Beje, narystė BRIC naudinga Rusijai ir gal kažkiek Kinijai, bet ką ten veikia ir kuriems galams įsivėlė Brazilija ir Indija.
Tačiau vakarai gavo pigių prekių iš Kinijos. Kažkada gaminiai kainuodavo kelis kartus brangiau. Su tuo ir susijęs visas NT bumas, Kinija tiesiog finansavo vakarus pigiomis prekėmis. Vakaruose, bent jau JAV, esant NT pertekliui kone šimtmečiui, ekonomikos turėtų perorientuoti visus žmones iš statybų ir su tuo susijusių sektorių į gamybą ir paslaugas.
Jei turi galvoje NT bumą JAV, tai kinai čia niekuo dėti - viską lėmė pigios paskolos, kurių išdavimo niekas per daug nereguliavo. Pagal dabartinius pirkimo tempus, tai JAV nekilnojamuoju turtu apsirūpinusi maždaug dešimtmečiui.
Didelė dalis statybų sektoriaus darbo jėgos buvo natūraliai perorientuota į bedarbius . Apskritai išsivysčiusiose šalyse mažėja darbo jėgai imlių darbo vietų. Konkuruoti galima tik efektyvinant, moderninant ir t. t. Žemos kvalifikacijos darbuotojų reikia vis mažiau, gerų perspektyvų turi tik aukštos kvalifikacijos specialistai, dirbantys su naujomis technologijomis, naujose mokslo šakose. Kol kas padavėjų, pardavėjų ir pan. profesijų darbuotojų dar reikia, bet robotizacija iš gamybos sektoriaus su laiku ateis ir į paslaugų sektorių, nes robotai neprašo aukštesnio atlyginimo, atostogų, poilsio dienų ir kitų nesąmonių .
Comment