Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Politika
Collapse
X
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Ar tikrai ne John'as sakė, kad valstybė turi kuo mažiau kištis į ūkio reikalus? Nes kuo valdžia daugiau kišasi, tuo visi blogiau gyvena
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTikrai ne. Gal painioji su blitz. Jis tikrai taip sako.
Taip čia senas pokštas, bet nesusilaikiau.Paskutinis taisė index; 2013.06.19, 16:40.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Cha cha cha. Labai juokinga.
Beje, man tikrai keista, kad kai kurie čia bando prikaišioti valstybės nesikišimą į ekonomiką.
Imho, geriau, kai valstybė kišasi į ekonomiką. Tiesiog atsiranda stiprus svertas priimti greitus ir efektyvius sprendimus (žiūr. Kinija 2008 krizės metu). Ir tai rodo bent keli geri pavyzdžiai: Singapūras (išsivysčiusi ekonomika) ir Kinija (besivystanti). Turbūt kad absoliutūs lyderiai savo kategorijose.
Eminė sąlyga, kad žmonės, kurie yra valdžioje vadovautųsi valstybės interesais, o ne savo siaurais politiniais interesais (būti perrinktais, populiariais ir pan.). Ir, be abejo, tokie žmonės turi būti kompetentingi.Paskutinis taisė John; 2013.06.19, 18:35.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąCha cha cha. Labai juokinga.
Beje, man tikrai keista, kad kai kurie čia bando prikaišioti valstybės nesikišimą į ekonomiką.
Imho, geriau, kai valstybė kišasi į ekonomiką. Tiesiog atsiranda stiprus svertas priimti greitus ir efektyvius sprendimus (žiūr. Kinija 2008 krizės metu). Ir tai rodo bent keli geri pavyzdžiai: Singapūras (išsivysčiusi ekonomika) ir Kinija (besivystanti). Turbūt kad absoliutūs lyderiai savo kategorijose.
Eminė sąlyga, kad žmonės, kurie yra valdžioje vadovautųsi valstybės interesais, o ne savo siaurais politiniais interesais (būti perrinktais, populiariais ir pan.). Ir, be abejo, tokie žmonės turi būti kompetentingi.
Pastarieji, net ir mano nuomone, yra reikalingi ir kainuoja gerokai pigiau nei pirmieji, kuriuos darant valstybės skola ar infliacija valstybę gali pasmaugti dar nesugebėjus pakankamai kreivės pastumti.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTu painioji Johną su kažkuo kitu. Johnas niekada nesakė, kad valdžia neturi nieko duoti. Tiesiog neturi duoti dykai.
Comment
-
Na ką, neliečimybės neteko dar vienas seimo narys, šį kart konservatorius, kovotojas už tradicinias vertybes. Neteko, nes kalė žmonai į galvą.
Čia nebūtų nieko stebėtino, jeigu ne tai, kad vienintėliai, kurie vienbalsiai palaikė imuniteto nuėmimą, buvo konservatoriai ir liberalai. Tai savotiškai parodo dabartinės daugumos mentalitetą, o kai kurių komentarai ne tik mentalitetą parodo, bet ir visišką bukumą:
Ieškodamas argumentų savo sprendimui [nepritarimui panaikinti neliečiamybę] dar toliau žengė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narys Zbignev Jedinskij. Jis pareiškė, kad dėl E.Vareikio smurto gali būti kaltos Rusijos specialiosios tarnybos.
„Seimo nario neliečiamybės naikinimas visada turi politinį atspalvį. Visada konservatoriai žiūri, ar Rusijos saugumo ranka neprisidėjo. Čia galėjo būti Rusijos saugumo provokacija prieš konservatorius“, – aiškino jis.
Paklaustas, kokiu būdu E.Vareikio istorijoje galėjo veikti Rusijos tarnybos, politikas pareiškė, kad politikas galėjo būti jų nugirdytas.Paskutinis taisė Eidvis; 2013.06.20, 16:36.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąTiesa, net ir švedai, kiek žinau, jau pradėjo mažais žingsneliais eiti tolyn nuo kažkada garbinto savo skandinaviškojo socializmo.
Parašė index Rodyti pranešimąPaprasčiausiai imančių atsirado per daug, o norinčių degančiomis akimis dirbti ir nuolat siekti kažko daugiau labai sumažėjo (kas mažina šalies konkurencingumą ir automatiškai mažiau lieka ką dalinti).
Nors čia labiau Silber418 galėtų pasakyti apie Švedijos atvejį.
Įdomu, kad Švedija pasuko socialdemokratiniu keliu tuo metu, kai šalis buvo tokioje pat pozicijoje kaip Norvegija ar Šveicarija šiais laikais. Socialdemokratai gerai apsaugojo šalies ekonominę ir socialinę gerovę, bet jų politika sumenkino konkurencingumą ir tapo mažiau veiksni, kai visuomenė pasikeitė (atvyko daugiau užsieniečių).
Dabartinė valdžia mėgina ištaisyti ankstesnės valdžios politines klaidas ir skatina migracijos politikos sugriežtinimą bei konkurenciją darbo rinkoje. Pirmiausia pastebėtina, kad patys švedai žymiai rečiau "serga", nes sergant mokama mažesnė dalis atlyginimo (socialdemokratų valdymo metu buvo mokamas visas atlyginimas + priemokos), taip pat sugriežtinta migracijos politika atvykstantiems iš tam tikrų šalių (pvz. Irako), padaugėjo deportacijos atvejų (deportuojama po kelių įspėjimų).
Kita vertus, vis dar lieka grupė imigrantų, kuri nesiekia prisitaikyti gyvenimui sustiprintos konkurencijos sąlygomis bei visiškai integruotis visuomenėje (nepaisant galimybių nemokamai įgyti išsilavinimą ar pagerinti gyvenimo sąlygas gaunant atlyginimą). Sumažintos pašalpos (arba "progresinės" pašalpos) bei socialinė atskirtis (kalbos berjeras, kultūriniai aspektai) dar neskatina visų atvykėlių grupių integracijos. Tiesa, norintieji turi geras sąlygas išmokti kalbą ir pan. O imigruoti į šią šalį geriausia turint pajamų bent kuriam laikui.
Paprasčiau tariant, ši valstybė nebėra gana uždara "konservų dėžutė", kurioje gerai gyvena mėlynakiai aukštaūgiai žmonės. O ekonomikos srityje Europos Japonija vadinama Švedija siekia būti konkurencinga, gilias pramonės, resursų gavybos, bankininkystės ir inovacijų tradicijas turinčia valstybe su geromis socialinėmis garantijomis visiems.Paskutinis taisė Silber418; 2013.06.21, 07:26.
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąTai sakiau, kad Singapūre valdžia duoda viską - ir darbą, ir atlyginimąYou have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąŠiaip tai Singapūras yra pavyzdys, kuris yra gerokai arčiau mano utopijos nei tavosios. Vakaruose valstybė surenka mokesčius ir juos išdalina. Singapūre valstybe surenka mokesčius ir už juos perka darbo jėgą bei ją apmoko. Tai tarnauja mokesčių mokėtojams, t.y., iš esmės, valstybė nuperka mokesčių mokėtojams paslaugas. Dėl to Singapūro pavyzdyje (akivaizdu) kišimosi ir rinkos išdarkymo yra kur kas mažiau ir jie (bent šioje srityje) yra arčiau laisvos rinkos nei vakarai.
Comment
-
Jeigu aš iš tavęs atimu 50 LTL ir tau kažką už juos nuperku, o Petras iš tavęs atima 50 LTL ir juos pasilieka sau (ar atiduoda tavo kaimynui), mano modelis yra kur kas arčiau laisvos rinkos nei Petro (nors nei vienas iš jų nėra laisva rinka).You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kame čia laisva rinka, jei valstybė sprendžia ką ir kiek dirbti? Čia jau socializmas, kada valstybė įdarbina visus. Vakaruose rinka laisvesnė, nes patys žmonės sprendžia, kur pinigus išleisti ir patys perka tas paslaugas, o ne naudojasi valstybės teikiamomis.
O šiaip tikriausiai nesvarbu, kaip tai pavadinsi. Esmė tą, kad tokia sistema veikia geriau. T.y. už valstybės garantuotus pinigus (faktiškai pašalpą) žmogus privalo dirbti. Klasikinėje skandinaviškoje gerovės valstybėje viskas yra taip pat, išskyrus tai, kad pinigus iš valstybės gaunantis pilietis dirbti neprivalo. Rezultate pirmu atveju tiesiog sukuriama daugiau vertės. Pavyzdžiui, švarios gatvės ir gražus skverai su gėlėmis.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąJeigu aš iš tavęs atimu 50 LTL ir tau kažką už juos nuperku, o Petras iš tavęs atima 50 LTL ir juos pasilieka sau (ar atiduoda tavo kaimynui), mano modelis yra kur kas arčiau laisvos rinkos nei Petro (nors nei vienas iš jų nėra laisva rinka).Paskutinis taisė Lettered; 2013.06.21, 14:27.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTai tu iš manęs atėmęs tuos 50Lt kažką nuperki ne man asmeniškai, bet visiems. O Petras atėmęs iš manęs tuos 50 išleidžia sau pats nuspręsdamas, ką pirkti
- laisva rinka: gauni už savo 50 LTL tai, ką nori;
- Singapūro (mano) sistema: gauni už savo 50 LTL švarias gatves, mažesni nusikalstamumą dėl didesnio užimtumo ir pan.;
- Vakarų (Petro) sistema: už savo 50 LTL negauni nieko.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimą- laisva rinka: gauni už savo 50 LTL tai, ką nori;
- Singapūro (mano) sistema: gauni už savo 50 LTL švarias gatves, mažesni nusikalstamumą dėl didesnio užimtumo ir pan.;
- Vakarų (Petro) sistema: už savo 50 LTL negauni nieko.
Antras variantas galimas, bet geriau, kad jo reiktų kuo trumpiau ir būtų kuriamos tokios darbo vietos ir bedarbiai persikvalifikuotų taip, kad jie galėtų normaliai savo darbą parduoti rinkoje.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąIr geriausias mokančiajam visgi pirmasis variantas. Aišku, antrasis geresnis už paskutinį (na, tą kur anot vieno garsaus amžino bedarbio "valstybė negali priversti dirbti").
Antras variantas galimas, bet geriau, kad jo reiktų kuo trumpiau ir būtų kuriamos tokios darbo vietos ir bedarbiai persikvalifikuotų taip, kad jie galėtų normaliai savo darbą parduoti rinkoje.
Beje, antras yra orientuotas būtent į perkvalifikavimą ir (ilgalaikėje perspektyvoje) savo darbo jėgos pardavimą rinkoje. Gatvių valymas ir pan. dalykai yra daromi tik persikvalifikuojant. Po to prasideda laikinas (gal net neapmokamas) darbas pagal naują profesiją ir tt. Tai, iš esmės, yra labai gera sistema.Paskutinis taisė blitz; 2013.06.21, 14:47.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė blitz Rodyti pranešimąBeje, antras yra orientuotas būtent į perkvalifikavimą ir (ilgalaikėje perspektyvoje) savo darbo jėgos pardavimą rinkoje. Gatvių valymas ir pan. dalykai yra daromi tik persikvalifikuojant. Po to prasideda laikinas (gal net neapmokamas) darbas pagal naują profesiją ir tt. Tai, iš esmės, yra labai gera sistema.
Ir tai variantas, tinkantis iš esmės kovoti su struktūriniu nedarbu. Jei nedarbas ciklinis, geriau padėti išlaikyti esamą darbo vietą (taip darė vokiečiai, mokėję dalį atlyginimo žmonėms, kuriems darbdaviai vietoje atleidimo krizės metu pasiūlė dirbti nepilną darbo dieną) tą trumpą krizės laikotarpį. Tokiu atveju ir išlaikoma darbo vieta, sektoriuje kurio produktas bus paklausus pasibaigus krizei ir žmogus nepranda toks kvalifikacijos ir jau po metų-pusantrų vėl be jokių subsidijų bus normaliai konkurencingas darbo rinkoje.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment