Ar negalėjo viskas būti šiek tiek paprasčiau? IS norėjo pademonstruoti, kad jų gretose esantys britai yra tikri kietuoliai ir moka pjaustyti galvas? Kadangi britiškai kalbantis jaunuolis tikriausiai nemokėjo pjaustyti galvų (Londone gali būti keblu to išmokti), sufeikino video su tuo britiškai kalbančiu jaunuoliu-budeliu, o po to vienas iš "normalių" budelių nupjovė galvą ir nufilmavo rezultatą.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Neramumai islamo pasaulyje (AF, SY, IQ, EG, LY, TN, DZ, MA, YE, BH, ...)
Collapse
X
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąBet jie taip ir daro realiai, miestuose buvo primėtyta kūnų su nukapotom galvom.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąVice news reportaže net buvo kadras kur kaip viduramžiais pamautos ant tvoros virbų...
Kad tai ten vyksta yra anokia naujiena. Atsilikę kraštai su viduramžių mentalitetu.
Užtat mane stebina Vakaruose gyvenančių musulmonų požiūris į tai. Paklausus "nuosaikių musulmonų" (ir ne kokių numarozėjusių debilų, o išsilavinusių ir šiaip normaliai gyvenančių), kas čia per velniava ir kodėl musulmonai taip elgiasi, reakcijos būna gana tipiškos: "čia ne musulmonai, o žydų susteidžintas montažas" arba "jie dirba Izraeliui" arba "o iš kur tu žinai, kad jie tikrai musulmonai" arba "o kodėl Gazoje gali žudyti žmones, o ten negali?" arba paprasčiausias "viską daro Amerika". Kitaip tariant, bent man, dar neteko susidurti su vienareikšmišku ir bekompromisiniu tokių reikšinių pasmerkimu iš "nuosaikių pažiūrų" Sunni musulmono pusės. Nė karto. Bendraujant su Shia musulmonais (nros tokių pažįstu gal tik kokius 3. Jų čia nėra labai daug) tokį pasmerkimą girdėjau ne kartą ir tai tikriausiai nėra keista.
Kodėl taip yra?Paskutinis taisė John; 2014.08.26, 00:55.
Comment
-
As su musulmonais siek tiek daugiau reikalu turiu, tai, kaip John ir sake, dazniausiai Sunitai labai keistai i tokius dalykus reaguoja. Siitai daug moderniskesni ir gal net sakyciau, kad kazkiek labiau vakarieciams artimi. Daznai smerkia abi puses, kalba, kad musulmonas yra musulmonas, nesvarbu kas (siitas, sunitas, alavitas, salafistas ir pan). O va sunitai ir issilavine agresyvesni Nors is kitos puses, tikri Gulf arabai aiskina, kad religija situose konfliktuose naudojama, tik tam, kad gaut pigiu kovotoju ir patranku mesos, realiai tikejimas nieko bendro neturi, tiesiog sunitu tikejimas yra labiau ortodoxinis, todel jie labiau linke i ekstremizma ir arsiau gina tiesas, o siitai nuosaikesni, mokyti lanksciau ziureti i religija ir juos sunkiau uzverbuot. Vienintele isskirtis gal butu Turkija, kurioj sunitai dominuoja, bet jie daugiau maziau "normalus" Mano pacio suzadetine yra sunni ir is Gulf saliu, tai kai jos giminej uzsimeni kazka apie siitus ir sirijos/irako konfliktus - ieskok kur masinos rakteliai arba durys artimiausios, nors buktai seima labai moderni, mazai religinga, europietiska, daug laiko europoj praleidzia, svaigsta del europietisku vertybiu ir pan ) JAE, Kuveite ir Katare uzsimint, kad IS kapoja siitams galvas ir kaip tai yra negerai - blogo skonio zenklas
Comment
-
Doleris buvo, yra ir bus pagrindine valiuta pasaulyj, jos niekas artimiausiam penkiasdesimtmetyje nepakeis, taciau pati valiuta niekaip nesusijusi nei su regioniniu nestabilumu nei su konfliktais
reakcijos būna gana tipiškos: "čia ne musulmonai, o žydų susteidžintas montažas" arba "jie dirba Izraeliui"
Juk Vakarų tikslas nuversti bet kurį Artimųjų Rytų ar kitų reikšmingesnių šalių vaduką, kuris su jais nebendradarbiauja ir neklauso. Pretekstas, aišku, demokratija, nors Vakarams mažai rūpi demokratija tose šalyse, su kurių lyderiais randa bendrą kalbą.Paskutinis taisė senasnamas; 2014.08.26, 10:09.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDėl penkiasdešimtmečio kyla daug abejonių . Kaip viena iš Kadafio, Huseino ir pan. nuvertimo priežasčių buvo įvardijamas ketinimas atsisakyti pardavinėti išteklius už dolerius. Doleris laikosi tol, kol yra reikalingas atsiskaitymuose ir kol JAV pasitikima kaip valstybe. O apie dolerio vaidmens mažinimą paskutiniu metu girdisi gerokai daugiau kalbų nei anksčiau. JAV galbūt siekia jį "padengti" savo išgaunamais ištekliais.
Tai jie daug kur ir teisūs. Musulmonų organizacijos ir ne vienas lyderis atsiribojo nuo ISIS ir pasmerkė jos veiksmus, bet Vakarų žiniasklaidoje apie tai kažkaip patylėta. Vakariečiams sunku net prileisti mintį, kad visokie ISIS, Alqaeda labiau primena JAV+Izraelio proto ir darbo vaisių: paverbuoja, apmoko, apginkluoja, o po to nukreipia pagal poreikius arba patys su jais kovoja. Vakarų visuomenėse didėja pasipiktinimas apskritai musulmonais, o valdžiai tampa lengviau gauti palaikymą kariniams veiksmams tokiose šalyse.
Juk Vakarų tikslas nuversti bet kurį Artimųjų Rytų ar kitų reikšmingesnių šalių vaduką, kuris su jais nebendradarbiauja ir neklauso. Pretekstas, aišku, demokratija, nors Vakarams mažai rūpi demokratija tose šalyse, su kurių lyderiais randa bendrą kalbą.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąmane nustebino to žmogaus emocijos prieš mirtį. Labai jau drąsus buvo ir taip tarsi su tokiu literatūriniu žanru išsakė paskutinius žodžius be jokios įtampos. Kiek teko matyti egzekucijas, tai žmonių emocijos būna daug labiau pakrikusios ir niekas neleidžia tiek kalbėti ir net nesigautų išsakyti taip sklandžiai vienodu tonu.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąKaip viena iš Kadafio, Huseino ir pan. nuvertimo priežasčių buvo įvardijamas ketinimas atsisakyti pardavinėti išteklius už dolerius. Doleris laikosi tol, kol yra reikalingas atsiskaitymuose ir kol JAV pasitikima kaip valstybe. O apie dolerio vaidmens mažinimą paskutiniu metu girdisi gerokai daugiau kalbų nei anksčiau. JAV galbūt siekia jį "padengti" savo išgaunamais ištekliais.
Juk Vakarų tikslas nuversti bet kurį Artimųjų Rytų ar kitų reikšmingesnių šalių vaduką, kuris su jais nebendradarbiauja ir neklauso.
Comment
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąAr tiesa, kad dabar tik Iranas ir Sirija neprekiauja doleriais ir sutapimas, kad būtent jos nepatinka JAV?
Comment
-
Ar tiesa, kad dabar tik Iranas ir Sirija neprekiauja doleriais ir sutapimas, kad būtent jos nepatinka JAV?
The roots of this conflict go much deeper. What many of us readers do not know is that Russia's largest naval base outside of the country is in Syria. This strategic deployment is vital to Russia. Next we note that while Syria does not have the necessary oil reserves that are usually the target of such conflicts, it is an easy gateway to or from a large component of the Middle East oil reserves.No discussion can be complete on Syria and Russia without the mention of Iran. Iran as an economy has failed. But as a strategic ally to Syria and being closely tied to Russia for its own support for its nuclear program, Iran will always play ball with Russia and Syria.
Panašu, kad ir toliau bus ieškoma bet kokio preteksto prisikabinti prie Sirijos.
Comment
-
Walid Al Moallem, the Syrian Deputy Prime Minister, told reporters that Syria is willing to cooperate with other countries “as long as this cooperation is approached in a serious manner, without double standards” and does not “weaken Syria.”
“Being serious in combating terrorism isn’t achieved by transgressing against others’ sovereignty. It is a achieved through serious political work to dry up its sources and cooperating with the Syrian government, because we know better than anyone else what is happening on our land.”“It makes no sense for the West to support a war against Assad as well as a war against the Islamic State,” former U.S. ambassadors Ryan Crocker, Thomas Pickering and William Luers wrote in a recent op-ed article. “Assad is evil, but in this case, he is certainly the lesser evil.”
And Malcolm Rifkind, the former British Foreign Secretary, said Friday that he does not support the Assad regime in principle, but “sometimes you have to develop relationships with people who are extremely nasty in order to get rid of people who are even nastier.
Read more here
Comment
-
Čia jau nebėra tiesiogiai susiję su Sirijos ir Daash reikalais, bet man pasidarė šiaip smalsu dėl vieno dalyko. Irano.
Kas per chebra ten sėdi valdžioje? Ta prasme, ar jie yra šiaip visiški debilai (tokias prielaidas daryti tikrai galima, sprendžiant iš to, kokioje šiknoje atsidūrė Iranas post 1979) ar jie ten visgi bando kurpti kažkokį ateities scenarijų ir ant jo bettinti? Na, sakykim, sustiprės Rusija, užaugs Kinija ir regione sumažės JAV įtaka, ko pasekoje Iranui bus atrištos rankos?
Dabartinė politika lyg ir bando būti pragmatiška, bet tai kas neleido to daryti nuo pat 1979? Dar visai neseniai pusprotis Ahmadinejad'as, kaip visiškas šyzas prieš kameras kliedėjo nesąmones, nuo kurių turbūt kraupo net patys iraniečiai.
Šiaip juk vaizdas, pažiūrėjus į Iraną, atrodo gan prastas. Ekonomika nustekenta ir nesiekia turbūt net ketvirtadalio potencialo (visų pirma dėl sankcijų), sąjungininkų praktiškai neturi (neskaitant iš visų pusių puolamo Assad'o ir nealabai patikimos Rusijos). Iranas, iš esmės, yra visiškame limbo su neaiškiomis perspektyvomis.
Mano surpatimu, būnant JAV ir Izraelio priešu tame regione ir neturint rimtų sąjungininkų kitur, šalis yra pasmerkta. Ir tas faktas, kad jie patys leidosi į tokio lygio avantiūrą, rodo, kad jiems tikriausiai ne visi namie.
Ar aš visgi klystu ir Iranas žaidžia kažkokį protingesnį žaidimą? Tik jei taip, kiek laiko tai truks, nes jau kaip ir praėjo 35 metai, o šalis, kaip buvo šiknoje, taip ir tebėra.
Comment
-
Iranas nera Rusijos draugas, nesusidaryk netikro vaizdo. Rusijai naudinga, jog Iranas turi sankcijas vien del naftos rezervu ir ginkluotes pardavimu potencialo O Irano ekonomika nera visiskas limbo, jie gan self sufficient, o vidutinis verslas sankcijas apeidineja per JAE ir Katara. Atmetus ju religines nesamones, tai pati Irano visuomene yra ganetinai moderni, dziaugiasi tokiomis teisemis, kokios tebuvo prieinamus Sirijoje (iki karo) is visu arabiskuju saliu (Iranas nera arabiskas, bet daznai priskiriamas del lokacijos butent joms). Iranas letai augino savo gamybini ir industrini potenciala ir paskutiniji desimtmeti ganetinai stipriai vejasi vakarus ir gali pasigirti antra pagal stipruma pramone regione
O labiau i tema: Al Nusra teroristai pereme Sirijos Golano pasienio posto kontrole.
"Al-Nusra Front and other rebel groups took the Quneitra crossing, and heavy fighting with the Syrian army is continuing in the surrounding area," said Rami Abdel Rahman, director of the Syrian Observatory for Human Rights, a Britain-based NGO.
Naujiena bloga, bet tam poste teroristai yra apsupti Izraelio is vienos ir Sirijos is kitos puses ir patys isispraude save i katila Yra gan nemazai atveju, kai Izraelis netiesiogiai padeda FSA/Al-Nusra/Al Sham teroristam, uzsimerkdami, kol sie suzeisti bega per pasieni ir dar suteikia jiems gydyma. Bet radikalejant ISIS ir Al Nusra tampant nebeveiksmingai (arabai ivardina pastaraja, kaip Jordanijos ir Izraelio projekta, nes turi Nusra savo baze Jordanijoj, o daznai budavo pagaunami su Izraelietiska ginkluote ar technika), Izraelis po bisky nusigrezia nuo siu veikeju. Tiketina, kad nebeileis i Golana todel jau iki kitos savaites Sirija turetu susigrazinti pasienio posta
Comment
-
Sudėlioti JAV sąjungininkai Artimuosiuose Rytuose
Why is the U.S. Backing the Most Barbaric, Violent, Extreme Muslims … And Overthrowing Moderates?
ISIS and other salafi terrorists represent a very small percentage of Muslims. PBS estimates Salafi jihadists constitute less than 0.5 percent of the world’s 1.9 billion Muslims (i.e., less than 10 million).Indeed, the majority of the world’s Salafis are from Qatar, UAE and Saudi Arabia. Salafis make up:
46.87% of Qatar
44.8% of the United Arab Emirates
22.9% of Saudis
5.7% of Bahrainis
2.17% of Kuwaitis
These are the closest allies of the U.S. in the Middle East.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimą
O labiau i tema: Al Nusra teroristai pereme Sirijos Golano pasienio posto kontrole.
Naujiena bloga, bet tam poste teroristai yra apsupti Izraelio is vienos ir Sirijos is kitos puses ir patys isispraude save i katila Yra gan nemazai atveju, kai Izraelis netiesiogiai padeda FSA/Al-Nusra/Al Sham teroristam, uzsimerkdami, kol sie suzeisti bega per pasieni ir dar suteikia jiems gydyma. Bet radikalejant ISIS ir Al Nusra tampant nebeveiksmingai (arabai ivardina pastaraja, kaip Jordanijos ir Izraelio projekta, nes turi Nusra savo baze Jordanijoj, o daznai budavo pagaunami su Izraelietiska ginkluote ar technika), Izraelis po bisky nusigrezia nuo siu veikeju. Tiketina, kad nebeileis i Golana todel jau iki kitos savaites Sirija turetu susigrazinti pasienio posta
Šiaip Izraelis šioje jiems labai sunkioje situacijoje jau senai pasirinko, kad jiems parankiau visiški begalviai islamistai, negu psichopatinį antiizraelitiškumą demonstruojantis Iranas ir jo sąjungininkai regione (Hezbolah, Hamas ir panašūs). Pastaraisiais metais patyliukais bet Izraelis randa modus vivendi su Saudais, Kataru ir JAE ir matyt tikisi jų pagalba sustabdyti ISIS kai reikės (žaidimas pavojingas). O dėl Irano antiizraelitiškumo - patys kaip sakoma kalti, nes juk tie demonstratyvūs pažadai Izraelį nušluot nuo žemės paviršiaus buvo tik gana kvailas "taškų rinkimas" musulmonų pasaulyje.
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąHamas yra priesiska tiek Sirijai tiek Hezbolah ir palaiko FSA/Al Nusra/Al Sham/ISIS
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąHamas yra priesiska tiek Sirijai tiek Hezbolah ir palaiko FSA/Al Nusra/Al Sham/ISISPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąIranas nera Rusijos draugas, nesusidaryk netikro vaizdo. Rusijai naudinga, jog Iranas turi sankcijas vien del naftos rezervu ir ginkluotes pardavimu potencialo O Irano ekonomika nera visiskas limbo, jie gan self sufficient, o vidutinis verslas sankcijas apeidineja per JAE ir Katara. Atmetus ju religines nesamones, tai pati Irano visuomene yra ganetinai moderni, dziaugiasi tokiomis teisemis, kokios tebuvo prieinamus Sirijoje (iki karo) is visu arabiskuju saliu (Iranas nera arabiskas, bet daznai priskiriamas del lokacijos butent joms). Iranas letai augino savo gamybini ir industrini potenciala ir paskutiniji desimtmeti ganetinai stipriai vejasi vakarus ir gali pasigirti antra pagal stipruma pramone regione
Dėl self-sufficient, tai irgi kaip čia pasakius. Galima sakyti, ir Baltarusija yra self-sufficient. Bet va lėktuvai Irane krenta, nes, kaip suprantu, nėra galimybių normaliai servisinti. Tai tas self-sufficiency tik toks, kad jie nebadauja ir daugiau mažiau turi bazinius dalykus, kaip elektra, dujos ir dar šis bei tas, bet tai nėra pagal savo potencialą funkcionuojanti valstybė. Čia tiktų pasakymas "iš bėdos", kuris galioja visai Irano ekonomikai. Šiaip jau, su tokiais ištekliais (tiek žmogiškaisiais, tiek gamtiniais), kurie ten yra, Iranas turėtų būti viena iš pirmaujančių pasaulio valstybių visame kame.
Comment
Comment