Al1 gal vėl įdomiai pakomentuos? Pabiros apie sovietmečio katastrofas Lietuvoje
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąAš tau sakau, kur ir ko ieškoti. Nėra jokių skaičių ant lėkštutės padėta. O visaapimančia analizei aš neturiu laiko. Kai ką primečiau, tai ir parašiau, kokia situacija yra JAV, D. Britanijoje ir Rusijoje.Paskutinis taisė bebop; 2013.05.23, 04:34.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Perfect Rodyti pranešimą
Comment
-
Pramogauti - į „kultūrkę“, „stroikę“, „fanerkę“ arba „portiankę
Gausybės renginių, akcijų ir atrakcijų išlepinti klaipėdiečiai šiandien retai beprisimena, o kai kurie nė neįsivaizduoja, jog kadaise didžiausio malonumo galėjo suteikti tiesiog galimybė klausytis mėgstamos muzikos. Tačiau į sovietmečio perspektyvą žvelgiantys liudininkai tvirtina, jog anuomet žmonės galėjo mėgautis ne ką prastesnėmis, o gal net turiningesnėmis pramogomis.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąVėl pievas šneki. Dabar bandau surasti straipsnį, kuriame teigiama, kad Lietuviai mažiausiai perskaito knygų Europoje (ar bent antra nuo galo). Nuo Vakarų atsiliekame tikrai įspūdingais skaičiais. Ir tai yra keista, juk Lietuvos gyventojai pagrinde homosovieticus, kurie yra "aukštos moralės", "išprusę", "besilaikantys tradicinių vertybių". Mes kaip tik turėtumėme lyderiauti.
Pastebėjau, kad artimieji skandinavai mėgsta skaityti. Dažniausiai, metro ar priemiestiniuose traukiniuose galima pamatyti nemažai skaitančių jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių. Jeigu reikia, metro platformose esančiuose knygomatuose galima įsigyti/pasiskolinti literatūros. Bibliotekose populiaru nuomoti audio knygas.
Comment
-
Atvažiavusį iš Maskvos žmogų, kuris turėjo tvirtinti sąrašą, nusivedėm į kavinę ir jį nebrangiai papirkom: konjako buteliu, kava ir "Kijevo" kotletu. Mano sąskaita (kažkodėl) – 25 rubliai. Tas pasakė, kad, girdi, leiskit, bet per daug nesigirkit.
Comment
-
Geri laikai buvo: norėdamas išleisti knygą, turėjai atsiklausti kažkokio p1npalo iš Maskvos, pašerti jį kotletu ir dar paskui sėdėti užraukęs pasturgalį, kas kokia nors žaba neužuostų kontrrevoliucijos.
Dėl skandinavų ir britų pomėgio skaityti turiu versiją, kad daug prisideda ir klimatas bei gyvenimo sąlygos: ilgos žiemos, dažni lietūs, ištisos valandos traukiniuose vykstant į darbą ir pan. Žmonės daugiau laiko priversti praleisti patalpose. O kai saulė žeme ritinėjasi, sėdėti su knyga nei šis nei tas .
Comment
-
Jūs darot vieną esminę klaidą lygindami skaitymo mastus anksčiau ir dabar. Kokią? Būtent tokią, kad neįvertinat skaitymo reikšmės. Anais laikais bene vienintelis informacijos gavimo būdas buvo knyga. Vėliau atsirado radijas, televizija ir t.t. Vienintelis būdas žmogui plėsti akiratį, sužinoti kažką naujo - tai skaityti knygą. Dabar žmogus plėsti savo akiratį, sužinoti kažką naujo gali internete. Informacijos tenai pilna. Todėl dabar knygos iš informavimo šaltinio tapo pramogų šaltiniu. Beveik niekas knygų neskaito tam, kad susirastų informacijos ar sužinotų kažką naujo, ko negalėjo sužinoti internete. Tokių atveju yra nedaug. Mums nebėra tikslo skaityti knygą apie Antarktiką, kai galime atsiversti Vikipediją.
Iš čia kyla ir klaidingas palyginimas, kad anksčiau buvo daugiau vertingos literatūros. Taip, buvo. Nes anksčiau, kaip minėjau, daugiau buvo literatūros su "žiniomis". Dabar tokios literatūros beveik nebeliko. Todėl ir pats knygų turinys žymiai pasikeitė, atsiranda daugiau romanų, detektyvų, meilės istorijų ir t.t. Tai vis dar yra ta sritis, kurios internetas nepasiglemžė (tenka konkuruoti tik su televizija).
Todėl taip, dabar tiek daug vertingų knygų nebėra, tačiau tai nereiškia, kad dabartinės leidžiamos knygos yra prastesnės ar blogesnės, negu anksčiau leistos tokios pačios srities knygos.
Comment
-
Todėl taip, dabar tiek daug vertingų knygų nebėra
Comment
-
Parašė Silber418 Rodyti pranešimąPastebėjau, kad artimieji skandinavai mėgsta skaityti. Dažniausiai, metro ar priemiestiniuose traukiniuose galima pamatyti nemažai skaitančių jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių. Jeigu reikia, metro platformose esančiuose knygomatuose galima įsigyti/pasiskolinti literatūros. Bibliotekose populiaru nuomoti audio knygas.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąBūtent taip ir yra Lietuvos knygų rinkoje. Labai mažai knygų, plečiančių akiratį. Užtat pilna visokių menkaverčių skaitalų. Aš šią mažos knygų rinkos problemą išsprendžiau labai paprastai, nusipirkau skaityklę Kindle ir skaitau tai ką noriu, o ne tai ką bruka leidėjai.
Kai 1997 metais pirmą sykį išvažiavau į užsienį ir užėjau į knygyną, man stalčius atsidarė. Nežinojau, kad taip gali atrodyti knygynai. Dabar jau ir Vilniuje panašūs, tik kiek mažesni.
Comment
-
LRT archyvuose užsilikę įdomių įrašų. Vienas jų čia (1988 m. režisieriaus G. Skvarnavičiaus filmas apie tarybinės valdžios privilegijas). Požalsta, jūsų ligibė su Kristina priešaky.
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/18899
Comment
-
Vakar gėriau su savo naujuoju kaimynu, Vadimu iš Nikolajevo, kuris (Nikolajevo miestas) yra maždaug 100 kilometrų nuo Odesos. Tai jis tvirtina, kad Ukrainos miestuose prie Juodosios jūros nebuvo jokių kanalizacijos valymo įrenginių išvis. Sakė, pats matė kaip šūdai Jaltoje teka upeliu į jūrą, o Odesos miestą kiekvienais metais uždarydavo dėl choleros epidemijos. Tipo, net kažkos ten komikas Žvaneckis aiškino, kad kaip tik Balandžio mėnuo, taip Odesoje choleros epidemija. Kai prisimenu, koks geras dalykas buvo kelialapis prie Juodosios jūros...
Paieškojau internete, tai lengvai persūdė tas mano kaimynas. 1970-aisiais iš tikrųjų buvo ta epidemija, ir miestą uždarė, bet tik tiek. Tiesa, buvo sukurta nemažai kalambūrų choleros ir žydų-arabų karo tema. Odesitams kažkodėl atrodė, kad TSRS palaiko ne tą pusę.
Comment
-
Tai kad ir skatint nereikėjo. Tarybinis rojus buvo toks rojus, kad užtekdavo leisti žydams išvažiuoti ir jie masiškai važiuodavo be jokių ten skatinimų. Savo akim mačiau, kaip tai atrodė, nes lankiau Vilniuje šachmatų mokyklą ir kažkuriuo momentu ten beveik neliko garbanotų rusiškai kalbančių vaikų charakteringomis pavardėmis, o 6-a vidurinė (kur prie Lukiškių kalėjimo) nustojo dominuoti Vilniaus miesto vidurinių mokyklų komandinėse šachmatų varžybose.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąVažiuoti ne bet kur, o į Vakarus. Viduje šalies jie važiavo tikrai ne į Birobidžaną, o į Maskvą, Leningradą, bent jau soc. respublikų sostines ar kai kuriuos kitus didmiesčius.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment