Parašė senasnamas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Sveikata, medicina, mityba
Collapse
X
-
Angliavandeniai po treniruočių ar varžybų yra reikalingi, tačiau yra vertingesnių - iš makaronų maistiniu požiūriu naudos nedaug. Sotumą užtikrina, angliavandenių atsargas atstato, tačiau sportininkai turėtų valgyti kokius grikius, lęšius, avižas. Daugiau medžiagų gautų su maistu, mažiau papildų reikėtų gerti . Makaronai tinkami norintiems priaugti masės. Bet ir tarp sportininkų, ir eilinių žmonių mažai kas tokį tikslą turi.
Prekybos centruose jau yra neskaldytų grūdų makaronų (tamsūs), jie vertingesni, o tie įprasti balti makaronai yra miltai ir tiek. Juose kažkokių vitaminų ar mikroelementų yra minimumas.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.08.22, 17:38.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBet tai kad anokia čia naujiena. Jau seniai aiškinama, kad angliavandeniai yra blogis ir didžiausias antsvorio kaltininkas.
Aš pats padariau full stop bet kokiems saldumynams ir kitiems nenaudingiems angliavandeniams, o dėl riebalų net per daug nesivarginu aiškintis, nes net ir norėdamas tų ruebalų kažin kiek nesuvalgysi kaip kokių ledų ar šokolado. Tai kaip ir savaime suprantamas dalykas, kad saugotis, visų pirma, reikia būtent angliavandenių.
N.B. Asmeniškai, niekada neturėjau problemų su nutukimu matyt dėl to, kad visada mėgdavau truputį išlikti alkanas ... Bet valgau absoliučiai viską.Paskutinis taisė nomad; 2014.08.24, 19:13.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąMitybinio balanso prasme tarp baltymų/riebalų/angliavandenių - ko gero taip. Tačiau pagrindinė nutukimo priežastis, mano nuomone, yra valgymo reguliarumas ir kiekis. Valgome tiesiog per daug, ir per dažnai, ir tiek.
Problema ta, kad kai kurie produktai yra labiau linkę valgytis, nei kiti. Normalių pietų ar vakarienės valgymas yra baigtinis procesas: suvalgei porciją (tegul ir didelę) ir baigta. Į pilvą įėjo koks 1000-1500Kcal.
O kaip yra su ledais/šokoladais/pyragaičiais? Jie dažnaiusiai ateina didelėmis pakuotėmis, oficialiai skirtomis ne vienam meal'ui ir ne vienam žmogui, bet grupei žmonių. Bet realybė yra ta, kad daugelis žmonių (visų pirma, aišku, saldumynų mėgėjai, kaip John, kuriems sunku jausti saiką su saldumynais) tiesiog valgo tol, kol nesibaigia pakuotės turinys, net jeigu jie neseniai pavalgė savo pietus/vakarienę ir jau gavo 1000Kcal. Taip jie gauna dar papildomus 1500-2000 Kcal be jokio reikalo. To rezultate, vietoj 2500 Kcal dienos normos jie visai "netyčia" jau gauna 4000Kcal.
Būtent to pasekoje, nusprendžiau, kad bet kokiems saldumynams reikia daryti visišką stop ir taip gana paprastai iš dienos raciono eliminuoti 1000-1500Kcal. Ir tada net nereikia per daug žiūrėti, ką valgau likusią dienos dalį, nes net ir valgant ką noriu, kada noriu ir kaip noriu, kalorijų kiekis beveik neperlipa per rekomenduojamą dienos normą.
Comment
-
/\ Tavo pakelta problema su saldumynais rodo ir marketingo įtaką šiuo klausimu. Todėl šiek tiek nukrypdamas nuo klasikinių libertariškų pažiūrų matau prasmę riboti saldumynų/sodos gėrimų pardavimą mokyklose ir tarp kitų lengvai pažeidžiamų/įtakojamų vartotojų grupių. Taip pat mažinti 'extra portion' ar 'supersize' (bulvyčių, kolos ir kitų itin greitų maistų) marketingo kultūrą, kuri tiesiog žmones skatina prisišlamšti daugiau - nors ir už dyką, bet visai be reikalo. Kaip rodo empyrika (tarki JAV obesity rates), vidutinis vartotojas kartais yra gan durnas ir nesamoningai daro žalą savo sveikatai, kas galų gale išpūstos sveikatos apsaugos sistemos forma kainuoja visiems mokesčių mokėtojams. Todel Bloombergo politika šiuo atžvilgiu - kai jis kaip N.Y. meras uždraudė dideles kolos porcijas - yra diskutuotina, bet suprantama ir kai kurių atskirų retų produktų kategorijų atžvilgiu pateisinama. Deja ši politika neįsigaliojo dėl teismo sprendimo dėl techninių priežasčių.
N.B. Sodos gėrimai, suprantama, labiausiai žalingi nutukimo prasme ne dėl tiesioginio poveikio, o kaip 'gateway', kuris tiesiog didina apetitą ir leidžia suvalgyti daugiau - kas pavojinga kombinacijoje su fast foodu.Paskutinis taisė nomad; 2014.08.24, 19:54.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
Kai saldumynai kasdienis maistas, tada jau nepadeda nei kalorijų skaičiavimas, nei sportas, nes pritrūksta paroje laiko viskam išdeginti. Tačiau papiktnaudžiavus tik, pvz., vieną dieną per savaitę, didelės įtakos tai nedarys, jei kitomis dienomis maitinamasi normaliai. Šiaip jau jei žmogus susitvarko svorį, medžiagų apykaita yra gera, tai valgant normalų maistą (be baltų miltų ir cukraus) svoris neauga nepaisant kalorijų skaičiaus. Bent jau man neauga .
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąŠiaip jau jei žmogus susitvarko svorį, medžiagų apykaita yra gera, tai valgant normalų maistą (be baltų miltų ir cukraus) svoris neauga nepaisant kalorijų skaičiaus. Bent jau man neauga .
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKai saldumynai kasdienis maistas, tada jau nepadeda nei kalorijų skaičiavimas, nei sportas, nes pritrūksta paroje laiko viskam išdeginti. Tačiau papiktnaudžiavus tik, pvz., vieną dieną per savaitę, didelės įtakos tai nedarys, jei kitomis dienomis maitinamasi normaliai. Šiaip jau jei žmogus susitvarko svorį, medžiagų apykaita yra gera, tai valgant normalų maistą (be baltų miltų ir cukraus) svoris neauga nepaisant kalorijų skaičiaus. Bent jau man neauga .
Comment
-
Iš saldumynų tai vertingiausi ir didžiausią sotumą suteikia chalva ir juodasis šokoladas, nes jų sudėtyje yra riebalų. Pvz., chalvos suvalgyti daugiau kaip 200 g (maždaug 1000 kalorijų) gali būti gana sudėtinga - po to norėsis pagulėti . Ir kitais požiūriais tai nėra vien tuščios kalorijos. Po Milkos juodasis šokoladas atrodys kartus, bet čia įpratimo reikalas, prideda cukraus ir į juos.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.08.24, 20:31.
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąPaskaičiau visa tai, labai užsinorėjau ir suvalgiau 2 Mars ledų ...
Comment
-
Parašė nomad Rodyti pranešimąOk, nenervuojam John su tokiu hedonizmu
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTiesą pasakius, skirtingai, negu Nomad arba Gator, John šiandien neužsinorėjo nei Snickers, nei ledų, nors jau buvo supermarkete ir prisipirko kalną visokių gėrybių. Sunkaiusia tai pasiekti pirmas kelias dienas. Po to abstinencija tokiems dalykams tampa norma. Svarbiausia susitaikyti su idėja, kad toks dalykas, kaip saldumynai, kasdieninio valgymo racione tiesiog neegzistuoja. Kaip ir koks heroinas. Man ir pačiam šiek tiek keista, kaip, visą gyvenimą nesugebėjus atsilaikyti saldumynų craving'ui, galima taip staigiai viską pakeisti lyg niekur nieko. Pasirodo, galima. Kol kas nesinori sakyti "op" iki galo neperšokus griovio (t.y. vos po kokių 4 savaičių tokios "dietos"), bet panašu, kad šiame gyvenime John su saldumynais jau baigta. Mėnesio ilgumo track-record'as dar nėra absoliutus to įrodymas, bet tai jau daugiau, nei geras startas.There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).
Comment
-
http://vz.lt/article/2014/8/25/zalio...voje-dar-nebus
Na čia nelabai suprantu prasmės. Kola, kurioje dalį cukraus pakeičia saldiklis.
Tiems žmonėms, kuriems geriau tinka cukrus verta rinktis klasikinę kolą.
Tiems, kuriems labiau saldikliai - light/zero (tiksliai nežinau kuri kuri).
O šitą žalią kuriems rinktis? Kurie nežino kas geriau - saldikliai ar cukrus ir renkasi kompromisą?
Comment
-
Ne kažkoks dirbtinis saldiklis, o stevija. Čia plačiau, kas tai per daiktas:
http://www.vlmedicina.lt/2013/07/sal...natyva-cukrui/
Aišku, jos tik trečdalis (cukrus išlieka), bet vis tiek teigiama tendencija.
Čia esminė vieta, kodėl "žalios" kokakolos Lietuvoje dar teks palaukti
Lietuvoje gėrimų kategorija su sumažintu cukraus kiekiu – vis dar labai maža. „Becukriai gazuoti gėrimai Lietuvoje tesudaro mažiau nei 3% Lietuvoje ir, palyginus su praėjusiais metais, jų vartojimas neauga
Comment
-
Ar tikrai esame bulvių valgytojų tauta? Ką valgė Lietuvos didikai?
http://www.delfi.lt/projektai/lietuv...#ixzz3C3gO0a96
Nors atvykę į Lietuvą turistai neretai sako, kad mūsų šalies maistas – labai kaloringas ir riebus, o saldumynai – išskirtinai saldūs ir persotinti kiaušinių tryniais, R. Laužikas to vadinti mūsų šalies kulinarijos unikalumu, ar gėda, nelinkęs.
„Ar vokiečiams gėda dėl alumi „nuplaunamų” dešrelių su raugintais kopūstais? Ne, iš šio labai nesveiko maisto jie sukūrė ir iškomunikavo šiuolaikinio turizmo produktą „Oktoberfest” – šventę, kurioje dalyvauja per 6 milijonus žmonių. O gal škotams gėda daro hagis, o anglams keptos ropės ar žuvis su bulvytėmis? Jei žiūrėsime istoriškai, lietuviškos (beje ir lenkiškos) virtuvės patiekalų kaloringumas, riebumas, saldumas, persotinimas kiaušiniais ir t.t. yra ne tik susijęs su mūsų klimatu (Šiaurės Europa), bet kartu – būdingas baroko epochos bruožas, kurį pastebėjo dar XVII–XVIII amžiaus keliautojai – ypač tie, kurie atvykdavo iš Viduržemio jūros regiono ar Prancūzijos.
Comment
Comment