Parašė music
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąTai kas, kad Europa? Pasižiūrėk kas Baltarusijoje dedasi.
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąBaltarusija tik geografiškai Europoje, o realiai jos vado šviesulio seniai integruota kažkur tarp Kirgizijos ir Gaugaūzų krašto.
Comment
-
Parašė le bronius Rodyti pranešimą. . . kodėl tuomet taip įvyko. t.y. kodėl lietuviai pasidavė be ginklo. Ogi todėl, kad ir Smetonos laikais buvo nelengva gyvent. Ir tuomet buvo ekonominė krizė. Buvo jauna kapitalistinė valstybė, buvo daug nelygybės ir todėl lietuviai taip bendradarbiavo su KGB trėmimuose. Nes tvyravo neapykanta. . . . .Jauna valstybė susidūrusi su ekonominėmis problemomis išsivažinėja.
Suomija ir Lietuva savo nepriklausomybėmis, išsivaduodamos iš Rusijos imperijos globos, startavo veik ne vienu metu (pasinaudodamos 1–ojo pasaulinio karo ir revoliucijos privalumais, kai abi tuose įvykiuose dalyvavusios imperijos nusilpo ir nebepajėgė išlaikyti „nešakninių“ pakraščių). Tai kodėl suomiai galvą guldė už savo Tėvynę, o lietuviai be šūvio pasidavė riboto TSRS karinio kontingento įvedimui į Lietuvą, mielai dalyvavo dalies lietuvių iškeldinime į Sibirą ir santvarkos keitime? Tai čia – tada. Dabar. Kodėl Suomija neuždarė anei vieno savo branduolinio reaktoriaus tipo, kuris yra Ignalinos AE, ir niekas net nedrįsta jiems tokio „biznio plano“ pasiūlyti, o lietuviai, suskiai paskutiniai, kai pupsikai ant galinių kojyčių tupi prieš ES pagal komandą „tarnauk“?
Kadangi atsakymo pats nerasi, tai tau pasakysiu: todėl, kad Lietuva ir tada, ir dabar, yra susiskaldžiusi į dvi dalis. Pirmoji ta – kuri nori pajungti tarnauti sau visus kitus likusius žmones ir jų dėka turėti sau patogų gyvenimą. Pasauliui pakankamai sukairėjus (nes kapitalistai, rodo istorija, iš istorijos mokintis nemoka ir vėl mina tais pačiais laiptais) ir susiklosčius revoliucinei situacijai, o jų pasaulyje vis daugėja, mielai pleškinsim viens į kitą kulkosvaidžiais pagal sistemą „mirk, išpera kapitalistine“. Valdžia, kad ir kokie tie demokratiniai rinkimai būtų (mana kapitalistams, nes žmonės Lietuvoje rinktis nemoka), tarnauja pirmajai kategorijai.
Lietuva su visais jos lietuviais – išskirtiniai mulkiai ES kontekste patriotizmo Lietuvai, o gal ir aplamai, aspektu. Ir jokios landsberginės giesmės, apsisiautus Lietuvos vėliava, tam patriotizmui augti nepadės.
Kodėl Lietuvoje taip yra (vienas nori prasigyventi kito sąskaita)? Todėl, kad Lietuvoje niekada kitaip nebuvo ir dėl to nereikia kaltinti nei Rusijos, nei TSRS. Greičiau rusai turėtų Lietuvą kaltinti dėl dabartinės situacijos Rusijoje, nes lietuvių mentalitetas darė įtaką rusiško formavimui dar Vytauto laikais: Rusijos valdovai atiduodavo savo kunigaikštytes „barškinti“ lietuviams (vedybos su kitu Lietuvos kunigaikščiu), bi tik lietuvių ir lenkų jungtinės pajėgos nepadarytų to ruso kunigaikštystę dar viena lietuviška.
Taigi, už savo mentalitetą esame atsakingi mes patys ir nereikia čia „masturbuotis“: „. . .va jei ne rusai ar komunistai, tada mes. . .“.
Parašė John Rodyti pranešimąIš dalies reikia sutikti. Tik "per visą savo istoriją" pakeisčiau "iki ~2000-2004 metų", nes po to sekė gana negrįžtami procesai, kurie Lietuvą ėmė konvertuoti į normalią šalį.
Parašė John Rodyti pranešimą. . .Ačių dievui, yra su kuo lyginti - Suomija. Š.Korėjos atveju taup pat: P.Korėja. Na o jei to neužtenka, yra šioks toks alternatyvus būdas: Lietuvis ir Rusijos palyginimas po 1990. Kadangi SSRS viską dirigavo Kremlius ir panašūs kadrai, kaip ir šių dienų Rusijoje, turime gerą pagrindą manyti, kad post-1990 Rusijos valdymas iš esmės atspindi SSRS valdymo kokybę iki 1990. Akivaizdu, kad po 1990 Lietuva gyvena pastebimai geriau už Rusiją nepaisant fakto, kad Rusija yra viena turtingiausių (galbūt turtingiausia) šalių pasaulyje pagal gamtos išteklius (nafta, dujos, brangieji metalai, ir beveik visa kita, ką gero turi žemė).
Žodžiu, išvada tokia, kad net ir pačiu pačiu blogiausiu atveju Lietuva be SSRS būtų gyvenusi geriau.
Tąsa „TSRS > Rusija“, tame tarpe ir kažkokios loginės išvados, yra visiškai nevykusi. Pati Rusija, būdama federacine respublika TSRS sudėtyje, žiauriai nukentėjo nuo gruzino (Josifas Džiugašvilis), ir gerokai reikia pakrapštyti pakaušį, stengiantis prisiminti, kuris rusas, pagal savo tautybę, buvo TSKP generalinis sekretorius (ir jo nuopelnus) per visą TSRS gyvavimo istoriją.
Parašė John Rodyti pranešimąDėl ko teiginiai apie tai, kad SSRS mums kažką "davė" yra nekorektiški ir nesąžiningi. Tai įdomu nebent šiaip iš pažintinės-akademinės pusės, kad pamatytume, kaip vystėsi to meto Lietuvos visuomenė. Bet naudoti tai kaip argumentą, kad Lietuva SSRS dėka gyveno gerai yra absurdas.
Parašė le bronius Rodyti pranešimąO ko buvo galima tikėtis, kai visi buvo auklėjami pagal SSRS vertybes ir mokymo programas? Net ir su geromis intencijomis neįmanoma visko gerai sutvarkyti, jei nėra žinių, išsilavinimo ir praktikos. Va čia tai tikrai reiktų padėkoti SSRS, kad išmokome vogti, sukčiauti ir negerbti vieni kitų.
įpakuotai.
Ant buvusio išsilavinimo TSRS taip pat nereikia važiuoti. Ta sistema buvo viena geriausių pasaulyje. Jei apie aukštąjį, tai jis, nors ir buvo nemokamas, bet avinams – nepasiekiamas. Jis buvo prieinamas tik gabiausiems nepaisant kilmės luomo. Dabar daugelis vietoj magistranto mantijos galėtų asilo ausis užsidėti.
Parašė le bronius Rodyti pranešimąBet akivaizdu, kad SSRS buvo visiškas pravalas pagal praktiškai visus kriterijus, dėl ko traktuoti tai kaip kažkokį "gerą" periodą mūsų tautos vystymesi yra absurdiška. Ir ne dėl to, kad tai buvo "tautų kalėjimas" ar kad mes buvome "pavergti". Visų pirma dėl nevykusios ekonomikos ir nevykusio visos SSRS valdymo. Panašiai šiandien yra Š.Korėjoje.
Primygtinai siūlau: parsipumpuok ir pažiūrėk „Inside job“.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąDaugelis čia mėgina lyginti suomišką gerovę su lietuviška vargove. Tai ir palyginkim.
Suomija ir Lietuva savo nepriklausomybėmis, išsivaduodamos iš Rusijos imperijos globos, startavo veik ne vienu metu (pasinaudodamos 1–ojo pasaulinio karo ir revoliucijos privalumais, kai abi tuose įvykiuose dalyvavusios imperijos nusilpo ir nebepajėgė išlaikyti „nešakninių“ pakraščių). Tai kodėl suomiai galvą guldė už savo Tėvynę, o lietuviai be šūvio pasidavė riboto TSRS karinio kontingento įvedimui į Lietuvą, mielai dalyvavo dalies lietuvių iškeldinime į Sibirą ir santvarkos keitime?
http://en.wikipedia.org/wiki/Finnish...ce_cooperation
O dar dėl tų suomių tautos neišdavikų. Taigi Manerheimas šaudė smarkiai raudonuosius kaip ir Plechavičius Lietuvoj. Taip, kad nereikia. Būtų atsiradę ir ten kolaborantų sėkmingos TSRS invazijos atveju.
Parašė music Rodyti pranešimąĮ kitus tingiu atsakinėti, nesąmonė kažkokia. Lietuviai kalti dėl Rusijos padėtiesPaskutinis taisė Eikantas X; 2011.07.05, 13:23.
Comment
-
pasiskaityk, Combat, apie elementarų istorijos tarpsnį. Tai gal nereiks pudrint smegenų, kokie suomiai buvo vieningi ir kokie lietuviai savęs išdavikai.
http://en.wikipedia.org/wiki/Finnish_Civil_War
The civil war remains the most traumatic, controversial and emotionally charged event in the history of modern Finland, and there have even been disputes about how to designate it.[12] Most of the victims of the war died off the battlefields. Three-quarters of the dead were Red combatants and sympathizers. Most of the deaths were caused by political terror campaigns and high prison camp mortality rates. The turmoil caused a severe food shortage, destroyed the Finnish economy, demolished the political apparatus and divided the Finnish nation for many years. Finland was slowly reunited through the policy of compromises led by moderate political groups. The shift to the peaceful development of the Finnish society was facilitated by the outcome of World War I and by the pre-1918 cultural and national unity of the majority of the nationPaskutinis taisė Eikantas X; 2011.07.05, 13:48.
Comment
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimąKodėl nesąmonė? O tu G. Beresnevičių skaitęs? Tai paskaityk, nepakenks.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąBet kad tikrai gyveno! Žr., ir dabar, bei paskutiniuosius 2 dešimtmečius, Lietuva karts nuo karto „pagyvena“ išparduodama buvusį liaudies sukurtą (kapitalistinės klasės tada nebuvo) turtą. Ar įvardinti jį? Tik nereikia sakyti, kad buvo perimtas „nugyventas ir nuvalkiotas turtas“. Kapitalistai į tokį net nežiūri.Paskutinis taisė andyour; 2011.07.05, 13:49.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąVerta vien įstoriją prisiminti, kaip nupjautas per šienapjūtę Raselei kojytes prisiuvo Maskvoje..
J.Brėdikiui priklauso prioritetas naudojant širdies elektrinį stimuliavimą Lietuvoje ir Sovietų Sąjungoje. Jis 1960 m. pritaikė išorinį širdies stimuliavimą. 1964 m. J.Brėdikis įsodino pirmąjį tarybinį miniatiūrinį stimuliatorių
EKS-2. (verta paminėti, kad stimuliatorius buvo savadarbis)
1987-ųjų rugsėjo 2 dieną Lietuvoje buvo pirmąkart persodinta širdis. Tik keliais mėnesiais anksčiau- TSRS.
2009-02-18 Pirmoji širdies transplantacija Baltarusijoje, šiemet birželį Santariškių klinikų širdies chirurgai atliko jubiliejinę - 50-ąją - transplantaciją.
Š.M iš birželio 23-iosios į 24-ąją Kauno klinikose atlikta pakartotinė širdies persodinimo operacija. Tokia operacija yra pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse.
Tai tik kardiochirurgija.
Apie tarybmečio medicinos lygį reikėtų apskritai patylėti- trūko visko, gydytojai, kuriuos išleisdavo į konferencijas už geležinės uždangos, grįždavo į kišenes prisidėję "išmaldos": siūlų, drenų...
Taip kad Combat toliau sėkmingai pučia marazmą.Skrydis- lyg amžinybės blyksnis
Comment
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimąpasiskaityk, Combat, apie elementarų istorijos tarpsnį. Tai gal nereiks pudrint smegenų, kokie suomiai buvo vieningi ir kokie lietuviai savęs išdavikai.
http://en.wikipedia.org/wiki/Finnish_Civil_WarKapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąNu bet kas per įprotis lyginti save su Suomija. Pirmiausia, Suomijos geografinė padėtis leido apsiginti nuo SSRS, Lietuva - tarp rytų ir vakarų, gintis laaaabai sunku.
Antra, skiriasi suomių ir lietuvių mentalitetas, todėl vienodo lygio nebūsim.
"jeigu ne sovietai, būtumėm kaip Suomija ar Danija" reikėtų atsargiau, nes niekas nežino, kaip būtų, jei būtų.
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąTai va, gal ir Lietuva būtų šalia integravusis.
Bresto senamiestis buvo ne ką mažesnis nei Vilniaus, bet dabar ten nė ženklo nelikę. Iš keliolikos bažnyčių ir vienuolynų liko plikas laukas prie sovietinio Tėvynės (??) karo memorialo.
Tik patvaldystė ir raudonieji ją atplėšė nuo civilizuotos Europos, o dabartinis kolūkio pirmininkas neleidžia šaliai grįžti kur geopolitiškai ji šimtus metų, beveik tūkstantmetį, buvo. Gi Lietuva po 1918 iš karto grįžo į Europos tautų šeimą, o ne su azerais, nencais ir turkmėnais integravosi, ir tik po 1945 m. dirbtinai buvo pakreipta nenatūralia vaga, kur prievarta laikyta iki pat 1990, o Baltarusija laikoma iki šiol.
O kokiu pagrindu, teigi, jog Lietuva eitų ta nenatūralia jai kryptimi be sovietų intervencijos? Visas tarpukario elitas buvo provakarietiškas, Kaunas- mažasis Paryžius, kultūra, mados- viskas vakarietiška... Nepagavau logikos
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąKažkaip į dirvas nori nuvest. Aš kalbu apie tokį pat startinį laikotarpį Suomijos ir Lietuvos 1918 – 1940 metais, o pats diskusįją stumi į būklę iki 1918 metų. Jei Suomijos valstybingumas būtų rėmesiesi tik režimu, tai Suomija būtų žlugusi po pirmojo TSRS dalino pajudėjimo jos kryptimi, kaip kad buvo Lietuvoje.
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąPriimu tai kaip įžeidimą visiems lietuviams.
Parašė musicO kokiu pagrindu, teigi, jog Lietuva eitų ta nenatūralia jai kryptimi be sovietų intervencijos?
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKaip galima statyti į vienodą padėtį, jei Suomija turėjo plačią autonomiją Imperijos sudėtyje? Tuo tarpu Lietuva praradusi visus valstybingumo požymius, nukraujavusi po 1831, 1863 m. sukilimų, ekonomiškai nusileidusi net aplinkinėm gubernijom, išskyrus baltarusių (betgi tie irgi - Lietuva), kuriems net beveik išmušta tautinė savimonė.
Tarpukariu tik ėmė klestėti ir vėl buvo parblokšta pusei amžiaus degradavimui...
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąTarpukariu tik ėmė klestėti ir vėl buvo parblokšta pusei amžiaus degradavimui...
IR tai nepaisant ilgalaikės suirutės, ne be "draugų" iš Rytų bei, teisybės dėlei - iš Vakrų, pagalbos.Paskutinis taisė Sula; 2011.07.05, 18:18.
Comment
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąJeigu to nesupranti, tuomet tave ir morkos lapas ant galvos uždėtas ižeistų, tuo tarpu visi lietuviai supranta vien tik iš anekdotų ir kitų dalykų, kad suomiai ir lietuviai skiriasi. Iliuzijų pasaulyje gyveni, jeigu suomis = lietuvis.
Aš niekada neteigiau, kad sovietai pakreipė viską teigiama linkme, tiesiog taip sakau todėl, kad niekas nežino kaip ten būtų buvę. Palyginkim kaip dar prieš 20 metų visi gyveno Sąjūdžiu ir norėjo dar kartą sukurt tobulą valstybę, o gavos viens didelis rudas stebuklas.
Charakteris taip pat labai panašus, istorija- atitinkamai.
Kai kuriem žmonėm rodyti Lietuvos 20 metų pasiekimus- tas pats kas aklam dovanoti akinius nuo saulės ar spalvinimo knygelę.
Juk pasiekimai akivaizdūs, tik ne visi nori juos matyti...
Užtenka pasivaikščioti sutvarkyta Krašuonos pakrante, pažvelgti į Masčio ežerą nuo blizgančio Telšių Senamiesčio, grožėtis atkurtomis freskomis ant sutvarkytų Vilniaus Senamiesčio namų (1990 ten buvo tik griuvėsiai), nueiti į Cido areną stebėti krepšinio varžybų (per 50 sovietinių metų tesugebėjo pastatyti vienintelius 6000 vietų Vilniaus sporto rūmus, o Kaune žaidė dar Tarpukario Halėje) ar tiesiog perskristi trijų aukštų estakadą ir gurkštelėti alaus ant dangoraižio stogo Klaipėdoje su vaizdu į marias, neriją ir jūrą. Atsibuskit pagaliau!
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą1795 m. Vilnius buvo trečias pagal gyventojų skaičių Imperijos miestas, keista, be Rusijos Imperijos tiesioginės pagalbos.
IR tai nepaisant ilgalaikės suirutės, ne be "draugų" iš Rytų bei, teisybės dėlei - iš Vakrų, pagalbos.
Įdomu kodėl
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąKai kuriem žmonėm rodyti Lietuvos 20 metų pasiekimus- tas pats kas aklam dovanoti akinius nuo saulės ar spalvinimo knygelę.
Juk pasiekimai akivaizdūs, tik ne visi nori juos matyti...
Užtenka pasivaikščioti sutvarkyta Krašuonos pakrante, pažvelgti į Masčio ežerą nuo blizgančio Telšių Senamiesčio, grožėtis atkurtomis freskomis ant sutvarkytų Vilniaus Senamiesčio namų (1990 ten buvo tik griuvėsiai), nueiti į Cido areną stebėti krepšinio varžybų (per 50 sovietinių metų tesugebėjo pastatyti vienintelius 6000 vietų Vilniaus sporto rūmus, o Kaune žaidė dar Tarpukario Halėje) ar tiesiog perskristi trijų aukštų estakadą ir gurkštelėti alaus ant dangoraižio stogo Klaipėdoje su vaizdu į marias, neriją ir jūrą. Atsibuskit pagaliau!
Comment
Comment