Parašė disident
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Paskutinis taisė dr.; 2011.05.01, 12:19.Skrydis- lyg amžinybės blyksnis
-
Parašė dr. Rodyti pranešimą..... Aš manau, jog su laiku Lietuva būtų tapusi brandžia demokratine valstybe. Deja, šalis buvo 50 metų prievartaujama ir šiuo metu kapstosi savo pačios psichologinėse problemose ir tame, kas liko bei jų palikuonyse.
Jau yra daugiau nei 20 metų praėję nuo nepriklausomybės atkūrimo, o mes vis grimstame ir grimstame. Stebiu tik svaiginimąsi, kai kokiais narkotikais, apie Smetoninę tobulą santvarką, apie blogą Rusiją, apie kaimyną diktatorių Lukašenką, apie visai jau nevykusį „sovietinį“ palikimą, apie tai, kad „jeigu ne, tada mes. . . .“. Stebiu, kad labiau rūpi įlįsti į „svetimą daržą“, bet ne savas problemas spręsti, tokiomis idėjomis tūpų, prisitaikėlių ir išverstaskūrių Lietuvos humanitarinių universitetų dėstytojų pliurpalais užkerčiant ir jaunų žmonių smegenis, kurie vėliau gieda čia kai kokios papūgos.
O ar pats ne TSRS palikuonis esi (neturėjai tokio paso ar gimimo liudijimo?), ir kodėl manai, kad kažkuo esi pranašesnis už kitus „palikuonis“ ir gali sau „kartelę pasikelti“?
Diskutuojant ir trūkstant argumentų, nereikėtų nukrypti į šoną ir „nurašyti“ ant oponentų ir kitaminčių įsivaizduojamų trūkumų.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė TomizmasEiliniai, paprasti žmonės TSRS buvo tikrai vertinami, gerbiami ir jais buvo rūpinamasi. Ne elitu, ne turtuoliais, o būtent eiliniais - kaip ir turi būti.Parašė oranger Rodyti pranešimąBet kam taip meluoti?
Kiek tau metų?Parašė Tomizmas Rodyti pranešimąDviratis mano buvo senas, pirktas dar 2000 metais (tada man buvo dar 14 metų)
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąVaido foto:
Atvaizdas
Comment
-
Parašė dsanto Rodyti pranešimąVien jau į reklamą pažiūrėjus matosi smetoninės Lietuvos europietiškumas - pavardės, vietovardžiai originalo kalba. Po sovietizacijos to neliko ir dar dabar kalbininkai nesutaria, kaip reikia rašyti.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąNesąmonė, kokių reta. Vietovardžiai buvo ir išliko lietuviški. Atlietuvinti Vilniaus krašto vietovardžiai. Pavardžių rašyba ir prie Smetonos nebuvo sutvarkyta iki galo. Užtat dabar yra kalbininkų, kurie palaiko nelietuviškų pavardžių rašybą originalo kalba...
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąTada bent kažkam pasiskųsti galėjai, jei jauteisi netinkamai vertinamas, o dabar: kaip „Wycka“ pataria – emigruok.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė dsanto Rodyti pranešimąKalbu apie užsienio šalių vietovardžių rašybą.
Comment
-
Parašė TomizmasRealiai, dėl dabartinio Lietuvos atsilikimo kaltas ne sovietmetis, o labai kvailas šalies valdymas po 1990-ųjų, griaunant ekonomiką, vietoj to kad palikti viską funkcionuoti, išsaugoti darbo vietas ir modernizuoti viską palaipsniui.
Beje, verta pastebėti, kad griuvus socialistinei/komunistinei ekonomikai, nuosmūkis ištiko visas šalis. Ne išimtis ir VDR, nors vakariniai vokiečiai per ją perpumpavo virš bilijono JAV dolerių (adekvačiai to meto markėmis).I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė TomizmasO kas vertė staigiai, kaipmat peršokti prie rinkos ekonomikos? Ką aš ir sakau - perėjimas turėjo būti laipsniškas, o ne skubant, negalvojant, kad tik greičiau. Jeigu nemokėjo, tai nereikėjo ir skubėti su pertvarkomis.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė TomizmasTu tikrai manai kad dėl dabartinio Lietuvos atsilikimo kalti sovietai? O tai kodėl 1989 metų Lietuvos pragyvenimo lygis pasiektas tik 2006 metais, kaip čia buvo? Kodėl po nepriklausomybės atgavimo gyvenimo lygis taip krito, prasidėjo masiniai bankrotai, pramonės griovimai (tik nereikia čia, kad jos buvo nekonkurencingos su vakarais - visda galima modernizuoti, be to, buvo ir vidaus, ir kitų buvusių socialistinių šalių rinkos, su kuriomis jau buvo ekonominiai ryšiai, kurie buvo trumparegiškai nutraukti). O kaip su žemės ūkio reforma, kam reikėjo viską sugriauti? Realiai, dėl dabartinio Lietuvos atsilikimo kaltas ne sovietmetis, o labai kvailas šalies valdymas po 1990-ųjų, griaunant ekonomiką, vietoj to kad palikti viską funkcionuoti, išsaugoti darbo vietas ir modernizuoti viską palaipsniui.
O tarpukariu Lietuva buvo agrarinė kaimo trobų šalis, kaimo žmonėms (kurių buvo dauguma) net išsilavinimas nebuvo prieinamas, apie sveikatos apsaugą geriau nešnekėti - kaimietis nebūtų išsimokėjęs, tie kurie dirbdavo, darbas buvo už grašius ir darbininkai buvo išnaudojami (žinau konkrečius atvejus, kai sėdėdavo siuvykloje iki išnaktų už apgailėtiną atlyginimą), darbininkas, eilinis žmogus buvo niekas.
Agrarinė trobų šalis, kurios sviestą ėsdavo pusė Vokietijos, o vėliau pusė Britanijos, ko dėka visą laikotarpį turėjo teigiamą užsienio prekybos saldo ir gana klestėjo. Apsižvalgyk kiek Tarpukario mokyklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose
Autostrada Vilnius- Kaunas pradėta tiesti dar 1939, kodėl baigta tik po 30 metų?
Gana beviltiška diskusija: kas geriau 6 arai ar dešimtys hektarų? Namas ar šitas š: http://pdf.viko.lt/uploads/images/PDF_bendrabutis.jpg ir prie tokios š būklės dar smegenis pastoviai plaudavo apie Leninus. Ar žinojai, kad Leninas net nekakojo?
Dabar visi draugiškai paverkim, kad prie Stalino saulės buvo geriau ir kaip šaunu būtų vėl turėti Vilniuje Dzeržinskio memorialinį muziejų
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąO kodėl Tarpukario Lietuvos ekonomikos lygį Sovietinė Lietuva pasiekė tik 7 dešimtmečio pabaigoje?
Parašė music Rodyti pranešimąAgrarinė trobų šalis, kurios sviestą ėsdavo pusė Vokietijos, o vėliau pusė Britanijos, ko dėka visą laikotarpį turėjo teigiamą užsienio prekybos saldo ir gana klestėjo.
Parašė music Rodyti pranešimąGana beviltiška diskusija: kas geriau 6 arai ar dešimtys hektarų? Namas ar šitas š: http://pdf.viko.lt/uploads/images/PDF_bendrabutis.jpg ir prie tokios š būklės dar smegenis pastoviai plaudavo apie Leninus.
Jei ne visas tas tarybinis būsto palikimas, kaip dabartinėje, nepriklausomoje Lietuvoje, būsto problema būtų sprendžiama? Tarkime, TSRS ir planinė ekonomika gyvavo taip, kad žmonėms nestatė ir nedovanojo būstų, taip pat ir patys žmonės jį nestatė (nors, vien išsvaidytas plytas surankiojus iš pakelių, galėjai kažkokią trobikę suręsti). Tarkime, būtume paveldėję šimtus tūkstančių žmonių be būstų. Kaip ta problema būtų išspręsta dabar? Gi ir po šiai dienai daugėja žmonių be adreso, t.y, prisiregistravusių tiesiog Savivaldybėje.Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąJei ne visas tas tarybinis būsto palikimas, kaip dabartinėje, nepriklausomoje Lietuvoje, būsto problema būtų sprendžiama? Tarkime, TSRS ir planinė ekonomika gyvavo taip, kad žmonėms nestatė ir nedovanojo būstų, taip pat ir patys žmonės jį nestatė (nors, vien išsvaidytas plytas surankiojus iš pakelių, galėjai kažkokią trobikę suręsti). Tarkime, būtume paveldėję šimtus tūkstančių žmonių be būstų. Kaip ta problema būtų išspręsta dabar? Gi ir po šiai dienai daugėja žmonių be adreso, t.y, prisiregistravusių tiesiog Savivaldybėje.
Ir iš tiesų, kai pasižiūri į tas visas suvargusias nustekentas valstybes į vakarus nuo buvusios TSRS - toks scenarijus Lietuvoje būtų buvęs labiausiai tikėtinas...
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąČia jau perlenki. Jei taip būtų buvę, tai UK ir Vokietija pirmosiomis savaitėmis būtų iš bado paliegę griuvus Smetoninei santvarkai.
Jei ne visas tas tarybinis būsto palikimas, kaip dabartinėje, nepriklausomoje Lietuvoje, būsto problema būtų sprendžiama? Tarkime, TSRS ir planinė ekonomika gyvavo taip, kad žmonėms nestatė ir nedovanojo būstų, taip pat ir patys žmonės jį nestatė (nors, vien išsvaidytas plytas surankiojus iš pakelių, galėjai kažkokią trobikę suręsti). Tarkime, būtume paveldėję šimtus tūkstančių žmonių be būstų. Kaip ta problema būtų išspręsta dabar? Gi ir po šiai dienai daugėja žmonių be adreso, t.y, prisiregistravusių tiesiog Savivaldybėje.Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąNa, šalis buvo tiesiog nusiaubta karo. O kas per rodikliai (šaltinis?), kad galima būtų teigti, jog 1939=1969 Lietuvoje?
Čia jau perlenki. Jei taip būtų buvę, tai UK ir Vokietija pirmosiomis savaitėmis būtų iš bado paliegę griuvus Smetoninei santvarkai.
6a Vilniuje geriau, nei dešimtys – tolimame kaime.
Jei ne visas tas tarybinis būsto palikimas, kaip dabartinėje, nepriklausomoje Lietuvoje, būsto problema būtų sprendžiama? Tarkime, TSRS ir planinė ekonomika gyvavo taip, kad žmonėms nestatė ir nedovanojo būstų, taip pat ir patys žmonės jį nestatė (nors, vien išsvaidytas plytas surankiojus iš pakelių, galėjai kažkokią trobikę suręsti). Tarkime, būtume paveldėję šimtus tūkstančių žmonių be būstų. Kaip ta problema būtų išspręsta dabar? Gi ir po šiai dienai daugėja žmonių be adreso, t.y, prisiregistravusių tiesiog Savivaldybėje.
Eksporto ir importo apimis irgi galima susirast info.
Tingiu vėl ieškoti, ilgai trunka, o algos man už tai nemoka
Ne Sovietų Sąjunga išrado namų, daugiabučių statymą. Tas pats Kaunas pastatytas Tarpukary, augo Šiauliai, Klaipėda.
Be Tarybų Sąjungos įsikišimo gal būtų mažiau:
http://fotokudra.lt/img.php?img=37204
o daugiau:
http://img2.oplius.lt/beta.plius.lt/...866815_big.jpg
http://www.eikosstatyba.lt/uploads/i...tyba_src_1.jpg
Nėra ta Lietuva tragiškai tankiai gyvenama, kad reikėtų tiek daug tų daugiabučių, net ir mažiausiuose, vos tūkstantį gyventojų turinčiuose miesteliuose... Smarkiai abejoju ar Didžiasaly, Pagiriuos, Juodšiliuos situacija būtų prastesnė nei socialines problemas keliančiuose blokiniuose namuose vidury laukų...
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąEkonominiai 1939 ir 1969 rodikliai.
Eksporto ir importo apimis irgi galima susirast info.
Tingiu vėl ieškoti, ilgai trunka, o algos man už tai nemoka
Ne Sovietų Sąjunga išrado namų, daugiabučių statymą. Tas pats Kaunas pastatytas Tarpukary, augo Šiauliai, Klaipėda.
Be Tarybų Sąjungos įsikišimo gal būtų mažiau:
http://fotokudra.lt/img.php?img=37204
o daugiau:
http://img2.oplius.lt/beta.plius.lt/...866815_big.jpg
http://www.eikosstatyba.lt/uploads/i...tyba_src_1.jpg
Nėra ta Lietuva tragiškai tankiai gyvenama, kad reikėtų tiek daug tų daugiabučių, net ir mažiausiuose, vos tūkstantį gyventojų turinčiuose miesteliuose... Smarkiai abejoju ar Didžiasaly, Pagiriuos, Juodšiliuos situacija būtų prastesnė nei socialines problemas keliančiuose blokiniuose namuose vidury laukų...
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąDaugiaaukščiai blokiniai daugiabučiai buvo statomi, kad būtų galima gana greitai ir daug žmonių apgyvendinti. Nors dabartiniai kvartalai irgi panašiai atrodo (Perkūnkiemis, Fabijoniškės, Pilaitė) ir netgi dar labiau sugrūsti namai. Tik aišku išoriškai gražiau atrodo.
Tai žinoma, kad buvo statomi greitai apgyvendinti, bet ar tikrai reikėjo forsuoti (teatleidžia kalbininkai ) miestų plėtrą? Be sovietmečio jie būtų vystęsi palaipsniui, sveikiau, o ne staiga ir beveik stichiškai dėl milžiniškų gamyklų statybos. Kažin ar Lietuvai reikia būtent sunkiosios pramonės ir dar tokių mastų, kad galėtų aprūpinti produkcija ne 3, o kaip minimum 30 ar net 300 milijonų... Gal sviesto gamyba ir eksportas ir yra optimalus variantas?
Dėl tų mažų miestelių, tokie kaip Pagiriai ar Didžiasalis- tai yra tragedija. Jie yra priklausomi nuo vienos vienintelės milžiniškos gamyklos, žmonės kaime gyvena 5 aukšte, neturi nė sklypelio žemės... Sužlugdytos mažų miestelių tradicijos, per prievartą primestas kitoks, netinkamas mažai gyvenvietei gyvenimo būdas. Ar ką nors dar stebina, kad Elektrėnuose didelis nusikalstamumas?
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąŽmogau, akivaizdžiai nesi ekonomikos specialistas (kaip, beje, ir aš). Natūralu, kad Lietuvoje TURĖJO sugriūti karo pramonė, o nemažai iš pirmo žvilgsnio civilinių gamyklų didžiąją dalį produkcijos tiekė karo pramonei. Ekonomikos smukimas prasidėjo dar 1988m. pavasarį, bet dėl griežtos centralizacijos jį pavyko nuslėpti nuo eilinių žmonių.
O kai naftos kainos pas kapitalistus sumažėjo - užmaskuot jau nebesigavo.
P.s: įdomiai atrodo, kai žmogus, gimęs ~1985 metais, visiems įrodinėja tarybinės ekonomikos privalumus.
Comment
Comment