Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Politika
Collapse
X
-
Tuo tarpu gana įdomi padėtis susiklostė Portugalijoje. Ten nesenai įvyko parlamento rinkimai ir Lietuvos žiniasklaida tik santūriai konstatavo, kad rinkimus laimėjo valdanti vietinio Kubiliaus partija ir viskas ore. Iš tiesų PM Coelho partija laimėjo daugiausia balsų, bet maždaug 1/5 mažiau vietų nei turėjo, o daugumą parlamente sudarė kairioji socialistų, komunistų ir Kairiojo bloko koalicija.
Portugalijos Grybauskaitė (prezidentas Silva) pareiškė, kad kairiosios vyriausybės sudarymas yra ne tai, ko nori tarptautinės institucijos ir finansų rinkos ir ignoruodamas realią situaciją parlamente paskyrė dabartinį PM Coelho (Kubilho) formuoti mažumos vyriausybę. Tuo tarpu kairioji parlamento dauguma iš karto pareiškė, kad Coelho vyriausybė bus išmesta per bortą tą pačią dieną kai pateiks savo programą tvirtinti parlamentui.
Laukiame tęsinio Jei Portugalijoje susiformuos kairioji vyriausybė, galime laukti Graikijos scenarijaus pasikartojimo. T.y. bankų uždarymo, kapitalo kontrolės ir t.t., tol, kol neatsiras teisinga vyriausybėIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąLaukiame tęsinio Jei Portugalijoje susiformuos kairioji vyriausybė, galime laukti Graikijos scenarijaus pasikartojimo. T.y. bankų uždarymo, kapitalo kontrolės ir t.t., tol, kol neatsiras teisinga vyriausybė
Comment
-
tuo tarpu Lenkijoje po rinkimų visi socialistai išspirti ir nepateko į parlamentą. Pirmą kartą po sovietmečio žlugimo. Laimėjo konservatoriai, kurie be to yra ir populistai, tik žinoma tai vistiek geriau, negu socialistų populistai. Kaip ten bebūtų Lenkiją 8 metus valdė liberalai ir per tuos 8 metus lenkai padarė tikriausiai didžiausią progresą visoje Europoje.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimątuo tarpu Lenkijoje po rinkimų visi socialistai išspirti ir nepateko į parlamentą. Pirmą kartą po sovietmečio žlugimo. Laimėjo konservatoriai, kurie be to yra ir populistai, tik žinoma tai vistiek geriau, negu socialistų populistai. Kaip ten bebūtų Lenkiją 8 metus valdė liberalai ir per tuos 8 metus lenkai padarė tikriausiai didžiausią progresą visoje Europoje.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą. Kaip ten bebūtų Lenkiją 8 metus valdė liberalai ir per tuos 8 metus lenkai padarė tikriausiai didžiausią progresą visoje Europoje.
Parašė John Rodyti pranešimąTomukui liūdesiukasIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTą progresą būtų dariusi visa Europa, jei ne kubiloidų idėjos
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąžinant, kad tu daugiausiai progreso matai Rusijoje ir Graikijoje, tai gal tada geriau ten ir emigruok Normaliose šalyse kubiloidinės idėjos yra norma, tiesa, jau net ir tavo numylėtinėse šalyse tą pačią praktiką naudoja, Graikijoje priverstinai ne savo noru, Rusijoje priverstinai bet savo noru.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąUK, JAV, Kinija nenaudoja.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąsuprantama. Deficito ir gyvenimo į skolą mažinimo politika tinkama tam tikromis sąlygomis, tam tikru metu ir tam tikroms šalims. Jeigu mes bandysim atkartotį tą patį, ką daro USA, tai ilgai netemsim, nes mes nesam USA, kaip ir netapsim naftą eksportuojančia šalimi, nes naftos paprasčiausiai neturime Su UK situacija menkai susipažinęs, o va Kinija tikrai negyvena nei į skolą, nei didesnio deficito sąskaita. Jų politiką galima būtų vadindi kubiloidine, bent jau tokia buvo iki šiol ir tai davė labai gerų rezultatų. Šiuo metu jie jau pradėjo deginti rezervus, tačiau ar tokia politika gera, ar bloga, tikriausiai sužinosim ne ankščiau kaip po poros metų.
Paskutinis taisė Lettered; 2015.10.27, 14:26.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimątuo tarpu Lenkijoje po rinkimų visi socialistai išspirti ir nepateko į parlamentą. Pirmą kartą po sovietmečio žlugimo. Laimėjo konservatoriai, kurie be to yra ir populistai, tik žinoma tai vistiek geriau, negu socialistų populistai. Kaip ten bebūtų Lenkiją 8 metus valdė liberalai ir per tuos 8 metus lenkai padarė tikriausiai didžiausią progresą visoje Europoje.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąLietuvai aišku baigtųsi kaip Graikijai, nes neturi jokių finansinių instrumentų tokiai politikai ir šalies dydis per mažas, bet faktas tas, kad tiek USA, tiek UK, o dabar ir Kinija daug skolinasi ir atitinkamai pumpuoja savo BVP, su taupymo politika ekonomiką ištiktų stagnacija arba recesija.
O dėl Kinijos, tai 40% valstybės skola tikrai nėra didelė. Įmonės ir žmonės veikiausiai daugiausia yra prasiskolinę ne užsienio bankams, o pačiai valstybei ir vietiniams bankams. Ir ta skolos kreivė greičiausiai atspindi ne skolos užsienio valstybėms augimą, o pagrinde vietinės skolos augimą.
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimąVienas iš laimėtojų pažadų - welfare varguoliams. Nacionalsocialistai?Paskutinis taisė Eidvis; 2015.10.27, 23:05.
Comment
-
Tiek liberalizmas, tiek ir konservatizmas siūlo kažkokias tai logiškas formules, kaip padėti verslui ir padaryti šalį turtingą, o to pasekoje ir žmonės pasidarytų turtingi.
Aišku tokie kaip Eidvis tuoj puls įrodinėti, kad demokratai ir darbo partijos pasiekia didesnį augimą nes "važiuoja konservatorių nutiestais bėgiais", bet tai nepaaiškina to fakto, kad į valdžią grįžus konservatoriams ekonomika tuoj nuo tų senų gerai nutiestų bėgių nušokaIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąBet jei pažiūrėtume paskutinių 30+ metų statistiką, tai pamatytume kad konservatoriai ir liberalai (lietuvišku supratimu) neturi jokių logiškų formulių. Pvz. jei žiūrėtume JAV pavyzdį, tai respublikono Reagano kadencijos laiku ekonomikos augimas buvo lėtesnis nei demokrato Clintono kadencijos metu. Demokrato Obamos vadovaujamos JAV žymiai geriau susitvarkė su paskutine krize (nepaisant darytų didelių klaidų ir respublikonų kaišiotų pagalių į ratus) nei konservatyvios ekonominės minties dominuojamoje ES ir netgi JK. Toje pačioje JK vadovaujant konservatorių Thatcher ir Majoro vyriausybėms ekonomikos augimas buvo lėtesnis nei vadovaujant darbo partijos PM Blairui ir Brownui, o konservatoriaus Camerono vyriausybė yra tiesiogiai atsakinga už užsitęsusią recesiją JK.
Aišku tokie kaip Eidvis tuoj puls įrodinėti, kad demokratai ir darbo partijos pasiekia didesnį augimą nes "važiuoja konservatorių nutiestais bėgiais", bet tai nepaaiškina to fakto, kad į valdžią grįžus konservatoriams ekonomika tuoj nuo tų senų gerai nutiestų bėgių nušoka
BVP augimas.
Comment
-
Apie Margaret Thatcher teko matyti vaidybinį filmą, tai bent jau tenai aiškino, kad jinai prikėlė Angliją iš po ilgos ekonominės depresijos ir dėl to tapo ilgiausiai valdžiusia UK ministre pirmininke. O USA demokratai nėra socialistai, t.y. jie yra tiek pat socialistai, kiek yra liberalai. Democratų partija netgi laikoma klasikinio liberalizmo pradininkais. Jeigu demokratai būtų vien socialistai, tai USA seniai būtų nusibaigus, kaip kokia sovietų sąjunga. Sveikas kiekis socializmo tikrai nėra blogai, o dažnai jis yra panaudojamas tiesiog balsams gauti ir atėjus į valdžią daugiau koncentruojamasi ties visai kitokia politika. Kad ir mūsų socdemi, pagrindinius kadencijos darbus Butkevičius berods įvardijo darbo santykių liberalizavimą ir kariuomenės stiprinimą, kas yra grynai konservatoriška idealogija. Taip, mūsiškei socdemai galbūt ir nėra 100% populistai, sugeba atlikti būtinas reformas, tačiau bėda yra tame, kad jie tas reformas atlikinėja kai jau yra priremti prie sienos aplinkybių, o pačias reformas atlieka per sukąstus dantis, juk tai prieštarauja jų idealogijai. Dėl to jie nėra pajėgus atlikti reikiamą kiekį reformų, nes norint būti priekyje, o ne kažką vytis, tų reformų reikia kur kas daugiau ir kur kas sparčiau vykdomų. Ką socialistai gali pasakyti apie mokslo plėtrą? Ką jie gali pasakyti apie ekonomines reformas? Ką jie gali pasakyti apie investicijų pritraukimo strategiją? apie šalies konkurencingumo didinimą? Nieko. Viską, ką jie gali pasakyti, yra apie ligibę, bet nieko konkretaus apie kažkokį ekonominį porgresą, nebent skolinasi reformas iš kitų idealogijų.
Comment
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąApie Margaret Thatcher teko matyti vaidybinį filmą, tai bent jau tenai aiškino, kad jinai prikėlė Angliją iš po ilgos ekonominės depresijos ir dėl to tapo ilgiausiai valdžiusia UK ministre pirmininke.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Būtų įdomu išgirsti kauniečių nuomonę apie štai tokią Kauno mero PR akciją?
Kauno meras naują tiltą išbandė su savo „Ferrari“
Aš net žagtelėjau. Nu suprasčiau, jeigu tai būtų kokio nors Taškento ar Dušanbe meras. Bet Kauno? Lietuvoje? Dafuq? Ar jis yra visiškas kretinas ar Kauno miesto elektoratas yra TOKIO žemo lygio, kad jam praeitų tokio lygio PR triukai?
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąManau, kad iš to problemą gali daryti tik tie, kurie niekada gyvenime neturės ferario
Comment
Comment