Kas galėtų paneigti, kad Putinas yra CŽV/ MI 6 projektas, skirtas apžaisti Rusiją įklampinant ją į atgyvenusias revanšistines XIX a. imperializmo strategijas.
Daug didesnė tikimybė, kad CŽV projektas buvo Gorbačiovas . Imperializmas nėra vien tik Rusijos hobis - tuo užsiima visi, kas pajėgia, skiriasi tik metodai.
Supratau. Dėl to, kad Zebedenas kažkada nukirsdino Brunoną, dėl to, kad Lietuvoje nugalėjo kontrreformacija, ir dar dėl to, kad Lietuvoje nesenai buvo karas (prieš 70 metų) mes čia niekada nieko nebepasieksime. Tą ir reikėjo žinoti.
Tai gal pasieksim, kas ten žino. Pvz Suomijos aukštųjų technologijų ekonomika gimė iš su ekonomika nesusįjųsio nacionalistinio autonominio suomių seimo potvarkio, kuris laisvai dalino telefonijos licenzijas į kairę ir į dešinę, kad carui sunkiau būtų viską sugriebti į vienas rankas (o telegrafas buvo carinės valdžios monopolija). Taip atsirado pradinė infrastruktūra, daug inžinierių su žiniom, po to tai vystėsi, atėjo investicijos, ir taip išsirutuliojo į Nokios mobiliakus. Kas žino, gal ir koks šiųlaikinis konservatorių ekonomiškai neracionalus politinis nuveikimas atneš Lietuvai kokią supernaudą po 50ies metų
Tipo, koks nors Western Union ar Swedbank atidaro čia programuotojų filialą ar paslaugų centrą, įdarbina kokius kelis šimtus vietinių šimpanzių (Tomo kopyraitas) ir tada dar priveža irakiečių valytojų, tokiu būdu atimdami darbo vietas iš vietinių?
Mikropožiūris į makroproblemas yra įsivaizdavimas, kad valstybė gali kažką padaryti ekonominėje srityje sąmoningai.
Great Divergence nesutariama, kodėl įvyko, t.y. Vakarų vyriausybės administruoja regionus, kuriuose dėl įvairių iki šiol nesukalkuliuoto įvairių veiksnių derinio, susikaupė/susikūrė daug gerovės. Kyla įsivaizdavimas, kad reikia daryti kažką, kaip tų regionų vyriausybės darė, ir bus panašiai. Nors šiaip jos gal tik administruoja specifinį daugybės ar tam tikrų veiksnių derinio poveikį. Čia ir yra socializmų visų įsivaizdavimas, kad galima racionaliai suplanuoti ir sukurti. Nors realiai tokia valdžia galėtų būti tik Dievas/dirbtinis intelektas su maksimaliu info daviklių kiekiu t.y. esybė, kuri sugeba sekti ir skaičiuoti absoliučiai visus planetoje veikiančius faktorius.
Reikia didinti "Investuok Lietuvoje" pajėgumus, nes kuo toliau, tuo brangesnė darbo jėga, tuo sunkiau bus prisikviesti investuotojus. Kad verslas turėtų darbo jėgos resursų, reikia geros švietimo sistemos, pradedant nuo mokyklos pradinių klasių.
Reikia didinti "Investuok Lietuvoje" pajėgumus, nes kuo toliau, tuo brangesnė darbo jėga, tuo sunkiau bus prisikviesti investuotojus. Kad verslas turėtų darbo jėgos resursų, reikia geros švietimo sistemos, pradedant nuo mokyklos pradinių klasių.
Kinijoje ne per seniausiai įvyko kažkoks didokas -x fantasti-conas (conventions, tokie renginiai kur susirenka visokie fantastikos, komiksų, komp. žaidimų fanai nerdai geekai.) Buvo paklausta, kodėl dabar tik įvyko, o ne anksčiau. Buvo atsakyta, kad anksčiau Kinijos valdžia nerėmė tokių dalykų, kol nepadarė researcho apie Silicon Valley sėkmingus veikėjus. Buvo atrastas vardiklis, kad visi jie mėgo mokslinę fantastiką.
Šviesk nešvietęs, bet jei mokinys po pamokų gurkšnoja alų su draugeliais, bus vienas rezultatas; jei paimtas už sprando sėdi prie knygų, kaip kinų tėvai spaudžia, bus kitas. Neužtenka valstybinės iniciatyvos, daug duoda etninė kultūra, kurią valstybė tik administruoja, o ne kuria. Kinų auklėjimas duoda rezultatų- kur kinai atsidurtų, jie visur prasisuka per darbą. Bet jiem trūksta tada kūrybiškumo su tokia kultūra.
Fantastika nuo mažens - galbūt kelias į klestinčią ateitį
Zmones dirbantys svietimo sistemoje algas gauna uz pasirodyma darbe, o ne rezultatus. Vietoj to, kad mokintusi tai kas jiems tikrai idomu, mokiniai svaisto savo brangu laika visokiose etikos, pilietinio ugdymo ir ''technologiju'' pamokose. Technologiju parasiau kabutese, nes apart poros medzio tekinimo stakliu ir stiklko krosiniu, bent jau mano laikais jokiu technologiju ten nebuvo. Man asmeniskai taip patiko Geografija, bet tebudavo viena ar geriausiu atveju dvi pamokos per savaite. Visus vadovelius mintinai ismokdavau per pirmas pora mokslu savaiciu.
/\
Lietuva pagal BVP(PPP) su Estija dabar maždaug viename lygyje varžosi. Iš pradžių prognozės buvo geresnės Lietuvai, po to Estijai, pagal dabartines TVF prognozes tai Estija Lietuvą pagal BVP(PPP) lenktų ir 2020 m. Tačiau tragiškas III ketvirtis Estijoje tikriausiai apvers visas šitas prognozes ir rezultatus vėl į Lietuvos pusę.
Comment