Parašė John
Rodyti pranešimą
Singapūras ir Hong Kongas taip pat labai specifinės šalys, kurios normaliomis sąlygomis nebūtų taip išsivysčiusios. Tikriausiai užtektų pakeisti jų geografinę poziciją ir jos nebebūtų pažangiausiomis šalimis, nes mano supratimu viena iš pagrindinių jų sekmės priežasčių yra tai, kad jų geografinė padėtis lėmė tai, kad jie tapo prekybiniais centrais. Galbūt jos dar ir kokios mažų mokesčių šalys, žaidžiančios ant to, kad įmonės savo veiklą perregistruotų pas juos ir mokesčius mokėtų ne kokioje Kinijoje, o Hong Konge, kur jie yra mažesni. Tiesą sakant nesu gerai susipažinęs su jų specifikomis.
Tačiau Honk Konge, kiek žinau, dabar vyksta protestai už demokratinius rinkimus. Tai tokiu atveju demokratiją irgi galėtumėm nelaikyti pažangumo simboliu ir manyti, kad reikia turėti vienpartinę sistemą ar kokį diktatorių, kad gerovei pasiekti. Tačiau taip nėra. Demokratija parodo pažangą. Kaip ir pažangą parodo pagarba žmogaus teisėms.
Bent jau statistiškai, jeigu paimsim pažangiausias pasaulio ekonomikas ir atmesim visokius ten dirbtinius faktorius, tokius kaip nafta, rezervinės valiutos, finansiniai centrai, geografinė padėtis, mažų mokesčių salos ir pan., tai pamatysim vaizdą, kad vos ne visos pažangiausios šalys yra įteisinusios homoseksualias partnerystes ar santuokas.
Parašė Aleksio
Rodyti pranešimą
Comment