Parašė J.U.
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Politika
Collapse
X
-
www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!
-
FNTT vadovų atsikratymo istorijoje ryškėja VSD ranka
http://www.alfa.lt/straipsnis/148326...2-06-19_11-28/
Comment
-
Kokie mes dabar protingi, ar ne. Gal žinai, kas laimės Euro 2012 čempionatą?
Žodžiu pigus populizmas ir tiek, atsimenu, dar net 2008 metų vasarą visi bankai ir kiti ekonomikos ekspertai 2009 metams prognozavo vis dar augimą.
http://www.seb.lt/pow/content/seb_lt/Archyvas/LMA32.pdf
SEB 2008-06 BVP prognozė 2009 metams +5.0%. Aišku, SEB nežinojo, kad ateis visokie Šemetos su savo mokestinėm ekonomikos neskatinimo politikom ir "optimizmu".Paskutinis taisė Lettered; 2012.06.20, 09:37.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKokie mes dabar protingi, ar ne. Gal žinai, kas laimės Euro 2012 čempionatą?
Žodžiu pigus populizmas ir tiek, atsimenu, dar net 2008 metų vasarą visi bankai ir kiti ekonomikos ekspertai 2009 metams prognozavo vis dar augimą.
http://www.seb.lt/pow/content/seb_lt/Archyvas/LMA32.pdf
SEB 2008-06 BVP prognozė 2009 metams +5.0%. Aišku, SEB nežinojo, kad ateis visokie Šemetos su savo mokestinėm ekonomikos neskatinimo politikom ir "optimizmu".
P.S. Euro 2012 laimės Vokiečiai (nors ir neseku čempionato )Paskutinis taisė bebop; 2012.06.20, 13:20.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąNa, bent Kubilius sakė, kad reikia ruoštis krizei ir taupyti. Aišku pasijuokė iš jo ir tiek O dabar jam vargšui reikia srėbti.
P.S. Euro 2012 laimės Vokiečiai (nors ir neseku čempionato )
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTuriu omenyje ir nepriklausomai ekspertai krizės nematė tuo metu.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąMatė ir jau senai. Tik niekas jais netikėjo ir neklausė, visi vadino niurgzliais. Puiki vietinė iliustracija - pavartyk "NT burbulo" temą. Kiek ten buvo argumentuotų žinučių dėl "grius" ir kiek emocingų "nesamonė, negrius, mums iki Europos dar toli".
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTuriu omenyje ir nepriklausomai ekspertai krizės nematė tuo metu. Kad politikai visada vienas kitą kritikuoja, nieko čia keisto ar naujo, nors tie patys konservatoriai ir liberalai pritarė daugumai socialinių išmokų, MMA didinimui 2008, nes vyriausybė vis tik buvo mažumos ir viena visko negalėjo priimti. O kas bus kaltas, jeigu nelaimės vokiečiai? Vokietija pastaraisiais čempionatai gerai žaidžia, todėl ir gerbėjų daug atsirado, bet kažkaip nelaimi vis
Pateikiamo pagrindinio ekonomikos perspektyvų scenarijaus neapibrėžtumas šiame ekonomikos raidos etape yra ženkliai padidėjęs. Daugmaž vienodai tikėtini vis didesnio ekonomikos nesubalansuotumo scenarijus, kuriam pildantis tikėtinas staigesnis ekonomikos nuosmukis, taip pat anksčiau nei 2008 m. prasidėsiančio ekonomikos lėtėjimo scenarijus. Kiekvieno iš šių scenarijų išsipildymo galimybė labai priklauso nuo užsienio investuotojų šalies rizikos vertinimo (kuris gali būti glaudžiai susijęs su ekonominės situacijos raida kitose Baltijos regiono šalyse) ir nuo šalies verslo ir namų ūkių lūkesčių, susijusių su galima ekonomikos raida.
„Swedbank“ sumažino 2008 ir 2009 metų Lietuvos ekonomikos vystymosi prognozes. Manoma, kad šiemet BVP augimas sieks 4,5 proc. vietoj anksčiau prognozuotų 6 proc., o 2009 metais BVP augs vos 0,5 proc. (anksčiau prognozuotas 5,5 proc. augimas). Kitų metų pirmą-antrą ketvirtį reikia būti pasiruošus ir BVP smukimui.
2008 m. pradžioje išorės ekonominės sąlygos tapo gerokai sudėtingesnės. Išplitus ir užsitęsus pasaulinei finansų krizei, recesijos tikimybė JAV didėja, prastėja ekonomikos augimo perspektyvos daugelyje kitų valstybių, įskaitant ir kaimynines Baltijos šalis. Kartu brangstant maistui, naftai ir kitoms žaliavoms, 2007 m. pabaigoje daugelyje šalių pradėjo didėti infliacija ir tikėtina, kad šių kainų didėjimo tendencija tęsis ir šiais metais. Neapibrėžtumas dėl tolesnės pasaulio ekonomikos raidos – tiek dėl sukrėtimų finansų rinkose poveikio ūkio augimui, tiek dėl žaliavų kainų kaitos – yra išaugęs. Šiuo etapu sukrėtimų pasaulio finansų rinkose poveikis Lietuvos finansų sistemai nėra žymus, tačiau tikėtina, kad globalaus nekilnojamojo turto rinkos smukimo poveikis turėtų pasireikšti netiesiogiai (per ekonominius sentimentus).Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąO gal pažiūrėkime, ką Lietuvos bankas šneka. Straipsniukas 2006 metų. Prognozuojama 2007 -08 metai. http://lbank.lt/news1582_lt
Jau 2006 Lbankas nujautė, kad gali atsirasti nuosmūkis. Žiūrim toliau. 2008 lapkritis. http://www.marketnews.lt/naujiena/ek...as;itemid=5300
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAr jau visai pamiršai kas kada vyko? Aš kalbu būtent apie prognozes iki metų vidurio, bet ne lapkričio pabaigoje, kai jau bankrutavo didžiausi JAV bankai. Tie patys bankai ir kiti ekspertai iki tol prognozavo tik augimo mažėjimą, bet ne pačio bvp, tai didelis skirtumas.Paskutinis taisė bebop; 2012.06.22, 00:27.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąToliau pateikiau ir Lb balandžio mėnesį.
...2009 m. BVP augimas turėtų sulėtėti iki žemesnio negu ilgo laikotarpio vidurkis lygio...
Žmonės juk ir pirko brangius būstus 2008 metais, ir ne tik namų šeimininkės, bet ir tie patys ekonomistai ir kiti šios srities specialistai.Paskutinis taisė Lettered; 2012.06.22, 00:31.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTie visi, kas emocingai rėkė, kad grius ( taip pat, kaip dabar A1 rėkia apie sugriūsiančius Vakarus) irgi taip pat tik spėjo, nes kas bus po metų iš tiesų niekas nežinojo.
Va kaip ir su kokia nors Ispanija ar JAV. Pvz apie Ispaniją jau 2003-4 buvo pilna straipsnių apie išsipūtusį burbulą. Kas buvo visiškai aišku palyginus tautos pajamas ir kainas. Bet juk pūtėsi toliau ir susprogo tik po kelių metų. Nes žmonės vis iš inercijos toliau kišo pinigus vildamiesi kad dar spės "prasisukt". Tas pats ir JAV. Tas pats ir Lietuvoje.
Aš ir pats rašiau anoje temoje apie burbulo sprogimą lietuvoje dar ilgai iki jam sprogstant. Tai buvo aišku vien pažvelgus į tautos pajamas ir NT kainas. Daug kas netikėjo.
O ką prognozavo kompetentingi ekspertai jau pateikiau, gali viską paskaityti
Tai tas pats kas prognozuot kada žlugs finansinės piramidės. Nes tai priklauso ne tiek nuo piramidės verslo modelio problemų (kurios iš anksto aiškios) bet nuo to kiek dar atsiras kvailių. Ir ne šeip kvailių, bet tikinčių kvailių. O tai jau gryna ezoterika.
Beto, NT kainų sumažėjimas dar nebūtinai reiškia ir viso BVP, nes daug kur Europoje jos mažėjo, nors BVP priaugis liko apie nulį.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKaip ir sakiau, visi dar prognozavo augimą, tik jo sulėtėjimą. Bet kad bvp ims smukti niekas neprognozavo nei -20%, nei -10%, nei -5%...
Žmonės juk ir pirko brangius būstus 2008 metais, ir ne tik namų šeimininkės, bet ir tie patys ekonomistai ir kiti šios srities specialistai.
2008-2009 m. BVP augimo prognozės sumažintos atsižvelgus į tai, kad šių metų pradžioje aktyviau negu tikėtasi pasireiškė pagrindiniai veiksniai, su kuriais siejamas ekonominio augimo lėtėjimas, padidėjo neapibrėžtumas pasaulio finansų rinkose, daugelio pasaulio šalių ekonomikos augimo perspektyvos tapo prastesnės. Be to, metų pradžios duomenys rodo, kad nekilnojamojo turto ir statybos sektorių inertiškumas yra mažesnis negu manyta. Tai turėtų lemti su statybų sektoriumi susijusių investicijų kritimą 2008-2009 m., o nepalanki šio sektoriaus raida persiduoti kitiems į vidaus paklausą nukreiptiems sektoriams ir lemti bendrą ūkio pajamų, taigi ir bendrą privataus sektoriaus investicijų ir vartojimo augimo sulėtėjimą.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąNes niekas tada nežinojo, kad bus tokia sunki krizė, kad tiek nuneš BVP. Visi tuomet kolkas šnekėjo apie augimo sumažėjimą, o vėliau pasirodė, kad reikia šnekėti apie BVP sumažinimą. Bet faktas lieka faktu, krizės ženklai buvo ir tiesiog perdėtas optimizmas privedė tinkamų priemonių nesiėmimo tuo metu. Kubilius tą nujautė. Dar viena citata.
Tiesiog reikėjo žiūrėti ne pro rožinius akinius į ekonomikos situaciją pasaulyje.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąPriemonių nebuvo imtasi dėl labai paprastų priežasčių - rinkimų, net patys socdemai tą pripažino. Čia tokia amžina problema prieš rinkimus.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKaip ir sakiau, visi dar prognozavo augimą, tik jo sulėtėjimą. Bet kad bvp ims smukti niekas neprognozavo nei -20%, nei -10%, nei -5%...
Įsivaizduok, pats esi toks ekonomistas. Žinai, kad artėja krachas. Bet nežinai kada konkrečiai, nes jei žiūrėt į skaičius tai jau turėjo nutikt pernai. Bet iki šiol dar nenutiko. Ką darysi? Tokiam oficialiam dokumente rašysi, kad "žiūrint į duomenis manau kad žlugsim šiemet"? Visų pirma, tai bus skandalas. Tave apipils degutu ir išvolios plunksnose. Tada jei krachas tikrai nutiks, apkaltins, kad sukėlei paniką ir tuo pačiu krizę.
O jei iki tavo nurodytos datos krizės nenutiks, tada patapsi pajuokos objektu, nors galbūt ir buvai teisus ir krizė ateis pusmečiu vėliau.
Va todėl niekas ir nesišvaisto tokiomis radikaliomis prognozėmis. Ir jei mato, kad tvenkiasi debesys, tai apvaliai tepasako kad "augimas sulėtes" ar "stabilizuosis", nors mintyse galvoja, kad "ojojoi".
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąBuvo ir sausų argumentų, ne vien emocijos. Visų šitų burbulų prognozių problema ne tame, kad neaišku kas bus, o tame, kad neaišku kada tiksliai. Nes terminai priklauso ne nuo kažkokių fundamentalių faktorių, o nuo banalių emocijų kurios nežinia kada ims ir apsivers.
Va kaip ir su kokia nors Ispanija ar JAV. Pvz apie Ispaniją jau 2003-4 buvo pilna straipsnių apie išsipūtusį burbulą. Kas buvo visiškai aišku palyginus tautos pajamas ir kainas. Bet juk pūtėsi toliau ir susprogo tik po kelių metų. Nes žmonės vis iš inercijos toliau kišo pinigus vildamiesi kad dar spės "prasisukt". Tas pats ir JAV. Tas pats ir Lietuvoje.
Aš ir pats rašiau anoje temoje apie burbulo sprogimą lietuvoje dar ilgai iki jam sprogstant. Tai buvo aišku vien pažvelgus į tautos pajamas ir NT kainas. Daug kas netikėjo.
Neskaitant politinių sumetimų ekspertai turi tą pačią problemą: net jei jie ir žino kad dabartinė padėtis neturi tvirto pagrindo, jie banaliai nežino kada tas kortų namelis subyrės - dar šįmet ar sekančiais metais ar dar užsekančiais?
Tai tas pats kas prognozuot kada žlugs finansinės piramidės. Nes tai priklauso ne tiek nuo piramidės verslo modelio problemų (kurios iš anksto aiškios) bet nuo to kiek dar atsiras kvailių. Ir ne šeip kvailių, bet tikinčių kvailių. O tai jau gryna ezoterika.
Lietuvoje deja būtinai reiškia. Tereikia pažiūrėt kokią Lietuvos BVP dalį tiesiogiai ir netiesiogiai sudarė NT ir tai kas su juo susiję.
Tamsta paprasčiausiai esat didelis pesimistas, visada sakysit, kad viskas bus blogai, grius, smuks ir kartais aišku atspėsit...Paskutinis taisė Lettered; 2012.06.22, 00:50.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąVa kaip ir su kokia nors Ispanija ar JAV. Pvz apie Ispaniją jau 2003-4 buvo pilna straipsnių apie išsipūtusį burbulą. Kas buvo visiškai aišku palyginus tautos pajamas ir kainas. Bet juk pūtėsi toliau ir susprogo tik po kelių metų. Nes žmonės vis iš inercijos toliau kišo pinigus vildamiesi kad dar spės "prasisukt". Tas pats ir JAV. Tas pats ir Lietuvoje.
Tai tik vienas iš pavyzdžių, kodėl eurosistema tokia kokia yra praktikoje negali sėkmingai funkcionuoti. "Pigios" eurinės paskolos iki krizės buvo labai naudingos Vokietijai, kuri vis dar sprendė (ir sprendžia) DDR anšliuso sukeltas ekonomikos problemas. Bet tokioms šalims kaip Ispanija tas euro paskolų pigumas tapo kilpa ant kaklo.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
2008 04 24 LRT.lt informacija:
„Ir dabar mūsų ekonomika auga pakankamai sparčiai, kiek aš žinau, už pirmą ketvirtį dar nėra galutinių rezultatų, bet mes išlaikysime panašius tempus kaip pernai“, – ketvirtadienio rytą Žinių radijui sakė Ministras Pirmininkas.
„Ekonomikos nuosmukio Lietuvoje tikrai nebus“, – pridūrė G. Kirkilas ir priminė, kad, tarkime, su infliacijos problema susiduria daugelis aplinkinių šalių, o gal ir „visas pasaulis“.
Anot jo, susidursime ne su nuosmukiu, bet su „iššūkiais“, o kitaip kalbančiai opozicijai krizė greičiausiai „galvose“.
Pasak G. Kirkilo, šiuo metu šalies ekonomika po įspūdingo augimo nusileidžia ne kietai, o minkštai.
„Lietuvai šiuo metu negresia krizė“, – po Vyriausybės posėdžio ketvirtadienį žurnalistams dar kartą pakartojo Premjeras.
Comment
Comment