Tik ką per NHK world pranešė jog jau rasta virš 1800 kūnų ir dar 15000 dingę be žinios...
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Žemės drebėjimas, cunamis ir atominės elektrinės avarija Japonijoje
Collapse
X
-
Būtent, čia tiek kuklūs 1,8 ar 15 tėra trupiniai pagal tai kas nutiko... Prisiminkime Haityje kaip skaičiai išaugoMano nuotraukos @Fotki.com
Auto Show Millennium 2007
Retromobile 2007
"Kova 1". Driftingo čempionatas
"Foje" Gali Skambėti Kitaip
Vilniaus žavesys kauniečio akimis: 1 dalis | 2 dalis
BaltMotorShow 2007, Vilnius: 1 dalis | 2 dalis
Kauno Marių Regioninis Parkas
Comment
-
Radau žmogaus, suprantančio apie reaktorius parašytą straipsnį. Siūlau paskaityt visiems, kas domisi apie šias elektrines ir tiems, kuriems atsibodo klaidos žiniasklaidoje ir praeivių kliedėsiai.
http://theenergycollective.com/barry...te-explanation
Apibendrinimai:
Now, where does that leave us?
* The plant is safe now and will stay safe.
* Japan is looking at an INES Level 4 Accident: Nuclear accident with local consequences. That is bad for the company that owns the plant, but not for anyone else.
* Some radiation was released when the pressure vessel was vented. All radioactive isotopes from the activated steam have gone (decayed). A very small amount of Cesium was released, as well as Iodine. If you were sitting on top of the plants’ chimney when they were venting, you should probably give up smoking to return to your former life expectancy. The Cesium and Iodine isotopes were carried out to the sea and will never be seen again.
* There was some limited damage to the first containment. That means that some amounts of radioactive Cesium and Iodine will also be released into the cooling water, but no Uranium or other nasty stuff (the Uranium oxide does not “dissolve” in the water). There are facilities for treating the cooling water inside the third containment. The radioactive Cesium and Iodine will be removed there and eventually stored as radioactive waste in terminal storage.
* The seawater used as cooling water will be activated to some degree. Because the control rods are fully inserted, the Uranium chain reaction is not happening. That means the “main” nuclear reaction is not happening, thus not contributing to the activation. The intermediate radioactive materials (Cesium and Iodine) are also almost gone at this stage, because the Uranium decay was stopped a long time ago. This further reduces the activation. The bottom line is that there will be some low level of activation of the seawater, which will also be removed by the treatment facilities.
* The seawater will then be replaced over time with the “normal” cooling water
* The reactor core will then be dismantled and transported to a processing facility, just like during a regular fuel change.
* Fuel rods and the entire plant will be checked for potential damage. This will take about 4-5 years.
* The safety systems on all Japanese plants will be upgraded to withstand a 9.0 earthquake and tsunami (or worse)
* I believe the most significant problem will be a prolonged power shortage. About half of Japan’s nuclear reactors will probably have to be inspected, reducing the nation’s power generating capacity by 15%. This will probably be covered by running gas power plants that are usually only used for peak loads to cover some of the base load as well. That will increase your electricity bill, as well as lead to potential power shortages during peak demand, in Japan.Paskutinis taisė Čikupakas; 2011.03.14, 13:12.
Comment
-
Parašė Magician Rodyti pranešimąKol kas aukas skaičiuot neapsimoka. Jos kils, ir kils, ir kils...Pavyko visgi mum dėl to, kad ramioj žemelėj gyvenam.Paskutinis taisė kompotukas; 2011.03.14, 13:22.
Comment
-
Parašė Petrozilijus Cvakelmanas Rodyti pranešimąNu kažkoks veikėjas ar ne per Didžiąją depresiją siūlė kast griovius ir paskui juos užkast, kad darbo atsirastų. Tik va ekonomistai mėgsta pamiršt, kad ne darbas savaime yra svarbu, o jo rezultatas. <...>
Analogiškai Lietuvoje nedarbo pašalpa turėtų būti skiriama tik tiems, kurie užsiima viešaisiais darbais. Galbūt griovių kasimas nėra pats protingiausias būdas, bet štai žiemą kiek bedarbių galėjo kasti sniegą nuo šaligatvių miestuose? Manau 99,9% raštingumo tautoje galima būtų rasti darbų, kuriuos galėtų atlikti kiekvienas baigęs 5 klases.
O Japonijoje dabar štai bus ir realus poreikis panaudoti žmones. Plius dėl nelaimės pobūdžio žmonės bus lengviau sukalbami ir neišsidirbinės, kaip kad mūsų tautiečiai ("b***, dirbau, mokėjau mokesčius, tai dabar man bedarbio pašalpa priklauso nieko nedarant").
Truputį su diskursais, bet matau daug argumentų, kodėl ekonomikai šis cunamis gali išeiti į naudą.
Comment
-
http://praeivis.lt/2011/03/14/fukush...ra%C5%A1tis%29
Geras paaiskinimas. Beje, cia kitas "Praeivis" jei ka
Comment
-
Įsivaizduoti galima daug ką, bet gėrybių dydis nėra fiksuotas. Jų gali būti sukurta daugiau, gali būti sukurta mažiau. Dėl stichinės nelaimės dabar gėrybės buvo sunaikintos ir jokio pliuso čia nėra. Tiesiog valstybės resursus, kuriuos būtų buvę galima panaudot kitiems tikslams, dabar teks mobilizuoti regiono atstatymui į padėtį, kuri buvo iki cunamio. Ant popieriaus tas duos ekonomikos kilimą, realybėje tebus sugrąžintas status quo.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Petrozilijau, nevisai
Tas jog del zemesnes bazes bus augimas - yra gerai, taciau atstatymas pareikalaus didelio kiekio resursu, ypatingai metalu, telekomunikaciniu ir elektros, todel yra tiketina, jog zenkliai padides ateinanciam ketvirciui japonijos vidine apkrova. Kitas aspektas yra jog sis ivykis numuse ir dar tiketina jog dar labiau numus jienos kursa, o tai buvo milziniska problema japonijos ekonomikai pastaraji desimtmeti. Todel tiketina, jog netik vidine rinka atsigaus del atstatymo, taciau igaus zenklesni pagreiti del sumazejusio jenos kurso. Kas ypatingai pasireiks eksportuojancioms kompanijoms ir ilguoju laikotarpiu yra tiketina, jog pades "persikrauti" visai Japonijos ekonomikai
Nors ir labai nederamai nuskambes, taciau sita nelaime tures ir teigiamos itakos...
Comment
-
Paskutinis taisė Edvard; 2011.03.14, 16:22."Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąPetrozilijau, nevisai
Tas jog del zemesnes bazes bus augimas - yra gerai, taciau atstatymas pareikalaus didelio kiekio resursu, ypatingai metalu, telekomunikaciniu ir elektros, todel yra tiketina, jog zenkliai padides ateinanciam ketvirciui japonijos vidine apkrova. Kitas aspektas yra jog sis ivykis numuse ir dar tiketina jog dar labiau numus jienos kursa, o tai buvo milziniska problema japonijos ekonomikai pastaraji desimtmeti. Todel tiketina, jog netik vidine rinka atsigaus del atstatymo, taciau igaus zenklesni pagreiti del sumazejusio jenos kurso. Kas ypatingai pasireiks eksportuojancioms kompanijoms ir ilguoju laikotarpiu yra tiketina, jog pades "persikrauti" visai Japonijos ekonomikai
Nors ir labai nederamai nuskambes, taciau sita nelaime tures ir teigiamos itakos...
Žodžiu, skaičiukuose gražu, o japonams iš to vienas vargas.Got sun in my face, sleeping rough on the road
Comment
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąnebutinai, japonai didziaja dali vartojimo produkcijos gaminas patys, tad susilpnejus jena duos tik naudos = dides exportas, dides pinigu kiekis vidaus rinkoj
tai pas save namie isdauzyk langus,isspirk duris-busi kaip japonas.po kiek laiko,dirbdamas per naktis,susidesi naujus langus-ziurek kaip grazia gyvensi. Pradek dauzyti jau siandien:-)
Comment
-
Jau alfa.lt parašyta,kad Tokijas įspėja apie galimą radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimą...
Yra didelė tikimybė, kad iš visų trijų Japonijos Fukušimos 1-osios atominės elektrinės gali nutekėti radioaktyviųjų medžiagų, pareiškė Japonijos vyriausybės atstovas spaudai Yukio Edano, skelbia „RIA Novosti“.
„Didelė radioaktyviųjų medžiagų nuotėkio tikimybė. Ji vienoda visiems trims reaktoriams“, - sakė atstovas.
Branduolinės jėgainės operatorė bendrovė „Tokyo Electric Power Co.“ taip pat negali atmesti tikimybės, kad iš Fukušimos 1-osios atominės elektrinės 2-ojo reaktoriaus jau nutekėjo radioaktyviųjų medžiagų.
Comment
-
Parašė LC.Visiškai pritariu. Tie, kurie nepritaria, logiškai pamąstykit: kaip gali būti kažkokie atsigavimai, kai tiek milijardų pinigų reikės infrastruktūros, apgyvendinimo, socialiniams klausimams spręsti? Bus recesija bei nuosmukis. Garantuoju. Ypač tada, kai japonai tiek skolų turi ir neturi naudingųjų iškasenų.
Comment
-
Kažką nuslėpti pavyktų nebent kelias minutes. Japonija ne TSRS ir dabar ne 1986 m. Be to, elektrinės jau ir taip yra dėmesio centre, visas pasaulis jas stebi. Geriau žurnalistai pasigriebę kokį specialistą normaliai paklausinėtų ir parašytų, kiek laiko tie strypai gali lydytis, kokie galimi scenarijai ir kokia tikimybė sulaukti blogiausio varianto. Ir kiek patvarūs tie reaktorių apvalkalai. Iš kai kurių komentarų susidaro įspūdis, kad baisiausia ne tai, jog bus išmesta didelė radiacijos dozė, o tai, kad bus bandoma nuslėpti. Neįsivaizduoju, kaip tai būtų įmanoma padaryti XXI amžiuje, kai kiekvienas gali turėti asmeninį dozimetrą ir informaciją internetu paskleisti per kelias minutes. Lietuvių baimės dėl savęs apskritai perdėtos - 8000 km tai ne 500 km. Didžiausias pavojus nebent sulaukti radioaktyvių importuojamų produktų/daiktų, jei ten įvyktų antras Černobylis, o ne radiacijos debesies. Na, bet Lietuva tikrai nėra ta šalis, su kuria Japonija palaiko glaudžius prekybinius ryšius. Pačiai šaliai tai būtų dar didesnis smūgis ir pasekmės būtų jaučiamos daug ilgiau. Kiek galima suprasti iš reportažų, tos vietovės gana tankiai apgyvendintos, tikriausiai pakanka pramonės įmonių ir be elektrinių. Į Černobylio evakuacijos zoną tai daugiausia pateko kaimai ir apgyvendinimo tankumas visai ne tas. O Japonijoje jau dabar evakuoti žmonės skaičiuojami šimtais tūkstančių.
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąbet ir reikia sugebeti sugalvoti tokia nesamone: katastrofa-pagyvins ekonomika ir japonai prades geriau gyventi:-)
tai pas save namie isdauzyk langus,isspirk duris-busi kaip japonas.po kiek laiko,dirbdamas per naktis,susidesi naujus langus-ziurek kaip grazia gyvensi. Pradek dauzyti jau siandien:-)
1. Japonams ekonomika ypatingai svarbi, todel skolinsis ir mes milziniskas lesas atgaivint visu pirma GAMYKLOMS ne gyvenimo kokybei atstatyti.
2. Japonija turi prekybos pertekliu = minimalios skolos
3. Jenos nera kur deti, nes jos jau puse desimtmecio dalinamos 0-0.5% palukanomis, kas pasinaudojus arbitrazu leidzia didelioms finansu institucijoms skolintis pigiai japonijoj ir perskolinti kitoj pasaulio vietoj be rizikos
4. Atsiras galimybe realizuoti jenas vietos rinkoje.
5. Del poreigio STAIGIAI atkurti gamybos pajegumus - sie pinigai bus imesti dideliais kiekiais i rinka = apkraus vietos gamintojus
6. Kadangi JP rinka yra save pilnai apsirupinanti, neskaitant naudingu iskasenu, todel tiketina, jog didele dalis nuses butent japonijoje.
7. Mestas didelis kiekis leis numusti jenos kursa, politikams nebereikes teisintis del padidejusio jenu kiekio - gi visiem suprantama, kad reikia atstayti. Vadinasi gales pasinaudoti proga ir numusti kursa kuris ir iklampino japonus i 0-ini augima jau visa desimtmeti
8. JP ekonomika "uzsitampe" su beveik neegzistuojanciu augimu visa desimtmeti, deka sumazejusio jenos kurso jie tures proga pasididint konkurencinguma ir issaugot dali darbo vietu vietos rinkoje ir pasididinti eksporta, bet svarbiausiai - eksporto pelninguma. Nes deka "save islaikancios" rinkos japonijos ekonomika jenos kurso smukima pajaus tik teigiamai (neskaitant zaliavu kainu).
9. Padidejes poreikis zaliavoms (kalbu apie iskastines, bet ne mineralines), kartu salygos sioki toki ju pabrangima, taciau kartu duos nemaza paskata kinijos ekonomikai (jie eksportuoja beveik 30% iskastiniu pasaulio zaliavu) ir kartu likusiam pasauliuj
10. Smarkiai krite Nikkei ir apskritai visos japonijos akciju kainos + sumazesiantis jenos kursas pritrauks nemazai investuotoju ir spekuliacinio kapitalo. Tas turetu ivykti mazdaug 3-4 savaiciu begyje.
Todel sukurtos geros salygos visos ekonomikos "perkrovimui". Japonijos valdzios sprendimai gelbet sali puikiai sutaps su ekonomikos potencialo atstatymu, vadinas tures puikia proga prispausdinti pinigu (o ju net spausdint nereikes, nes jenu niekas apart stambiuju banku - neima net uz 0%, nes nepelninga, nera rizikos), kuriu spausdinimui niekas nepriestaraus. O svarbiausiai - nepriestaraus JAV, nes butent JAV sumenkes jenos kursas pakenktu labiausiai, taciau ivykus tokiai nelaimei jie netures "moralines galios" priestarauti.
Pats esu pagal issilavinima ekonomistas ir tai yra poziuris is mano varpines. Jis kaikuriem atrodo gal ir amoralus, taciau kalba yra apie ekonomika, tai ir komentaras apie ja
Comment
-
Parašė LC.Visiškai pritariu. Tie, kurie nepritaria, logiškai pamąstykit: kaip gali būti kažkokie atsigavimai, kai tiek milijardų pinigų reikės infrastruktūros, apgyvendinimo, socialiniams klausimams spręsti? Bus recesija bei nuosmukis. Garantuoju. Ypač tada, kai japonai tiek skolų turi ir neturi naudingųjų iškasenų.
O dabar perskaityk savo antra sakini. Kas kis tuos milijardus i ekonomika ir pas ka jie atsidurs? Bus ispustos darbo vietos, pramones apkrova...
Socialiniai reikalai - taip, taciau... Visa parama tenkanti zmoniems vel nuses i atstatymo darbus = dides pramones apkrova.
Taip, iskasenu neturi, taciau Japonija yra viena is nedaugelio pasaulio ekonomiku gebanti pilnai save apsirupinti.
Comment
Comment