Parašė John
Rodyti pranešimą
Problema tame, kad daug imigrantų, atvykę į Skandinavijos valstybes, sekė blogu pavyzdžiu - geriau nieko nedaryti ir gyventi gaunant nemažą pašalpą (o jos tkrai užtekdavo normaliam gyvenimui). Tačiau politika imigrantų atžvilgiu Skandinavios šalyse skiriasi: Norvegijoje viskas palikta po senovei (jeigu imigrantas nenori, niekas jo/jos nevers siekti integracijos), Danijoje buvo nuspręsta mažinti imigracijos mastus ir net neleisti į šalį imigruoti kitataučiams danų sutuoktiniams (pvz dano ir arabės santuokos atveju), o švedai pasirinko ekonominį būdą - mažinti imigracijos mastus iš tam tikrų valstybių ir apkarpyti pašalpas (sugriežtinti jų tiekimo sąlygas), skatinant imigrantus ieškoti darbo (o nežinant kalbos tai žymiai sunkiau daryti).
Iš tiesų, imigrantai jaučia tam tikrą kultūrinį spaudimą šiose šalyse, nes reikia ne vienus metus mokytis kalbos (kad gauti tam tikrą kalbos žinių lygį patviritnantį dokumentą) bei perprasti kultūrą ir t.t.
Galėčiau papasakoti ir daugiau, bet, manau, jog supratote, kadsąlygos integracijai yra geros.
Parašė John
Rodyti pranešimą
Nors nesu multikultūrizmo idėjos šalininkas, tačiau suprantu vieną aspektą, kuris pateisina imigracijos skatinimą į šias valstybes. Turiu omenyje neproporcingai didelius valstybių plotus (lyginant su gyventojų skaičiumi). Būtent siekiant efektyviai išnaudoti turimus gamtinius resursus bei plėtojant darbo rinką imta kviesti įvairių sričių specialistus iš Lenkijos, Vokietijos, Olandijos ir kt. šalių (juos apmokant kalbos bei suteikiant darbus). Kai prasidėjo karai Artymuosiuose Rytuose, skandinavai ryžosi priimti ir pabėgėlius (paprastus civilius gyventojus). Priedo, žinoma, vyko ir savaiminė imigracija (ypač krizės metu), o vėliau pradėjo ryškėti imigracinės politikos spragos, nes toli gražu ne visi imigrantai noriai siekia integruotis naujoje visuomenėje (ypač matydami negerus pavyzdžius JK ir Prancūzijoje (kur sparčiai plinta radikalizmas)). O bet tačiau, toli gražu ne visos trys valstybės vykdo vienodą politiką šiuo atžvilgiu.
Comment