Daugiau valgytojų didesnio pyrago — gabalo dydis vis tiek gaunasi tas pats.
Kai kurios natūralios monopolijos neišvengiamos. Jei valstybė jas bent kiek prižiūri, pusė bėdos. Blogiau, kai monopolijos susidaro ten, kur lyg ir turėtų būti konkurencija.
Pavyzdžiui, buvo kalbų apie Swedbank ir SEB jungimąsi. Lietuvoje jie ir taip valdo didelę dalį rinkos. Didmeninėje prekyboje norima riboti grynųjų pinigų naudojimą – tai įvardijama kaip kovos su šešėliu priemonė. Manau, apskritai po kažkiek laiko grynųjų pinigų gali nelikti - visos operacijos bus elektroninės, matomos ir kontroliuojamos.
Jeigu sėkmingai veikia tinklas Maxima, kodėl šalia sėkmingai gyvuoja prieskonių, kavos, arbatos, saldumynų, ledų parduotuvėlės, taip pat kepyklos-parduotuvės?
Tai už ką gauna algą politikai ir valdininkai, jeigu vis tiek verslas juos, kaip sakė senasnamas, „dulkina“? Juk valstybė taip pat samdo gerus teisininkus. O gal laikas pripažinti, kad neapsimoka 'gręžti' verslą, nes jis vis tiek ras spragų arba išsikels ten, kur jam palankiau?
Norima į Lietuvą pritraukti kažkokių stambių investicinių ar "hedge" fondų ir atleisti juos nuo mokesčių. Kažkas panašaus kaip yra Liuksemburge. O smulkiems investuotojams ketinama sąlygas pabloginti - dabar už ilgiau kaip metus išlaikytas akcijas nereikia mokėti mokesčių, o norima tą terminą pratęsti iki 5 metų. Kitaip sakant lengvatos stambiems smulkiųjų sąskaita.
Verslas politikų "nedulkina", o maloniai bendradarbiauja . Prieš kelis metus buvo paviešinti Rubicon vadovo ir keleto Seimo narių telefono pokalbiai. Nemanau, kad toks atvejis vienintelis.
Kodėl JAV bankai turi tokias išskirtines sąlygas? Todėl, kad į Baltuosius rūmus ir kitas įstaigas kažkaip “netyčia” įsidarbina buvę Goldman Sachs ar kitų stambių bankų vadovai. Ir tai nėra naujas reiškinys. GS veiklos patirtis 142 m. Tai ne tik finansų tvarkymo, bet ir darbo su politikais patirtis.
Comment