O nato valstybės, kokią valdžią pripažins "nepriklausomoje" Libijoje? galbūt patys suformuos ? ar "demokratiniai" rinkimai bus, juolab, kad patirties, demokratinių rinkimų organizavime musulmoniškose valstybėse, yra - Afganistanas, Irakas..
Manau, kad logiškiausia paskelbti sukilėlius laikinąja vyriausybe, šie tie padedant (t.y. Įdedant saugiklius) sukurti kokią tai konstituciją ir bent bandyti rinkimus organizuoti. Kito kelio nematau. Paskirti naują amžiną prezidentą būtų ne išeitis. Gautume naują Gaddafį.
index, atmink, kad valstybė tai ne tik jos sausuma;tai taip pat ir oro erdvė, vandens telkiniai ir t.t iš oro, kiek žinau, nato bombardavo..
Bombarduot bombardavo, bet iš oro mūšių nelaimėsi ir miestų neužimsi. Jei, kaip propaganda rėkia, "gyventojai būtų už Gaddafį ir sukilėlių mažai ir visi prieš juos" tai jokie bombardavimai būtų nepadėję. Dabar matom, kad armijos vadai perėję pas sukilėlius, o jie patys jau ir sostinėje. Ir sostinę paėmė patys libiečiai, o ne kraugeriai NATO kareiviai.
index, o tai ne savo valios kitiems primetimas ? konstitucija - tai visuomenės sutartis, kurioje išreikšta visų piliečių valia. kiek teisiška bus tokia konsticuija ar valdžia, primesta iš šono ? kalbat apie demokratija, bet patys siūlot jiems primesti viska iš šalies. ar ne paradoksas kažkoks gaunasi ?
index, o tai ne primetimas ? konstitucija - tai visuomenės sutartis, kurioje išreikšta visų piliečių valia. kiek teisiška bus tokia konsticuija ar valdžia, primesta iš šono ? kalbat apie demokratija, bet patys siūlot jiems primesti viska iš šalies. ar ne paradoksas kažkoks gaunasi ?
Primesti, tai primesti, bet lengvai ir su galimybe paskui, padėčiai stabilizavus jiems tai pakeisti. Apie tą primetimą tai kalbu tik apie "saugiklius", neleidžiančius valdžios paimti naujam diktatoriui ar islamistams. t.y. ne kištis ne labiau nei vakarai kišosi į mūsų reikalus 90'aisiais.
Na ką, pasiekė vakarų gruobuonys savo. To ir reikėjo tikėtis, anksčiau ar vėliau. Gėda Lietuvai, kad yra vienoje šutvėje su iki tokio lygio su niekuo nesiskaitančiais gruobuonimis. Reikia naftos - jamam, nesvarbu kieno ji. O kokie naivūs buvom kai į NATO stojom... Išlindo vilkas iš avies kailio.
Tik neapsiverk. Va, padariau tau mėmę, kad linksmiau būtų:
Nėra tokių legnvai/nelengvai. Konstitucija iš prigimties - tai konkrečios visuomenės sutartis, išreiškianti tos visuomenės siekius, tikslus, atspindinti valstybėje gyvenančių piliečių gyvenimo būdą ir t.t. Kiekvienas kitos valstybės dalyvavimas tokio akto rengime - visiškas suveriniteto pažeidimas.
Iš kitos pusės, ar ne juokingai atrodo tas vakarų siekis importuoti demokratiją į tokias valstybės, kur žmonės tokio reiškinio, kaip demokratija, neįsivaizduoja? paprasčiausiai dėl pasaulėžiūros skirtumų. juk žinome, kad musulmoniškose valstybėse visa valdžia kyla iš Alacho. Religija ten yra pirmoje vietoje, kai, tuo tarpu, vakarų valstybėse, religija yra atskirta nuo kitų soc. reiškinių, tokių kaip, politika, teisė ir pan. Todėl niekaip musulmoniškose valstybėse neįsivaizduoju tikros demokratijos.
Juk tai, kas tinka vienai valstybei, daugeliu atveju netiks kitai, vien dėl žmonių pasaulėžiūros/vyraujančios religijos/ekonomikos lygio ir t.t
Nėra tokių legnvai/nelengvai. Konstitucija iš prigimties - tai konkrečios visuomenės sutartis, išreiškianti tos visuomenės siekius, tikslus, atspindinti valstybėje gyvenančių piliečių gyvenimo būdą ir t.t. Kiekvienas kitos valstybės dalyvavimas tokio akto rengime - visiškas suveriniteto pažeidimas.
Netgi pasakyčiau, laikinąją konstituciją. Vien dėl to, kad ją sudarinėtų ne demokratiškai išrinktas parlamentas, o sukilėliai.
Iš kitos pusės, ar ne juokingai atrodo tas vakarų siekis importuoti demokratiją į tokias valstybės, kur žmonės tokio reiškinio, kaip demokratija, neįsivaizduoja?
Aš tiesą sakant demokratijos eksporto (O ne importo. Importas - prekių ar paslaugų įsivežimas į valtybę ) nelabai ir matau. Sukilimas kilo Libijoje, pradėtas pačių libiečių, o vakarai tik palaikė jiems artimesnę pusę (tie dėl artimesnių vertybių, tiek dėl intereso neturėti lėktuvus sprogdinančio puspročio valdžioje). Gaddafio kariuomenė irgi ne Libijoje pagamintais tankais kariavo.
Ten buvo tik konstitucijos iškamšos į kurias niekas nekreipė dėmesio.
Jėzus, žmonės - iš mano pusės tai tebuvo ironija.
Būtent, Tiesiog_as noriu pasakyti, jog konstitucija galioja demokratinėmis aplinkybėmis. Kai jų nėra - nėra realios ir konstitucijos galios... O kaip galima diskutuoti ir suprasti demokratiją be tiesioginių pačiųs piliečių ir laisvų rinkimų (kuomet ir išrenkami kad ir populistai)... manau, čia užtenka paprasčiausios google ar wikipedijos paieškos eilutės.
Aišku kad niekas netiki, tai kam dar tos pasakėlės žiniasklaidoje apie demokratiją, rūpestį Libijos tauta ir t. t. - taip ir sakytų, naftos norim pigios.
Iš Kadafio Libijos nafta plaukė upe. O dabar, vykstant karui, iš Libijos nafta nebetiekiama (naftotiekiai ir terminalai apgadinti arba neveikia), atitinkamai naftos kainos kyla. Nu debilai tie imperialistai, ne kitaip
Ne, nu blyn, negalima jau netgi savus įsitikinimus turėti, savą nuomonę dėstyti, ją ginti, savas išvadas daryti, apart jūsų, nuokriušų?! Būtina pašiept, apspjaut ir dar kitaip pasipyzdavot? O po to patys vėliau stebitės, kodėl čia forumas toks? Gaila, kad nėra veiduko „myžau ant jūsų“, o tai būtinai įkelčiau.
Ačiū už korektišką, pagrįstą, objektyvią nuomonę
Parašė Tiesiog_as
Įdomiausia, kad kovoję nuo vasario ir niekaip nesugebėję pilnai įsitvirtinti Libijoje bei sutriuškinti Gadafio kariuomenės bei jo šalininkų(netgi gaudami į šikną daugelyje regionų) sukilėliai kaip niekur nieko per kelias dienas paėmė sostinę Tripolį. Beveik be kovos. Kur tie tankai Gadafio, kur iki tol buvo matomi ? Stebuklingai išnyko ? jūs tikrai tuo tikit ?
Pasiskaityk karinius forumus. Kaddafis jau seniai nepirko modernesnės karinės technikos. O to bobos gvardieties? Kažkoks absurdo cirkas.
Tivoli, būtent - Konstitucija kaip toks aktas turi prasmę tik esant demokratiniam rėžimui, kitaip apie jos galią ir pagr. principą - valdžios galias riboja Konstiticuja, neverta nė kalbėti. Tačiau klausimas, ar įmanoma tokiose musulmoniškose šalyse įgyvendinti demokratiją ir kaip ją pasiekti ? Juk demokratijai labai svarbi pačių žmonių savimonė - žmonės patys turi susiprasti, kodėl jiems to reikia ir apskritai, ar jiems reikia tokio reiškinio. Daugelybe arabų valstybių egzsituoja tokie teisės aktai kaip Konstitucija, tačiau jie lieka tik aktais, reliai neveikiančiais. Taip yra todėl, nes visas jų gyvenimas yra persmelktas islamo tikėjimo, vienintelis "teisingas" aktas, į kurį reikia atsigręžti - Koranas. Tokiose valstybėse žmonėms reikia stipraus lyderio, vadovo, kuris būtų ne tik politinis, tačiau ir religinis lyderis. Todėl vien dėl musulmonų pasaulėžiūros, religinių įsitikinimų, aš demokratijos tose valstybėse neįsivaizduoju. Juk JAV pavyko paimti Afganistana ir "primesti" demokratiją šiai valstybei, tačiau, ar kas nors joje pasikeitė ? nieko. žmonių savimonė liko tokia pati, ką parodo įvairūs smurtiniai įvykiai - civilių žudymas ir t.t
/\ Na Turkija, Marokas ir Malaizija manau geri islamo ir demokratijos sinergijos pavyžiai visam pasauliui. Ten galioja konstitucija kaip vakarų (monarchinės Malaizijos atveju) demokratijose
Sukilėliai užėmė visą Tripolį, Gaddafis su dar laisvais likusiais sūnumis pabėgo. Tik neaišku kur ir kada.
šiandien Khadafis paskambino FIDE prezidentui ir pareiškė, jog visdar yra Tripolyje ir nesiruošia jo palikti, jo vertėjas buvo su Muchamoras . Turbūt slepiasi kanalizacijoje. Straipsnis
Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.
Bet tai yra susidorojimas ir svetimos šalies gamtos turtų užgrobimas, čia faktas.
O ką apie tai mano patys Libijos gyventojai ? Pvz, apie jaunimo bedarbystę, kuri prie Kadafio buvo 50 proc. ? Arba apie tai, kad Kadafio šeimos turtai sudarė apie 170 mlrd. USD ?
Man aišku tik viena - Kadafio nuvertimas nebūtų įmanomas, jei to nenorėtų bent 80 proc. tautos. Jei to nebūtų , Vakarams perversmui įvykdyti reikėtų sausumos pajėgų operacijos.
Bet tai yra susidorojimas ir svetimos šalies gamtos turtų užgrobimas, čia faktas.
Taip. Susidorojo sukilėliai ir užgrobė gamtos turtus.
Kiek nuo tų turtų atiteks Libijos žmonėms po karo - daugiau nei prie Kaddafio, ar mažiau - sunku pasakyti.
Comment