Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Prie Sovietų buvo... (1961-1990)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė LC.
    Tą ir noriu pasakyt, kad neegzistuoja. Tačiau kai kas yra tvirtai įsitikinęs, kad žydai yra pranašesni už lietuvius, nes daugiau A. Nobelio premijų gavo žydiškos tautybės asmenų. Tiesiog žydai paskutiniais dešimtmečiais gyveno palankesnėmis sąlygomis nei lietuviai. Tai ir įtakojo mokslo plėtrą jų tarpe.
    Tai kodėl tuomet anglų, japonų, prancūzų tiek nėra? Manau, kad jie gyveno dar geresnėmis sąlygomis.
    Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

    Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
      Apskritai, ar egzistuoja toks dalykas, kaip "tautos intelekto koeficientas"? Labai jau skamba kažkaip... Beveik rasistiškai.

      Netikiu, kad yra tautų, kurios yra protingesnės ar kvailesnės už kitas. Pavieniai žmonės gali būti protingesni ar kvailesni, bet kiekvienoje tautoje ir vienų, ir kitų santykis yra panašus.
      Abejoju, kad toks dalykas egzistuoja. Veikiau tai tam tikros kultūrinės sąlygos ir aplinka. Pavyzdžiui, singapūriečiai nuo mažens auginami ir pratinami prie konkurencijos kaip vertybes, tad jie verčiasi per galvas siekdami tikslo. žydai - yra toks posakis : "kiekviena žydo motina, nori kad jos sūnus būtų daktaras". Vėlgi, tam tikros sąlygos, savi-motyvavimas kaip skiepiajama vertybė nuo tada, kai tik vaikas pradeda vaikščioti. Manau to trūksta mums, kita vertus, nesame prastesni nei tie patys skandinavai.
      Gal teisingiau būtų sakyti visuma sąlygų (gana įdomiai Izraelio atvejis aprašytas knygoje "Start-up nation"). Aišku, ortodoksiniai žydai ir Izraelyje yra didžiulė problema.
      Šiaip nieko keisto - kuo daugiau gyventojų, tuo daugiau galima atrasti "perliukų", tik tam reikia (sudarytų ir ne tik) atitinkamų sąlygų.
      Paskutinis taisė D.P; 2012.03.25, 22:52.

      Comment


        Faktas, kad žydų tarpe yra daug Nobelio premijos laureatų turi gilias šaknis. Pirma, žydai jau 3500 metų yra rašto tauta. Nei anglai, nei skandinavai nei lietuviai tokie nėra. 3500 metų raštingumo tradicija yra didžiulis dalykas. Antra, aplinka juos vertė dirbti galva o ne raumenimis. Juk žydams po sukilimo prieš Romos imperiją ir išsklaidytiems po visą to meto žinomą pasaulį buvo uždrausta turėti žemės ir ją dirbti. Kas jiems beliko? Dirbti galva - sudėtingesni amatai, vėliau pinigų kaupimas ir skolinimas bei prekyba. Žydai, nors buvo periodiškai siaubiami Vakarų Europoje iš tikro kėlė tų valstybių ekonomiką, tuo pačiu patys turtėdami. Tą gerai suprato Gediminas, po eilinio žydų persekiojimo Vakaruose kviesdamas juos Lietuvon.
        Įdomus faktas - Lietuvos Statutas už žydo nužudymą baudė lygiai taip pat kaip už bajoro nužudymą. Taip pat tik bajorams ir žydams miestuose leido nešioti kardą.
        Trečias dalykas slypi žydų vaikų auklėjime. Lietuvis savo vaikui sako - Jonuk, kvaily tu, ką čia vėl pridirbai! O žydas visada pasakys - Joške, ui, kaip tu čia gerai viską padarei!
        Kitos tautos nemėgsta žydų dažniausiai vien dėl pavydo, kad nesugeba tiek pasiekti. O visokių niekšų kaip ir puikių žmonių yra visose tautose maždaug vienodai. Mums iš žydų reikų mokytis ir mokytis, ypač vieningumo.

        Comment


          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
          Faktas, kad žydų tarpe yra daug Nobelio premijos laureatų turi gilias šaknis. Pirma, žydai jau 3500 metų yra rašto tauta. Nei anglai, nei skandinavai nei lietuviai tokie nėra. 3500 metų raštingumo tradicija yra didžiulis dalykas. Antra, aplinka juos vertė dirbti galva o ne raumenimis. Juk žydams po sukilimo prieš Romos imperiją ir išsklaidytiems po visą to meto žinomą pasaulį buvo uždrausta turėti žemės ir ją dirbti. Kas jiems beliko? Dirbti galva - sudėtingesni amatai, vėliau pinigų kaupimas ir skolinimas bei prekyba. Žydai, nors buvo periodiškai siaubiami Vakarų Europoje iš tikro kėlė tų valstybių ekonomiką, tuo pačiu patys turtėdami. Tą gerai suprato Gediminas, po eilinio žydų persekiojimo Vakaruose kviesdamas juos Lietuvon.
          Įdomus faktas - Lietuvos Statutas už žydo nužudymą baudė lygiai taip pat kaip už bajoro nužudymą. Taip pat tik bajorams ir žydams miestuose leido nešioti kardą.
          Trečias dalykas slypi žydų vaikų auklėjime. Lietuvis savo vaikui sako - Jonuk, kvaily tu, ką čia vėl pridirbai! O žydas visada pasakys - Joške, ui, kaip tu čia gerai viską padarei!
          Kitos tautos nemėgsta žydų dažniausiai vien dėl pavydo, kad nesugeba tiek pasiekti. O visokių niekšų kaip ir puikių žmonių yra visose tautose maždaug vienodai. Mums iš žydų reikų mokytis ir mokytis, ypač vieningumo.
          Šiek tiek pataisysiu. Gediminas niekada nekvietė būtent žydų į Lietuvą, jis kvietė atvykti apskritai amatininkus ir pirklius, bet niekur neskirstė jų nei pagal tautybę, nei pagal tikėjimą. Garsiuosiuose Gedimino laiškuose niekur nerasi nurodyta, jog jis kviečia būtent žydus. Amatininkai bei pirkliai taip pat buvo ne vien tik žydai.

          P.S. Berods yra tema apie lietuvių ir žydų santykius.

          Comment


            Parašė Hortis Rodyti pranešimą
            Šiek tiek pataisysiu. Gediminas niekada nekvietė būtent žydų į Lietuvą, jis kvietė atvykti apskritai amatininkus ir pirklius, bet niekur neskirstė jų nei pagal tautybę, nei pagal tikėjimą. Garsiuosiuose Gedimino laiškuose niekur nerasi nurodyta, jog jis kviečia būtent žydus. Amatininkai bei pirkliai taip pat buvo ne vien tik žydai.
            Teisingai, taip ir yra. Bet dauguma atvykusių buvo žydai, na vienas-kitas vokietis.

            Comment


              Parašė oranger Rodyti pranešimą
              Eilinis tavo melas. Gyvenau.
              Dar neatsibodo?
              Kiek tau metų tada buvo? Gal 3, gal 5?

              Parašė bebop Rodyti pranešimą
              Tai kodėl tuomet anglų, japonų, prancūzų tiek nėra? Manau, kad jie gyveno dar geresnėmis sąlygomis.
              Elementaru. Juk būtent daugiausiai Nobelio premijų gavę žydai gyveno Anglijoje, Prancūzijoje, JAV... Nors Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje (TSRS) kartu sudėjus žydų gyveno daugiau nei visame likusiame pasaulyje jei imame laikotarpį iki Antrojo pasaulinio karo... Taip kad ne tautybė tai lemia kaip tokia, o aplinka. O kur aplinka buvo geriausia mokslui? JAV, Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje (iki nacių ir po karo)... Ir žydai naudojasi ta aplinka, perima jos kūrimo iniciatyvą, pajungia savų interesų tenkinimui ir galiausiai užvaldo tautą, juos priėmusią. Taip buvo visuomet istorijos bėgyje, todėl juos ir skersdavo, vydavo.

              Parašė J.U. Rodyti pranešimą
              Faktas, kad žydų tarpe yra daug Nobelio premijos laureatų turi gilias šaknis. Pirma, žydai jau 3500 metų yra rašto tauta. Nei anglai, nei skandinavai nei lietuviai tokie nėra. 3500 metų raštingumo tradicija yra didžiulis dalykas. Antra, aplinka juos vertė dirbti galva o ne raumenimis. Juk žydams po sukilimo prieš Romos imperiją ir išsklaidytiems po visą to meto žinomą pasaulį buvo uždrausta turėti žemės ir ją dirbti. Kas jiems beliko? Dirbti galva - sudėtingesni amatai, vėliau pinigų kaupimas ir skolinimas bei prekyba. Žydai, nors buvo periodiškai siaubiami Vakarų Europoje iš tikro kėlė tų valstybių ekonomiką, tuo pačiu patys turtėdami. Tą gerai suprato Gediminas, po eilinio žydų persekiojimo Vakaruose kviesdamas juos Lietuvon.
              Įdomus faktas - Lietuvos Statutas už žydo nužudymą baudė lygiai taip pat kaip už bajoro nužudymą. Taip pat tik bajorams ir žydams miestuose leido nešioti kardą.
              Trečias dalykas slypi žydų vaikų auklėjime. Lietuvis savo vaikui sako - Jonuk, kvaily tu, ką čia vėl pridirbai! O žydas visada pasakys - Joške, ui, kaip tu čia gerai viską padarei!
              Kitos tautos nemėgsta žydų dažniausiai vien dėl pavydo, kad nesugeba tiek pasiekti. O visokių niekšų kaip ir puikių žmonių yra visose tautose maždaug vienodai. Mums iš žydų reikų mokytis ir mokytis, ypač vieningumo.
              Žydų tikslas vienas - užvaldyti. Į tai buvo nukreipta visa jų intelektualinė ir darbinė veikla, vaikų auklėjimas antagonizme: gojus - gyvulys, žydas - žmogus. Ir nieko gero, kad žydams LDK buvo suteiktos privilegijos. Privilegijas jie turėjo visur pasaulyje, LDK čia niekuo neišsiskiria. Tai kaip lietuvis (ar rusas, ar lenkas, vokietis) savo protėvių žemėje dėka parsidavusio ir žydėjančio elito virto vergu - baudžiauninku. O jūs čia dar skiedžiate, kad žydai tiek pasiekė. Kaip nepasieks, jei buvo privilegijuoti ir laisvi. Todėl nėra ko stebėtis, kad ilgus amžius kaupęsis kerštas išsiliejo Antrojo pasaulinio karo metais... Visos tautos, šalia kurių gyveno žydai, jų nemėgsta. Taip kad pakaks tikėti žydų propagandiniu mitu, kad jiems pavydi, juos skriaudžia. Negali būti taip, kad visos tautos klystų dėl žydų.
              Paskutinis taisė Al1; 2012.03.26, 18:33.

              Comment


                Koks žiaurus tavo gyvenimas...Net nebekeli priešiškų jausmų, o tik didžiulį gailestį...
                Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                Comment


                  Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                  Kiek tau metų tada buvo? Gal 3, gal 5?
                  Nepergyvenk, spėjau pajusti tarybinio gyvenimo "malonumą" pilnai.

                  Comment


                    AI1, kartais ne tave neseniai teismas nubaudė už komentarus? ))

                    iš žydų galima daug ką perimti. Iš esmės tą ir darome, būtent orientuodamiesi į h-tech.

                    Comment


                      Parašė oranger Rodyti pranešimą
                      Nepergyvenk, spėjau pajusti tarybinio gyvenimo "malonumą" pilnai.
                      Netikiu. Nes rašinėji kaip koks 20-metis, kuris apie tai žino tik iš "teisingo" vadovėlio ar tėvų (jei jiems pavyko prie Lietuvos gerai prasisukti) lūpų.


                      Parašė D.P Rodyti pranešimą
                      AI1, kartais ne tave neseniai teismas nubaudė už komentarus? ))

                      iš žydų galima daug ką perimti. Iš esmės tą ir darome, būtent orientuodamiesi į h-tech.
                      Ne. Taip, iš žydų galime perimti, bet nedaug ką. Tačiau ir tas nedaug kas - daug svarbesnis nei kad būtų daug kas... Tai vienybė prieš kitataučius ir savo tautos interesų iškėlimas į pirmą vietą.
                      Kas dėl žydiško higр techo. Tai jis kaip toks niekuo neišsiskiria iš vokiško ar japoniško... Svarbiausiais žydiškas high-techas - tai finansai. Deja, bet čia nei kitos tautos, nei tuo labiau mes neturime ką žydams priešpastatyti.
                      Visgi reikia grįžti prie temos.
                      Paskutinis taisė Al1; 2012.03.26, 20:54.

                      Comment


                        Parašė D.P Rodyti pranešimą
                        AI1, kartais ne tave neseniai teismas nubaudė už komentarus? ))

                        iš žydų galima daug ką perimti.į h-tech.
                        pirmiauisiai būtų gerai išsiugdyti nacionalinio žydiškumo...tfu.. solidarumo jausma

                        palyginkite žydo su žydu santykius ir lietuvio su lietuviu.. Manau, komentarai nereikalingi...
                        Paskutinis taisė rimgis; 2012.03.26, 20:49.
                        Rimgio foto

                        Comment


                          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                          Netikiu. Nes rašinėji kaip koks 20-metis
                          Čia tau taip atrodo, nes pats rašinėji kaip 80-metis, sunkiai beprisimenantis vakarykštę dieną

                          Comment


                            Šitą temą jau buvo užrakinę dėl to, kad nemoka kai kurie išlaikyti ribos ir toks jausmas, kad negali rašyti argumentuotai, o taškosi emocijomis. Nesistebėsiu, jei ir vėl užrakins. Tema gera, bet argumentuotai šnekėti kai kurie tiesiog nemoka. Kai prasideda emocinės trydos ir argumentai "ad hominem", tai čia jau pievos.
                            Snowflakes will attack U <3

                            Comment


                              Parašė oranger
                              O man Combat emocinė tryda labai čia į temą, nes tie sovietai ir buvo ištisa tryda
                              Dabar dar pabadykim pirštais vieni į kitus - jis pradėjo, ne aš... Negi nematot savęs iš šalies?
                              Snowflakes will attack U <3

                              Comment


                                Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                Dabar dar pabadykim pirštais vieni į kitus - jis pradėjo, ne aš... Negi nematot savęs iš šalies?
                                Ta pati gali taikyti ir jusu, gerbiamieji ponai, pusei. Geras pavyzdys mano diskusija su Combat apie tai jog jo nuomone musu gamyklos butu pajegios gaminti/konkuruoti su vakarais 9 desimtmetyje. Nesvarbu kiek argumentu deciau, buna istraukiamas koks vienas sakinys is konteksto ir juo vaziuojama, neziurint, kad kita pranesimo dalis pilnai atremia tai ka kolega desto. Tad dauguma, kurie turi argumentu, tiesiog tyli, nes nemato prasmes gincytis (panasiai ir as). Kad ir kiek rodytume, argumentuotume ar destytume, kad "cia obuolys", gaunam atsakyma kad mes nieko nesuprantam nes "paziurejus i koteli matosi, kad tai kriause". Tad tiesiog normalesni diskusiju dalyviai pavargsta kariauti ar sneketis su sienomis,o lieka tik emociniai reksniai... o jus jauciates laimetojais, nes "va jiem pritruko argumentu", kas dar juokingiau atrodo.
                                As dabar taip susimasciau, ar musu radikalieji kolegos yra kadanors forume viesai pasake - "sorry, suklydau" arba "jo, galbut nepagalvojau is kitos puses" ar pan...

                                Comment


                                  Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                  Ta pati gali taikyti ir jusu, gerbiamieji ponai, pusei.
                                  "Mūsų"? O kas tie "mes"? Aš tai už save kalbu, tai ką matau, o prie ko čia "jūs", "mes"? Matei nors kartą asmeniškus įžeidinėjimus iš manęs kuriam nors forumo nariui? Nereikia ir atsakymo - garantuoju, kad nematei. Tai prie ko čia kažkokie "jūs"?
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                    "Mūsų"? O kas tie "mes"? Aš tai už save kalbu, tai ką matau, o prie ko čia "jūs", "mes"? Matei nors kartą asmeniškus įžeidinėjimus iš manęs kuriam nors forumo nariui? Nereikia ir atsakymo - garantuoju, kad nematei. Tai prie ko čia kažkokie "jūs"?
                                    Jus tai, mano asmenine nuomone, radikaliu paziuru puse atstovaujantys nariai - Tomizinas, Al1, Combat... Ir as nenenigiu izeidinejimu... taip, maciau juos ir nekuriem tikrai reiketu susilaikyti nuo emociju. As tik isdesciau argumenta, kodel, mano nuomone, su jumis lieka diskutuoti tik tokie, kurie nemoka to normaliai daryti, nes kiti tieisog pavargsta kalbetis su sienomis.

                                    Comment


                                      Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                      Jus tai, mano asmenine nuomone, radikaliu paziuru puse atstovaujantys nariai - Tomizinas, Al1, Combat... Ir as nenenigiu izeidinejimu... taip, maciau juos ir nekuriem tikrai reiketu susilaikyti nuo emociju. As tik isdesciau argumenta, kodel, mano nuomone, su jumis lieka diskutuoti tik tokie, kurie nemoka to normaliai daryti, nes kiti tieisog pavargsta kalbetis su sienomis.
                                      Gerbiamasai, neegzistuoja jokie "jūs". Jeigu nori kažkam pareikšti nepasitenkinimą, tai pareikšk asmeniškai tam žmogui, neklijuodamas čia dar ir kitų, kurie nėra nei tavęs, nei kažko kito įžeidinėję. Turit man kas nors asmeninių pretenzijų, kad aš iškoliojau kažką - prašom, taip ir sakykit kad va, Tomizmas man pasakė kad aš toks ir anoks. Bet už kažkokius mistinius "jūs" aš neatsakau.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                        Gerbiamasai, neegzistuoja jokie "jūs". Jeigu nori kažkam pareikšti nepasitenkinimą, tai pareikšk asmeniškai tam žmogui, neklijuodamas čia dar ir kitų, kurie nėra nei tavęs, nei kažko kito įžeidinėję. Turit man kas nors asmeninių pretenzijų, kad aš iškoliojau kažką - prašom, taip ir sakykit kad va, Tomizmas man pasakė kad aš toks ir anoks. Bet už kažkokius mistinius "jūs" aš neatsakau.
                                        Vel ta pati pasaka, as apie obuolius, jis apie kriauses Over and out...

                                        Comment


                                          Parašė taspac Rodyti pranešimą
                                          Jus tai, mano asmenine nuomone, radikaliu paziuru puse atstovaujantys nariai - Tomizinas, Al1, Combat... Ir as nenenigiu izeidinejimu... taip, maciau juos ir nekuriem tikrai reiketu susilaikyti nuo emociju. As tik isdesciau argumenta, kodel, mano nuomone, su jumis lieka diskutuoti tik tokie, kurie nemoka to normaliai daryti, nes kiti tieisog pavargsta kalbetis su sienomis.
                                          Teisingai labai. Kitiems paprasčiausiai ir laiko gaila, nes jų nuomonė nepajudinama
                                          You've got one life! Live it!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X