Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimą
    Tailandas sėkminga valstybė? Jei gyventume Somalyje ar Zimbabvėje gal ir galėtume tajus pavyzdžiu statyt. Dabar...
    Nu jo, kaip bebūtų, vienas iš vėlesniųjų "Azijos Tigrų". Tai rodo tiek skaičiai, tiek ir šiaip bendras vaizdas tenainos. Palygink prekybos apimtis su Kinija 1990 ir dabar. Nors jei nepatinka, gali imti pavyzdžiu Taivaną (pastarasis yra visiškas ekstrymas šiuo klausimu. Kolosalūs konformistai pro visus galus), Singapūrą, Honkongą (tiesa, ne valstybė, bet de facto, tai visvien kaip ir valstybė). Pavyzdžių apstu kokių tik nori. Net pati Kinija yra geras konformizmo pavyzdys. Apskritai, visa Azija yra tikrų tikriausia konformistų šutvė.

    Lietuvos interesams tarp kitko būtų labai naudinga tai, kad tarptautinė bendruomenė netoleruotų mažesnių ir silpnesnių valstybių aneksijos. Dabar mes esam saugūs, bet tai nereiškia, kad taip bus visada, ir jei kada pasikeitus geopolitinei situacijai pas mus vėl ateis ginklais žvanginantis Ivanas, labai nesinorėtų likt vieniem ir sužinot, kad kitom valstybėm "ekonomiškai nenaudinga" ne tik kad padėti gintis, bet net ir paramą išreikšti.
    Čia jau truputį gaunasi "vienas apie ratus, kitas apie batus". Tai tokiu atveju reiktų nusiųsti lobistų į Vokietiją, Prancūziją, UK, JAV ir pabandyti jiems tai išaiškinti, o sėkmės atveju, jungtis prie tų šalių siūlomų rezoliucijų, jei iš to būtų naudos. Visgi aš būčiau labai skeptiškas, kad tai duotų rezultatų. Tikriausiai tik pasijuoktų iš mūsų ir viskas tuo baigtųsi.

    O blogiausia ką galime daryti, tai bandyti supykdyti svarbius geopolitikos žaidėjus negaudami už tai jokio konkretaus atlygio ir naudos. Kitaip tariant, tai tik neša realią ar potencialią žalą. Todėl daryti tokius akibrokštus yra elementarus veikimas prieš valstybės interesus ar šiaip kvailumas. Panašiai, beje, kaip ir laipiojimas n-ąjį kartą ant grėblio Seimo rinkimuose.

    Comment


      Parašė Perfect Rodyti pranešimą
      Nereikia pamiršti, kad Tibetas 1951 m. buvo aneksuotas ir nuo tada visos diskusijos Tibeto viduje šia tema buvo draudžiamos. 1959 m. buvo sukilimas, kuris buvo numalšintas.
      Koks dar sukilimas, juk, kaip teige kazkuris temos dalyvis, ten buvo kone vergove ir liaudis sveikino Kinijos okupacija

      Comment


        Parašė keen Rodyti pranešimą
        Nors del daug ko sutinku, bet visiskai netiesa, kad moraliniai isitikinimai ar ideologines vertybes nera svarbus valstybes interesai. Valstybe susideda is pilieciu ir nori ar nenori tautinis pasididziavimas ir identitetas yra ir visada buvo reikalingas sekmingai visuomenei. Net ziurint grynai pragmatiskai.
        Taip. Bet čia reiktų paminėti keletą niuansų:

        1). Reiktų pripažinti, kad Lietuva kol kas nėra labai brandi visuomenė ir, juo labiau, nėra pavyzdinga Europos šeimos narė pagal daugumą gerais laikytinų moralės ir vertybinių kriterijų. Gal kokie Norvegai ir gali sau leisti vadovautis tokia logika. O dar ir naftos jie turi (šiaip, just in case). Todėl pamokslavimas vertybių srityje iš mūsų pusės atrodo gana komiškai.

        2). Taip pat pripažinkim, kad tiek Tibetas, tiek Kinija apskritai, yra labai svetima tema praktiškai visiems (neskaitant vieno kito individo... kurie, beje, dažniausiai ten turi biznio ar akademinių reikalų). Kaip galima komentuoti nuomones, kurios sako, kad "Tibetas ir Lietuva yra labai panašūs atvejai"? Nebent išvadinti durniais? Temos komentavimas ir pamokslavimas, besivadovaujant paviršutiniška informacija ir pigiomis klišėmis, tuo praktiškai net nesidomėjus, vėlgi yra gana komiškas ir tiesiog kvailas dalykas.

        Kiek iš Dalai Lamai ir "Tibeto žmonėms" paramą deklaruojančių veikėjų yra bent kiek rimčiau įsigilinę į Kinijos Temą? Kiek iš jų bent jau yra perskaitę kokį rimtesnį akademinį veikalą? Ar bent jau ten rimčiau pakeliavę? Tikriausiai kad nė vieno. Aišku, visada lengva nusigriebti kokią nors viešosios erdvės pakampėje plūduriuojančią stereotipinę klišę ir tapti kone pasaulio teisuoliu. Nereikia jokių pastangų, bet užtat "madinga".

        O Dalai Lamos, Kašpirovskiai ir panašūs veikėjai iš to ir gyvena t.y. iš žmonių tamsumo.
        Paskutinis taisė John; 2013.09.16, 23:29.

        Comment


          Z. Vaišvila: D. Grybauskaitė eina ne tas pareigas

          http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...057953/,page.1
          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment


            Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
            Z. Vaišvila: D. Grybauskaitė eina ne tas pareigas

            http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...057953/,page.1
            Žaliasis Zigmas dabar tapo violetiniu Zigmu?

            Comment


              Kol Lietuva žaidžia pirmininkavimą ES, Vokietijoje įvyko Bundestago rinkimai. Skaitant/girdint tik LT žiniasklaidą nieko naujo neįvyko - Merkel vadovaujami "konservatoriai" (realybėje dviejų krikščionių demokratų partijų CDU ir CSU blokas) laimėjo triuškinančią pergalę. Iš tiesų rezultatai kur kas įdomesni, nes Vokietijos rinkėjai apskritai išpirdolino Lietuvoje garbinamus liberalus iš Bundestago ir krikdemai liko be garantuoto koalicijos partnerio. Taigi Vokietija nors ir nežymiai, bet suktelėjo į kairę - dešinieji prarado 21 vietą, o kairieji gavo papildomas 29 vietas (skaičiai nesueina, nes Bundestago narių skaičius padidėjo).

              Visai tikėtina, kad Vokietiją vėl valdys "vaivorykštinė" CDU/CSU/SPD koalicija, kaip ir 2005-2009 metais.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


                Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                Kol Lietuva žaidžia pirmininkavimą ES, Vokietijoje įvyko Bundestago rinkimai. Skaitant/girdint tik LT žiniasklaidą nieko naujo neįvyko - Merkel vadovaujami "konservatoriai" (realybėje dviejų krikščionių demokratų partijų CDU ir CSU blokas) laimėjo triuškinančią pergalę. Iš tiesų rezultatai kur kas įdomesni, nes Vokietijos rinkėjai apskritai išpirdolino Lietuvoje garbinamus liberalus iš Bundestago ir krikdemai liko be garantuoto koalicijos partnerio. Taigi Vokietija nors ir nežymiai, bet suktelėjo į kairę - dešinieji prarado 21 vietą, o kairieji gavo papildomas 29 vietas (skaičiai nesueina, nes Bundestago narių skaičius padidėjo).

                Visai tikėtina, kad Vokietiją vėl valdys "vaivorykštinė" CDU/CSU/SPD koalicija.
                Labai tikėtina. Nors kursas nuo to labai smarkiai nesikeis, nes Vokiečių socialdemokratai daug labiau "pragmatikai" ir mažiau "idealistai" lyginant su tais pačiais prancūzų kairiaisiais. Taip, kad iki Hollande'o ten labai toli ir suktelėjimas į kairę jei bus tai labai nežymus su galbūt daliniu minimalaus darbo užmokesčio įvedimu.

                Mane patį, kai apie tai pasidomėjau, nustebino, kad apie 2005 m. griežtas darbo rinką liberalizuojančias reformas ir padarė būtent SPD su Schroderiu priešaky.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                  Po Dalai Lamos vizito – santykių su Kinija įšalas
                  „Pavyzdžiui, žinau, kad įšaldytas sprendimas leisti į didžiulę Kinijos rinką lietuvišką mėsą ir pieno produktus, nors prieš kurį laiką buvo duotas leidimas juos gabenti į šią šalį. Šiuo metu, kai Rusija prieš Lietuvos vežėjus ėmėsi sankcijų, kinų rinka būtų puiki alternatyva. Tačiau, kiek buvau informuota, tuojau pat po Dalai Lamos vizito ir prezidentės sprendimo su juo susitikti Kinija nedelsdama įšaldė šių leidimų įsigaliojimą“, – apgailestavo politikė.
                  Be to, esą pristabdytos kai kurios planuotos kinų verslininkų investicijos, tarp jų – į Kauno laisvąją ekonominę zoną.
                  Paskutinis taisė senasnamas; 2013.09.30, 11:36.

                  Comment


                    Idomu. Sukti Islandai

                    The majority of Lithuanians and foreigners residing in Vilnius do, at least at one point of their stay, walk the street of Islandijos gatve (street), although few ever stop to contemplate about the name and historical significance of the street itself. And why should they?
                    <..>
                    Denmark was the first country to approach Iceland and demand clarity in the case of Lithuania’s independence. Iceland’s Foreign Ministry was apparently dumbfounded by the Danish approach and briefly declared that Iceland had recognised Lithuania’s independence in 1922 and, therefore, felt that they merely re-confirmed that standpoint in the aftermath of the Vilnius massacre in 1991.

                    This, of course, raised more questions than it solved problems. To be sure, Denmark granted Iceland complete autonomy in 1944; it was therefore Denmark, and not Iceland, that recognised Lithuania’s independence back in 1922. Following this logic, Iceland, unlike their Nordic neighbours, never had to contemplate and take a stance regarding the independence and future of the Baltic States prior to 1991.
                    http://www.lithuaniatribune.com/5217...tve-201352174/
                    Our deepest fear is not that we are inadequate. It is that we are powerful beyond measure. Who are we to be brilliant, gorgeous, talented ? Actually, who are you not to be? As we let our own light shine, we unconsciously give other people permission to do the same.

                    Comment


                      Iz thiz Mrs. Coolness speaking?

                      Comment


                        Man įdomu, ar tas DG susitikimas su Dalai Lama buvo jos PR'o dalis (kas būtų pateisintina), ar šiaip jos asmeninis gestas ir pageidavimas? Jaigu pastarasis variantas, tai būtų labai neatsakingas ir netgi potencialiai kenksmingas poelgis.

                        Comment


                          Mediena irgi užšalo?

                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Man įdomu, ar tas DG susitikimas su Dalai Lama buvo jos PR'o dalis (kas būtų pateisintina), ar šiaip jos asmeninis gestas ir pageidavimas? Jaigu pastarasis variantas, tai būtų labai neatsakingas ir netgi potencialiai kenksmingas poelgis.
                            Manau PR ir/arba savotiškas pagarbos gestas. Susitikimas vyko viešbutyje, ne oficialioje vietoje. O tai svarbu, jei vertinsime protokolą kaip taisyklę. Be to, Grybauskaitė nesyk buvo susitikusi su Kinijos verslininkais ar dalyvavosi misojse Kinijoje, o po jų akcentavo Kinijos svarbą ir t.t. Ji, skirtinga nei dauguma LT politikų, gerai supranta Kinijos įtaką ir galimybes Lietuvai. Čia būtų galima vertinti Grybauskaitės geopolitines.ekonomines pozicijas, kurios iš esmės skirasi nuo kitų buvusių LT prezidentų (santykiai su PL/ LT kiap Nordic klubo narė vizito pas O.Baraką metu etc)
                            Šiaip manau prie to prisidėjo visuomenės spaudimas, dienraščių antraštė - laiku sureagavo. Kaip ir neplanuotas susitikimas, spėju.

                            Comment


                              Parašė D.P Rodyti pranešimą
                              Manau PR ir/arba savotiškas pagarbos gestas. Susitikimas vyko viešbutyje, ne oficialioje vietoje. O tai svarbu, jei vertinsime protokolą kaip taisyklę.
                              Šalies vadovas lieka šalies vadovu visas 24 val., o ne 8 (kaip dauguma žmonių). Ir savo pareigas vykdo ne tik prezidencijoje, bet visur.

                              Comment


                                BNS 2013.10.02 20:53
                                V. Gedvilas ir V. Gapšys traukiasi iš postų Seime

                                Comment


                                  Atsirado dar viena svarbi persona Lietuvos žemėje. Kuo ta Graužinienė kitokia nei kiti ?

                                  Graužinienė: prezidentei aiškiai pasakiau – egzamino pas ją nelaikysiu
                                  Delfi.lt
                                  - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                                  - Rusija su Amerika kariauja.
                                  - Ir ką, kaip ten reikalai?
                                  - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                                  - O amerikiečiai?
                                  - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                                  Comment



                                    Tikriausiai tiek ji ir tekalba vokiškai, jei taip atsiklabinėja.

                                    Nors tikriausiai nebėra čia kuo stebėtis, turint omeny, kokios "partijos" ji deleguota.

                                    Comment


                                      Dainius Kreivys: Valstybės įmonės nuo šiol dirbs sau

                                      Keistas tas kairiųjų socialinio teisingumo jausmas. Rūpinimasis tik savimi ir savais žmonėmis jau tapo šios Vyriausybės skiriamuoju bruožu. Daugelis piktinosi, jog kultūros, švietimo ir teisėsaugos sričių darbuotojams nesuduriant galo su galu, valdantieji ramia sąžine didinosi atlyginimus. Tačiau tai tik atskiras šios Vyriausybės veiklos epizodas. Tikrąjį valdančiųjų godulį svetimiems pinigams atskleidžia sunaikinta valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarka. Čia, numojusi ranka į Lietuvos piliečių gerbūvį, valdančioji koalicija atrado aukso kiaušinius saviems kadrams dedančią žąsį.

                                      Sėkminga Andriaus Kubiliaus Vyriausybės strategija pertvarkyti valstybės valdomas įmones į pelningas, skaidrias ir visuomenės interesui dirbančias struktūras kairiesiems nepatiko. Vyriausybė nusprendė atlaidžiai pažvelgti į pagrindinę VVĮ funkciją – veikti pelningai. Vos 90 mln. litų šių metų valstybės valdomų įmonių įnašas į biudžetą atrodo labai kukliai palyginus su 700 mln. litų suma, surinkta ankstesniosios Vyriausybės valdymo metais. Kitaip tariant, pinigai, kurie galėjo būti panaudoti atkuriant sumažintas pensijas ar padidinant teisėsaugos pareigūnų ir kultūros darbuotojų atlyginimus, šiuo metu pildo „teisingų“ įmonių sąskaitas ir dar „teisingesnių“ žmonių kišenes.

                                      Tačiau tam, kad „teisingi žmonės“ gautų „teisingą atlygį“, kairiesiems reikėjo kaip reikiant paplušėti. Nepriklausomi VVĮ vadovai, siekę valstybės ir piliečių interesus atitinkančių rezultatų, tapo tikra rakštimi naujai iškeptiems valdantiesiems. Naudos visuomenei, o ne atskiroms politikos ir verslo grupuotėms principu besivadovaujantys profesionalai niekaip nederėjo su kairiųjų noru tinkamai pasirūpinti savais žmonėmis. Todėl paprastai veiklumu negarsėjanti Vyriausybė šioje srityje dirbo iš peties – iš VVĮ pabrėžtinai sparčiai buvo valomi profesionalūs ir jokių politikų įtakai nepasiduodantys vadovai bei valdybų nariai.

                                      Taip buvo pakeisti kone visų pagrindinių VVĮ bei šio sektoriaus pertvarka besirūpinančių valstybinių struktūrų vadovai. „Litgrid“, „Lesto“, „Lietuvos energija“, „Ignalinos AE“, „Klaipėdos jūrų uostas“, „Litexpo“, „Versli Lietuva“ – tai tik keli ryškūs valdančiųjų kovos prieš modernėjančią Lietuvą pavyzdžiai. Itin iškalbingai apie kairiųjų požiūrį į VVĮ pertvarką byloja jos įgyvendinimą prižiūrėjusios komisijos pasitraukimas ar Valdymo koordinavimo centro vadovo P. Martinkaus atsistatydinimas. Visuomenės labui atkakliai dirbę verslo profesionalai pasijuto esą ne tik nereikalingi, bet ir nepageidaujami kolūkio metodais „reikalus tvarkančių“ politikų draugijoje.

                                      <...>
                                      Iš tiesų, valdančiųjų kompetencija kalba už save. Nuo politinio debil....izmo vaistų nėra...Elekoratui pataikauja ar bando "pateisinti" savo "IQ"? Kada subyrės visas tas dabaryinis Seimas...

                                      Paradoksaliau, jog iš esmės tik iš dalies (tiksliau pasakius - tik keli reformos "punktai") įgyvendinta VVĮ reforma davė vaisių. Nors "Visuomio" idėja buvo atmesta (spėju, dauguma Seimo narių tiesiog neįsigilino arba neanalizavo sėkmingų užsienio pavyzdžių lyginamuoju metodu), tačiau net ir tai, kas padaryta - pirmiausia, skaidrumas efektyvumas, profesionalumas (vadyba) pasitelkiant Suomijos/Švedijos pavyzdžiuis bei pritaikius VVĮ listinguojamų biržoje imonių "disclosure" reikalavimus, - buvo geriausia, kas įvyko su VVĮ nuo pat Nepriklausomybės pradžios.

                                      Comment


                                        Prezidento rinkimuose iššūkį dabartinei prezidentei Daliai Grybauskaitei mes ne premjeras Algirdas Butkevičius, bet europarlamentaras Zigmantas Povilas Balčytis. 60-ies metų amžiaus tuoj sulauksiantis europarlamentaras jau ilgą laiką buvo įvardijamas kaip potencialus kandidatas tapti premjeru ir partijos pirmininku, apie jį būdavo užsimenama ir prezidento rinkimų kontekste.
                                        http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...#ixzz2iCC8FkVK
                                        Neblogai, bene normaliausias socdemas. Jeigu jo kandidatūrą partija atmes, vadinasi, jis tiesiog per geras užimti aukštus postus šioje partijoje. Užgožtų minkštą ir visiems įtikti norintį premjerą.

                                        Comment


                                          Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                          http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...#ixzz2iCC8FkVK
                                          Neblogai, bene normaliausias socdemas. Jeigu jo kandidatūrą partija atmes, vadinasi, jis tiesiog per geras užimti aukštus postus šioje partijoje. Užgožtų minkštą ir visiems įtikti norintį premjerą.
                                          Deja, nelabai gerai atrodo sūnaus avantiūra NMA. Nors, beje, sakinius formuluoti taisyklingai ir nekeisti nuomonės keliskart per dieną kaip A.Butkevičius - tai jau gerai

                                          Comment

                                          Working...
                                          X