Trečiadienį mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas Jonas Mekas.
Žinomas lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, mirė savo namuose trečiadienio rytą Amerikos laiku.
Anapilin pasitraukė jaunas, darbštus, stiprus, tvirto stoto skulptorius Dalius Drėgva (1989-2019), tarp kitų darbų prisidėjęs prie Merkinės miesto atminties atgaivinimo, išlaikymo ir sklaidos karaliaus Vazos biustu.
Žemietis, iš Ignalinos rajono. Mano senelė kilusi iš tos pačios Antagavės ir gerai pažinojo jo tėvus. Gaila žmogaus, per anksti mirė
Pagarba kad populiarino gimtą tarmę su "bratkų" personažais. Nors turiu pasakyti, kad "Dviračio Žinių" humoras buvo ne mano stiliaus, bet jeigu žmonėms to reikia - dėl skonio nesiginčijama.
Buvęs Lietuvos komunistų partijos (LKP) centro komiteto pirmasis sekretorius, LSSR Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo pirmininkas Ringaudas Songaila išgarsėjo, kai 1988 m. sankcionavo vadinamąjį „bananų balių“, per kurį milicininkai smurtu išvaikė Lietuvos laisvės lygos surengtą taikų mitingą.
Apie mirtį pranešė feisbuke
Apie R. Songailos mirtį feisbuko paskyroje pranešė žinomas žurnalistas ir kolekcininkas Vilius Kavaliauskas.
„Trečiadienį grupė artimųjų Antakalnio kapinėse atsisveikino su Ringaudu Songaila (1929–2019), vienu paskutiniųjų Tarybų Lietuvos vadovų, – paskyroje rašo V. Kavaliauskas. – Baigęs Veterinarijos akademiją, kartu su V. Vazalinsku ir M. Grigaliūnu sudarė gana stiprią grupę žemės ūkiui Lietuvoje plėtoti.
Trečiadienį mirė filosofas ir rašytojas Arvydas Šliogeris. Jam buvo 75 metai. Šią liūdną žinią DELFI patvirtino Lietuvos mokslų akademijos referentė Vita Žilinskaitė.
Liūdna, kad Lietuvoje vyrai išeina net nesulaukę pensijinio amžiaus.
Dar galėtų gyventi, kurti, ugdyti, dalintis patirtimi.
Ar šiuolaikinio gyvenimo nuolatinis stresas kažkada bent susilpnės?
Liūdna, kad Lietuvoje vyrai išeina net nesulaukę pensijinio amžiaus.
Dar galėtų gyventi, kurti, ugdyti, dalintis patirtimi.
Ar šiuolaikinio gyvenimo nuolatinis stresas kažkada bent susilpnės?
Čia jau pats žmogus renkasi, kaip sveikai gyventi. Aišku, yra visokių nelaimingų atsitikimų, genetinių ligų ir pan., bet didžioji dalis mirštančių iki pensijos miršta anksti dėl savo paties pasirinkto gyvenimo būdo.
Ar šiuolaikinio gyvenimo nuolatinis stresas kažkada bent susilpnės?
Stresą patiria ir moterys, o šventės neretai jį dar labiau sustiprina. Meninių profesijų žmonės šiaip yra jautresni ir labiau linkę save "deginti". 65 metai gal ir nėra senyvas amžius šių laikų standartais, bet ir ne jaunystė.
Jo novelių rinkiniai „Klajojantis smėlis“ (1960), „Trečias šešėlis“ (1964), „Pilka šviesa“ (1968), „Šiaurės vitražai“ (1970), romanai „Vidury didelio lauko“ (1962), „Tiltas į jūrą“ (1963), „Prisiminimai po vidurnakčio“ (1977), „Užkeiktas miestas“ (1988), „Nė vienas nebuvo pagailėtas“ (1990) bei kitos knygos yra ryškūs, forma ir turiniu išsiskiriantys veikalai, turintys išliekamąją vertę. Į lietuvių kalbą išvertė keletą Ernesto Hemingvėjaus ir Rėjaus Bredberio kūrinių.
Savo literatūrinėje kūryboje kritikavo totalitarinę santvarką, publicistikoje priešinosi sovietinės sistemos bukaprotiškumui, nepriklausomą ir kritišką laikyseną išlaikė ir po nepriklausomybės atkūrimo.
Romualdas Lankauskas buvo ir vienas iš abstrakčiosios tapybos pradininkų Lietuvoje, oficialiai nepripažįstamas sovietmečiu, vėliau surengęs keliolika autorinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse.
1989 metais rašytojo Romualdo Lankausko pastangų dėka buvo įkurta pirmoji nuo Sovietų Sąjungos nepriklausoma organizacija Lietuvoje – Tarptautinio PEN Klubo centras Lietuvoje
Comment