Parašė Čikupakas
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Žemės drebėjimas, cunamis ir atominės elektrinės avarija Japonijoje
Collapse
X
-
Parašė John Rodyti pranešimąBet gi regnum.ru rašė, kad ten viskas buvo labai blogai ir kad blogiau būti negali. Kuo tikėti?
In the panel's final report, its chairman said a multitude of errors and wilful negligence had left the plant unprepared for the earthquake and tsunami.
"Although triggered by these cataclysmic events, the subsequent accident at the Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant cannot be regarded as a natural disaster," it said.
"It was a profoundly man-made disaster - that could and should have been foreseen and prevented."
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTu - elitas? Ar runkelis? Lietuva jau 22 metus valdo tokie kompiatiatingi žmonės, kad jau esame labiausiai išsivysčiusi šalis pasaulyje... Ir tik prakeiktų rusų elektrinės gali sprogti...
Anyway, tu man jau seniai esi atsibodęs su savo "man viskas dzin" požiūriu ir offtopic`o rašinėjimu visose iš eilės temose.
Comment
-
Parašė TomizmasAtominei katastrofai cunamis nėra būtina sąlyga. Nei Kijevo tvenkinyje, prie kurio stovėjo Černobylis, nei Amerikos Didžiuosiuose Ežeruose, prie kurių buvo Three Miles Island, cunamių irgi nebūna. Tiesiog reikia suprasti, kad atominė energija yra LABAI nesaugi, pasižyminti BAISIOMIS pasėkmėmis katastrofų atveju, ir žmonėms žaisti su atomu - tai tas pats, kas pelėms krapštyti granatą. Dviejų 7 lygio katastrofų pasauliui dar maža?
Vokietija uždarinėja savo atomines. Blogai daro?
Sveikinu. Pasisakymas, tobulai atspindintis kai kurių "kompetentingų asmenų" požiūrį į eilinius žmones ir jų norus. Tarp kitko, demokratija turėtų būti tautos valdžia. Bet mes, pasirodo, tik runkeliai?
"Kompetenetingų asmenų" darbas paprastai apsiriboja sava kišene, o ne Lietuvos poreikiais ar jos žmonių nuomone. Tokiu klausimu kaip atominio monstro statymas apskritrai turėtų būti rengiamas referendumas.
Comment
-
Parašė TomizmasAtominei katastrofai cunamis nėra būtina sąlyga. Nei Kijevo tvenkinyje, prie kurio stovėjo Černobylis, nei Amerikos Didžiuosiuose Ežeruose, prie kurių buvo Three Miles Island, cunamių irgi nebūna. Tiesiog reikia suprasti, kad atominė energija yra LABAI nesaugi, pasižyminti BAISIOMIS pasėkmėmis katastrofų atveju, ir žmonėms žaisti su atomu - tai tas pats, kas pelėms krapštyti granatą. Dviejų 7 lygio katastrofų pasauliui dar maža?
Vokietija uždarinėja savo atomines. Blogai daro?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąŠtai ką pačios Japonijos parlamentinė komisija nusprendė:
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-18718057
Comment
-
Parašė spirit Rodyti pranešimąPer vėlu Stabdyti jau pažengusias statybas būtų ne jo stilius
Po Černobylio, Fukušimos ir kitų smulkesnių katastrofų, pritarčiau atominių statyboms nebent retai apgyvendintuose regioniuose - arktyje ar dykumose. Aišku, brangiau kainuotų energijos gamyba ir atvedimas iki vartotojų, bet ir ramiau būtų gyventi. Rusijoje veikia Bilibino atominė Čiukotkos tundroje.Paskutinis taisė Tomizmas; 2016.05.25, 09:12.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąTurim ir mes pasirinkimų. dabar neturim apskritai jokios atominės - ir gyvenam. Geriau vietoj to, kad deramės su japonų Hitachi dėl naujos atominės - pasistengtume perimti vokiečių patirtį atsinaujinančių energijos šaltinių vystyme.
Jeigu norim perimti a.e.š. patirtį, tai turėtume į Daniją žvalgytis, o ne Vokietiją. Deja, tačiau, AE yra naudinga ne vien ekonominiu, bet geopolitiniu principu(turint omeny, kad rusai ir baltarusiai sėdi ir dar minimum 10 metų skęs į gilų š.).
O kad atominė nauja, tai ne argumentas. Visos kažkada buvo naujos, apie visas sakė, kad "tikrai nesprogs".
Comment
-
Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimąTačiau elektros energijos poreikiai pasaulyje vis auga ir augs, o lygiavertės alternatyvos atominei energetikai kol kas nėra. Nėra kitos elektros generavimo rūšies, kuri leistų gamimti elektros energiją panašiais kiekiais ir už tokią pat kainą. Akivaizdu, kad, kol tokia alternatyva neišrasta, negalima kalbėti apie atominės energetikos saulėlydį. Elektros kainos jau ir taip nemažos.
Sachara - milžiniška erdvė saulės kolektorių statybai. Vėl gi, už leidimą naudotis savo teritorija neypatingai turtingos arabų ar Sahelio šalys gautų tam tikras pinigų sumas ir nemanau kad labai prieštarautų tam.
Čia šiaip perspektyviniai variantai, bet tarkim Vokietija, nei būdama labai saulėta, nei labai vėjuota, nei kalnų upių turinti šalis, sugeba pasigaminti net 25% jai reikalingos energijos iš atsinaujinančių šaltinių (kas jau kas, o smarkai industrializuota Vokietija energijos poreikius turi LABAI didelius). Beje, Lietuvos situacija šitoje srityje irgi neprasta - beveik 20% sunaudojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Štai ką reikia vystyti, o ne atomines.Snowflakes will attack U <3
Comment
-
Parašė TomizmasO dabar pasiskaitom šią temą atgal, ir prisimenam kaip pernai sakėm kad "Tomizmas paranojikas, nieko ten baisaus nenutiko, kas jau kas, bet japonai susitvarkys". Juk jau kitą dieną po katastrofos Tokijuje radiacijos lygis viršijo normas dešimtis kartų. O gyventojų mieste milijonai...
Beje, paskutiniu metu naujienų iš Fukušimos praktiškai nėra. Nors reaktoriai teberūksta, radiacija tebesklinda tek į atmosferą, tiek į vandenyną.
O mes Lietuvoje dar norim atominės?
Dabar vėl. Reaktoriai rūksta, radiacija tebesklinda visur - kur šaltiniai?
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Čia šiaip perspektyviniai variantai, bet tarkim Vokietija, nei būdama labai saulėta, nei labai vėjuota, nei kalnų upių turinti šalis, sugeba pasigaminti net 25% jai reikalingos energijos iš atsinaujinančių šaltinių (kas jau kas, o smarkai industrializuota Vokietija energijos poreikius turi LABAI didelius). Beje, Lietuvos situacija šitoje srityje irgi neprasta - beveik 20% sunaudojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Štai ką reikia vystyti, o ne atomines.
Comment
-
Su vėjo ir saulės energija viskas gražu, išskyrus jos kainą. Vėjo energijos supirkimo kaina yra apie 30 ct, o saulės net 1,44 Lt. Va čia ir ateina prioritetų klausimas, ar svarbiau ekologija ar ekonomika.
Su šiluminėmis elektrinėmis problema ta, kad vienintelis dujų tiekėjas yra Rusija, kuri nelabai prognozuojama, o dujas parduoda labai brangiai.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąSu vėjo ir saulės energija viskas gražu, išskyrus jos kainą. Vėjo energijos supirkimo kaina yra apie 30 ct, o saulės net 1,44 Lt. Va čia ir ateina prioritetų klausimas, ar svarbiau ekologija ar ekonomika.
Pvz panaudoto kuro apskritai nežino kur dėt. Vokiečiai po ilgo politinio "ping-pongo" buvo sugalvoję "laikinai" sukraut į uždarytas druskos šachtas, bet paaiškėjo kad jos tam netinkamos. Dabar turi rimtą skausmą subinėje, nes konteineriai grasinasi prakiurti ir užteršti radiacija požieminius vandenis. O atgal ištraukt ir pakast kitur praktiškai nerealu.
Elektrinės ardymas pasibaigus jos darbo laikui irgi yra žiauriai brangi procedūra. Pvz Ignalinos AE uždarymas kainuos kelis miliardus eurų, truks dar 20 metų ir galų gale vistiek liks stipriai spinduliuojančios atliekos kurias neaišku kur dėti ir teks "amžinai" saugoti.
Comment
-
Parašė TomizmasMatyt blogai skaitei, jeigu sakai, kad aš "pranašavau galą visai Japonijai". Japonijai - ne. Bet kad Tokijuje, trisdešimties milijonų gyventojų mieste, po katastrofos radiacija viršijo normas dešimtis kartų, buvo rašoma iš karto. Tuo labiau, kad buvo įdėti linkai į geigerio skaitiklius, rodančius radiaciją netgi gana toli nuo Fukušimos esančiuose rajonuose, kurių niekas neevakavo. Ir ji buvo gerokai virš normos. Ne kelis, o keliolika ir keliasdešimt kartų.
Bet tikrosios pasekmės pasijaus po kokių 10-ies metų, kai prasidės visokie vėžiai, naujagimių mutacijos ir pan.
Tokijui šeip nerealiai pasisekė, kad tuo metu vyravo tiesa pasakius netipiška vėjo kryptis.
Jei būtų pasisukes taip kaip visada, tada pasekmės būtų gerokai liūdnesnės.
Vienaip ar kitaip, reikia pripažinti: žmonija kol kas dar neįvaldžius atominės energijos technologijų. Pernelyg daug dar visokių potencialių "nenumatytų" problemų ir pernelyg mažai galimybių susitvarkyt su pasekmėm.
Skaičiai pakankamai dideli, ypač turint omenyje, kad toje pačioje Vokietijoje dar palyginus nesenai - 2000 metais, atsinaujinantys šaltiniai pagamindavo vos kelis procentus energijos. Toks šuolis - tik per dešimtmetį, ir be abejonės, augs toliau.
Tas pačias saulės jėgaines galima gerokai atpiginti tik tada jei bus investuojama į mokslinius tyrimus. O tai bus padaryta tik tada jei bus pakankamai didelė rinka, kad minėti tyrimai atsipirktų.
Comment
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąSachara - milžiniška erdvė saulės kolektorių statybai. Vėl gi, už leidimą naudotis savo teritorija neypatingai turtingos arabų ar Sahelio šalys gautų tam tikras pinigų sumas ir nemanau kad labai prieštarautų tam.
T.y. pastatyt žinoma galima, bet visą tą turtą išsaugoti yra gerokai problematiška. Kai tik atsiras "pinigai", iškart atsiras ir tarpusavio rietenos dėl jų dalies.
Apskritai tai apmaudu, ju žymiai geriau galėtų gyvent tiek minėtos šalys tiek visa žmonija (dėl mažesnio teršimo). Ir viskas tik dėl keletos nusikaltėlių.
Jankiams paprasčiau, jie turi savo nuosavų dykumų ir kiek žinau jau pasistatė keletą rimtesnių saulės jėgainių.
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąNei runkelis, nei elitas, tik eilinis žmogus turintis savo nuomonę. Labiausiai išsivysčiusia šalimi nesame ir niekada nebūsime(būkim realistai), bet aš asmeniškai didžiuojuosiu Lietuvos pažanga per 22 metus. Tik tos sovietų paliktos žaizdos sunkiai gyja.
Anyway, tu man jau seniai esi atsibodęs su savo "man viskas dzin" požiūriu ir offtopic`o rašinėjimu visose iš eilės temose.
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąDaro gerai, tik skirtumas tarp vokiečių ir lietuvių yra toks, kad pirmieji turi daugiau pasirinkimų. Be to, reikėtų šiek tiek prasiblaivyti ir suprasti, kad nauja atominė ne tas pats, kas sena atominė.
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąVisada viską galima padaryti geriau. O savikritika ir klaidų pripažinimas tai kiekvienos stiprios valstybės pamatas.
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąBaltarusiai irgi gyvena(misdami kombikormu ir vandeniu).
Jeigu norim perimti a.e.š. patirtį, tai turėtume į Daniją žvalgytis, o ne Vokietiją. Deja, tačiau, AE yra naudinga ne vien ekonominiu, bet geopolitiniu principu(turint omeny, kad rusai ir baltarusiai sėdi ir dar minimum 10 metų skęs į gilų š.).
Dar ir koks argumentas, bet ne dėl to, kad kažkas pasakys "tikrai nesprogs".
Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimąKiek pamenu, tu pranašavai galą praktiškai visai Japonijai. Trimitavai ir piktinaisi, kad neevakuoja Tokijo ir pan. Todėl tavo tų trizniojimų kitaip, kaip tik paranoja ir negalima pavadinti. O kad elektrinės regione fiksuojami tokie dalykai - dėsninga ir niekada neneigta. Kaip ten bebūtų, įvyko didelė nelaimė.
Parašė index Rodyti pranešimąSu šiluminėmis elektrinėmis problema ta, kad vienintelis dujų tiekėjas yra Rusija, kuri nelabai prognozuojama, o dujas parduoda labai brangiai.
Parašė a_p Rodyti pranešimąTas pačias saulės jėgaines galima gerokai atpiginti tik tada jei bus investuojama į mokslinius tyrimus. O tai bus padaryta tik tada jei bus pakankamai didelė rinka, kad minėti tyrimai atsipirktų.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąŠitą variantą techniškai būtų galima visai realiai įvykdyti, kiek žinau jau padarytos realios studijos. Bet trukdo tai, kad anose šalyse tiesiog nėra su kuo tartis.
T.y. pastatyt žinoma galima, bet visą tą turtą išsaugoti yra gerokai problematiška. Kai tik atsiras "pinigai", iškart atsiras ir tarpusavio rietenos dėl jų dalies.
Apskritai tai apmaudu, ju žymiai geriau galėtų gyvent tiek minėtos šalys tiek visa žmonija (dėl mažesnio teršimo). Ir viskas tik dėl keletos nusikaltėlių.
Jankiams paprasčiau, jie turi savo nuosavų dykumų ir kiek žinau jau pasistatė keletą rimtesnių saulės jėgainių.考纳斯, 立陶宛
Comment
-
Šiuo metu branduolinei (ateityje - termobranduolinei) energetikai alternatyvų artimu periodu nėra. Užtenka tik, kad baigsis iškastiniai resursai, ir praktiškai žmonija atsidurtų ant išnykimo ribos (bent jau šiuolaikinė technogeninė civilizacija). Tyrimų ir bandymų blokavimas toje srityje smarkiai neigiamai veikia energetinį progresą.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąUžtenka tik, kad baigsis iškastiniai resursai, ir praktiškai žmonija atsidurtų ant išnykimo ribos (bent jau šiuolaikinė technogeninė civilizacija).
Comment
Comment