Parašė Tomizmas
Ne demokratinių valstybių pasaulyje yra daug, tačiau JAV ten nesiunčia savo kariuomenės, taigi žmonės pagrįstai abejoja JAV karais dėl laisvės, demokratijos. Patys JAV sąjungininkai būna ne demokratiniai režimai, pavyzdžiui, Saudo Arabija. Ji svarbi JAV sąjungininkė, todėl visi sąjungininko minusai yra pamirštami. Jie nebus paviešinti JAV žiniasklaidoje, Saudo Arabijos neokupuos JAV kariuomenė. Nebent ateitų priešiškas JAV režimas, nustotų prekiauti doleriais naftos biržoje ir taip suduotų smūgį JAV. Tada Saubo Arabija būtų apkaltinta, kad yra ne demokratinė, kad ten yra masinio naikinimo ginklai ir net yra teroristų bazes. Kas būtų toliau - visiems aišku.
JAV tiesiog pasirenka taikinius, kurie jai naudingi, tada panaudoja žiniasklaidą ir sumenkina tos valstybės režimą, tada okupuoja. Afganistano, Irako, Libijos režimai tikrai buvo netobuli, toli nuo demokratijos. Todėl labai lengva panaudojant žiniasklaidą paruošti rinkėjus būsimiems karams. Tačiau net ir JAV gyvena ne visiški idiotai, masiniai protestai ir neramumai būtų nukreipti prieš karus, todėl vidiniai sukrėtimai "9/11" pirmiausiai, kad sutelkti bendruomenę bendram priešui, o tik tada karai. Karai dėl interesų, tikrai ne dėl demokratijos. Demokratija dešimtoje vietoje. Demokratija yra gražu ir reikalinga Japonijoje ar P. Korėjoje. Tai geri pavyzdžiai, kur JAV buvimas davė naudos. Bet nereik nuvertinti pačių japonų, korėjiečių. Ir nereik galvoti, kad afganistaniečiai, irakiečiai, libiečiai bus tokie pat kaip japonai ar korėjiečiai.
Todėl JAV ir neleidžia pinigų karamas visose ne demokratinėse pusiau laukinėse valstybėse. Ten nėra nei didelių naftos rezervų, nei kitų svarbių tikslų. Demokratiją ten galima atnešti, bet ji per dieną dings ir vėl bus pusiau laukinės valstybės. Kas tinka Japonijai, tas nebūtinai tinka Libijai. Todėl tokie karai pusiau laukinėse valstybės, kaip Afganistanas, Irakas, Libija yra tiesiog apgailėtina kova su vargšų valstybėmis. Ten gyvena tikrai atsilikusios visuomenės ir JAV noras primesti savo tvarką yra tiesiog nepateisinamas. Irakas, Afganistanas, Libija tikrai nekelia grėsmės JAV, nes jie tiesiog atsilikę, silpni. Tokie jie galėtų būti ir toliau, jei ne jų turtai, vieta, reikšmė JAV. Valstybės silpnos, o dar jas išnaudoja, tai tiesiog suduodą smūgį pačios JAV prestižui. Silpnesnį muša stiprus žmogus, kaltindamas, kad silpnas žmogus yra netobulas pagal jo standartus.
Kas blogiausia, kad Lietuva priklauso tam pačiam NATO, kaip ir JAV. NATO sukūrė JAV ir valdo irgi JAV. Bet Libija juk nepuolė NATO, bet štai NATO ir čia vėl veikia. Vėl NATO panaudojama ne tam, kam buvo sukurta. Tokie negeri dalykai įrodo, kodėl NATO nebuvo naikinamas sugriuvus Sovietų Sąjungai. Reali grėsmė Rusijos yra, kaip ir Kinijos, tačiau JAV NATO labiau reikia dėl jos interesų pasaulyje, o ne dėl grėsmės iš Rusijos ar Kinijos. Kuo daugiau valstybių dalyvauja karuose Afganisane, Irake ar Libijoje, tuo JAV jaučiais užtikrinčiau. Tarsi pasaulyje tiek daug valstybių, kurios nėra savarankiškos ir bėga paskui JAV į jai naudingus karus, taip padėdamos JAV tuos karus paversti visiškai teisėtais. Teik daug valstybių nuoširdžiai tiki ta reklama dėl demokratijos ar jos irgi gauna naudą? Mažai kas protestuoja, daug kas pritaria. Monopolistas JAV nebejaučia, kur yra riba, nes galvoja, jog vis tiek visi pritars. Ar tai demokratiška? Ir kur tos ribos? Sugriuvus Sovieų Sąjungai, tos ribos tapo neaiškios.
Comment