Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Tai bendrą vaizdą ir sudaro tokių menkniekių "mozaika".
    Tai kas nors parodys man nors vieną TV diskusijų laidą, kur dalyvavo Kubilius, po to kaip tapo premjeru?

    ir t.t.
    Aš tiesiog bandau remtis faktais, o ne emocijomis. Tiesą sakant kai buvau mažas ir tuo metu dar nesidomėjau nei politika, nei ekonomika, pradėjau smarkiai nemėgti Landsbergio. Kodėl? Todėl, kad pasidaviau visuotinei psichozei - argumentų, kodėl jo reikėjo nemėgti, man nereikėjo. Tik po to pradėjau galvoti "o už ką aš jo nemėgstu?". Ir nesugalvojau nė vieno argumento "už ką". Tuo pat metu pradėjau vadovautis argumentais, o ne emocijomis, kurios kyla iš "visi seimo nariai vagys ir visi jie kiaulės, o jų vadai didžiausi kiaulės". Kubiliaus atveju aš ryškiai matau, kaip priešininkai vadovaujasi ne faktais, o emocijomis. Dažniausiai uždavus klausimą, "ką Kubilius daro ne taip" - priešininkams labai sunku sugalvoti rimtų argumentų, o atsakymai dažniausiai būna panašiai tokie:

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Eidvi, tu kalbi nesąmones. Todėl toks š... ant Lietuvos ir yra, nes tokio mąstymo kaip tu valdžioje ir tokie kaip tu rinkėjai nemato, kad tai yra blogai, dar gina ir pateisina.
    Tiesa, kartais yra sugalvojami ir argumentai, tačiau dažniausiai jie būna neteisingi, kaip kad "Kubilius gynė Kreivį" (nors jis ištiesų buvo geras ministras ir nieko blogo nepadarė). Kartais sugalvojama ir kažkokių argumentų, kurie visiškai neturi nieko bendro su Kubiliaus tiesioginiu darbu, kaip kad: "kodėl Kubilius nedalyvauja TV diskusijose?". O kodėl jis turi jose dalyvauti? Ministro pirmininko darbas yra valdyti šalį, o ne dalyvauti TV laidose. Galiausiai pereinama prie visiškų absurdų, kaip kad:

    Parašė kaunaz Rodyti pranešimą
    Seimo priimamus įstatymus įtakoja ne seimo narių pažiūros ir noras, kad būtų naudingiau valstybei, bet paprasčiausiai tų įstatymų užsakovai, kurie seimo nariams moka pinigus už tų įstatymų priėmimą arba nepriėmimą. Ir čia ne kažkokie vienetiniai atvejai, o nuolatinė praktika.
    Jeigu dauguma seimo priimtų įstatymų yra užsakomi iš šalies ir tai yra "nuolatinė praktika", tai būtų labai įdomu sužinoti kokie gi tie įstatymai yra ir kas gi juos užsako? Prigalvoti galima belenko, bet kur faktai? Na gerai, nereikia net faktų, galima pateikti tokio mechanizmo schemą, kaip viskas vyksta ir kam galėtų būti tai naudinga. Jeigu nepateikiama nei faktų, nei mechanizmo, nei galimai suinteresuotos pusės, kurios užsakinėja įstatymus - tai tada tėra emocijomis paremti teiginiai. Negana to, tai Kubiliaus vyriausybė veikė visiškai priešingai, priėmė įstatymus, naikinančius visas PVM lengvatas - t.y. ta sritis, kuriose dar galėjo vykti kažkokie korupciniai mechanizmai, nes įmonės yra suinteresuotos gauti PVM lengvatas.

    Mano pažiūros jokiu būdu nėra konservatyvios, aš visiškas liberalas, tačiau stebėdamas Kubiliaus vyriausybės darbą, aš matau atliktus darbus, kurių nesugebėjo atlikti jokia prieš tai buvusi vyriausybė:

    - Šešėlio mažinimas (kasos aparatų įvedimas turguose) - visko pakeisti per vieną dieną neišeis, tačiau pagaliau pradėjo krutinti turgų, kuriame sukasi milijardai šešėlio lėšų.

    - Investicijų pritraukimas - Barclays, Western Union, IBM ir t.t., Lietuva nėra patraukti stambioms pramonės įmonėms (esam maža šalis su brangiais energetiniais ištekliais). Kubiliaus vyriausybė sugebėjo ne tik suprasti, kad mūsų privalumas yra tai, kad esame šiauriečiai, kurie yra linkę į technologijas, tačiau dar ir išnaudoti šitą mūsų privalumą pritraukiant visame pasaulyje žinomas įmones, sukuriant tūkstančius gerai apmokamų darbo vietų, pradedant paslaugų eksportą ir taip surenkant šimtus milijonų mokesčių į biudžetą.

    - Energetiniai projektai - dėl socialdemokratų vykdytos energetinės politikos, smarkiai surištos su Rusijos interesais, energetinai resursai Lietuvoje tapo vieni brangiausių visoje Europoje. To pasekoje kenčia mūsų įmonės, nesisteigia naujos įmonės, nekuriamos darbo vietos, nėra pritraukiamos investicjos, biudžetas netenka šimtų milijonų litų kasmet, Lietuva importuoja 70% elektros, už dujas moka brangiausiai Europoje, iš Lietuvos Rusijos kryptimi kasmet išteka milijardai. Dujų terminalas, elektros jungtys su Švedija ir Lenkija, atominė elektrinė - visi šitie projektai yra skirti šitai situacijai pakeisti. Situacija nepasikeis per deiną, nepasikeis ir per metus, tam reikės ilgų metų, bet esmė, kad nieko nedarant (kaip kad buvo paskutinius 18 metų), mes toliau išliktumėm gilioje duobėje.

    - Valstybinių įmonių reforma. Valstybinės įmonės, su savo iš komunistų paveldėtais vadovais, buvo ne tik kad neefektyvios, tačiau jos ir nesumokėdavo jokių dividentų į valstybės biudžetą, kuo toliau tuo labiau pralaimėdavo konkurencinę kovą privačiam verslui. Kubiliaus vyriausybė pradėjo šitų įmonių reformą, Vilniaus oro uostas persiorientavo, sumažino mokesčius, sumažino darbuotojų skaičių berods trečdaliu, pradėjo gauti daug daugiau pajamų iš kitos veiklos (reklamos, parduotuvių nuomos ir pan.). ir jau dabar muša aptarnautų keleivių rekordus, netgi bankrutavus oro uosto stuburui - FlyFLAL. Lietuvos paštas pagaliau pradėjo pertvarkas ir pradėjo duoti pelną, ko nebuvo netgi "auksiniais" prieškriziniais laikais. Pertvarkos vykdytos ir kitose valstybinėse įmonėse, to pasekoja į valstybės biudžetą pradėjo plaukti šimtai milijonų litų.

    - Subalansuotas biudžetas. Nors krizė Lietuvą nubloškė į gilią duobę su nežmoniškai dideliu valstybės biudžeto deficitu, tačiau pavyko (nors ir priimant skausmingas taupymo priemones) sukonsoliduoti biudžetą ir biudžeto deficitą kasmet mažinti po 3% BVP. Tokia užtikrinta biudžeto mažinimo politika patikėjo rinkos, o tai reiškia pigesnį skolinimąsį, pigesnis skolinimasis - vėlgi sutaupyti šimtai milijonų biudžete. Verta dar paminėti, kad prieškriziniais burbulo laikais Socialdemokratų vyriausybė nesugebėjo turėti perteklininio biudžeto ir taip pasiruošti krizei. Netgi pačiais geriausiais laikais mūsų biudžetas buvo deficitinis ir deficitui finansuoti buvo skolinamasi. Šiemet mes turim išpirkti 3.5 mlrd Lt skolą, kuri buvo paimta prieškriziniam biudžeto deficitui finansuoti. Nepaisant to, kad Socdemai skolinosi milijardus burbulo laikais (per vienus metus 3.5 mlrd Lt), tačiau 6 mlrd. INVESTICIJA į atominę elektrinę, o ne pakeltoms pensijoms išsvaistyti, jiems šiuo metu atrodo kaip "Lietuvos praskolinimas".

    - Stabilumas. Lietuva iki šiol dar neturėjo vyriausybės, kuri būtų dirbųsi visą savo kadenciją. Premjerai ir vyriausybės pas mus keisdavosi bene kasmet. Ar gali būti efektyvus darbas, kai vyksta tokia kaita? Atėjus į bet kurį naują darbą žmogui paprastai reikia kelių mėnesių įsivažiuoti. Tai apie kokias reformas ar rimtesnius darbus galima buvo kalbėti, kai nuolatos keisdavosi vyriausybės? Ir keisdavosi dėl korupcinių skandalų, o ne dėl to, kad "kažkuris vienas ministras neefektyviai dirba". Vyriausybės sugriovimas dėl vieno ministro (aplinkos) neefektyvaus darbo duotų nepalyginamai daugiau žalos, nei naudos, juolabiau griaunant vyriausybę reikia turėti planą B. O koks jis? Kokia kita koalicija turėjo būti nuvertus aplinkos ministra ir šitaip sugriovus vyriausybę?

    Tai tik keletas argumentų, kodėl Kubiliaus vyriausybę laikau daug geresne už bet kurią prieš tai buvusią vyriausybę. Kiekvieno iš šių argumentų dėka valstybės biudžetas gauna šimtamilijonines pajamas, arba net milijardines. Dėl to su šitais argumentais lygegrečiais statyti tokius argumentus kaip kad "kodėl Kubilius nedalyvauja TV laidose" - yra apgailėtina. Jeigu ištiesų pateiktumėt Kubiliaus vyriausybės argumentuotą kritiką, tai visų pirma reikėtų pateikinėti argumentus, kurių vertė būtų šimtamillijoninė, visų antra reikėtų pateiktį pavyzdį kas turėjo būti daroma kitaip ir kaip tai turėjo būti daroma. (Pvz. argumentas "Kubilius praskolino Lietuvą" netinka, nes tokiu atveju reikia pasakyti, kaip kitaip turėjo būti finansuojamas dėl krizės atsiradęs biudžeto deficitas - t.y. dar labiau veržiami diržai (jei taip, tai iš kurių sričių turėjo būti nurėžta), ar dar labiau keliami mokesčiai).

    Comment


      Pažiūrėk kokia Lietuvos skola

      Comment


        Parašė liutass Rodyti pranešimą
        Pažiūrėk kokia Lietuvos skola
        Kažkokia skola nėra ženklas, kox blogas qbylius.

        Comment


          Parašė liutass Rodyti pranešimą
          Pažiūrėk kokia Lietuvos skola
          Didelė Lietuvos skola reiškia tik tai, kad tavo paties kišenės pilnesnės.
          O gal norėtum, kad būtų kaip Estijoj?

          http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=738
          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

          Comment


            Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
            Kažkokia skola nėra ženklas, kox blogas qbylius.
            kaip ir visą kitą "koks geras Kubilius". Užaugsi - suprasi.

            Comment


              Parašė Tomas Rodyti pranešimą
              Didelė Lietuvos skola reiškia tik tai, kad tavo paties kišenės pilnesnės.
              O gal norėtum, kad būtų kaip Estijoj?

              http://www.miestai.net/forumas/showp...&postcount=738
              Man nuo tų skolų nei šiltą, nei šaltą. Man algą moka ne valstybė. Tik juokingi kai kurių aiškinimai apie politiką.

              Comment


                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                kaip ir visą kitą "koks geras Kubilius". Užaugsi - suprasi.
                [sarkazmas]Tai aišku - Uspaskis, Tvarka ir komuniagos - čia tikroji mūsų respublikos valdžia![/sarkazmas]
                Paskutinis taisė Kitas Džiugas; 2012.07.05, 11:14.

                Comment


                  Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
                  [sarkazmas]Tai aišku - Uspaskis, Tvarka ir komuniagos - čia tikroji valdžia![/sarkazmas]
                  ateis laikas, suprasi ir apie politiką, ir apie valdžią, ir aplamai, apie gyvenimą.

                  Comment


                    Parašė liutass Rodyti pranešimą
                    Man nuo tų skolų nei šiltą, nei šaltą. Man algą moka ne valstybė. Tik juokingi kai kurių aiškinimai apie politiką.
                    Kas kad nemoka? Bet tu vistiek Valstybės dalis.

                    Comment


                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                      ateis laikas, suprasi ir apie politiką, ir apie valdžią, ir aplamai, apie gyvenimą.
                      Kas čia per antipliuralistinis mąstymas - „jokių dešiniųjų pažiūrų“?

                      Comment


                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                        Didelė Lietuvos skola reiškia tik tai, kad tavo paties kišenės pilnesnės.
                        Skola reiškia vieną - mano kišenės yra tuščios. O kai skolos nebebus, tik tada bus galima kalbėti apie pilnas kišenes.

                        Comment


                          Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                          Skola reiškia vieną - mano kišenės yra tuščios. O kai skolos nebebus, tik tada bus galima kalbėti apie pilnas kišenes.
                          Jei kazkada atsitiks taip, kad liksim su nuliu skolos, tada reiskias, kad valstybe valdyti atejo visiski kvailiai ir progresas sustojo. Nebent netycia po savimi rasim trilijona tonu naftos ir galesim tapti antrais JAE. Ne vienas verslas neisgyventu ir negaletu progresuoti be paskolu. Net fiziniai asmenys privalo suvokti, kad sveikas prasiskolinimo procentas (reguliarios skolos padengimo ismokos) lyginant su pajamomis yra geras dalykas. Ypac jei galima paskolas refinansuoti pigesnemis paskolomis. Tas pats galioja ir valstybei.
                          Paskutinis taisė taspac; 2012.07.05, 11:42.

                          Comment


                            Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                            Skola reiškia vieną - mano kišenės yra tuščios. O kai skolos nebebus, tik tada bus galima kalbėti apie pilnas kišenes.
                            Kodėl tuomet daugiausia skolų turinčių šalių gyventojų kišenės kažkodėl pilniausios?
                            Flickr

                            Comment


                              Parašė liutass Rodyti pranešimą
                              Pažiūrėk kokia Lietuvos skola
                              Na ir kokia ta skola, ar pats bent žinai? O kaip ji atrodo lyginant su kitomis ES šalimis? Ir ką reikėjo daryti, kad tos skolos nebūtų? Gal nemokėti pensijų kokius metus kitus? Gal pakelti PVM iki 25%, kaip Danijoje? Gal privatizuoti sveikatos apsaugos sistemą? Gal atleisti pusę mokytojų, policininkų ir kitų valstybės darbuotojų?

                              Prašau pasidalinti idėjomis, tik prašau vengti "reykeejo riamti viarsla".
                              BlogasSeulas 2009Honkongas 2012Bankokas 2012

                              Comment


                                Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                Pažiūrėk kokia Lietuvos skola
                                Tu tik pažiūrėk. Kokie ubagai: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of..._external_debt
                                Šveicarai, Amerikonai, net ir Liuksemburgas!
                                Reiks už товарищ uspispaspiskichą balsuoti, kad viskas būtų спокойной, kaip pas batką.
                                Kaip matau, brolelis, atradot lietuviškas raides, su tuo ir sveikinu. Pakilot iki užmaskuoto runkelio statuso.

                                Comment


                                  Parašė Berliner Rodyti pranešimą
                                  Prašau pasidalinti idėjomis, tik prašau vengti "reykeejo riamti viarsla".
                                  Įvesti visiškai liberalų kapitalizmą. Jokių mokesčių, jokių pensijų. Taip kaip svajoja LLRI.

                                  Comment


                                    Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                    Jei kazkada atsitiks taip, kad liksim su nuliu skolos, tada reiskias, kad valstybe valdyti atejo visiski kvailiai ir progresas sustojo. Nebent netycia po savimi rasim trilijona tonu naftos ir galesim tapti antrais JAE.
                                    Net jeigu Lietuvoje būtų antri JAE, tai vistiek bus bedarbystė, skolos ir benzinas po 4,5 lito. Nes čia Lietuva.
                                    Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                    Ne vienas verslas neisgyventu ir negaletu progresuoti be paskolu.
                                    Valstybė nėra verslas, o yra valstybė. Be to - ir verslą galima pradėti be paskolų, o vystyti pelno pinigais.
                                    Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                    Net fiziniai asmenys privalo suvokti, kad sveikas prasiskolinimo procentas (reguliarios skolos padengimo ismokos) lyginant su pajamomis yra geras dalykas.
                                    O skolos neturėjimas yra dar geresnis dalykas.

                                    Comment


                                      Parašė liutass Rodyti pranešimą
                                      Pažiūrėk kokia Lietuvos skola
                                      Ištiesų Lietuvos skola (valstybinė, ne gyventojų), nesiekia 40% ir yra viena mažiausių ES. Bet tai ne esmė. Skola ištiesų nėra kažkoks gėris, kaip gali ir nebūti kažkoks blogis, jeigu jinai nėra per daug didelė ir jeigu yra imama geriems tikslams (pvz. atominės elektrinės statyboms, o ne prieš krizę pakeltų pensijų mokėjimui).

                                      Bet kaip Berliner ir pastebėjo, ką konkrečiai turėjo daryti Kubilius, kai 2008 metais išlaidos buvo planuojamos tokios, kad 2009 metais biudžetas surinks 30 mlrd. Lt, o prasidėjus krizei - į biudžetą tebuvo surinkta 20 mlrd. Lt.

                                      Kubiliaus vyriausybė darė tai, ką ir turėjo daryti - šiek tiek pakėlė mokėsčius, kad būtų surenkama daugiau pajamų, ir smarkiai veržė diržus, kad išlaidos būtų mažesnės. Tai buvo skausminga, tačiau būtina, o kad tas skausmas būtų mažesnis ir nesukeltų didelių socialinių neramumų - dalis biudžeto deficito buvo dengiama skolinantis.

                                      Visi keikia naktinę reformą, bet realybėje Kubiliaus vyriausybė per naktį padarė tai, ką kitos šalis nesugebėjo padaryti per kelis metus ir šiuo metu susiduria su didžiulėmis problemomis, būtent dėl biudžeto deficito. Pagrindinė esmė, kad biudžeto deficitas turi nuolat būti mažinamas ir taip ir buvo daroma - kasmet biudžeto deficitas mažėjo po ~3% ir šiemet jisai jau yra planuojamas nedidesnis nei 3%, kas jau atitinka netgi mastichto kriterijus. Skola šiemet jau nebeauga (procentaliai nuo BVP) - biudžetas sureguliuotas.

                                      Taigi sakant "pažiūrėk kokia valstybės skola", reikėtų dar pridurti kaip kitaip reikėjo finansuoti staigų biudžeto pajamų surinkimo smukimą.

                                      Beto kritikuojant Kubiliaus vyriausybę dėl skolos, derėtų prisiminti, kad opozicija, kuri yra reali alternatyva dešiniųjų vyriausybei, smarkiai priešinosi ir kritikavo Kubiliaus diržų veržimąsį, o tai reiškia ne ką kitą, o tai, kad jeigu jie būtų buvę valdžioje, tai šiuo metu skola būtų buvusi nepalyginamai didesnė.

                                      Comment


                                        Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                        Valstybė nėra verslas, o yra valstybė. Be to - ir verslą galima pradėti be paskolų, o vystyti pelno pinigais.
                                        Vastybes gerovei, kuri kuriama pinigais, galioja tie patys principai. Na, prasau, papasakok skaiciais kaip pelno pinigais tu vystytum versla kai investicijos pletrai 99% atveju virsija 10x kartu tavo menesini ar net metini pelna? Lauktum 10x menesiu/metu ir "taupytum"? Pav ikuri kioska/pardotuve/gamyba, del konkurencijos tavo pelno marza yra kokie 5-15%. Lyg ir isgyveni, lyg ir kapsi tas pelnas. Va aisku reikia plestis, naujas kioskas/parduotuve/gamybos linija kainuoja minimum 500% tavo menesinio pelno. Ir kaip tu ta pletra be paskolos vykdysi? O kur dar kastai esamu resursu atnaujinimui.
                                        Aisku, yra isimciu kaip Google kur per pirmus kelis metus pelnas buvo simtais procentu.
                                        Ar dabar reikia paaikinti ir kaip paskolos veikia ir kodel jos reikalingos valstybei?
                                        Paskutinis taisė taspac; 2012.07.05, 13:10.

                                        Comment


                                          Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                          Įvesti visiškai liberalų kapitalizmą. Jokių mokesčių, jokių pensijų. Taip kaip svajoja LLRI.
                                          Bet yra valstybių kurios puikiai funkcionuoja su minimaliais mokesčiais. Nesakau, kad Lietuvai reikia būtinai siekti to pačio, bet tavo pagieža pasauliniame kontekste atrodo truputį apgailėtinai.
                                          考纳斯, 立陶宛

                                          Comment

                                          Working...
                                          X