Civilizuoti žmonės negarbina totalitarinės tvarkos, kai net nebuvo valstybės, kurioje jie dabar gyvena.
Ha! Tokios krizės galvose, kaip dabar, manau netgi tais laikais nebūta. Taip, tai globalu - Cola, Apple, Denim, RedBull, bet Lietuvos jaunimas greitai pamirš, kaip atrodo LT logo (vėliava). O seimui viskas gerai, svarbu, kad "paradų" nebūtų ir inpičmentui aukos reikia.
Ha! Tokios krizės galvose, kaip dabar, manau netgi tais laikais nebūta. Taip, tai globalu - Cola, Apple, Denim, RedBull, bet Lietuvos jaunimas greitai pamirš, kaip atrodo LT logo (vėliava). O seimui viskas gerai, svarbu, kad "paradų" nebūtų ir inpičmentui aukos reikia.
Gan ribotas mąstymas, reikia pripažinti.
Beje, tais laikais už Lietuvos vėliavą žmonės sėdėjo kalėjimuose. Čia tau šiaip, pastaba dėl bendro išsilavinimo.
Šlykštu klausyti emigrantų, emigravusių į demokratines Vakarų valstybes, teiginių, kad socializmas yra puikus daiktas. Tai ir dinkit su visais savo daiktais ten, kur tas socializmas dar gyvas. Ir džiaukitės. Vemt verčia svaisčiojimai apie gerą tuometę santvarką, kai taip kovojom dėl tautos nepriklausomybės. Išdavikai.
Šlykštu klausyti emigrantų, emigravusių į demokratines Vakarų valstybes, teiginių, kad socializmas yra puikus daiktas. Tai ir dinkit su visais savo daiktais ten, kur tas socializmas dar gyvas. Ir džiaukitės. Vemt verčia svaisčiojimai apie gerą tuometę santvarką, kai taip kovojom dėl tautos nepriklausomybės. Išdavikai.
Dėl emigrantų. Įdomi jų psichologijos analizė yra viename David'o Coupland'o romane.
Emigravę iš savo gimtos šalies grynai dėl finansinių priežasčių, nuolat jaučia moralės graužimą, todėl pasiteisinimų ieško labai įvairių. Ir vienas svarbiausių jiems dalykų - kad tik ta jų gimtoji šalis neatsigautų finansiškai, jokių būdų neprisiartintų prie tos "naujos gimtinės", nes kitaip visos jų iliuzijos katastrofiškai žlugtų.
Štai kodėl tarp emigrantų nemažai tokių, kurie pasąmoningai linki Lietuvai blogų scenarijų, tame tarpe ir kuo ilgiau laikytis tos "sovietinės praeities".
Ne, geriau sedėti izoliuotoje "zonoje" ir su Gražuliais čiulpti vedarus?
Na, čia aišku nuo žmogaus priklauso, jeigu tik tiek aplinkui mato, tai niekas nepadės.
Jei jau palietėm emigracijos temą, tai aš pats, kadangi dar esu jaunas, galvoju trumpam išvykti už sienos pasisemti patirties, o po to grįžti atgal į Lietuvą ir įsitvirtinti rimčiau.
Na, čia aišku nuo žmogaus priklauso, jeigu tik tiek aplinkui mato, tai niekas nepadės.
Jei jau palietėm emigracijos temą, tai aš pats, kadangi dar esu jaunas, galvoju trumpam išvykti už sienos pasisemti patirties, o po to grįžti atgal į Lietuvą ir įsitvirtinti rimčiau.
Vilnius - mano mylimiausias miestas, o mačiau aš jų jau nemažai. Lietuva, jos gamta ir jos miesteliai - mano gimtas kraštas, kuriam jaučiu daug ir vargu ar iškeisiu į kitą šalį. Viskas ėjo neblogai, iki paskutiniųjų metų...O dėl Gražulių, argi ne tiesa? Kuom gyvena Lietuva: pedofilais, "paradais" ir jų priešininkais chizofrenikais, skinais, lenkais, kurie loja garsiau nei kada nors. Žinoma, tai žiniasklaida, bet kad ir gyvai nedaug gerų naujienų galima surasti.
Beje, nepainiokite, socializmo su komunizmu. Vienas režimas iškelia žmogų ir visuomeninius santykius, o kitas visiškas marazmas
Prie sovietų negyvenau. O dabar: 2000 - 2007 m. buvo nuostabūs, ypač Vilniuje, kai miestas augo ir jaunėjo, tas buvo jausti netgi ore
<...> Ir vienas svarbiausių jiems dalykų - kad tik ta jų gimtoji šalis neatsigautų finansiškai, jokių būdų neprisiartintų prie tos "naujos gimtinės", nes kitaip visos jų iliuzijos katastrofiškai žlugtų.
<...>
Labai gera mintis, tačiau norėčiau pridurti gal kažkiek. Mūsų valstybėje daugiausiai emigruoja žmonės, kuriems nekaip sekasi, na kitaip sakant gyvenimas sunkus, na ir aukščiau išsakytas mintis tokiems dažniausiai ir tinka, tačiau galima rasti analogijų ir tarp neemigravusių, kurie likę gimtinėje ir gyvenasi ne taip kaip norėtųsi. Daugumai Lietuvių yra būdinga kažką kaltinti tik ne save. Daug kas kaltina valdžia ir lygina su sovietmečiu, kad tada buvo gerai. Tai lyginti nėra objektyvu nes to jau nebėra. Antra vertus pastebiu ir kitą kategoriją žmonių, kurie negarbina tos santvarkos, tačiau irgi visas savo bėdas linkę nuleisti tai sistemai, kad ji atseit juos sužalojo, jie dabar negali pritapti ir dėl to sunkiai verčiasi, dėl sovietmečiu patirto kokio spaudimo turi psichologinių problemų ir t.t. Savotiškai tai irgi tas pats kaltinimas kažko ko jau nebėra...
Vidinei laimei nesušvitus, išorinė laimė - tik kančių šaltinis. - Milarepa
Socialistinis "lygybės" suvokimas yra iškreiptas labiau negu Čekanavičiaus lytinė orientacija. Lygybė turėtų visiems būti taikoma galimybėje siekti tikslo, o ne tikslo rezultatų padalinime.
„O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas
Ir kur tu čia matai kažką blogo? Tai tu prieš lygybę, prieš socialinį teisingumą, sąžiningą gėrybių paskirstymą visuomenėje? Reiškia, esi už išnaudojimą?
O tavo taip garbinamose Vakarų valstybėse, socializmas socdemų pavidalu turi LABAI didelę įtaką. Skandinavijoje - ypač.
Tavo tas skirstymas ir socialinis lygumas yra visiškas nonsensas. Kaip gali būti vadybininkas ir valytojas būti lygiaverčiais asmenimis? Kas per lygybiški paskirstymai? Nesąmonė.
Tokiu atveju, esu konservas - išnaudotojas ir tu nieko man nepadarysi.
Socdemų pavidalas visvien yra mažiau reikšmingas, nei konservatyvioji idėja. Čia faktas. O norint pasiekti minėtąjį "gėrybių paskirstymą" (apgailėtinas pavadinimas, ane?), buvo padaryta labai daug nusikaltimų žmonijos atžilgiu. Pradedant nusikaltimus carinėje Rusijoje ir baigiant devintojo-dešimtojo dešimtmečio marazmu Baltijos šalyse. Socializmo nusikaltimų atgarsiai juntami iki šiol.
Kuom gyvena Lietuva: pedofilais, "paradais" ir jų priešininkais chizofrenikais, skinais, lenkais, kurie loja garsiau nei kada nors. Žinoma, tai žiniasklaida, bet kad ir gyvai nedaug gerų naujienų galima surasti.
Į šį klausimą atsakiau jau begales kartų. Lietuvos elitas buvo beveik sunaikintas abiejų okupantų WWII laiku ir pokaryje. Iš likučių ir proletariato neva buvo sukurtas naujasis, tik jau didžiąja dalimi ideologizuotas elitas. Gerai nors tiek, kad trumpesnė okupacija ir katalikams būdingas didelis gimstamumas Lietuvą paveikė mažiau nei rusus, gudus, ukrainiečius, latvius ar estus. Dabartinio elito dauguma — pirma (kur kas rečiau antra) karta nuo žagrės, tuo labiau formuojasi ne intelektualinis, o ekonominis elitas, kurio personažas yra tas pats Saulius Poška. Kita vertus, plačiajame pasaulyje toks „elitaz“ yra vadinamas naujaisiais rusais. Deja, bet būtent į juos lygiuojasi visuomenės neišsilavinusi dauguma, dar kitaip vadinama runkeliais, nes greitas praturtėjimas visiems yra akivaizdesnis ir malonesnis, nei ilgi metai sugaišti stropiai studijuojant.
Na ir kokie gi naujojo ekonominio elito poreikiai? Ogi šou elementai, muštynės, nuogybės, vulgarizmai, skandalai, etc.. Kadangi naujasis elitas ir į jį besilygiuojantieji sudaro visuomenės daugumą, prie to prisitaikė ir didžioji dauguma žiniasklaidos (ne be reikalo populiariausias dienraštis yra „Vakaro žinios“), tokia informacija dominuoja viešojoje erdvėje. Todėl Nikai, be jokių išankstinių nusistatymų, atsargiai drįsčiau teigti, kad ir tave ima užliūliuoti naujojo elito siekis, kurį dar pavadinčiau runkelizmo sindromu. Jeigu tavęs nežavi tokia perspektyva, teks išmokti pastebėti ne tik juodą spalvą. Nevardinsiu leidinių, TV ar radijo programų, kur runkelizmo vengiama, tačiau jei stengiesi mąstyti savo galva (be stereotipų), pats nesunkiai atsirinksi. To ir palinkėčiau
Tau valstybė yra aukščiau už žmonių gerovę, taip suprasti? Nors ir ubagai, apiplėšti, bedarbiai, masiškai emigruojantys - bet svarbu, kad su valstybe? Na jeigu tokie prioritetai, tai ką aš žinau. O Lietuva tais laikais buvo LTSR pavidalu, turėjo savivaldą, todėl sakyti kad Lietuvos nebuvo - nesąmonė. Nepriklausomos Lietuvos nebuvo, bet kaip administracinis "autonominis" vienetas, ji buvo. Su sienomis, su kalba ir t. t.
Tu lygini nesulyginamus dalykus. Tavo samprata žodžio "darbas" ar "pinigai" yra įgyta kapitalistiniais laikais, o tais laikais tos sampratos buvo visiškai skirtingos. Šiais laikais sakydamas, kad žmogus "turi darbą" tu turi omeny, kad jis daro kažką produktyvaus ir naudingo rinkai. Tais laikais turėti darbą reiškė apsimesti, kad dirbi. Šiais laikais sakydamas "žmogus turi pinigų" tu turi omenyje, kad žmogus gali nusipirkti krūva dalyku. Tais laikais pinigų turėjimas nieko nereiškė. Šiais laikais sėkmingiausias žmogus yra tas, kuris kuria naudingus dalykus rinkai (žmonėms). Tais laikais sėkmingas žmogus buvo ištikimiausias žmogus neišrinktai partijai.
Sovietų Sąjungoje buvo teigiamų dalykų, lygiai taip pat, kaip yra teigiamų dalykų apsipylime benzinu ir užsidegime (pvz. nebūvimas sušalus yra teigiama tokio proceso dalis), bet juos sureikšminti gali tik nelabai įsigilinęs žmogus.
You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Tai tu prieš lygybę, prieš socialinį teisingumą, sąžiningą gėrybių paskirstymą visuomenėje? Reiškia, esi už išnaudojimą?
Tai ar nors vienas socializmo gerbėjas galėtų man paaiškinti, kas tai yra sąžiningas gėrybių paskirtymas ir kas tą sąžinę nustato? Ar iš visų viską atimti ir tarp vienos partijos narių pasidalinti yra sąžininga? Ar sąžininga iš dirbančio 40h/sav. žmogaus atimti 140Lt, kai iš tą patį darbą tik 80h/sav. dirbančio žmogaus atimama 410Lt. Primityviai skaičiuojant, dvigubai dirbantis dar papildomai susimoka baudą — 130Lt/mėn. už teisę dirbti daugiau... Ar čia teisinga ir sąžininga?
P.S.: Skaičiavimai labai apytiksliai.
P.P.S.: atsiprašau už OT.
Comment