Ukraina ratifikavo sutarti su ES
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie Ukrainą ir ukrainiečius
Collapse
X
-
Nekokios naujienos, jei čia tiesa rašoma.
Istorinis momentas, arba kaip išsipildė karščiausias V. Putino noras
„Tai istorinis momentas“, - buvo paskelbta ratifikavus Ukrainos asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga. Tačiau gali būti, kad šio skambaus šūkio autoriai skaudžiai suklydo, nes įgyvendinęs agresiją prieš Ukrainą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiekė visus užsibrėžtus tikslus, o Europos Sąjunga – ne.
...
Naujasis provakarietiškas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka siekė įgyvendinti Maidano protestuotojų viltis ir priartinti Ukrainą prie Europos, tačiau susidūręs su realybe paprašė atidėti Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimo įgyvendinimą.
„Pagal tai, kas dabar matosi, geopolitinė Ukrainos orientacija į Vakarus yra sustabdoma, Ukraina lieka buferinėje erdvėje“, - reziumavo L. Kasčiūnas.
„Žvelgiant iš Rusijos perspektyvos, jiems Maidanas buvo pusiausvyros pasikeitimas regione, nes Ukrainoje į valdžią atėjo jų nekontroliuojamas politinis elitas. Jie tai traktavo kaip galios pusiausvyros pažeidimą, įtakos sferų perbraižymą, todėl okupavo Krymą bei sukėlė neramumus Donbase, kad pusiausvyra būtų atstatyta ir kad Ukraina liktų buferine zona. Jiems tai pavyko“, - pridūrė politologas.
Vakarai ir Rusija pasiekė nebylų susitarimą
Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimo įgyvendinimo atidėjimas yra tik viena detalė šiame Vakarų ir Rusijos geopolitiniame žaidime dėl galios pasiskirstymo.
Kaip teigia politologas L. Kasčiūnas, šiame paveiksle dera ir P. Porošenkos sutikimas priimti įstatymus, kurie garantuoja didesnę autonomiją separatistų kontroliuojamiems rajonams šalies rytuose.
Toks punktas buvo įtrauktas į Ukrainos, Rusijos, separatistų bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) paliaubų susitarimą, pasirašytą Minske.
L. Kasčiūnas teigia, kad tai irgi kaina, kurią Vakarai ir Ukraina sutiko mokėti už sąlyginę taiką: „Tai irgi įsipaišo į bendrą paveikslą“.
L. Kasčiūnas sutinka, kas po Ukrainos įvykių Vakarai ir Rusija iš esmės pasiekė nebylų susitarimą, kad Ukraina lieka Rusijos įtakos orbitoje, tačiau nekiša nagų prie NATO ir Europos Sąjungos valstybių.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...#ixzz3DVaHN7lgPaskutinis taisė Lettered; 2014.09.16, 22:29.
Comment
-
Kaip suprantu, dėl asociacijos sutarties galiojimo atidėjimo tai to prasmė yra visai kita. Visų pirma, ji atidedama iki fiksuoto laiko t.y. Ukraina negali likti Rusijos įtakos sferoje, nes ji įsigalios ir nėra atidėta neapibrėžtam laikotarpiui.
Kiek aš supratau tai to priežastis yra ta, kad Ukraina nori bent metams išlaikyti galimybę taikyti prekėms iš ES muitus, taip palaikydama savo gamintojus labai sunkiu laikotarpiu ir tuo pačiu naudotis eksportu į ES be muitų (ką jai leidžiama daryti ir negaliojant sutarčiai).
O va dėl to "specialaus statuso" tikrai neramu. Kad tik neatsirastų ten tik iš dalies Ukrainai priklausanti kriminalinė zona kai visa valdžia (įskaitant ir prokuratūrą, teismus) bus atiduota "vietiniams rinktiems valdžios atstovams". Tai gali būti vos ne blogiau nei išvis netekti nedidelio pasienio ruožo.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąKaip suprantu, dėl asociacijos sutarties galiojimo atidėjimo tai to prasmė yra visai kita. Visų pirma, ji atidedama iki fiksuoto laiko t.y. Ukraina negali likti Rusijos įtakos sferoje, nes ji įsigalios ir nėra atidėta neapibrėžtam laikotarpiui.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąJanukovičius žadėjo sutartį pasirašyti dar greičiau, 2014 m. kovo mėn.
Comment
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąNa, kažkaip net nejauku... Atrodo lyg pirmą pranešimą šioje temoje parašėt.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąJanukovičius žadėjo sutartį pasirašyti dar greičiau, 2014 m. kovo mėn.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąApie jokią Rusijos orbitą Ukrainoje jau negali būti kalbos.
Comment
-
Parašė Gnoss Rodyti pranešimąTai kad ji jau yra ir greitu metu bus legalizuota. Ar čia politkorektiškumas vėl neleis pripažinti realybės?
Bet ilgalaikėje perspektyvoje rusai prarado Ukrainą amžiams. Pasirašyta asociacijos sutartis yra ilgalaikis inkaras į Europos civilizaciją. Naujas parlamentas, manau, visaip mažins rusų įtaką Ukrainoje. Čia tik ilgo kelio pradžia. Taip, Rusija mano, kad privalo laikyti Ukrainą ant lenciugo. Tik Rusijos problema tame, kad kritinė masė žmonių Ukrainoje pribrendo tą lenciugą galutinai nutraukti.
Tuo labiau, kad niekas nežino, kas bus pačioje Rusijoje po metų kitų...Paskutinis taisė oranger; 2014.09.17, 00:14.
Comment
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąRealybė yra tokia, kokia yra. Putinas pagrasino dideliu karu visiems Europoje ir visi pakėlė rankas. Visi šitie įstatymai apie visokius ypatingus statusus yra reikalingi tik vienam - kad putleris nežudytų žmonių.
Comment
-
Dėl sutarties įsigaliojimo atidėjimo, tai atidedama yra muitų nuėmimas iš Ukrainos pusės. Ir nemanau, kad tai yra kažkokia Putino pergalė. Jeigu tai vadintumėm Putino pergale - tai vadinas jam būtų svarbu, kad iš ES atėjusios neapmuitintos prekės į Ukrainą, galimai nukeliautų į Rusiją ar pastumėtų ukrainietiškas prekes keliauti į Rusija. Kitaip sakant tai būtų ekonominiai argumentai. Tačiau jeigu Putinui būtų svarbu ekonomika - jisai visų pirma nebūtų pradėjęs šitos nesąmonės. Jam svarbūs kiti dalykai, o tai yra politinė šitos sutarties dalis ir tie standartai, teisės aktai ir t.t., kurie bus pritaikyti Ukrainoje - tai ir kova su korupcija, žiniasklaidos laisvė ir pan ir t.t. Visą tai yra sutartyje numatyta ir visą tai jau ir dabar po truputi įgyvendinama. Tai, kad kol kas nenuimami muitai ES prekėms - tik Ukrainai nuo to geriau. Svarbiausia, kad sutartis pasirašyta, ratifikuota ir jos atšaukti, pakeisti ar sužlugdyti jau nebeišeis.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąBet kodėl Europa taip greit pradėjo kalti rankas (nors ir nenoriai - įvedamos sankcijos tai įrodo)? Vien baimė likti be dujų? Didelio karo nenori net toks veikėjas kaip Putleris.
Comment
-
Matai, kai iš visų visų užsienio valstybių į Ukrainą kariuomenę siųsti pasiryžusi tik viena (ką sėkmingai ir daro), tai iš padorumo bei vertybinių skalių naudos nelabai daug. Ilgam laikotarpyje - galbūt, gal sankcijos padarys savo (o kur dar daugiamilijardiniai ieškiniai, kurie vis tiek turės būti vykdomi, nes ES - ne RF ir joks prezidentas negali paaiškinti Hagos teismui, kokį nuosprendį priimti ar atšaukti), bet kol kas Putinas realiai per Ukrainą gali žygiuoti iki kur jam norėsis. Tą jau atviru tekstu sako ir Porošenka.
Jeigu "Rusijos orbita" yra teritorija, kurioje RF kariuomenė gali daryti, ką nori, be jokio rimto karinio atsako iš NATO, tai patinka-nepatinka, bet Ukraina yra toje orbitoje. Su visom pasekmėm. Turbūt geriausia, ką gali Ukraina padaryti, tai tempti laiką, kasti griovius ir stiprinti karines pajėgas.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąTai šie nenaudingi dalykai ir privertė II pasaulinio karo metu prancūzus su britais paskelbti karą vokiečiams kai Hitleris užpuolė Lenkiją. O juk ta Lenkija visai kažkur pašaly, visai ne toj pusėj, kam čia reikėjo kištis?
Parašė balietisTurbūt geriausia, ką gali Ukraina padaryti, tai tempti laiką, kasti griovius ir stiprinti karines pajėgas.
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąMatai, kai iš visų visų užsienio valstybių į Ukrainą kariuomenę siųsti pasiryžusi tik viena (ką sėkmingai ir daro), tai iš padorumo bei vertybinių skalių naudos nelabai daug. Ilgam laikotarpyje - galbūt, gal sankcijos padarys savo (o kur dar daugiamilijardiniai ieškiniai, kurie vis tiek turės būti vykdomi, nes ES - ne RF ir joks prezidentas negali paaiškinti Hagos teismui, kokį nuosprendį priimti ar atšaukti), bet kol kas Putinas realiai per Ukrainą gali žygiuoti iki kur jam norėsis. Tą jau atviru tekstu sako ir Porošenka.
Jeigu "Rusijos orbita" yra teritorija, kurioje RF kariuomenė gali daryti, ką nori, be jokio rimto karinio atsako iš NATO, tai patinka-nepatinka, bet Ukraina yra toje orbitoje. Su visom pasekmėm. Turbūt geriausia, ką gali Ukraina padaryti, tai tempti laiką, kasti griovius ir stiprinti karines pajėgas.Paskutinis taisė Lettered; 2014.09.19, 19:58.
Comment
-
Šiuo metu Ukraina neturi kariuomenės, galinčios kariauti su RF armija. Didvyriškai visi žūti kur nors prie Mariupolio gali, bet atsiimti užgrobtas teritorijas - niekaip. Jokia užsienio valstybė jiems su tuo padėti neketina.
Bet tankų gamyklos veikia, išsigrynino, kas yra kas kariuomenėje, net kažkokį liustracijos įstatymą Rada priėmė. Gal kaip nors atsistos ant kojų.
Lietuva ne taip seniai irgi buvo nepriklausoma, bet visa okupuota, ir nelabai pripažinta. Tai kaip ir buvo dar blogiau nei Ukrainoje. Bet po pučo viskas pasikeitė. Gal ir jiems pasiseks.
Comment
-
Parašė balietis Rodyti pranešimąŠiuo metu Ukraina neturi kariuomenės, galinčios kariauti su RF armija. Didvyriškai visi žūti kur nors prie Mariupolio gali, bet atsiimti užgrobtas teritorijas - niekaip. Jokia užsienio valstybė jiems su tuo padėti neketina.
Bet tankų gamyklos veikia, išsigrynino, kas yra kas kariuomenėje, net kažkokį liustracijos įstatymą Rada priėmė. Gal kaip nors atsistos ant kojų.
Lietuva ne taip seniai irgi buvo nepriklausoma, bet visa okupuota, ir nelabai pripažinta. Tai kaip ir buvo dar blogiau nei Ukrainoje. Bet po pučo viskas pasikeitė. Gal ir jiems pasiseks.
Gal senatoriai visgi ryšis padėt Ukrainai bent gynybine ginkluote?
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąVakar per BBC ir CNN rodė Porošenkos kalbą JAV kongrese. Kalbėjo labai gerai ir protingai išdėstė visus argumentus. Kalba vis buvo nutraukiama plojimais ir senatoriai atsistodavo. Po to BBC žurnalistas laidoje pasakė, kad tai viena geriausių kalbų pasakytų JAV kongrese.
Gal senatoriai visgi ryšis padėt Ukrainai bent gynybine ginkluote?
Comment
Comment