Parašė Creatium
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Pasaulio ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąNa, nukentės neatsargiausi ir labiausiai mėgstantys Rusiją. Kuo greičiau trūkinės visokie saitai, tuo geriau. Vakarai gali išgyventi be Rusijos, o ar gali Rusija be vakarų? Abejoju.
Ir ieškiniai duoda naudą nes vatnikai jau tik kartoninius maketus į parodą veža:
оссийское участие в авиасалоне стало «дежурным», так оценивал ситуацию в среду глава Минпромторга Денис Мантуров. Он напомнил о предположениях ареста российского имущества в рамках выставки, возникших еще до ее начала (о том, как бывшие акционеры ЮКОСа, отсудившие у РФ в третейском суде Гааги $50 млрд, разыскивают в разных странах мира имущество России, см. “Ъ” от 19 июня). В результате на статической экспозиции был представлен только самолет SSJ-100 в ливрее мексиканской Interjet, а основная техника из РФ была лишь в виде макетов.
Подробнее: http://kommersant.ru/doc/2751653Nepirk iš Decathlon, Ritter Sport, Philips, Nestle, KraftHeinz, Viada, Vičiūnų, ypač Kalnapilis myžalų,
Toblerone, Milka, Dirol, Halls (Mondelez International), Hellmann's, Heineken, Mars, PepsiCo
Comment
-
Nafta šiandien gerai pakrito: WTI atpigo 7.8 procento, Brent 6.4 procento:
http://www.bloomberg.com/energy
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimą/\ Keista, kad tokios žemos kainos išsilaiko vyraujant konfliktui artimuosiuose rytuose..
Comment
-
Atsakymas paprastas - persai ateina iš po embargo.
Russia Seen as Biggest Oil-Market Loser When Iran Comes Back
Oil prices dive below $53 as Iran deal looms
Comment
-
Iran has been barred from selling oil in Europe since 2012 when the European Union imposed a ban on crude imports. Coupled with tougher U.S. sanctions making it more difficult to buy Iranian oil with dollars, that caused output to drop from 3.6 million barrels a day in 2011 to 2.6 million barrels last year.
Russia, whose benchmark export grade is similar to Iran’s flagship blend, has been the main beneficiary of that decline.
Ant europos negali perdaug pykti, degalams akcizai gana aukšti, VT gerai išsvystytas. Tačiau JAV nepanašu, kad stengiasi. Amerikiečiai linkę viską spręsti karais, bet nepanašu, kad sekasi.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąBando vieną režimą apsaugoti nuo savo pačių pinigų, tai paremia kitą.
Ant europos negali perdaug pykti, degalams akcizai gana aukšti, VT gerai išsvystytas. Tačiau JAV nepanašu, kad stengiasi. Amerikiečiai linkę viską spręsti karais, bet nepanašu, kad sekasi.
Comment
-
Graikai nėra girdėję nei žodžio taupymas, nei technologijos . Jei graikas yra skolingas 100 eurų ir gauna 10 eurų, tai jis juos ne pasidės, o išleis kavinėje, nes 10 eurų skolai grąžinti vis tiek per mažai.
Jei tie skaičiai teisingi, tai vis tik gebėjimai smunkant ekonomikai didinti naftos vartojimą nėra eiliniai.
Comment
-
Tikroji grėsmė – ne Graikijos skolos, o burbulas Kinijos finansų rinkoje
http://www.15min.lt/verslas/naujiena...2-514258?psl=2
Comment
-
Graikija ir Ukrainos krizė šiuo metu vienintelės Europos problemos. Tačiau netgi jos nesugeba paveikti teigiamų poslinkių Europos ekonomikoje. Naujienos iš Graikijos turėjo labai menką įtaką euro kursui, dėl to naftos kainų su problemomis Graikijoje išties nereikėtų sieti. Naftos kainoms įtaką pirmiausiai turėtų daryti planai nuimti Iranui sankcijas (tai gali būti padaryta jau labai greitai) ir problemos Kinijoje. Kinijos ekonominės problemos jau kuris laikas ryškėjo, žinoma kai ekonomika auga apie 7% to problemomis nelabai galima vadinti, tačiau tendencija daugiau mažiau aiški ir man rodos dabar pagrindinis klausimas yra ar Kinijos ekonomikos augimas lėtės iš lėto, ar tai bus staigus kritimas. Naftos kaina šiuo metu 55 USD, o tokios žemos buvo tik prieš kelis mėnesius, kai buvo pats pikas kainų kritimo. Tik aš nenorėčiau, jog jos dar labiau kristų, nes 60 USD yra ta riba, po kurios prasideda problemos JAV skalūninės naftos pramonėje, dėl to būtų geriau, kad jos panašiame lygyje ir išsilaikytų, kad nesužlugdytų JAV naftos išgavėjų ir nesumažintų konkurencijos, kas atitinkamai naftos kainas veiktų žemyn ilgalaikėje perspektyvoje.Paskutinis taisė Eidvis; 2015.07.07, 18:13.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTikroji grėsmė – ne Graikijos skolos, o burbulas Kinijos finansų rinkoje
http://www.15min.lt/verslas/naujiena...2-514258?psl=2
Bet kad tai kaip nors taptų platesnio masto ekonomikos problema, no way.
Comment
-
kad teko girdėti, jog tie 'treideriai' buvo žmonės, kurie daugiausiai investavo ne savo, o skolintas lėšas. Skolino jiems Kinijos vyriausybė, kad taip paskatintų Kinijos ekonomiką. Vakar per bloomberg teko nugirsti, kad Kinijos vyriausybė vos ne kiekvieną savaitę pristato po naują ekonomikos skatinimo programą. Šitas finansinis burbulas tikrai nėra platesnio ekonominio mąsto problemos priežastis, tai greičiau yra ekonominių problemų pasekmė. Beje, finansų rinkos prieš finansines krizes sureguoja pačios pirmosios ir dažnai neblogai indikuoja artėjančias rimtesnes problemas. Aišku ar Kinija susidurs su rimtomis ekonominėmis problemomis, ar ekonomikos augimas letės po truputį, turbūt dar niekas negalėtų pasakyti, tačiau keista yra tai, kad Kinija ima įgyvendinti ekonomikos skatinimo programas net tada, kai ekonomika auga 6-7%, paprastai to niekas nedaro. Mano manymu tai yra big mistake, nes neleidus įvykiams tekėti sava vaga ir dirbtinai skatinant ekonomiką, yra didelė rizika prikurti burbulų.
Comment
-
Kinijos pagrindinė problema yra vietinės valdžios skola (daugiausia Kinijos) bankams, kuri sudaro virš 200% šalies GDP. Nors didesnė dalis šios skolos yra 'vidinė' (kaip ir Japonijoje), tai bus didžiausia problema, nes ateis laikas bail-outint savivaldybes, kas galės būti padaryta tik dviem būdais - centrinės valdžios skolos sprogimu, arba pinigų spausdinimu. Vienaip ar kitaip, Kinija turi rimtą struktūrinę problemą, kuri ir gali būti sekančios pasaulinės krizės priežastis. Graikija gali pasirodyti kaip vaikų žaidimas palyginus.Paskutinis taisė nomad; 2015.07.07, 22:34.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Karališkojo Škotijos banko ekonomistai birželio pabaigoje publikavo statistinius duomenis, kurie atskleidė, kad JAV bankų investicijos Kinijoje yra dešimt kartų didesnės negu Graikijoje.
Kinija nelabai turi brandų, tai tos didelės JAV investicijos yra JAV korporacijų gamybos padaliniai. Kodėl jų veikla turėtų sustoti, jei vartotojai sėdi vakaruose? Jei ir sustos Kinijos vidinis vartojimas, tai globalios korporacijos tik mažiau uždirbs pelno ir tiek. Rusijoje nebeperka šalyje surinktų automobilių, ar nuo to Vokietijos ekonomikai pasidarė prastai?Paskutinis taisė andyour; 2015.07.07, 22:41.
Comment
-
Panikos Kinijoje nebeatlaikė ir likusios Azijos biržos
http://vz.lt/article/2015/7/8/paniko...-azijos-birzos
Savo ruožtu pačioje Kinijoje išsipardavimą sustiprino pačių rinkos priežiūros institucijų desperatiški veiksmai kovojant su nuosmukiu. Pasak „Bloomberg“, sustabdyta prekyba maždaug 45% Kinijos biržos bendrovių akcijomis. Tai lėmė, kad investuotojai puolė pardavinėti tai, kuo dar gali prekiauti.
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąKinijos pagrindinė problema yra vietinės valdžios skola (daugiausia Kinijos) bankams, kuri sudaro virš 200% šalies GDP. Nors didesnė dalis šios skolos yra 'vidinė' (kaip ir Japonijoje), tai bus didžiausia problema, nes ateis laikas bail-outint savivaldybes, kas galės būti padaryta tik dviem būdais - centrinės valdžios skolos sprogimu, arba pinigų spausdinimu. Vienaip ar kitaip, Kinija turi rimtą struktūrinę problemą, kuri ir gali būti sekančios pasaulinės krizės priežastis. Graikija gali pasirodyti kaip vaikų žaidimas palyginus.
Kinijos ekonomikos problemos gali pasireikšti dėl kitų dalykų: nepakankamai augančios vidaus rinkos ir vartojimo, netinkamai įgyvendintos socialinės/sveikatos apsaugos sistemos, netinkamai vystomos švietimo sistemos ar tiesiog senos geros korupcijos, kuri neigiamai veiks visas sritis. Tokie dalykai gali palikti Kiniją middle income trap skylėje, kurioje atsidūrė visokie Tailandai ir panašios šalys.
Šnekos apie provincijų "skolą" valstybei, on the other hand, yra pilstymas iš tuščio į kiaurą ir iš principo irrelevant dalykas.Paskutinis taisė John; 2015.07.08, 15:14.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąkeista yra tai, kad Kinija ima įgyvendinti ekonomikos skatinimo programas net tada, kai ekonomika auga 6-7%, paprastai to niekas nedaro. Mano manymu tai yra big mistake, nes neleidus įvykiams tekėti sava vaga ir dirbtinai skatinant ekonomiką, yra didelė rizika prikurti burbulų.
Šiaip man išvis sunkiai suprantamas Kinijos "burbulų" ir visokių "akcijų rinkų" argumento kišimas Kinijos ekonomikos diskusijose. Tai sąlyginai nereikšmingi ir short-term reiškiniai. Imho, kur kas daugiau reiktų kreipti dėmesį į bendrą tos šalies ekonomikos kryptį ir ją sąlygojančius fundamentalus:
- urbanizacija ir su ja vykdoma socialinės apsaugos plėtra (key dalykas, norint išlaisvinti gyventojų santaupas);
- Kova su korupcija. Dabartinio prezidento vykdoma kampanija pagal bet kokius standartus yra labai hardcore ir žostka ir prie kažko ji privesti turėtų. Tik kol kas neaišku, prie ko, ir ar tai duos siekiamą rezultatą
- Aplinkos apsauga ir resursų tvarkymas. Ar jie sugebės išsivalyti aplinką ir apsirūpinti geriamu vandeniu, pakelti maisto kokybę iki pasaulinio lygio ir pan. T.y. dalykai ir resursai, be kurių neįsivaizduojama normali išsivysčiusi visuomenė.
Būtent šitas sritis reiktų stebėti ir akcentuoti, nes beveik išimtinai nuo jų priklausys, kas bus su Kinijos ekonomika, o ne tai, kiek šią savaitę slump'ino akcijų birža (kuri niekada per daug nekoreliavo su Kinijos ekonomikos būkle) ar kiek "burbulų" ten susikūrė ir nepastebimai išnyko nuo 1979.Paskutinis taisė John; 2015.07.09, 00:04.
Comment
-
Na viskas aišku Johny , short-term perspektyvoje pačiai Kinijai - šimtas, kitas milijonų hukou'inių kolūkiečių sugrįžusių į ryžių laukus, galbūt išeis netgi į naudą blessing in disguise. Pristabdys vežimą, kuris jau pradėjo nejuokais lenkti obuolmušę kumelę.
Bet klausimas, beje kaip ir ten ^ šmėžuojantis temos pavadinimas yra platesnės globalinės implikacijos: smukusi vakarų eksportuotojų, gamintojų pozicija, neprognozuojamos finansinės pasekmės, ty uzsienio investuotojų exposure dydis vidinio Kinijos fallout'o atvėju?
Pritarčiau dėl pervasive corruption, kuri iš esmės per tūkstantmečius yra užkoduota genetiniam lygy, tačiau tikrai nemanau, kad tai kas vyksta yra hardcore ar žostka. Greičiau tai primena planingai orkestruotą kompartijos gretų purge'inimą (palietusį vos 2-3% narių), nei rimtą sisteminį požiūrį. Juk senokai buvo atliekamas toks system shake'as, tad kodėl gi nekonsoliduoti bei pakartotinai priminti bei neiškristalizuoti amžinos šviesiojo rytojaus idėjos, nepamojuoti raudonais bannerais.
Kitas nepastebėtas aspektas yra apgailėtinas žemės ūkio produktyvumo lygis (visai kita dimensija palyginus su industrine pažanga), nuo vakarietiško atsiliekantis order of magnitude dydžiais - berods 20-30 kartų. Kuomet 600 mln. valstiečių vos sugeba išmaitinti likusią miesto populiaciją.
O ir potencialo plėstis industrinio tipo agro sektoriui nelabai yra kur - visa dirbama žemė jau senai eksploatuojama, aštrus vandens resursų stygius, o faktas, kad pats fermeris neturi jokių teisių į žemės nuosavybę sakyčiau yra kertinis bet kokios intensyvesnės plėtros, iniciatyvos bei inovacijos drag'as.Paskutinis taisė l2ez4m; 2015.07.09, 00:03.
Comment
Comment