Parašė TIME
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Baltijos valstybių sostinių palyginimas
Collapse
X
-
- 1 patinka
-
Parašė TIME Rodyti pranešimąGal Senamiestyje ejai? Del zymiai didesnio turistu skaiciaus, daug vietu Rygos senamiestyje patape tourist trapais.
Edit: beje, dėl aiškumo, pats maistas tose top rated vietose beveik visais atvejais buvo super ar bent jau geras. Tarkim, geriausi bulviniai blynai ar beigeliai, kokius esu valgęs, buvo Rygoje. Bet kalbu specifiškai apie aptarnavimo lygį, kuris Rygoje yra maždaug Šiauliai 2005 lygio.Paskutinis taisė John; 2022.11.22, 01:09.
- 1 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBet kalbu specifiškai apie aptarnavimo lygį, kuris Rygoje yra maždaug Šiauliai 2005 lygio.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 2 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBiškiuką pradeda darytis boring tie apleistų gatvių ir apleistų vietų lyginimai. Yra ten Rygoje žostkų vaizdelių. Kaip ir Vilniuje yra.
Bet pora dalykų, kurie man smarkiai krito į akį ir gana liūdnai nustebino Rygoje praėjusią vasarą (o ir anksčiau), tai vaibas ir aptarnavimo kokybė restoranuose/kavinėse/baruose. Ne tai kad Rygoje yra baisiai blogai su tais dalykais, bet Vilniuje tiesiog yra belenkaip geriau. Tiesiog skirtingos lygos, jei ne skirtingos galaktikos. Ar kas nors turi paaiškinimų, kodėl taip nutiko? Nežinau, kaip tiksliai buvo Rygoje prieš kokius 5 metus, bet būtent per maždaug paskutinius 5 metus Vilniuje, vertinant iš akies, įvyko nežmoniško dydžio šitų dalykų proveržis: barai, restoranai, kavinės ir visi panašūs dalykai. Ir ne tik Vilniuje, bet ir Kaune ir Klaipėdoje/Palangoje. Kas atsitiko? Kažkoks Vilniaus/Lietuvos fenomenas ar Latvijos stagnacija? Tarkim, Lenkijoje su tais dalykais irgi viskas yra labai čiki. Estijoje (bent jau Taline) irgi neblogai.
Kelios remarkėlės iš paskutinio vizito Rygoje (nepilnas sąrašas):
1) Teko laukt 40 min. kol ras vietą atsisėst ir atneš meniu. Užsakymą atnešė per 2 valandas. Paskui įkyriai 5 kartus bandė įsiūlyti „gal dar desertuko“, „gal dar gėrimų“, nors buvo labai aiškiai, artikuliuotai vis pakartojama, kad ne.
2) Smarvė populiariame bare. Šiaip keista, nes iš patalpų, o ne alkoturistų pridirbta. Beje, jų, alkoturistų, visas senamiestis yra okupuotas (šūkauja, vemia ir girti guli, kartais rodo agresiją), todėl galiausiai teko eiti į tolimesnes centro vietas.
3) Bare baigėsi gėrimas, todėl supylė kitą ingriedientą į kokteilį. Manė, kad liks nepastebėta.
4) Irzli ~35 m. amžiaus pardavėja Narvesene, perkant kavą, piktai kalbėjo, piktai žiūrėjo, kalbėjo tik rusiškai. Atsisveikinant susiraukė. Paskui piktai nužiūrėjo kitus pirkėjus.
5) Irzli ~55 m. pardavėja, kuri pabrėžtinai latviškai rėkė, pasakius latviškai, kad reik dienos bilieto, rodant pirštu į jį, angliškai, rusiškai papildomai pakartojant tą patį. Rėkė ir minėjo visas egzistuojančias bilietų rūšis. Galiausiai tiesiog pardavė bilietą. Atsisveikinant, susiraukė ir nusisuko.
6) Muziejuje ~45 m. darbuotoja sukėlė audringą skandalą, kad salėje reikia rodyti ne muziejaus BILIETĄ (su kaina, tos dienos data ir laiku, užrašyta ekspozicija), bet specialų lipduką, kuris pasiliko striukėje. Angliškai nieko neatsakė, tik susiraukė ir 3-4 min. latviškai varė piktą tiradą, kol galiausiai nutilo, pasakė piktai – labi ir tiesiog nuėjo šalin, sugadinusi nuotaiką tuščioje vietoje.
7) Užsisakius kokteilį, už jį sumokėjus, ~25 m. barmenė pasakė kažką panašuas į "mhm, tuoj" ir staiga kažkur išėjo. Grįžo po kokių 6-7 min. ir įpylė gėrimą.
8) Labai maži restoranai, visais laikais "pas mus nėra vietos, viskas rezervuota, galite palaukti 30 min lauke" arba "galite prisėsti, bet greit valgot ir nešdinates, nes po 30 min. pas mus užimta". Tai kartojosi daug kartų, net darbo dienomis, todėl nėra atsitiktinumas.
9) Keliose vietose nekreipė dėmesio į lankytojus, tekdavo laukt kol per 5 min. pastebės arba vos ne maldauti, kad atkreiptų dėmesio.
Kažkokia dziorgana Eastern Europe atmosfera.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąRygoje yra SENAmiestis? Gal gali nurodyti skaičių KIEK tame "Sena"miestyje, procentine išraiška, yra pastatų senesnių nei 1900? O gal tada ir Konstitucijos prospektas yra SENAmiestis? .
Kalba eina ne kada statyta, o kaip atrodo ir kokią atmosferą sukuria architektūra.
Siūlau adekvačiai vertinti Vilniaus sutvarkymą, nei Rygoje nei kitose Europos sostinėse senamiesčiuose nėra tiek gatvių su asfaltu ir išlūžusiais šaligatviais.
Kaip ir su VT, jokia kita sostinė nėra palikta tik su troleibusais ir dar tokios būklės.
- 3 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą
O nieko tokio, kad Rygos tramvajai atrodo kaip "LITERALLY from the 70s"?
Ar latviška/letterediška matematika kažkokia KITOKIA, kurioje 70s tramvajai yra kažkokiu kosTminiu būdu NAUJAU už 90s?
Parašė Tomas Rodyti pranešimąParyžius visas asfaltuotas ir net asfaltuotais šaligatviais. Miesto šarmui tai nekenkia.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąLabai kenkia. Siūlau pačiam gyvai pavaikščioti tais sulopytais šaligatviais.
It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
- 2 patinka
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąBet pora dalykų, kurie man smarkiai krito į akį ir gana liūdnai nustebino Rygoje praėjusią vasarą (o ir anksčiau), tai vaibas ir aptarnavimo kokybė restoranuose/kavinėse/baruose. Ne tai kad Rygoje yra baisiai blogai su tais dalykais, bet Vilniuje tiesiog yra belenkaip geriau. Tiesiog skirtingos lygos, jei ne skirtingos galaktikos. Ar kas nors turi paaiškinimų, kodėl taip nutiko? Nežinau, kaip tiksliai buvo Rygoje prieš kokius 5 metus, bet būtent per maždaug paskutinius 5 metus Vilniuje, vertinant iš akies, įvyko nežmoniško dydžio šitų dalykų proveržis: barai, restoranai, kavinės ir visi panašūs dalykai. Ir ne tik Vilniuje, bet ir Kaune ir Klaipėdoje/Palangoje. Kas atsitiko? Kažkoks Vilniaus/Lietuvos fenomenas ar Latvijos stagnacija? Tarkim, Lenkijoje su tais dalykais irgi viskas yra labai čiki. Estijoje (bent jau Taline) irgi neblogai.
Kitas indikatorius Vilniaus naudai - pas mus centre sistemingai dingsta dykynės ir griuvėsiai. Viskas, kas įmanoma, užstatoma ir rekonstruojama. Rygoje gi, centre pilna nesuprantamų "pustyrių" ir pastatų užkaltais langais.
- 8 patinka
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą
Visiški kliedesiai. Nuo to, kad prifarširuosi kito trolio – VLR „stiliumi“, kuo daugiau, kuo durnesnių būdvardžių (barokinius ir klasicistinius didikų pastatus trolis lygina su „tvartais“) su kuo neigiamesne konotacija ir kuo labiau apšikinėsi Vilnių, pats būdamas atklydėlis iš Panevėžio rajono, nuo to tie beletristiniai rašinėliai netaps faktais.
O tokie aršūs savo miesto gynėjai dažniausiai patys turi kažkokių kompleksų. Gyvendamas vakaruose tokio pasiskirstymo tarp skirtingų miestų gyventojų nepastebėjau, gal nebent tarp kokių futbolo fanų ar kitų intelekto nesužalotų. Reikia koncentruotis labiau ant to, ką turim bendro. Tad ką turi bendro super-duper vilnietis savo miesto patriotas dangoraižistas ir tipiškas vatnikas 'ryžanas'? Abiejų jų šeimas iš lūšnų su lauko tualetais į buvusių miestiečių namus (ar komiblokus šalia miesto) sukėlė Sovietų sąjungos programos. Koks yra tarp jų skirtumas? Vienas iš jų kalba istoriškai miestui svarbia kalba, kurią galima rasti ir ant pvz. senųjų miesto kapinių.Paskutinis taisė VLR; 2022.11.22, 19:10.
Comment
-
Parašė vytauc Rodyti pranešimą
Žinai, man labai panašus įspūdis susidarė. Man liko jausmas, kad viskas Rygoj juda iš inercijos. Barai ir klubai pasikėlė per dešimtmetį britų stag due, restoranai ir kitas aptarnavimo biznis iš to, kad Ryga ilgus metus skaitėsi Baltijos šalių sostine su regioniniais transnacionalų HQ, meetais ir t.t. Miestas gyvena praeitos šlovės prisiminimais ir yra tokioje neigimo stadijoje - nereikia labai stengtis nes viskas ir taip gerai. O jau nebegerai.
Kitas indikatorius Vilniaus naudai - pas mus centre sistemingai dingsta dykynės ir griuvėsiai. Viskas, kas įmanoma, užstatoma ir rekonstruojama. Rygoje gi, centre pilna nesuprantamų "pustyrių" ir pastatų užkaltais langais.
Rygoje buvo 910 tūkst. (tiesa IRGI su kareiviais, "Pribaltikos" karinės apygardos centras su visokiom sovietų oficierių mokyklėlėm), o dabar skaičius JAU kristų žemiau 600 tūkst. Tik 20 tūkstančių ukrainiečių gelbėja, todėl GALBŪT kol kas dar yra 600k. Vistik galima ir skepsio pasilikt, nes pagal kitus duomenis panašu, kad gali būti jau tik 550 tūkst. Toks sumažėjimas NEGALI nepaveikt miesto. Juo labiau, ten dabar 1/4 pensininkų ir mažai vaikų. Vilnius gi kartu su Stokholmu ar Kopenhaga kaip tik turi daug vaikų ir jaunimo, o pensininkų mažai. Nu tai FAKTAS, kad daugiausiai jaunimas ir vid. amžiaus eina į restoranus, kavines, klubus, barus ir jie Vilniuje daug geresni.
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąAr šiam veikėjui asmenybės susidvejinimas ir jis save laiko Letteredu, o Letteredo citavimus – jo citavimais?
Ar tiesiog turi kelis akauntus, kuriuos naudoja sudaryti įspūdžiui neva net keli veikėjai forume dergia Vilnių ir aukština, aklai garbina Rygą?
Nuo to, kad prifarširuosi kito trolio – VLR „stiliumi“, kuo daugiau, kuo durnesnių būdvardžių (barokinius ir klasicistinius didikų pastatus trolis lygina su „tvartais“)
Mano pranešimo esmė buvo - neįsijausk į savo baisiai didelio vilniečio rolę diskutuojant su kitais forumiečiais vadindamas juos atklydėliais (tas pats galioja ir dėl Rygos rusakalbės populiacijos). Istoriškai žiūrint, ryžanas turi daugiau bendro su Ryga nei tu su Vilniumi.
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąAr šiam veikėjui asmenybės susidvejinimas ir jis save laiko Letteredu, o Letteredo citavimus – jo citavimais?
Ar tiesiog turi kelis akauntus, kuriuos naudoja sudaryti įspūdžiui neva net keli veikėjai forume dergia Vilnių ir aukština, aklai garbina Rygą?
- 1 patinka
Comment
-
Toliau, įsijautęs į Lettered rolę, melagėli-propagandistėli?
Tavęs čia išvis nieks seniai nekalbina, bent nuo tada kai apsipazorinai su VT amžiumi, taip kad gali keliaut pas savo Ušakovą važinėt naujausiais jo 21 metų senumo autobusais ir 46 metų senumo tramvajais, kovoti su tavo tais nacionalistais ir dėti gėles ant Aļošų paminklų.
P.S. Lettered yra iš Panevėžio ar Panevėžio rajono.
P. P. S. Šitas veikėjas – rajoninis kaimietis.
P. P. P. S. Dangoraižistas iš Vilniaus.
Grįžtam prie Rygos.
Comment
-
Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimąToliau, įsijautęs į Lettered rolę, melagėli-propagandistėli?
Tavęs čia išvis nieks seniai nekalbina, bent nuo tada kai apsipazorinai su VT amžiumi, taip kad gali keliaut pas savo Ušakovą važinėt naujausiais jo 21 metų senumo autobusais ir 46 metų senumo tramvajais, kovoti su tavo tais nacionalistais ir dėti gėles ant Aļošų paminklų.
P.S. Lettered yra iš Panevėžio ar Panevėžio rajono.
P. P. S. Šitas veikėjas – rajoninis kaimietis.
P. P. P. S. Dangoraižistas iš Vilniaus.
Grįžtam prie Rygos.
Paskutinis taisė VLR; 2022.11.22, 22:01.
Comment
-
Ryga pastaruosius 100 metų buvo vystomas kaip aukštesnio lygio (tier) miestas negu Vilnius. Tas ilgai buvo matyti gyventojų skaičiuje, statiniais ir šiaip urbanistika.
Ryga tuo požiūriu artimesnė visokiom Prahom, Budapeštam ir pan. vietom.
Tik istorinės aplinkybės, o gal tiesiog geografinė padėtis neleido miestui pasiekti milijono gyventojų.
Aišku dabar viskas tarsi išsikreipė, centrinis Baltijos šalių miestas (daugmaž geografiniam Baltijos šalių centre) atiduoda poziciją kampe esančiam Vilniui.
Vilniaus augimas yra šiek tiek fenomenas, bet čia reik ir Šešelgiui dėkot už visokius išpūstus Lietuvos miestelius, kuriose kai kurie sako "nėr perspektyvų".
Lietuvos miestų situacija įdomi, sakyčiau, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda yra to pačio lygio (tier), vėlyvuoju sovietmečiu gal ir Šiauliai, Panevėžys.
Kažkas artimiau Liepojai ir Daugpiliui, bet ne visai (t.y. bent jau Vilnius, Kaunas ir Talinas užėmė tarpinę poziciją tarp Rygos ir 100k miestų).
Tiesa, dar Vilnius turi potencialo augti, t.y. atsitiks kokia nors Baltarusijos/Gudijos liberalizacija, deautokratizacija, manau Vilnius gali likti patrauklus dėl aukštesnio BVP per capita, tai vėl trauks gyventojus. Klausimas bus kaip išsaugoti lietuvių kalbą tokiomis aplinkybėmis, pas (kai kuriuos) slavakalbius man atrodo yra šiokia tokia panieka baltų kalbom.
Ryga atsigautų jei nebent jau įvyktų pačios Rusijos ar jos teritorijos deautokratizacija ir t.t. Ten irgi įdomu kaip būtų stengiamasi saugot latvių kalbą, nes ten viskas daug toliau pažengę. Gal tada Ryga vėl atgautų augimo pozicijas, toliau augti į milijoną. Vilniui gali būti sunkiau konkuruoti. Nors gal ir nereikia Lietuvos miestams milijono gyventojų, reiktų ir toliau protingai paskirstyti gyventojus taip kaip beveik tobulose šalyse Šveicarijoje, Nyderlanduose.Paskutinis taisė PoDV; 2022.11.22, 22:33.
- 2 patinka
Comment
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąofftopic, bet aš visada su siaubu žiūriu, kaip vlogeriai apsilanko Vilniuje ir jiems tenka susidurti su Vilniaus oro uosto aplinka bei dalimi kelio iki miesto centrinės dalies ir Vilniaus geležinkelio ir ypač autobusų stoties aplinka ir visu mūsų Geležineklio/Šopeno/Sodų baisybėm.
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąPastatai aplink Aušros vartus iš stoties pusės ir toliau, Daukšos gatvė yra visiškai neatremiamas faktas, kad Vilnius yra post-sovietinė, kai kuriose vietose papudruora, šiknaskylė.
Comment
Comment