Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Prie Sovietų buvo... (1961-1990)
Collapse
X
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJAV gi ne amžina ir 50 metų nebeištemps kaip supervasltybė. Kas gi tuomet mus nuo prakeiktos Rusijos apgins??? Ir nuo pagrįstų reikalavimų kompensuoti okupaciją.
Comment
-
Lietuva visą savo laikotarpį bandė išgyventi. Bandė Vytauto laikais, kai kunigaikštis Vytautas buvusius iki tol laisvus valstiečius pavertė veldamais, t.y. dovanodamas juos bajorams pavertė baudžiauninkais.
Bandė išgyventi Rusijos antplūdžių metu.
Bandė ir per švedų karą, po kurio siautė maras ir išmirė kas trečias žmogus.
Bandė per I pasaulinį karą, kai nuo bado, emigracijos, ligų ir kaizerinės kariuomenė siautėjimų pradingo ketvirtadalis Lietuvos.
II pasaulinis karas praėjo kažkaip šalia, be baisių nuostolių. Užtai kas dėjosi pokaryje. Netekome dar trečdalio žmonių. Tiesa, čia yra tokių, kurie nesigėdys pareikšti, kad už tai gavome chruščiovkes ir gamyklas. Pavyzdžiui, tokį Raudonajį Spalį ir Eidukevičiaus vardo kombinatą, gaminusius avalynę. Šunys pamatę staugdavo.
Dar mums papasakos kai kurie forumo dalyviai, kad turėjome milžiiškas gamyklas, visi turėjo darbo. Pavyzdžiui Kuro aparatūros gamyklą. Gamino ji, labai nesireklamuodama, rusiškų tankų dyzeliams kuro siurblius. Ir nebėra Landsbergio diversijos dėka tokios puikios gamyklos!
Nėra gamyklų, nėra ir darbo, bėgam užsienin. Negalim išgyventi. Kaimuose iš viso tragedija. Landsbergis sugriovė kolūkius ir nebegali niekas nešti iš fermų kombikormo savoms kiaulėms šerti. Belieka sėdėt ir gert už pašalpų pinigus, vaikų prisiveisus.
Taip ir gyvenam, išgyvenam. Vogdavom, atseit iš rusų, o dabar tenka vogti iš savų.
Žodžiu nebėra rusų, nebėra SSSR, nebėra ir gyvenimo.
Einu pasigersiu geriau...
Comment
-
Parašė miestas....Gamino kokius kelis šaldytuvus, siurblius, magnetofonus, o balvankės pagal diametrą (sovietinis terminas) buvo iš karto pritaikytos masiniam naikinimui ar kokiam sviediniui....Kapitalizmas – sistema atgyvenusi, vedanti į niekur.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKokios dar Rusijos?
Parašė J.U. Rodyti pranešimąII pasaulinis karas praėjo kažkaip šalia, be baisių nuostolių. Užtai kas dėjosi pokaryje. Netekome dar trečdalio žmonių. Tiesa, čia yra tokių, kurie nesigėdys pareikšti, kad už tai gavome chruščiovkes ir gamyklas. Pavyzdžiui, tokį Raudonajį Spalį ir Eidukevičiaus vardo kombinatą, gaminusius avalynę. Šunys pamatę staugdavo.
Dar mums papasakos kai kurie forumo dalyviai, kad turėjome milžiiškas gamyklas, visi turėjo darbo. Pavyzdžiui Kuro aparatūros gamyklą. Gamino ji, labai nesireklamuodama, rusiškų tankų dyzeliams kuro siurblius. Ir nebėra Landsbergio diversijos dėka tokios puikios gamyklos!
Nėra gamyklų, nėra ir darbo, bėgam užsienin. Negalim išgyventi. Kaimuose iš viso tragedija. Landsbergis sugriovė kolūkius ir nebegali niekas nešti iš fermų kombikormo savoms kiaulėms šerti. Belieka sėdėt ir gert už pašalpų pinigus, vaikų prisiveisus.
Taip ir gyvenam, išgyvenam. Vogdavom, atseit iš rusų, o dabar tenka vogti iš savų.
Žodžiu nebėra rusų, nebėra SSSR, nebėra ir gyvenimo.
Einu pasigersiu geriau...
Taip, būtent Landsbergio ir kitos šunaujos dėka ir neturime kolūkių. Beje, 20 metinės kažkur ne už kalnų, po mėnesio berods. Kai nuėmus 1992 m. derlių jie buvo "paleist"'... O kas dėl to kaltas? Kas tuo metu buvo valdžioje? A? Matyt per jaunas esi, nepameni, kaip tuo metu per TV rodė vėlų rudenį ant sniego iš fermų išvytas karves. Mat kai kam labai prireikė fermų, o karves patingėjo į mėsos kombinatą priduoti - per menkas biznis... Ir t.t. ir pan. Taip, nėra darbo, jei tau tai juokingai skamba. Nes iš pradžių viskas buvo tiesiog griaunama, išvagiama, o įstojus į ES mokama, kad tik nieko negamintume, mažiau augintume. Nors kai kyla maisto produktų kainos, ciniškai aiškinama, kad kainos auga, nes pasaulyje jo trūksta... Dabar iš savų vogia valdžia, nepaisant to, kad kombikormą iš kolūkių vogė, jis buvo pagaminamas čia, Lietuvos kombinatuose ir sušeriamas kiaulėms, kurios vis tiek patekdavo ant mūsų stalo.
Comment
-
Parašė miestasNeurotinė edeomanija? Sako, esama keistų fobijų. Tarkim, egzistuoja fobija, kurioje vyrui patinka, traukia tik japonų animacijos pieštinės moterys (anime), o gyvos - atstumia ir tikram gyvenime kyla labai sunkus konfliktas. Ar jus traukia tik sovietinės moterys (Rodina Matj, kolchoznica-rabotnica), o kapitalistės - atstumia?
Parašė miestas
Apie tai, kad sovietmečiu buvo pastatyta (baigta statyti) katalikų bažnyčia Klaipėdoje, bet dėl kunigų gobšumo...
http://lt.wikipedia.org/wiki/Klaip%C...5%BEny%C4%8Dia
Parašė miestas
Kas dėl bendrabučių, tai buvo laikinas būstas atvystantiems į miestus žmonėms, ir jei ne "laisva Lietuva", visi kurie ten gyveno 1990 m. būtų gyvenę naujuose daugiabučiuose ar netgi nuosavuose namuose. Deja, po 1990 m. dauguma tuose bendrabučiuose užstrigo amžinai, nes neteko darbo, ar uždirbdami skatikus prarado bet kokią galimybę įsigyti normalų būstą.
Parašė miestasGeras staripsnis. http://www.kaunozinios.lt/naujienos/...sto_56045.html
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąBado nebuvo, neprivalgančių taip pat. Ko nepasakysi apie šiuos metus, kai beveik pusė moksleivių gauna nemokamą maitinimą. Tuomet to nebuvo! Nes maisto pakako pragyventi galima ir be bananų. Beje, daugumai ir dabar jie nėra kasdienio raciono dalis.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė miestasAr namų statybos kombinatus, kurie statė tokio patvarumo ir kokybės blokus kaip Spitake???
Parašė miestas
Parašė miestasKokį dar ūkį? Balvankių atominiam ginklui fabrikus??? Ar šū...inų magnetofonų gamyklas, kur nusipirkęs galėjai jau iš karto išmesti, nes valgė kasetes?
...
O gal turėta omeny superpažangias, kompiuterizuotas fermas, melioraciją, nerealiais liaudies pasiekimais pagarsėjusį pasaulyje žemės ūkį?
Kas dėl magnetofonų, tai geriau patylėtum. Turėjau aš muzikinį centrą "Sanyo", grynas japonas, patefonas, magnetofonas ir radijas... Valiutinėje pirktas 1982... Kasetes valgė kaip pašėlęs, galvutė nusprogo po kelių metų. Patefonas veikė, radijas irgi dar kelis metus. Kol nenusprogo stiprintuvo tranzistorius, "nusinešdamas" ir vienos kolonėlės garsiakalbius... Gavau tarybinį magnetoforną "Majak". Gerai grojo, bet po maždaug poros metų pradėjo baisiai zyzti variklis. Garantijos jau nebuvo, išardžiau ir matau, kad variklis japoniškas - "Matsushita" firmos. Štai jums ir japoniška kokybė. Muzikos klausyti buvo nebeįmanoma, nes vibravo visas korpusas, mat sudilo variklio guoliai. Pirmasis mano CD grotuvas jau nepriklausomoje Lietuvoje buvo "Sharp". Po nepilnų metų eksploatacijos nudvėsė lazeris. Parvežtas buvo iš Vokietijos, tai jokios garantijos...
Kompiuterizuotų fermų, tavo žiniai palyginamuoju laikotarpiu, tavo žiniai, niekur nebuvo. Gal nepradėsime lyginti skirtingų laikotarpių?
Melioracija kaip melioracija, ir taip pavėluotai atlikta. Gi prie Smetonos didelių pasiekimų toje srityje nebuvo.
Parašė miestasPamiršai paminėti, kad iš pusės milijono 180 000 buvo rusai, daugiausiai kariai, išėję 1992 rudenį...
Pamiršai paminėti, kad iš pusės milijono apie 15 000 buvo žydai, kurie po 1990 galėjo laisvai išvykti į Izraelį.
Dar apie 20 000 buvo ukrainiečiai ir virš 20 000 baltarusių, kurių didžioji dalis taip pat, matyt, buvo, tarybiniai kariai.
Dar buvo armėnų (apie 5000 atvyko po žemės drebėjimo), azerų, gruzinų ir panašių tautybių žmonių.
Pamiršai paminėti, kad gimstamumas yra neigiamas, nes dar sovietiniais metais buvo daroma po 70 000 abortų kasmet...
Pamiršai paminėti, kad likę išvykę lietuviai tėra paprasti studentai, o kiti yra išvykę "ant popieriaus", kad nemokėti tam tikrų mokesčių ir nelegaliai dirbti turgeliuose ar vežiojant bendzyyną
Dar pamiršau paklausti: kas labiausiai traukia: 1) Dojarka-socialistinio darbo didmoterė; 2) Kapitalistė-ištvirkėlė; 3) Leninas?
Demagoge, nepaisant to, kad sovietmečiu abortai irgi buvo daromi, gimstamumas buvo teigiamas net ir nepriklausomybės pradžioje, o dabar jis neigiamas dėl nechirurginių abortų - kontracepcijos.
Damagoge, studentų yra išvykusių vos keli tūkstančiai. Tikrų studentų. Bet daugiau tokių, kurie nebaigęs studijų išvyko uždarbiauti ir jau sėdi Vakaruose daugybė metų. Nėra jokios prasmės išvykti, nes mokesčių Lietuvoje vis tiek nėra, jei nedirbi. Tik prašom čia neprikaišioti ~70 Lt už sviekatos draudimą... Tai tik konservų išmislas, o emigravusių ne ką ne mažiau įspūdingas skaičius jau ir iki tol buvo. Priešingai, dar yra tikimybė gauti iš valstybės pašalpas ar lengvatas ir pan. Tuo ir naudojasi visokie bendzyno vežiotojai ar turgaus bobelkos.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąBuvo. Be to, dabar irgi gali maitintis duona, batonu ir šlapianka. Niekas nedraudžia.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąJaponai taip statė "gerai" savo atominės, kad viena ėmė ir neatlaikė... Nors Japonija kur kas seismiškai aktyvesnėje vietoje...
Žmogau, pastatą reikia prižiūrėti, o per 20 metų nepriklausomybės daugybė jo savininkų taip juo "rūpinosi", kad jis paėmė ir sugriuvo. Įdomu, kaip atrodytų dabartiniai stiklainiai po 20 metų su N šeimininkų, kurie pastato neprižiūri, o tik rūpinasi savo kampu.
O dabar Lietuvoje net ir balvankių nebegamina... Jei bent žinotum, koks high-tech'as toks tariamos "balvankės", tai nesąmonių nerašinėtum. Ką dabar Lietuvoje iš tokio high-tech'o gamina???
Kas dėl magnetofonų, tai geriau patylėtum. Turėjau aš muzikinį centrą "Sanyo", grynas japonas, patefonas, magnetofonas ir radijas... Valiutinėje pirktas 1982... Kasetes valgė kaip pašėlęs, galvutė nusprogo po kelių metų. Patefonas veikė, radijas irgi dar kelis metus. Kol nenusprogo stiprintuvo tranzistorius, "nusinešdamas" ir vienos kolonėlės garsiakalbius... Gavau tarybinį magnetoforną "Majak". Gerai grojo, bet po maždaug poros metų pradėjo baisiai zyzti variklis. Garantijos jau nebuvo, išardžiau ir matau, kad variklis japoniškas - "Matsushita" firmos. Štai jums ir japoniška kokybė. Muzikos klausyti buvo nebeįmanoma, nes vibravo visas korpusas, mat sudilo variklio guoliai. Pirmasis mano CD grotuvas jau nepriklausomoje Lietuvoje buvo "Sharp". Po nepilnų metų eksploatacijos nudvėsė lazeris. Parvežtas buvo iš Vokietijos, tai jokios garantijos...
Kompiuterizuotų fermų, tavo žiniai palyginamuoju laikotarpiu, tavo žiniai, niekur nebuvo. Gal nepradėsime lyginti skirtingų laikotarpių?
Melioracija kaip melioracija, ir taip pavėluotai atlikta. Gi prie Smetonos didelių pasiekimų toje srityje nebuvo.
Demagoge, oficialioje Statistikos departamento gyventojų skaičiaus lentelėje nėra jokio staigaus gyventojų skaičiaus sumažėjimo 92-93 m., kuomet buvo išvedama kariuomenė. Vadinasi, jie nebuvo apskaitomi Lietuvoje (eiliniai šauktiniai), o karininkų ir jų šeimų (žmonos, vaikai buvo eiliniai žmonės) išvyko ne tiek jau ir daug. Žydų 1989 buvo 12,4 tūkst., išvyko apie 8 tūkst. ir tai niekaip rimtai gyventojų skaičiui atsiliepti negali. Visokie armėnai, kurių, puikiai pamenu, padaugėjo po žemės drebėjimo Armėnijoje ir kitokių tautybių žmonių skaičius toks menkas, kad iš pusės milijono netgi likus 450 tūkst. Lietuvos praradimai yra katastrofiški.
Demagoge, nepaisant to, kad sovietmečiu abortai irgi buvo daromi, gimstamumas buvo teigiamas net ir nepriklausomybės pradžioje, o dabar jis neigiamas dėl nechirurginių abortų - kontracepcijos.
Damagoge, studentų yra išvykusių vos keli tūkstančiai. Tikrų studentų. Bet daugiau tokių, kurie nebaigęs studijų išvyko uždarbiauti ir jau sėdi Vakaruose daugybė metų. Nėra jokios prasmės išvykti, nes mokesčių Lietuvoje vis tiek nėra, jei nedirbi. Tik prašom čia neprikaišioti ~70 Lt už sviekatos draudimą... Tai tik konservų išmislas, o emigravusių ne ką ne mažiau įspūdingas skaičius jau ir iki tol buvo. Priešingai, dar yra tikimybė gauti iš valstybės pašalpas ar lengvatas ir pan. Tuo ir naudojasi visokie bendzyno vežiotojai ar turgaus bobelkos.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąGal nepradėk ginčytis. Aš mokiausi tai laikais, apie jokį nemokamą maitinimą niekas nežinojo. Taip, pieną ir kakavą kartais nemokamai duodavo, bet visiems, o ne "alkstantiems".
Be to klausyk, A|1, kuomet būdamas paaugliu pagalvodavai apie merginą, tau pirmiausia iškildavo galvoje Lenino ar Stalino paveikslas?Paskutinis taisė bebop; 2012.09.23, 20:24.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąBet šnekam apie visus žmones, ne tik apie vaikus Žinau, kad ir žmones mokyklose sovietmečiu valgydavo.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąValgydavo, o kas tame blogo? Kainos buvo tos pačios, o kokybė geresnė, nors porcijos ir mažesnės. Vaikų maitinimui juk ir dabar yra keliami aukštesni reikalavimai. Bet pats puikiai pamenu, kaip iš mano mokyklos valgyklos atėjusius iš miesto suaugusius kartais vydavo lauk.
Klausyk, A|1, koks tavo pagrindinis tikslas? Ką tu nori pasiekti?Paskutinis taisė bebop; 2012.09.23, 20:09.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąO manai daug žmonių tas rūpi?
Man ypač keista, kuomet tu bandai įtiktinti tokius pat žmones kaip tu. Jie juk irgi sovietmetį matė. Jie irgi turi savo nuomonę apie jį.Paskutinis taisė Al1; 2012.09.23, 20:32.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTu nematei.Paskutinis taisė bebop; 2012.09.23, 20:37.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąO kitiems galimybių neliko. Ir labai daug kam. Nieko niūraus tuomet nebuvo, jei gimei 1988 m. tai tu nieko nematei.
Bet ir labai daug kam atsivėrė tokių kelių, apie kuriuos žmonės net negalėjo apgalvoti. Vien pažiūrėk į forumą. Realiai jūs trys (tu, Tomizmas, Combat) esate tokie aršūs sovietmečio gynėjai.Paskutinis taisė bebop; 2012.09.23, 20:45.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
Comment