Ir kad šeimoje, kurioje tėvas geria diena iš dienos(turbūt daugelis esat išklausinėję savo tėvų ar senelių kaip ten būdavo) lupa tiek žmoną, tiek vaikus metų metais
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Parašė evvt Rodyti pranešimąO iš kur galima tai žinoti? Daug ko neskelbdavo.Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąAr čia apie sovietmetį, ar apie šiandieną?Paskutinis taisė Romas; 2017.05.22, 08:54.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąTu pabandyk šiais laikais darbe pagerti.
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąIs kur tokie duomenys?As much power as necessary, as much freedom as possible
Comment
-
Parašė Eikantas X Rodyti pranešimąSugriuvus totalitarinei sovietinei kontrolei, nesugrįžo ankstesnė kontrolės versija -katalikų bažnyčia, todėl po 1990 m. visuomenė išsiskaidė į "previous working versions" iš skirtingų epochų - kas grįžo į Vakarų civilizaciją, kas į baudžiavą, kas į viduramžių barbarų gentinę anarchiją etc.
nuo savęs tik pridurčiau, kad Lietuva nuėjo tuo keliu, kokiu ji ėjo įprastai (su labai liūdnais rezultatais) kaip minimum nuo XV-o amžiaus. Tai yra lengviausio pasipriešinimo keliu (beje tai mėgstamiausia vieno iš "globalios Lietuvos" post-sovietinių ideologų - tokio R. Dargio frazė). Šį kelią dar buvo galima kažkaip pateisinti forsuoto Lietuvos vijimosi stadijoje. Dabar gi, formaliai įsijungus į visas įmanomas civilizuoto pasaulio struktūras, o realiai - beveik išnykus savo fizine forma savo pačių žemėje - tolesnė "lengviausio pasipriešinimo kelio" modernizacijos ideologija tampa atitrūkusio ir ""suaristokratėjusio elito"" propaguojamu stateginiu downshiftingu. Kitaip sakant Lietuvos "išlikimo receptu" toliau laikomas visų paskesnių "naštų" eliminavimas:
nacionalinės kalbos,
aukštojo mokslo nacionaline kalba,
aukštosios kultūros nacionaline kalba,
kultūrinės ekspancijos nacionaline kalba (bent jau savo valstybės rėmuose),
etniškai-kalbiškai konsoliduotos populiacijos (net kaip siekinio atsisakymas),
pilietybės išskirtinumo ir vienetiškumo,
nacionalinio istorinio pasakojimo ir identiteto,
nacionalinės valiutos ir nacionalinės administracijos (žr. į Macrono, Ispanijos ir Vokietijos projektą - "eurozonos ministerijos")
ir apskritai visų "aukštesnio laipsnio" (pagal Maslow piramidę) Lietuvos egzistavimą pateisinančių motyvacijų eliminavimas.
ačiū už dėmesįblaivumas išlaisvina
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąAr čia apie sovietmetį, ar apie šiandieną?
Comment
-
Parašė Jemelia Rodyti pranešimąPo Velykų darbo inspekcija tikrino statybų objektus Lietuvoje, tai girtų darbuotojų procentas buvo didžiulis. Topas buvo brigada kažkokiam rajone, kur girti buvo visi, o girčiausias - brigadininkas. Tai čia net bandyt nereikia, kaip ir taisyklėPaskutinis taisė andyour; 2017.05.22, 08:55.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąŽmonių mentalitetas negali pasikeisti per dieną, jis sovietų sugadintas šimtmečiui į priekį.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąŽmonių mentalitetas negali pasikeisti per dieną, jis sovietų sugadintas šimtmečiui į priekį.
Klausykite, jei kam dar neaišku, kad sovietai ilgam traumavo visuomenes ir manote, kad 90's gimusieji jau turėjo būti išaugę sovietinį mentalitetą, nuvykite labai netoli, į geriausią tokios atskirties pavyzdį - Vokietiją. Vieną dieną praleiskite vakaruose, kitą rytuose, tada vėl vakaruose, tada vėl rytuose... Paanalizuokite aplinką, žmones, elgesį, aptarnavimą, vairavimą, veidus... Ir pamatysite, kad tai kaip dvi skirtingos valstybės, tautos. Rytų Vokietija, labai gaila, bet yra sužalota kaip mes. Ir jų į vakarus neatitempė nei praėjęs laikas, nei didžiulės vakarų pastangos. Ir mes tikrai nesulauksime vientisos Vokietijos, ji per daug skirtinga. Elementarių smulkmenų visuma išduoda rytų vokiečių mentaliteto skirtumus ir būna labai labai skaudu praleidus bent savaitę vakaruose grįžtant namo aplankyti rytų miestus/miestelius...
Kai nesi matęs kitokios Lietuvos (tokios, kokia ji galėjo būti), labai sunku įsivaizduoti, kaip mes atrodytume ir kokie mes būtume. Bet kai matai tą padalintą Vokietiją, supranti, kokia įtaka padaryta dešinėje geležinės uždangos pusėje... Mes nesame kalti dėl to kaip dabar viskas yra. Vokiečiai nepabėga nuo to, tai kaip mums? Juda į priekį jie, judame ir mes, negali net lyginti, kaip šviesėjame, bet tai tikrai nenutiks per keletą metų ar dešimtmečių, tam reikia labai daug laiko. Mūsų tauta buvo išdraskyta, didžioji dalis šviesuomenės sunaikinta, o likusieji sugadinti... Dabar vėl kabinamės, stiprėjame. Labai sunkus, duobėtas kelias, bet važiuojam pirmyn.
Comment
-
Parašė deep'as Rodyti pranešimąIs kur tokie duomenys?
Turbūt sunku būtų rasti statistiką, tačiau savižudybių, žiaurių nužudymų, spėju, kad buvo mažiau.
Comment
-
Rytų Vokietija, labai gaila, bet yra sužalota kaip mes.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąVirš šimtmečio carinės okupacijos kažkaip įtakojo irgi?
Comment
-
Ilga tema. Būtų įdomu įsterpti, bet reiškinių suvokimui labai rekomenduočiau paskaityti prof. Norkaus knygą "Du nepriklausomybės dvidešimtmečiai: kapitalizmas, klasės ir demokratija Pirmojoje ir Antrojoje Lietuvos Respublikoje lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu". Knygą galite parsiųsti nemokamai iš čia
Tikrai padės susiorientuoti dėl daugelių reiškinių, kurie dabar vyksta.
Galbūt kai kas joje pasirodys nesuprantama, nes Norkus socialogas ir šitai knygai padėjo pagrindą kita, bet manau tiems, kurie šiek tiek susivokia istorijoje, ekonomikoje neturėtų būti sunku.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąBet kažkaip nebuvo tiek daug atvėjų, kai dėl nedidelės pinigų sumos būtų žiauriai sumušami vienkiemyje (ir ne tik) gyvenantys žmonės.
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąBet žiaurių nusikaltimų buvo mažiau.
Parašė J.U. Rodyti pranešimąTeko girdėti? Gandais vadovaujatės? O man teko gyventi, taigi galiu atsakingai pasakyti kad sovietmečiu galėjai drąsiai vaikščioti mieste naktimis ir niekas tavęs neužkabins.
Sovietmečiu mamos nebijodavo vaikų vienų išleisti žaisti į kiemą, o dabar kaip yra?
Comment
-
Man irgi teko gyventi, ir tai yra netiesa. Negalėjai drąsiai vaikščioti. Mano tėvas drąsiai ėjo naktį iš Karoliniškių į Viršuliškes ir jam iš nugaros trenkė per galvą (apiplėšė) taip, kad lūžo kaukolė,
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąGal reikėjo man paminėti kad turiu omenyje laikus kai nebuvo nei Karoliniškių, nei Viršuliškių. Kaune, lietuviškame mieste su savo tarpukario tradicijomis tuo metu tikrai buvo galima ramiai vaikštinėti. Nežinau kas tuo metu dėjosi pilname privažiavėlių Vilniuje.
Parašė digital Rodyti pranešimąBuvo tų atvejų, tiesiog apie juos nerašydavo, laisvos žiniasklaidos juk nebuvo.Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.
Comment
-
Parašė J.U. Rodyti pranešimąGal reikėjo man paminėti kad turiu omenyje laikus kai nebuvo nei Karoliniškių, nei Viršuliškių. Kaune, lietuviškame mieste su savo tarpukario tradicijomis tuo metu tikrai buvo galima ramiai vaikštinėti. Nežinau kas tuo metu dėjosi pilname privažiavėlių Vilniuje.
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąIki 8 vakaro buvo pilni kiemai vaikų (o vasarą - ir ilgiau).
Bet žmonių pasakojami gandai vistiek buvo.
Comment
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąIki 8 vakaro buvo pilni kiemai vaikų (o vasarą - ir ilgiau).
Bet žmonių pasakojami gandai vistiek buvo.
Esme ta kad saugumas/padetis yra tokia pati, o gal net geresne. Tiesiog tada mes nieko nezinojom, nes informacijos sklaida nebuvo tokia didele, plius buvo cenzura. Plius nebuvo privacios, clickbaitines ziniasklaidos kovojancios uz kuo didesni skaitomuma/ziurimuma. Siuo metu bet koki ivyki gali per kelias minutes asmeniskai ikelti i interneta, kuri pamatys visa salis, ziniasklaida pasigaus ir issuks. Socialiniai tinklai valdo, web 2.0 veikia pilnu pajegumu kai medziaga kuria ne informacijos paslaugos tiekejas, o pats vartotojas. Tad ir atrodo, kad pasaulis griuva... nes kiekvienas blogos zinios trupinelis, vardan click'u, ispudciamas iki dramblio.
Geras pavyzdys yra su terorizmo atvejais - zvelgianti ziniasklaida atrodytu jog siuo metu kaip niekad daug teorizmo atveju. Taciau pagal statistika kokias 60s-70s ju buvo daugiau ir auku budavo daugiau, bet tiesiog mes apie tai nezinojom.
O teiginiai, kad sovietmeciu galedavai jaustis saugus yra lygiai del to pacio, nes jei tavo rajone kazka papjaudavo, tu nesuzinodavai. O gandai likdavo gandais. Ju niekas taip nesissukdavo su analizem, n straipsniu, reportazu ir interviu per telika ar internete.
Pvz mano zmonos teti dar jai mazai bunant sudauze del degtines butelio, sudauzyta imete i melioracijos griovi ir paliko mirti. Kas ir atsitiko... Spekit ar kas rase ar kokie gandai buvo. Juk sovietiniam rojuje visi buvo pazangus, grazus ir pan. Ir tokiu pavyzdziu yra/buvo n...
Comment
Comment