Parašė kaunaz
Rodyti pranešimą
Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Parašė kaunaz
Rodyti pranešimą
Mano pažiūros jokiu būdu nėra konservatyvios, aš visiškas liberalas, tačiau stebėdamas Kubiliaus vyriausybės darbą, aš matau atliktus darbus, kurių nesugebėjo atlikti jokia prieš tai buvusi vyriausybė:
- Šešėlio mažinimas (kasos aparatų įvedimas turguose) - visko pakeisti per vieną dieną neišeis, tačiau pagaliau pradėjo krutinti turgų, kuriame sukasi milijardai šešėlio lėšų.
- Investicijų pritraukimas - Barclays, Western Union, IBM ir t.t., Lietuva nėra patraukti stambioms pramonės įmonėms (esam maža šalis su brangiais energetiniais ištekliais). Kubiliaus vyriausybė sugebėjo ne tik suprasti, kad mūsų privalumas yra tai, kad esame šiauriečiai, kurie yra linkę į technologijas, tačiau dar ir išnaudoti šitą mūsų privalumą pritraukiant visame pasaulyje žinomas įmones, sukuriant tūkstančius gerai apmokamų darbo vietų, pradedant paslaugų eksportą ir taip surenkant šimtus milijonų mokesčių į biudžetą.
- Energetiniai projektai - dėl socialdemokratų vykdytos energetinės politikos, smarkiai surištos su Rusijos interesais, energetinai resursai Lietuvoje tapo vieni brangiausių visoje Europoje. To pasekoje kenčia mūsų įmonės, nesisteigia naujos įmonės, nekuriamos darbo vietos, nėra pritraukiamos investicjos, biudžetas netenka šimtų milijonų litų kasmet, Lietuva importuoja 70% elektros, už dujas moka brangiausiai Europoje, iš Lietuvos Rusijos kryptimi kasmet išteka milijardai. Dujų terminalas, elektros jungtys su Švedija ir Lenkija, atominė elektrinė - visi šitie projektai yra skirti šitai situacijai pakeisti. Situacija nepasikeis per deiną, nepasikeis ir per metus, tam reikės ilgų metų, bet esmė, kad nieko nedarant (kaip kad buvo paskutinius 18 metų), mes toliau išliktumėm gilioje duobėje.
- Valstybinių įmonių reforma. Valstybinės įmonės, su savo iš komunistų paveldėtais vadovais, buvo ne tik kad neefektyvios, tačiau jos ir nesumokėdavo jokių dividentų į valstybės biudžetą, kuo toliau tuo labiau pralaimėdavo konkurencinę kovą privačiam verslui. Kubiliaus vyriausybė pradėjo šitų įmonių reformą, Vilniaus oro uostas persiorientavo, sumažino mokesčius, sumažino darbuotojų skaičių berods trečdaliu, pradėjo gauti daug daugiau pajamų iš kitos veiklos (reklamos, parduotuvių nuomos ir pan.). ir jau dabar muša aptarnautų keleivių rekordus, netgi bankrutavus oro uosto stuburui - FlyFLAL. Lietuvos paštas pagaliau pradėjo pertvarkas ir pradėjo duoti pelną, ko nebuvo netgi "auksiniais" prieškriziniais laikais. Pertvarkos vykdytos ir kitose valstybinėse įmonėse, to pasekoja į valstybės biudžetą pradėjo plaukti šimtai milijonų litų.
- Subalansuotas biudžetas. Nors krizė Lietuvą nubloškė į gilią duobę su nežmoniškai dideliu valstybės biudžeto deficitu, tačiau pavyko (nors ir priimant skausmingas taupymo priemones) sukonsoliduoti biudžetą ir biudžeto deficitą kasmet mažinti po 3% BVP. Tokia užtikrinta biudžeto mažinimo politika patikėjo rinkos, o tai reiškia pigesnį skolinimąsį, pigesnis skolinimasis - vėlgi sutaupyti šimtai milijonų biudžete. Verta dar paminėti, kad prieškriziniais burbulo laikais Socialdemokratų vyriausybė nesugebėjo turėti perteklininio biudžeto ir taip pasiruošti krizei. Netgi pačiais geriausiais laikais mūsų biudžetas buvo deficitinis ir deficitui finansuoti buvo skolinamasi. Šiemet mes turim išpirkti 3.5 mlrd Lt skolą, kuri buvo paimta prieškriziniam biudžeto deficitui finansuoti. Nepaisant to, kad Socdemai skolinosi milijardus burbulo laikais (per vienus metus 3.5 mlrd Lt), tačiau 6 mlrd. INVESTICIJA į atominę elektrinę, o ne pakeltoms pensijoms išsvaistyti, jiems šiuo metu atrodo kaip "Lietuvos praskolinimas".
- Stabilumas. Lietuva iki šiol dar neturėjo vyriausybės, kuri būtų dirbųsi visą savo kadenciją. Premjerai ir vyriausybės pas mus keisdavosi bene kasmet. Ar gali būti efektyvus darbas, kai vyksta tokia kaita? Atėjus į bet kurį naują darbą žmogui paprastai reikia kelių mėnesių įsivažiuoti. Tai apie kokias reformas ar rimtesnius darbus galima buvo kalbėti, kai nuolatos keisdavosi vyriausybės? Ir keisdavosi dėl korupcinių skandalų, o ne dėl to, kad "kažkuris vienas ministras neefektyviai dirba". Vyriausybės sugriovimas dėl vieno ministro (aplinkos) neefektyvaus darbo duotų nepalyginamai daugiau žalos, nei naudos, juolabiau griaunant vyriausybę reikia turėti planą B. O koks jis? Kokia kita koalicija turėjo būti nuvertus aplinkos ministra ir šitaip sugriovus vyriausybę?
Tai tik keletas argumentų, kodėl Kubiliaus vyriausybę laikau daug geresne už bet kurią prieš tai buvusią vyriausybę. Kiekvieno iš šių argumentų dėka valstybės biudžetas gauna šimtamilijonines pajamas, arba net milijardines. Dėl to su šitais argumentais lygegrečiais statyti tokius argumentus kaip kad "kodėl Kubilius nedalyvauja TV laidose" - yra apgailėtina. Jeigu ištiesų pateiktumėt Kubiliaus vyriausybės argumentuotą kritiką, tai visų pirma reikėtų pateikinėti argumentus, kurių vertė būtų šimtamillijoninė, visų antra reikėtų pateiktį pavyzdį kas turėjo būti daroma kitaip ir kaip tai turėjo būti daroma. (Pvz. argumentas "Kubilius praskolino Lietuvą" netinka, nes tokiu atveju reikia pasakyti, kaip kitaip turėjo būti finansuojamas dėl krizės atsiradęs biudžeto deficitas - t.y. dar labiau veržiami diržai (jei taip, tai iš kurių sričių turėjo būti nurėžta), ar dar labiau keliami mokesčiai).
Comment