoti ir tu jam lygiai taip pat nieko nepadarysi. Blogiausiu atveju atiduosi kreditoriui jau nuvertėjusį už jo pinigus nupirktą turtą ir pasiųsi toli toli. Aišku, taip daryti nei privačiam asmeniui nei valstybei nereikėtų, nes po to paskolas jau matysi kaip savo ausis.
O ir šiaip - valstybei leidžiančiai savo pinigus nėra jokio reikalo skolintis.
Jei turėtum teisė spausdinti litus - negi skolintumeisi iš senonamo tam, kad nusipirktum alaus? Taigi nusipieštum kiek reikia ir ramu.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąFizinio asmens bankrotas nereiškia, kad skolos nusibraukia. O LT berods apskritai dar nėra priimtas fizinių asmenų bankroto įstatymas?
Parašė Tomas Rodyti pranešimąO ir šiaip - valstybei leidžiančiai savo pinigus nėra jokio reikalo skolintis.
Jei turėtum teisė spausdinti litus - negi skolintumeisi iš senonamo tam, kad nusipirktum alaus? Taigi nusipieštum kiek reikia ir ramu.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąIš esmės, nusibraukia. Anksčiau ar vėliau. Labai norint galima nustatyti, kad ir iškart, tik po to nelabai kas begalės pasiskolint. Lygiai taip pat ir su defaultint linkusiom valstybėm (Argentina? ).
Čia jau gaunasi tiesioginis taupančiojo ir pinigų turinčio apiplėšinėjimas. Nemanau, kad Senamnamui būtų smagu jei jis pinigus turi užsidirbti, o aš paimu ir nusipaišau.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKad Argentina pastaraisiais laikais lyg ir visai neblogai gyvena?
Kaip čia pasakius, BVP dar auga, bet pasiskolinti nelabai pavyksta, valstybės biudžetas susiduria su pastoviomis problemomis. Pagal BVP tiek iki mūsų, tiek tuo labiau Graikų dar labai toli.
Parašė Tomas Rodyti pranešimąJei pinigus piešia ne Petras, o valstybė tai gaunasi ne taupančio apiplėšimas, o "apdovanojimas", nes valstybės išlaidos = privataus sektoriaus pajamoms.
Kitu atveju, jei pinigus valstybė išleidžia skatinti tam tikrai tiesioginei sričiai skatinti (pvz. paremti perkantiems namus) tai tiesiog vykdomas elementarus "atimk ir padalink" planas.
Pinigų spausdinimas tėra paslėptas mokestis, tik mažiau pastebimas nei apmokestinamas tiesiogiai. Taip gaunama situacija kai kai kurie apmokestinami dvigubai.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąPinigų spausdinimas iš esmės yra mokestis, kuriuo pinigai netiesiogiai paimami iš taupančio ir perskirstomi. Dar gerai jei jie persiskirstytų visiems po lygiai t.y. dalis būtų "apmokestinti", bet ir gautų pajamų, o dalis tiesiog gautų pajamų iš oro. t.y. taupantieji būtų tik truputi nuskriausti.
Kitu atveju, jei pinigus valstybė išleidžia skatinti tam tikrai tiesioginei sričiai skatinti (pvz. paremti perkantiems namus) tai tiesiog vykdomas elementarus "atimk ir padalink" planas.
Pinigų spausdinimas tėra paslėptas mokestis, tik mažiau pastebimas nei apmokestinamas tiesiogiai. Taip gaunama situacija kai kai kurie apmokestinami dvigubai.
Bet vargu galima taip sakyti apie graikijas ar ispanijas su jų 25% bedarbyste, ar Lietuvą - su 25% gyventojų emigracija.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąVisa tai galioja tik tokiu atveju, kai ekonomika funkcionuoja "pilnu pajėgumu".
Bet vargu galima taip sakyti apie graikijas ar ispanijas su jų 25% bedarbyste, ar Lietuvą - su 25% gyventojų emigracija.
Kitas dalykas, jei pinigai nebūtų spausdinami ir jų turinčių žmonių perkamoji galia nemažėtų, ar jie tuos pinigus leisdami nesukurtų daugiau darbo vietų nei valstybė. Valstybei tik reikia sukurti tokią atmosferą ir paskatas žmonėms, kad jiems pinigus leisti ir juos investuoti norėtųsi.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąŠiais atvejais tai galioja lygiai taip pat. Paimama iš turinčiųjų ir už tuos pinigus samdomi bedarbiai. Nesakau, kad tai yra visiškai blogai, bet tą reikia viešai deklaruoti ir bedarbius išnaudoti tokiems darbams, kurie valstybei duoti gražą (O ne mokėti už griovių iškasinėjimą ir užkasinėjimą).
Kitas dalykas, jei pinigai nebūtų spausdinami ir jų turinčių žmonių perkamoji galia nemažėtų, ar jie tuos pinigus leisdami nesukurtų daugiau darbo vietų nei valstybė. Valstybei tik reikia sukurti tokią atmosferą ir paskatas žmonėms, kad jiems pinigus leisti ir juos investuoti norėtųsi.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTaigi šnekam apie tai, kad pinigai spausdinami, o ne paimami iš turinčių.
Parašė Tomas Rodyti pranešimąRodos jau buvau dėjęs nuorodą į vieno amerikiečių milijardieriaus straispnį kuriame jis labai aiškiai, Sauliaus Poškos stiliumi, pasako - jei tik galėtų, jis nesukurtu nė vienos darbo vietos.
Aišku, kai yra žmonių, kurie jų turi labai daug (Tiek, kad fiziškai negali išleisti) šiek tiek perskirstyti reikia, bet naudą turi jausti ir tas iš kurio paimama.
Bet nuvertinti pinigus žmogaus, kuris po truputi taupėsi tam pačiam butui ar automobiliui, ir prispausdintais pinigais paremti tam pačiam besiskolinantį (ir pan.) yra apiplėšimas vidury baltos dienos.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąSpausdinant daugiau pinigų krenta jau esančių pinigų vertė. Dėl to, nors jų skaičiukas sąskaitoje nepamažėja, bet tikros materialinės vertės ten jau mažiau.
http://www.lb.lt/stat_pub/statbrowse...p=7291&lang=lt
Jei pinigai leidžiami vartojimui, darbo vietos kuriamos automatiškai. O pinigai tam ir skirti, o ne banko sąskaitai puošti.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąSpausdinant daugiau pinigų krenta jau esančių pinigų vertė. Dėl to, nors jų skaičiukas sąskaitoje nepamažėja, bet tikros materialinės vertės ten jau mažiau.
Jei pinigai leidžiami vartojimui, darbo vietos kuriamos automatiškai. O pinigai tam ir skirti, o ne banko sąskaitai puošti.
Aišku, kai yra žmonių, kurie jų turi labai daug (Tiek, kad fiziškai negali išleisti) šiek tiek perskirstyti reikia, bet naudą turi jausti ir tas iš kurio paimama.
Bet nuvertinti pinigus žmogaus, kuris po truputi taupėsi tam pačiam butui ar automobiliui, ir prispausdintais pinigais paremti tam pačiam besiskolinantį (ir pan.) yra apiplėšimas vidury baltos dienos.Paskutinis taisė Lettered; 2012.10.03, 13:40.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąAr labai jauti pinigų kiekio svyravimo įtaką savo piniginei?
http://www.lb.lt/stat_pub/statbrowse...p=7291&lang=lt
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTai kodėl nenori, kad daugiau žmonių turėtų ką leisti vartojimui?
Parašė Lettered Rodyti pranešimąUSD ar šiuo metu bet kurios kitos atitinkamos valiutos vertė krenta?
Parašė Lettered Rodyti pranešimąJeigu nenuvertinsi tų sukauptų pinigų, niekada nepavyks jų iškrapštyti ir paleisti į rinką, ypač kai ateitis miglota kaip dabar. Nekalbant apie natūralų reiškinį, kai pinigai kaupiasi vis stambesnėse rankose.
Dėl pinigų koncentracijos padėtų elementarus apmokestinimas, o jį galima taikyti taikliau negu nuvertinant visų žmonių santaupas (Ir iš dalies jų darbą).Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąInfliacija vėl įsibėgėjo ir indėlių palūkanos prie nulio priartėjo savaime?
Nesakau, kad nenoriu. Tik prispausdinus pinigų vertės, kurią galima leisti, daugiau neatsiras. Tik nuvertinus jau dabar esančius pinigus dalis jų bus perskirstoma.
Taip.
Atvaizdas
O kaip pavykdavo ištraukti į rinką prie aukso standarto ir defliacijos? Visada yra sričių, kuriose grąža yra didesnė už rinkos grąžą ir žmonės, kuriems nebus kliudoma, jas atras ir investuos. Tereikia suteikti žmonėms, turintiems pinigų, informaciją ir nekurti kontraproduktyvių paskatų.
Dėl pinigų koncentracijos padėtų elementarus apmokestinimas, o jį galima taikyti taikliau negu nuvertinant visų žmonių santaupas (Ir iš dalies jų darbą).
Koks ksirtumas, kad yra sričių, visi pinigai niekada nebus ten investuoti, beto, kam rizikuoti, jeigu žinai, kad pinigai mažai nuvertėja? Apmokestinimas tai kaip tik ir būtų tų žmonių uždirbto turto apiplėšimas, nes jau gautųsi antri ar treti mokesčiai.
Tamsta kažkaip suinteresuotas, kad formuotųsi šalyje siauras milijonierių ratelis, o likusiems dėl aukšto nedarbo tektų jiems pigiai dirbti, svarbu ant popieriaus viskas gražu, nes ekonomika dirba "efektyviai".Paskutinis taisė Lettered; 2012.10.03, 14:19.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAr čia didelė infliacija? Tiksliau reiktų klausti, ar tikslas nepateisina priemonių? Nes nėra nieko blogiau ekonomikoje už defliaciją
Kaip matai anksčiau defliacija buvo normalus dalykas ir pasaulis nesugriuvo.
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKoks ksirtumas, kad yra sričių, visi pinigai niekada nebus ten investuoti, beto, kam rizikuoti, jeigu žinai, kad pinigai mažai nuvertėja? Apmokestinimas tai kaip tik ir būtų tų žmonių uždirbto turto apiplėšimas, nes jau gautųsi antri ar treti mokesčiai.
Laikinai, didesnių krizių metu, vartojimo ir investicijų skatinimas infliacija nėra blogai, tačiau tas neturi tęstis pusšimtį metų.
Pinigų spausdinimas ir infliacija irgi yra mokestis, tik šiuo atveju valstybė sau leidžia vaidinti, kad taip nėra ir dėl to nesusilaukia tokio spaudimo iš žmonių, kaip apmokestindama tiesiogiai. Be to, nuo tokio mokesčio nepasislėpsi. Apmokestinamas ir senas ir jaunas, ir turtingas ir vargšas, ir sąžiningai atlyginimą rodantis ir nelegalas.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąSuminė infliacija būtų didžiulė. Palygink su tarpukariu. O defliacija nėra tragedija, jei ji atsiranda ne dėl ciklinių priežasčių, o pavyzdžiui dėl atrastų naujų resursų, didėjančio našumo ir t.t. Ar būtų labai blogai jei ekonomikai augant apie 2 proc. (Čia yra normalios, subrendusios ekonomikos augimas vien dėl technologinės pažangos) kainos nekistų. Retkarčiais padidėtų, retkarčiais pamažėtų.
Kaip matai anksčiau defliacija buvo normalus dalykas ir pasaulis nesugriuvo.
Todėl, kad žmogus toks padaras, kad jis negali nieko neveikti sėdėdamas ant pinigų maišo. Anksčiau ar vėliau jis vis tiek ieškos kaip juos panaudoti ir kur investuoti. Ir ras.
Laikinai, didesnių krizių metu, vartojimo ir investicijų skatinimas infliacija nėra blogai, tačiau tas neturi tęstis pusšimtį metų.
Pinigų spausdinimas ir infliacija irgi yra mokestis, tik šiuo atveju valstybė sau leidžia vaidinti, kad taip nėra ir dėl to nesusilaukia tokio spaudimo iš žmonių, kaip apmokestindama tiesiogiai. Be to, nuo tokio mokesčio nepasislėpsi. Apmokestinamas ir senas ir jaunas, ir turtingas ir vargšas, ir sąžiningai atlyginimą rodantis ir nelegalas.
Comment
Comment