Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno ir Vilniaus dvimiestis

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė pablonis Rodyti pranešimą
    Gaivinama Vilniaus ir Kauno dvimiesčio idėja
    Mano kuklia nuomone, didžiausią postūmį "dvimiesčiui" suteiktų naujas oro uostas kažkur tarp Elektrėnų ir Kaišiadorių ir naujos, greitaeigių traukinių linijos Vilnius-Oro uostas-Kaunas nutiesimas, tuo pačiu ir pastatant naują stotį Vilniuje, kažkur ties "Lietuvos" viežbučiu. Investicijos milžiniškos, bet potenciali nauda dar didesnė.
    Pasvajoti niekada nebuvo draudžiama, bet pinigais (ir oro uostais) niekur pasaulyje nelyja. Nauja stotis skamba labiau fantastiškai nei rimtai, nes iškėlus traukinių stotį, teks šalia įkurdinti ir autobusų stotį, o žemė didmiesčio centre oi kiek kainuoja. Jau pigiau būtų patį "Lietuvos" viešbutį nugriauti ir pastatyti šalia esamos stoties. Na o KTOU be tiesioginės geležinkelio jungties su Vilniumi niekada neprilygs VTOU net ir pastarąjį uždarius. Kaip bebūtų, Tamstos mintios labai drąsios ir jau vien dėl to sveikintinos, bet kol kas realios tiek pat kiek troleibusai Šiauliuose.
    I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
    Parama Siaurojo geležinkelio klubui

    Comment


      Mokslininkė: reikia suartinti Vilnių ir Kauną


      Vilniaus ir Kauno tuoktuvės, kurias beveik prieš dešimtmetį pradėjo planuoti abiejų miestų strategai, turėtų vykti gerinant susisiekimą ir kultūrinę kaimynystę. Miestų suliejimas į megapolį, kuriame kauniečių ir vilniečių namai stovėtų šonas į šoną, kol kas mažai tikėtinas dėl nedidelio gyventojų skaičiaus. Vis dėlto Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros profesorė, dr. Dovilė Krupickaitė abiejų miestų suartėjimą vertina optimistiškai.

      Vilniaus ir Kauno savivaldybių atstovai sako, kad jau dešimtmetį puoselėjamo dvimiesčio projekto tikslas – sujungti abiejų miestų infrastruktūrą, pagerinti susisiekimą, skatinti bendravimą, kultūros ir kitokių renginių bendrą organizavimą. Tikimasi, turint tvirtus partnerystės ryšius, konkuruoti su šalia esančiais didžiaisiais poliais – Ryga ar Minsku. Ar dvimiesčio vizija per dešimtmetį nepaseno? Galbūt pasaulis atrado naujesnių, geresnių miestų koncepcijų, kuriomis galėtų pasinaudoti ir Lietuva? – paklausiau miestus tyrinėjančios mokslininkės.

      Reikėtų vartoti terminą „dipolis“, tai visai kas kita nei „dvimiestis“. Bendrajame plane tie dalykai taip pat yra numatyti, bet kokiu atveju svarbu šiuos miestus suartinti. Suartinti – tai nereiškia pastatyti tarp jų dar namų, esmė yra sujungti miestų potencialus laike, kad laiko atstumas tarp jų sumažėtų, būtų daugiau galimybių gyventojams naudotis privalumais, kurių yra viename ir kitame mieste. Visi suprantame, kad vienas dalykas yra važinėti nuosavu automobiliu tarp Vilniaus ir Kauno, ir visai kitaip būtų, jei juos jungtų greitasis geležinkelis, kuriuo būtų galima važiuoti taip pat greitai, ir jei prie geležinkelio dar būtų pritaikytas viešasis transportas, padedantis patogiai patekti ten, kur reikia. Čia yra esminis dalykas.

      Niekas nekalba apie tą didžiulę fizinę aglomeraciją. Manau, visi supranta, kad Lietuvos gyventojų potencialas išsemtas maksimaliai, ir jeigu dar bandysim statyti naujus pastatus ir staiga traukti žmones į erdvę tarp Vilniaus ir Kauno, nieko neišeis.

      Jei pažiūrėsime į demografinius rodiklius, Vilniaus miestas, dar šiek tiek Klaipėda vieninteliai išlaiko stabilų gyventojų skaičių, dar auga Vilniaus priemiesčiai. Antra vertus, vyksta augimas ir palei autostradą, sklypai aplink Elektrėnus supirkti, ir bendrieji planai numato, kad ten yra galimybė kažką vystyti. Dirbtinai to nepadarysi, bet valstybė, miestai gali skatinti tuos projektus, kurie palengvintų žmonių migravimą tarp miestų ir mainų galimybes.

      Idėja artinti miestus konkurencinga. Žinoma, Vilnius – sostinė, galbūt patrauklesnė kultūriškai, daug reikšmės turi universitetas koncertų salės, bet Kaunas vis dėlto yra kryžkelė, turi perspektyviausią Lietuvoje oro uostą, ypač jei bus nutiesta europinė geležinkelio vėžė. Kauno geografinė padėtis daug palankesnė vystymuisi, bet miestas neturi tokio gyventojų potencialo, kultūrinio, akademinio patrauklumo. Visos valstybės įstaigos, firmų atstovybės irgi susikoncentravusiuos Vilniuje.

      Pasaulyje yra pakankamai populiarios miestų tinklų idėjos. Mes esame pakankamai gūdi provincija Europos atžvilgiu, bet galima pasinaudoti europietiška patirtimi: miestai dažnai sudaro jungtis, kurios ir skirtos tam, kad provincijos miestai, kurie yra periferiški, turi tam tikrų problemų, sujungtų savo potencialus, sutvarkytų viešąjį transportą, organizuotų bendrus renginius, kad atrodytų patrauklūs būtent kartu, o ne atskirai. Kiekvienas miestas atskirai gali būti mažiau įdomus, bet kai žmogus žino, kad atvažiavęs į Vilnių galės greitai, be problemų pasiekti ir Kauną, jo požiūris bus visai kitoks, negu manant, kad atvažiavęs į Vinių jis atsidūrė pasienyje, ir tiek. Nors pasienis aktualus kalbant apie miesto prekės ženklą.
      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
      Marsrutai.lt tinklaraštis!
      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

      Comment


        Delfi.lt 2016.02.19
        J. Vanagas. Dvimiesčio idėją – į sąvartyną?

        http://www.delfi.lt/verslas/nuomones....d?id=70370848
        Paskutinis taisė Romas; 2016.02.20, 12:16.

        Comment


          nesamone tas "dvimiestis"
          When a man lies, he murders some part of the world

          Comment


            Parašė liutass Rodyti pranešimą
            nesamone tas "dvimiestis"
            Nereik tada liguistai ir kenkėjiškai skūstis kad investicijos aplenkia laikinąją sostinę

            Comment


              sakai, del to?
              When a man lies, he murders some part of the world

              Comment


                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                sakai, del to?
                Ne dėl to ar kažko bet
                jeigu dalis valdžios institucijų būtų Kaune, jei susisiekimas taptų greitu ir pan. o dar NT kainų skirtumas manau sumažintų įšalą - mažiau reiktų garsiai verkt forumuose nuskriaustųjų rolėje. Čia tas Kaunui netgi naudingiau nei Vilniui. Matyt kad problema kita.Greičiausiai kad bėda tada kai visaip blogai, nesvarbu kaip bebūtų.
                Paskutinis taisė evvt; 2016.02.19, 18:05.

                Comment


                  Parašė evvt Rodyti pranešimą
                  jeigu dalis valdžios institucijų būtų Kaune, jei susisiekimas taptų greitu ir pan. o dar NT kainų skirtumas manau sumažintų įšalą - mažiau reiktų garsiai verkt forumuose nuskriaustųjų rolėje.
                  Idėja puiki, bet prisimink koks nepasitenkinimas iš sostinės ponų buvo kai buvo atmesta protinga mintis perkelti žemės ūkio ministeriją. Čia žaidžia ambicijos, o ne racionalumas ir anti centralizacijos idėjos.

                  Comment


                    Parašė evvt Rodyti pranešimą
                    Nereik tada liguistai ir kenkėjiškai skūstis kad investicijos aplenkia laikinąją sostinę
                    Kaip tu ir drįsai komentuoti prie jo tokius argumentus...

                    Comment


                      Parašė Gator Rodyti pranešimą
                      Idėja puiki, bet prisimink koks nepasitenkinimas iš sostinės ponų buvo kai buvo atmesta protinga mintis perkelti žemės ūkio ministeriją. Čia žaidžia ambicijos, o ne racionalumas ir anti centralizacijos idėjos.
                      O kam tą ministeriją perkelt? Argumentai

                      Comment


                        Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
                        O kam tą ministeriją perkelt? Argumentai
                        Pristabdoma nesveika šalies centralizacija, pigesnis išlaikymas (NT kainos ir kt.), patogesnis atvykimas Lietuvos ūkininkams (jau būtų visas klasteris kaip Žemės ūkio rūmai ir tt).

                        Comment


                          Parašė Gator Rodyti pranešimą
                          Pristabdoma nesveika šalies centralizacija, pigesnis išlaikymas (NT kainos ir kt.), patogesnis atvykimas Lietuvos ūkininkams (jau būtų visas klasteris kaip Žemės ūkio rūmai ir tt).
                          Smarkiai abejotina nauda. NT kainos taip, vien dėl jų galbūt atsirastų Kaune paslaugų vienas ar kitas centras. Šiap pats važinėju į Kauną dirbti rytais, spėkit į kurią pusę nepalyginamai didesni srautai? Kitas klausimas, kiek Vilniaus valdininkai ar verslininkai norės bendradarbiaut su Krabu. Kolkas manau Vilniaus potencialas bus patrauklesnis

                          Comment


                            Mintis kad jei bus eurocity statusas tai ir judesio atsiras kur kas daugiau - gal ir nedurna. O kad būrui visada baisu ir negerai turbūt gi nepakeičiamas reiškinys

                            Comment


                              Tiesą sakant man tai irgi nesuprantama ta dvimiesčio idėja. Kas tai yra? Geresnis susisiekimas? Bet juk tai savaime suprantama, kad reikia kuo geresnio susisiekimo. Tai dabar kai paleis elektrinius greitesnius traukinius tarp Vilniaus ir Minsko - tai čia jau dvimiestis bus? Tam tikrų valstybinių institucijų iškeldinimui iš Vilniaus aš pritarčiau, bet buvo minčių jas iškelti ir į mažesnius miestelius, tai jeigu iškeltų ten - tai jau būtų daugiamiestis? Mano supratimu vardus reikėtų vadinti tikraisiais vardais - infrastruktūra ir valstybinių institucijų perkėlimas. Dvimiestis turėtų būti daug daugiau nei vien tai.

                              Comment


                                baisu būna tai kas nesuprantama, nežinoma ir nepažįstama. Yra tokia sąvoka - aglomeracija https://lt.wikipedia.org/wiki/Aglomeracija

                                Comment


                                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                  Tiesą sakant man tai irgi nesuprantama ta dvimiesčio idėja. Kas tai yra? Geresnis susisiekimas? Bet juk tai savaime suprantama, kad reikia kuo geresnio susisiekimo. Tai dabar kai paleis elektrinius greitesnius traukinius tarp Vilniaus ir Minsko - tai čia jau dvimiestis bus? Tam tikrų valstybinių institucijų iškeldinimui iš Vilniaus aš pritarčiau, bet buvo minčių jas iškelti ir į mažesnius miestelius, tai jeigu iškeltų ten - tai jau būtų daugiamiestis? Mano supratimu vardus reikėtų vadinti tikraisiais vardais - infrastruktūra ir valstybinių institucijų perkėlimas. Dvimiestis turėtų būti daug daugiau nei vien tai.
                                  Tu paminėjai tik keletą dvimiesčio aspektų. Pagrindinė dvimiesčio idėja - tai itin artimas dviejų miestų bendradarbiavimas visose srityse: nuo bendro investicijų pritraukimo, kultūrinių iniciatyvų iki bendrų projektų. Jeigu Vilnius ir Kaunas būtų dvimiestis, nebūtų konkurso kuriame iš šių miestų statyti Mokslo muziejų - tą tiesiog sutartų abiejų miestų valdžios. Transporto srityje tai galėtų būti bendros nuolaidos keleiviams, bendri bilietai, bendros informacinės sistemos ir t.t.

                                  Įdomiausia yra tai, kad dvimiestis labai padidintų Kauno atsigavimą. Bet, sprendžiant iš čia pasisakiusių kauniečių, jiems tai visai nėra aktualu. Svarbiau, kad Vilnius būtų nustekentas (net jeigu tai bus padaryta paties Kauno nustekenimu).

                                  Comment


                                    Parašė evvt Rodyti pranešimą
                                    baisu būna tai kas nesuprantama, nežinoma ir nepažįstama. Yra tokia sąvoka - aglomeracija https://lt.wikipedia.org/wiki/Aglomeracija
                                    tai suprantama, kad yra vietų, kur miestai yra tiek užaugę ir susitelkę, kad pradeda vienas su kitu susilieti. Tačiau ką tai reiškia mūsų dvimiesčio atveju? Kad tarpas tarp Vilniaus ir Kauno turėtų būti urbanizuotas mažais miesteliais, taip bandant sujungti Vilnių ir Kauną? Man tas dvimiestis kol kas atrodo kaip kažkokia utopinė idėja, kuri praktikoje neturi jokio pagrindimo. Aglomeracija vyksta tada, kada miestai dėl augimo pradeda susilieti, o ne tada, kada jie sugalvoja pasiskelbti aglomeruoti

                                    Comment


                                      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                      Jeigu Vilnius ir Kaunas būtų dvimiestis, nebūtų konkurso kuriame iš šių miestų statyti Mokslo muziejų - tą tiesiog sutartų abiejų miestų valdžios.

                                      Transporto srityje tai galėtų būti bendros nuolaidos keleiviams, bendri bilietai, bendros informacinės sistemos ir t.t.
                                      Ar tu tuo įsitikinęs? Kas būtų, jeigu Kauną valdytų konservatoriai, o Vilnių socdemai? Jie tikrai susitartų kur statyti mokslo centrą? Manau praktikoje tai neįmanoma. Kiekvienas paklodę temptų į savo pusę ir tai tikrai nėra blogai, konkurencija yra sveikas dalykas. Bendra viešojo transporto sistema ir bilietai Kaunui ir Vilniui gal ir nebloga mintis, bet kodėl tada tokio dalyko nepadarius ant visos Lietuvos? Būtų dar geriau

                                      Man tiesiog sunku matyti kas pasikeistų, jeigu rytoj Vilnius su Kaunu taptų dvimiesčiu.

                                      Comment


                                        Galėtumėte troleibusu barškėti nuo vakarinio Kauno pakraščio iki pat rytinio Vilniaus pakraščio. Ech..

                                        Comment


                                          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                          Ar tu tuo įsitikinęs? Kas būtų, jeigu Kauną valdytų konservatoriai, o Vilnių socdemai? Jie tikrai susitartų kur statyti mokslo centrą? Manau praktikoje tai neįmanoma. Kiekvienas paklodę temptų į savo pusę ir tai tikrai nėra blogai, konkurencija yra sveikas dalykas. Bendra viešojo transporto sistema ir bilietai Kaunui ir Vilniui gal ir nebloga mintis, bet kodėl tada tokio dalyko nepadarius ant visos Lietuvos? Būtų dar geriau

                                          Man tiesiog sunku matyti kas pasikeistų, jeigu rytoj Vilnius su Kaunu taptų dvimiesčiu.
                                          Aš tau tiesiog bandau paaiškinti koks yra dvimiesčio tikslas. Pagal principą Vilnius ir Kaunas neturėtų konkuruoti tarpusavyje, o veikti kaip vienas megapolis ir ringtis su kitais regiono didžiaisiais miestais. Tame įmestame straipsnyje paminėta nemažai ir kitų priežasčių kodėl dvimiestis būtų naudingas.

                                          Kaip buvo minėta, dvimiestis būtų naudingas ekonomiškai. Turint gerai išvystytą transportą, dvipolio gyventojų skaičius faktiškai būtų ne 300 ar 500 tūkst, o 800-900 tūkst gyventojų. Tai yra kur kas didesnis potencialas užsienio investuotojams (pvz. nebūtų bėdų atidaryti biurą Kauną su darbuotojais iš Vilniaus, jeigu kelionė tarp miestų truktų kokį 30 minučių). Panašiai galėtų būti ir su oro uostais, juos labiau specializuojant (imu mintis iš kitos temos apie oro uostus). Abu miestai galėtų vykdyti bendrus ekonominius projektus. Galima būtų vardinti ir vardinti.

                                          Kiekvieną iš mano paminėtų potencialių dalykų galima įgyvendinti ir be dvimiesčio. Tačiau dvimiesčio sutarimas tą įgyvendinimą pagreitintų keliasdešimt kartų, nes būtų abipusis susitarimas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X