Jeigu turėčiau pasirinkimą - arba bėgti kartu su evakuotais žmonėm (kartu ir giminaičiais bei draugais) į ten kur saugu, arba eiti pabūti didvyriu ir rizikuoti viskuo, manau, kad bėgčiau. Nebent dėl savo daromo darbo būčiau pasišventęs tiek, kiek, galimas daiktas, yra pasišventę tie darbuotojai. Arba dar dėl kitų priežasčių. Kadangi jų nežinau, darau tik prielaidas.
Žinant japonų mentalitetą bei jiems nuo vaikystės skiepijamą atsakomybę už savo šalį, turbūt dabar praktiškai visi darbingo amžiaus šalies vyrai padeda gelbėtojams bei karininkams ieškoti žuvusiųjų bei vaduoti dar gyvus iš po pastatų griūvėsių.
Japoniją ištinka viena nelaimė po kitos: iš pradžių žemės drebėjimas, vėliau cunamis, tada atominės elektrinės gedimai, ir galiausiai štai kas - Apple delays iPad 2 launch in Japan
Galimas daiktas, kad dabar Fukušimos AE ilgainiui ir bus tokiu kartas nuo karto užsidegančiu ir sproginėjančiu fakelu, apsaugotu nuo didesnės katastrofos. Greitu laiku sprendimų nesimato...Nors geriau kad klysčiau, ir viskas baigtųsi gerai, greičiausiai panaši situacija bus dar ilgokai...
(O Tomizmo parašas keistai puikiai dera prie viso straipsnio)
Japan was warned more than two years ago by the international nuclear watchdog that its nuclear power plants were not capable of withstanding powerful earthquakes, leaked diplomatic cables reveal.
While it responded to the warnings by building an emergency response centre at the Fukushima plant, it was only designed to withstand magnitude 7.0 tremors. Friday's devastating earthquake was a magnitude 9.0 shock.
Man šis straipsnis buvo šioks toks netikėtumas. Jame minima, kad Wikileaks duomenimis japonai buvo dar prieš du metus įspėti, kad jų elektrinės nepritaikytos atlaikyti labai stiprius žemės drebėjimus. Į perspėjimą japonai sureagavo įrengdami apsaugos sistemą, kuri sukurta atlaikyti žemės drebėjimus tik iki 7 balų stiprumo.. (verčiau pats, todėl atsiprašau už galimus netikslumus. Jei pastebėsite - pataisykite)
Nieko keisto. Akivaizdu, kad katastrofai, stipresniam žemės drebėjimui ir cunamiui pasiruošta nebuvo. Va ir japonų tvarkingumas ir operatyvumas. Aišku, galima sakyti, kad Rusijoje ar Baltarusijoje būtų dar blogiau, bet vien tas faktas dabartinės situacijos nedaro geresne. Panašu, kad jie absoliučiai nevaldo situacijos, pagal paskutines naujienas, sraigtasparniai taip ir neišpylė vandens ant trečio bloko - pabūgo radiacijos. Šitaip nieko nebus, vistiek kažkas turės viską sutvarkyti ir sustabdyti tai, kas dabar vyksta. Gal žiauriai nuskambės, bet savo laiku Tarybų Sąjunga pasiuntė per prievertą tūkstančius į tikrą mirtį. Taip, jie mirė, susigadino sveikatą, bet galbūt išgelbėjo milijonus. Panašu, kad kol japonai to nepadarys (t. y. nepaaukos tūkstančių dėl milijonų, tegul ir priverstiniu būdu), tol nieko nebus. Kad ir kaip žiauriai tai skambėtų. Tokioje situacijoje nėra kitos išeities, kažkas turės sutvarkyti visą tą pragarą.
Tai drebėjimą elektrinės ir atlaikė - visos bėdos tik dėl vandens. Aišku, drebėjimo epicentras buvo už kelių šimtų kilometrų. Manau, kad apskritai seismiškai aktyviose zonose esančios šalys neturėtų prisistatyti krūvos elektrinių, ypač kai yra tikimybė sulaukti didesnio nei 7 balų drebėjimo. O Japonijoj didžiausia problema, kad jos pastatytos pakrantėje - būtų bent porą kilometrų nuo kranto, tai niekas net nežinotų, kad kažkokios Fukušimos apskritai egzistuoja. Nors naujos statomos elektrinės ir saugesnės, bet didelės nelaimės atveju visos apsaugos sistemos išeina iš rikiuotės viena po kitos ir problemos domino principu persimeta iš vieno reaktoriaus į kitą. Dar masiškesnės nelaimės atveju, pvz., pasaulinio tvano , žemė taptų netinkama gyventi vien dėl atominėse elektrinėse esančio "turto". Gal šita nelaimė paspartins investicijas į alternatyvią energetiką, nes akivaizdu, kad atominė energija saugi tik standartinėmis sąlygomis, o visko numatyti neįmanoma. O kur dar sugriovimų per karus rizika. Juk kai vyko ankstesni pasauliniai, dar nebuvo jokių atominių elektrinių.
Kol kas situacijai Japonijoje dar toli iki Černobylio, kur sprogo reaktorius ir visas jo turinys, beveik visa Mendelejevo lentelė, buvo išmestas aukštai į atmosferą mikroskopinėmis dalelėmis. Japonijoje reaktoriai nesprogo, jų turinys nepakilo į orą, aišku, kol kas.
Tik keista, kad Japonai nesugalvoja savo sraigtasparnių kabinų kažkaip ekranuoti nuo radiacijos pvz. švino blokais, juk ten dideli CH-47, manau jie pakeltų dar ne tokį svorį.
Buvo išsiųstų tėvų pažįstamų, nebėra jau jų. Nelengva šnekėti, bet tai ką daugiau padaryti? Žinai gal alternatyvą?
Per atstumą irgi nesutvarkysi... Tai trauks bilietus kurie tvarkys ir per prievarta eis? Gal mechaninių kokių robotų prikonstruos tvarkymui, jei technologijos leis.
Comment