Parašė justs
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Parašė Nikas Rodyti pranešimąNet nežinant tų laikų išsyk propaganda matosi. Kažkokie vaiko lygio visus ir viską niekinantys "tekstukai".
Stengiuosi nesidairyti pernelyg dažnai į praeitį- skaudu dėl suluošintos tautos. Užtat combat, a1, nikolajevo ir kitų panašaus plauko veikėjų demagogija mane veikia kaip katalizatorius mintimis ir darbais keltis iš raudonojo mėšlo duobės.Skrydis- lyg amžinybės blyksnis
Comment
-
Parašė Nikas Rodyti pranešimąNet nežinant tų laikų išsyk propaganda matosi. Kažkokie vaiko lygio visus ir viską niekinantys "tekstukai".
Man atrodo labai nuodugniai ir teisingai aprašyta. Pats būtent panašiai tuos laikus ir atsimenu.
Comment
-
Parašė Kema Rodyti pranešimąMdaa, "dibilai", "imbicilai" ir t.t., labai lengvai skaitomas tekstukas. Stipru! Matyt skaitytojas atitinka autoriaus "lygį".
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąOi, čia taip gausu argumentų ir pavyzdžių, kad jau nebežinau nuo katro pradėti atsakinėti... Na ką, ok, užmušė mane argumentų gausa.
Ne laikraščių/žurnalų honorarus minėjau, matyt tyčia kreipi diskusiją į šalį. Pvz kodėl sovietmečiu nebuvo išspausdinta Dž. Orvelo kūryba, jeigu kaip pats A|1 teigia, joje apie komunizmą nekalbama?
Comment
-
Parašė artexs Rodyti pranešimąkurioje buvo "šiek tiek trūkumų" (trėmimai, prievarta, kgb, planinė ekonomika ir t.t.)
KGB mokyklą praėjęs ir visų laikų geriausias valdovas, tik kažkodėl nesiekiantis grąžinti socializmo ir lygybės (bent lozungo).
Comment
-
Parašė Combat Rodyti pranešimąČia jau negaliu nepritarti. Sutinku, kad sistema griuvo dėl gyventojų nepasitenkinimo totalitarine sistema.
Išvada yra tokia, kad iš tokios, bet ir iš bet kurios sistemos, negalima išeiti (arba vieną pakeisti kita) vienu ypu norint išlaikyti ekonominį potencialą. Keik pamenu, buvęs TSRS przidentas Gorbačiovas taip ir agitavo: „reikia po truputį“, bet niekas jo nebesiklausė. Todėl TSRS viskas ėjo „v drebezgi“.
Medininkų incidentas buvo. Bet manau, kad tai buvo ne politinės, o karinės vadovybės iniciatyva, nes TSRS jau buvo irimo tiesiojoje. Nenoriu sumenkinti Medininkų incidento reikšmės, bet antai, panašiu metu, į parlamentą Maskvoje tankais „lopyjo“, kai Jelcinas, Gorbačiovas, ir dar trečioji grupuotė, valdžia dalinosi.
Sausio įvykiai. Mačiau reportažą per TV (beje, youtube tokio dabar neradau, išskyrus kažkokius nukapotus gabalus,pagal kuriuos nieko negalima nuspręsti). Tankas, tamsoje apsuptas minios, bando manevruotis (matyt, turėjo įsakymą kažkur važiuoti). Bokštelis (tas, kur su pabūklo vamzdžiu), visą laiką sukiojosi apšviesdamas tai vieną, tai kitą pusę. Tankistui matomumas, kaip žinia, labai ribotas, ir atverti liuką, kad išlįsti į lauką ir žvalgytis, negali; neaišku, ko įsiutusi minia imsis. Minia spaudžia žmones ir neleidžia jiems normaliai pasitraukti. Tankas trūkt pirmyn – kažkas jau po vikšrais. Situacija buvo panaši į tokią, kad reikėjo tanką atiduoti žmonėms, arba su juo išvažiuoti. Tankas, bet kokiu atveju, nevažiavo per žmones kai per bulvių lauką.
Tai čia sutinku, kad žmonės žuvo per sausio įvykius nepritardami TSRS sistemai. O iš kur kitos aukos su šautinėmis žaizdomis atsirado, nežinau. Jokių pranešimų apie ginkluotus susirėmimus negirdėjau ir spaudoje perskaityti neteko, nors žiniasklaida jau buvo nepriklausomos Lietuvos rankose.
Jei turite kokias nuorodas, kur pasiskaityti, iš kur ir kaip tos aukos atsirado (įsivaizduoju, kiekviena jų turėjo turėti savo istoriją, turėjo būti užvesta baudžiama byla, atliktas tyrimas, ir pan.), man būtų įdomu pasiskaityti, nes ir po šiai dienai man visa tai liko neaišku.
Dėl sausio įvykių tavo argumentą supratau. Bet negaliu su juo sutikti. Nors žinoma yra racijos teiginyje, kad kai tankai ten atsirado, o juos apspito minia, aukos galėjo būti jau ne iš "OMON kraugeriškų paskatų", o tiesiog poreikio tankams judėti ir kitų tragiškų aplinkybių. Bet kampas yra tas, kad tie tankai visgi ten buvo. Ir kareiviai ten buvo. Ir žmones jie mušė. Ir greičiausiai dar ir pašaudė, gal ir tik į orą, bet sužeistų buvo, pats žinai. Visas šis įvykis buvo suplanuotas ir įvykdytas siekiant užgrobti nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą. Taigi, nepaisant to, dėl ko faktiškai žuvo žmonės, sąmoningo suvažinėjimo ar grūsties - kaltas lieka tas, kas tankus ten atsiuntė, davė leidimą pulti. O tai buvo greičiausiai vienas pasaulyje gerbiamas Nobelio taikos premijos laureatas.
Taip, saviraiška buvo varžoma, jei ji neatitiko sistemai. Tas pats ir dabar. Ne visą savo nuomonę ir ne visus savo įsitikinimus galėjau išdėstyti ir šiame komentare (kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas).
Comment
-
Sovietine okupacija Lietuvai buvo toks siaubas, kad, tikiuosi, likimas istaisys ta klaida ir suteiks Lietuvai nuostabu gyvavimo kaip tautos ir valstybes perioda. Uz ta klaida, kuri buvo virs 50 metu. Nenoriu, kad dabartine jaunoji karta patirtu tai, ka patyre musu seneliai, tevai, na, ir mes....
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąPrie sovietų tiesiog nebuvo nieko ir nėra ką čia diskutuot...
Comment
-
Parašė Taiga Rodyti pranešimąetnines problemas
Parašė Combat Rodyti pranešimąTai čia sutinku, kad žmonės žuvo per sausio įvykius nepritardami TSRS sistemai. O iš kur kitos aukos su šautinėmis žaizdomis atsirado, nežinau. Jokių pranešimų apie ginkluotus susirėmimus negirdėjau ir spaudoje perskaityti neteko, nors žiniasklaida jau buvo nepriklausomos Lietuvos rankose.
Jei turite kokias nuorodas, kur pasiskaityti, iš kur ir kaip tos aukos atsirado (įsivaizduoju, kiekviena jų turėjo turėti savo istoriją, turėjo būti užvesta baudžiama byla, atliktas tyrimas, ir pan.), man būtų įdomu pasiskaityti, nes ir po šiai dienai man visa tai liko neaišku.
Parašė lightfire Rodyti pranešimąmanau visiems homosovietucus dibilams reikia pacituoti, ne tik linką įdėti.
Buitiškai ir paprastai apie sovietmetįParašė lightfire Rodyti pranešimąhomosovieticus nusipelno būti niekinami šalia faktų apie anų laikų gyvenimą
Parašė dr. Rodyti pranešimąNelygiuosiu, bet parašyta tiesa. Nepatogi kai kam, bet tiesa. Tarybiniam katile buvo gerai tiems, kurie savo sielas vertino rubliais. Tarybinis katilas subyrėjo, sielos liko tos pačios- parsidavusios už rublį, už gazirofkę, už sunkiąją pusfabrikačių pramonę.
Parašė oranger Rodyti pranešimąO kas konkrečiai ten "netiesa"?
Man atrodo labai nuodugniai ir teisingai aprašyta. Pats būtent panašiai tuos laikus ir atsimenu.
Comment
-
Parašė music Rodyti pranešimąPrie sovietų tiesiog nebuvo nieko ir nėra ką čia diskutuot...
Parašė liutass Rodyti pranešimąSovietine okupacija Lietuvai buvo toks siaubas, kad, tikiuosi, likimas istaisys ta klaida ir suteiks Lietuvai nuostabu gyvavimo kaip tautos ir valstybes perioda. Uz ta klaida, kuri buvo virs 50 metu. Nenoriu, kad dabartine jaunoji karta patirtu tai, ka patyre musu seneliai, tevai, na, ir mes....
Jei taip ir toliau, tai šio amžiaus viduryje Lietuvoje galbūt gyvens pora milijonų. Neaišku, kokia dalis jų bus lietuviai...
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGydykis.
.
Comment
-
Sovietine okupacija Lietuvai buvo toks siaubas, kad, tikiuosi, likimas istaisys ta klaida ir suteiks Lietuvai nuostabu gyvavimo kaip tautos ir valstybes perioda.
Pvz., šitoje temoje vis minimas Orvelas, kaip jis taikliai atskleidė sovietinio totalitarizmo esmę. Tačiau nereikia taip susiaurinti jo kūrinių reikšmės. Juose paliesti universalūs dalykai, todėl tie kūriniai aktualūs ir šiandien. Užtenka pasižiūrėti, kokią reikšmę šiandienos Anglijoje turi pasakymas "Big Brother is watching you". Techninės galimybės sekti dabar visai kitos, o žmonių esmė ta pati - valdyti ir išnaudoti, tik viskas daroma rafinuočiau ir vadinama gražiais žodžiais. Be to, Orvelo Okeanija daug panašesnė į D. Britaniją nei į Tarybų Sąjungą. Jis turbūt toje T. Sąjungoje nėra net buvęs.Nekentė prastų laikraščių, kuriuose nėra beveik nieko, išskyrus sportą, kriminalą ir astrologiją, penkių centų bulvarinių pasakojimų, filmų, persunktų seksu“ ir taip toliau. Nesunku pastebėti, kokie būtent partijos bruožai “1984” greičiau išjuokia Anglijos leiboristų partiją, negu tarybinę komunistų partiją. Tiesos ministerija yra akivaizdi Londono karo metų informacijos ministerijos karikatūra.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.04.27, 00:11.
Comment
-
Kiek pastebiu, daugeliui jaunimo (ale blemba blemba, koks aš jau senas, galiu pasakot apie tuos “o mano laikais”) sovietmečio įsivaizdavimas yra toksai iškreiptas ir miglotas, kad sunku apie tai kalbėti net. Yra, žinoma, ir išvis silpnapročių, tokių, kurie kliedi apie visokias “visi turėdavo nemokamus butus, visi turėdavo darbą, atlyginimas 500 rublių, pietūs – 12 kapeikų” ir pan. nesąmones. Bet tokie – nepagydomi, tad šitas įrašas ne jiems. Neturiu tikslo perauklinėti dibilų, nes jie neperauklėjami. Jų pasaulio suvokimą suformuoja propaganda dar vaikystėje, visam gyvenimui. O paskui toks suvokimas ir pasilieka.
http://rokiskis.popo.lt/2011/04/26/b...ie-sovietmeti/
Comment
-
Tas straipsnis tegul ir šiek tiek emocionalus ir neprofesionalaus stiliaus, bet teisingas. SSRS mizerišką situaciją sąlygojo nevykęs ekonominės ir socialinės politikos įgyvendinimas ir dėl to sakyti, kad ten kas nors buvo "gerai" iš principo negalima, nes buvo blogi ekonomikos fundamentaliai ir konkurencingumo nebuvimas. Dėl to iš principo sistema buvo pasmerkta dar ankstyvais Brežnevo laikais ir net Gorbis čia negalėjo nieko pakeisti, nes jis tik ėmė vairuoti jau beveik nuskendusį laivą. Reikia žiūrėti ne tik kaip gyveno eilinis proletaras, bet kokie buvo makroekonominiai indikatoriai. O jie blogi buvo labai ilgai. Na o kaip žinia, mikroekonomika be makroekonomikos yra kaip obuolys ir nuo obels rieda netoli. Arba kaip mašina su dviem litrais benzino kelyje be degalinių. Toli nevažiuos. Taip tad su tuo SSRS gerumu, kaip su obuoliu arba mašina be benzino.
Comment
Comment