Parašė deep'as
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Paskutinis taisė John; 2011.03.13, 22:53.
-
Parašė John Rodyti pranešimąO autoritarinės sistemos turi vieną gana neblogą bruožą - ten nėra populizmo.Paskutinis taisė andyour; 2011.03.13, 23:54.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąIr dar turi korupciją Įstatymai nepritaikyti kapitalizmui. Verslui tenka dažnai apeidinėti įstatymus paperkant valdininkus.
Comment
-
Kiniją lyginti su Tarybų Sąjunga gali tik nelabai situacija besidomintis žmogus. Naudojantis tokia logika, būtų galima prilyginti Indiją dešimtis kartų turtingesnei JAV vien dėl to, kad abi šalys yra demokratijos. Politinė sistema yra viena dalis bendro paveikslo ir, greičiausiai, kad net ne pati svarbiausia dalis. Kinijos Ekonominė politika (apie kurią kalbame čia) yra praktiškai gryna priešingybė Sovietų Sąjungos politikai, dėl to tas lyginimas su Sovietų Sąjunga (ypač šitoje temoje) yra nepagrįstas.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Autoritarinės sistemos nepastovios
Prasidėjus neramumams arabų šalyse, Kinijoje irgi buvo anoniminių mėginimų išvesti žmones į gatves, bet nepavyko, nes dauguma palaiko valdžios politiką. Nežinau tikslių duomenų, bet kinai daug labiau palaiko savo valdžią nei amerikiečiai savo. Tai kame problema dėl Kinijos santvarkos? Kam ji labiausiai turi rūpėti? Kai ką pasiskolino iš Vakarų, sėkmingai pritaikė ir išėjo neblogas ekonominis užtaisas. Esminis skirtumas, kad Kinijoje ne tik auga milijardierių skaičius, bet ir mažėja skurdas. O JAV daugėja milijardierių (paskutiniu metu lėčiau nei Kinijoje), bet kartu auga skurdas. Ar tikrai tokia santvarka pastovi ir ilgalaikė?
Taip, Kinijos augimas irgi nebus amžinas, pavojų pakanka - pasaulio finansų svertai, o kartu ir galimybės "nusodinti" Kiniją, yra Vakarų rankose. Tačiau "Kinijos burbulo" egzistavimas kelia vis daugiau abejonių, nes kai būna rimtas burbulas, tai niekas apie jį nekalba, o jį toliau pučia. Pvz., Kinijos akcijų indeksai nuo 2009 m. vidurio malasi panašiame lygyje. O ekonomika tai auga. Norint pamatyti, kaip atrodo burbulas, reikia pažiūrėti į kelių paskutinių dešimtečių Japonijos akcijų indeksą.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ni...281970-%29.svg
Arba kiek per paskutinius dvejus metus pakilo pagrindiniai JAV indeksai, nors ekonomikos fundamentai prasti. Ir dar matant, kad tas kilimas tiesiogiai proporcingas išspausdintų dolerių kiekiui. Ar tikrai burbulo ieškoma tinkamoje vietoje? JAV centrinio banko vadovas net neslepia, kad dirbtinis akcijų kursų palaikymas svarbus ekonomikai: gerėja žmonių lūkesčiai, bankų balansai ir t. t. Apie daugumos Vakarų šalių skolos burbulus turbūt neverta net kalbėti. Jie nenuginčijami ir akivaizdūs. Tik apie juos garsiai nešūkaujama, nenorint kelti panikos. Tuo tarpu šūkauti apie Kinijos burbulą niekas nedraudžia. Apskritai paskutiniu metu gąsdinama, kad investuoti į besivystančias šalis nesaugu. Tai panašu į mėginimą žūtbūt pritraukti lėšų į išsivysčiusias, bet sunkiai atsigaunančias ir prasiskolinusias ekonomikas.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.03.14, 00:51.
Comment
-
/\ Gerai žiūrim, ką turim. Senoki duomenys, bet vaizdas yra:
http://www.census.gov/compendia/stat...es/income.html
Vidutinės pajamos auga, tai kaip ir vidurinioji klasė nenyksta. Skurdas irgi daugmaž pastovus. Tik aišku tą JAV "skurdą" nepalyginsi su Kinijos skurdu. Reikėtų paieškoti naujesnės informacijos, kaip krizė paveikė, bet kažkaip vakaras - tingėjau Ir šiaip tą skurdą daug formuoja "imigrantai" (čia specialiai pavartojau kabutėse):
8.6% of all non-Hispanic White
11.8% of all Asian-American
23.2% of all Hispanic (of any nationality)
24.2% of all American Indian and Alaska Native
24.7% of all African-American.
http://www.bls.gov/news.release/empsit.nr0.htm
The jobless rate was down by 0.9 percentage point since November 2010.
Pirmiausia, kur reikėtų susitvarkyti JAV, tai savo sveikatos sistemoje, nes ji suėda 17proc BVP, kai vidutiniškai pasaulyje 9proc. Viena iš pagrindinių žmonių bankroto priežasčių yra saskaitos už gydymą. Ir ta BVP dalis vis toliau auga ir planuojama, kad ji 2017 sudarys apie 20 proc. Tuos milžiniškus pinigus būtų galima ir naudingiau panaudoti.Paskutinis taisė bebop; 2011.03.14, 01:09.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimą/\ Gerai žiūrim, ką turim. Senoki duomenys, bet vaizdas yra:
http://www.census.gov/compendia/stat...es/income.html
Vidutinės pajamos auga, tai kaip ir vidurinioji klasė nenyksta. Skurdas irgi daugmaž pastovus. Tik aišku tą JAV "skurdą" nepalyginsi su Kinijos skurdu. Reikėtų paieškoti naujesnės informacijos, kaip krizė paveikė, bet kažkaip vakaras - tingėjau Ir šiaip tą skurdą daug formuoja "imigrantai" (čia specialiai pavartojau kabutėse):
Toliau:
http://www.bls.gov/news.release/empsit.nr0.htm
Matome, kad nedarbas mažėja, o ne atvirkščiai. Ir šiaip žmonės nėra taip suinteresuoti dirbti, kaip Kinijoje, nes puikiai gali išgyventi iš pašalpų, kaip afroamerikiečiai mėgsta (ir ne tik jie)
Pirmiausia, kur reikėtų susitvarkyti JAV, tai savo sveikatos sistemoje, nes ji suėda 17proc BVP, kai vidutiniškai pasaulyje 9proc. Viena iš pagrindinių žmonių bankroto priežasčių yra saskaitos už gydymą. Ir ta BVP dalis vis toliau auga ir planuojama, kad ji 2017 sudarys apie 20 proc. Tuos milžiniškus pinigus būtų galima ir naudingiau panaudoti.
Dabartinis JAV nedarbo "mažėjimas" yra tiesiogiai sietinas su QE programa ir nulinėmis palūkanomis. Kol kas ant to važiuoja JAV ekonomika. Tas pats galioja ir akcijų rinkai, kaip minėjo senasnamas... va čia tai burbulas, kai ekonomika sėdi dugne, o skaičiukai kyla dėl prispausdintų $ ir dykai duodamų paskolų!
Aišku, tokia politika yra anksčiau pasiteisinusi, bet reikia turėti omeny, kad ankčiau JAV iš esmės nebuvo konkurencijos nei ekonomikoje, nei finansuose. Šiandien yra. Ir ne vien Kinija, bet ir kylanti Pietryčių Azija ir neti Indija jau krapštosi. Žodžiu, šiandien JAV toks bajeris su paspausdinimais ir skaičių manipuliacijomis lengvai neišdegs. Teks tvirtinti ekonomikos findamentalus t.y. mažinti prekybos deficitą, mažinti biudžeto deficitą, didinti konkurencingumą ir t.t. Ar tai daroma? Panašu, kad ne. Ir tai yra skandalas, apie kurį turėtų rašyti visi tie, kurie kalba apie "Kinijos burbulą". Nes JAV burbulas šiandien yra n kartų didesnis ir pavojingesnis ne tik pačioms JAV, bet ir visam likusiam pasauliui, nes JAV bando parazituoti likuio pasaulio sąskaita atgal duodama tik iš inercijos nepagrįstais lūkesčiais paremtus žalius popierėlius.
Beje, JAV visąlaik skundžiasi, kad Kinija nuvertino savo valiutą, dėl ko atirado milžiniškas prekybos disbalansas.
Labai įdomios paskutinių kelių dienų naujienos
Iš Kinijos
China records $7.3bn trade deficit
http://www.ft.com/cms/s/0/5656adf0-4...#axzz1GWdS3yqt
... ir iš JAV
U.S. trade deficit widens sharply
http://money.cnn.com/2011/03/10/news...trade_balance/
Kažkas čia nesueina, ar ne? Kodėl Kinijos perviršius išnyko, o JAV deficitas ir toliau didėja?
Aišku tai, kad Kinija nusprendė užsipirkti daugiau prekių iš užsienio. Valio, reiškia visi gali siūlyti jiem savo prekes ir gauti už tai pinigų. Taip daug kas ir padarė, dėl ko Kinija turi prekybos deficitą. Būtų logiška galvoti, kad JAV irgi tuo pasinaudos ir eksportuos daugiau prekių į Kiniją ir kitas nuo Kinijos priklausomas rinkas. JAV deficitas bent jau nedidės, o tikriausiai šiek tiek mažės. Bet taip nenutiko. Kodėl? Atsakymai gali būti tokie:
- Kitos šalys (visokios Pietryčių Azijos, Eurozona) irgi nepagrįstai nuvertino savo valiutas USD atžvilgiu ir žaidžia nešvarius žaidimus;
- JAV tiesiog užsikniso savo manipuliacijose ir pamiršo realių prekių realų konkurencingumą, dėl ko, nepriklausomai nuo kitų rinkų valiutų kursų, jų deficitas didėja ir didės toliau.
Kuris iš šių variantų labiau tikėtinas?
O nedarbas JAV "mažėja". Nejau visi įsidarbino spausdinimo mašinų ir popieriaus gamyklose? Nors pala, mašinos tikriausiai importuojamos iš Kinijos... na tai gal nebent kerta medžius miške, iš kurių gamins popieriųPaskutinis taisė John; 2011.03.14, 02:19.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą... ir iš JAV
U.S. trade deficit widens sharply
http://money.cnn.com/2011/03/10/news...trade_balance/
Kažkas čia nesueina, ar ne? Kodėl Kinijos perviršius išnyko, o JAV deficitas ir toliau didėja?
On one hand, some economists say stronger import growth means Americans are consuming more goods -- and that's good news for the U.S. economy.
"The deficit showed a massive widening, but the numbers actually imply a very healthy economy," said Joseph LaVorgna, chief U.S. economist for Deutsche Bank.
Žiūriu ir pats pradėjai neargumentuotai šnekėti, nejau nusileidai iki mūsų lygio?:
Parašė John Rodyti pranešimąO nedarbas JAV "mažėja". Nejau visi įsidarbino spausdinimo mašinų ir popieriaus gamyklose? Nors pala, mašinos tikriausiai importuojamos iš Kinijos... na tai gal nebent kerta medžius miške, iš kurių gamins popieriųPaskutinis taisė bebop; 2011.03.14, 09:39.Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.
Comment
-
Kovo mėn.
Eksportas: +59,6% (metinis augimas)
Importas: +60,2% (metinis augimas)
Išties įspūdingi skaičiai. Tačiau tikėtina, kad antroje metų pusėje eksporto augimas stipriai suletės, ne tik dėl pasikeitusios palyginamosios bazės, bet dar ir dėl to, kad šuoliuoti ekportas į viršų galėjo tik dėl to, kad mūsų įmonės dėl krizės turėjo daug neišnaudotų pajėgųmų, kurie jau turėtų baiginėtis, o pajėgumams didinti reikalingos naujos investicijos.
Biudžetas
Visų mokesčių surinkimas šiemet sausį-vasarį, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, išaugo 16% iki 2,339 mlrd. Lt, skelbia Finansų ministerija (FM). Tačiau planas neįvykdytas 53 mln. Lt.
Comment
-
Parašė bebop Rodyti pranešimąIš to straipsnio:
================================
Žiūriu ir pats pradėjai neargumentuotai šnekėti, nejau nusileidai iki mūsų lygio?:
Kai bus laiko reikės pažiūrėti, kur daugiausia buvo įdarbinta
JAV šiuo metu iš esmės daro "ponzi" schemą su savo ekonomika ir finansais likusio pasaulio atžvilgiu.Paskutinis taisė John; 2011.03.15, 00:29.
Comment
-
Quake selloff wipes $287 billion off Tokyo stock market
By Antoni Slodkowski TOKYO | Tue Mar 15, 2011 1:12am EDT
(Reuters) - A massive selloff on the Tokyo Stock Exchange wiped out some 23.5 trillion yen ($287 billion) from the market's value on Monday with investors dumping stocks as the country recoiled from a devastating earthquake and struggled to avert nuclear disaster.
http://www.reuters.com/article/2011/...72D2PM20110315
Nikkei 225 kainos k(r)itimo grafikas Bloomberge - per metus (viršuje) ir šiandien
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=NKY:IND
Asian Stocks Drop a Second Day as Japan Warns on Nuclear Plant ExplosionsBy Shani Raja - Mar 15, 2011 6:38 AM GMT+0200
Asian stocks slumped, dragging the benchmark index down by more than 10 percent from its January peak, as Japan’s prime minister said the risk of further radiation leaks has increased after a third explosion at a nuclear power plant.
Japan’s Nikkei 225 (NKY) Stock Average plunged 13 percent, entering what some investors call a bear market after falling more than 20 percent from its high this year on Feb. 21. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc., Japan’s No. 1 publicly traded bank, sank 14 percent. Honda Motor Co. and Suzuki Motor Co. each fell at least 6.9 percent after halting operations at factories following the nation’s worst earthquake. Australian uranium producers dropped for a second day in Sydney.
“I don’t think people initially appreciated the scale of the disaster,” said Matt Riordan, who helps manage about $7.2 billion in Sydney at Paradice Investment Management Pty. “People are grappling with how it might impact different industries. The nuclear situation just adds another aspect to it, and the reaction is just one of panic and selling off.”
http://www.bloomberg.com/news/2011-0...c-outlook.html
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTai kad atvirkščiai, Kinija vaikosi ne greitų pinigų, bet viską matuoja strategiškai. Trumpalaikio laikotarpio rodiklių kur kas labiau vaikomasi JAV ar net toje pačioje ES. Kinijoje į tai žiūrima su labiau strategine ir ilgalaike perspektyva. Tai liudija ir Kinijoje vykdomi infrastruktūros ir urbanizacijos projektai, kurie nebūtinai orientuoti į "kito ketvirčio rodiklius".
O SSRS ir Kinijos lyinimas yra paprasčiausiai nesąmonė, dėl ko čia net sunku ką nors komentuoti.
Stiprus argumentas.
Dėl starteginių tikslų ir tt. Kinijos elitų požiūrio yra dalis teisybės. Bet kaip kiekvienas autokratinis režimas Kinijos Komunistų Partija bijo permainų.
CCP magiškas skaičius yra 6%. Laikoma kad jei kinų ekonomiką kils mažiau, nei 6% pradės masiškai daugėti bedarbių, plačios liaudės masės nusivils esamais elitais ir pradės bujoti. Seniau jie turėjo ideologiją, dabar jų ideologija gyvenimo lygio gėrėjimas, kuriam nustojus kilti ar krentant, gyventojų lojalumas dabartiniam elitam sušlubuotų. "Strielkių" nėra ant ko persukti, partija tik viena.
Kinai šiap ramūs, bet kai užbujoja, tai rusam iki jų toli ("русский бунт, бессмысленный и беспощадный" (c) ir (p) L.Tolstojus). PVZ Kinų kultūrinė revoliucija.Paskutinis taisė kzinas; 2011.03.15, 22:55.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąMilžiniškas ir didėjantis einamosios sąskaitos bei prekybos deficitas, milžiniškos skalės pinigų įliejimas į rinką, nulinės palūkanų normos, 1,5 trln. USD biudžeto deficitas (10+ % BVP)... jo, tikrai labai "healthy economy". Jei darytume paralelę su žmogumi, tai atrodytų maždaug taip: iki pusės paralyžiuotas žmogus, sėdintis invalido vežymėlyje su dirbtinio kvėpavimo aparatu ir visiems aiškinantis, kad jis yra geros fizinės formos.
JAV šiuo metu iš esmės daro "ponzi" schemą su savo ekonomika ir finansais likusio pasaulio atžvilgiu.
wikipedia
"The United States is the world's largest manufacturer, with a 2007 industrial output of US$2.69 trillion. In 2008, its manufacturing output was greater than that of the manufacturing output of China, India, and Brazil combined, despite manufacturing being a very small portion of the entire US economy as compared to most other countries."[
Comment
-
Vidutinės pajamos auga, tai kaip ir vidurinioji klasė nenyksta. Tik aišku tą JAV "skurdą" nepalyginsi su Kinijos skurdu.
The Middle Class in America Is Radically Shrinking
Pvz., 83 proc. JAV akcijų priklauso 1 proc. žmonių.
Daugiau kaip 40 proc. amerikiečių dirba menkai apmokamuose paslaugų sektoriaus darbuose ir t. t.
Aišku, sunku tokią informaciją patikrinti, bet straipsnių tokia tematika gausa šį tą reiškia. Nors žinant liberalaus kapitalizmo principus nereikia ir didelių statistikų ir taip aišku, kad kapitalas linkęs koncentruotis, o dirbančių nuo algos iki algos arba išvis nedirbančių skaičius - augti.
Matome, kad nedarbas mažėja, o ne atvirkščiai.
Pirmiausia, kur reikėtų susitvarkyti JAV, tai savo sveikatos sistemoje
Comment
-
O kada JAV startavo ir kada Kinija? Pastaroji tik 1978 m. Ir kažin kas laimingesnis, ar vidutinis amerikietis, atidirbinėjantis skolas už namą ir automobilį, ar kinas, atvažiavęs iš kaimo į miestą ir susiradęs darbą? Pastarasis mato, kaip šalis sparčiai auga, laukia eilinio atlyginimo padidinimo, palygina savo gyvenimą su savo tėvų ir mato, kad tikrai yra kuo džiaugtis. Kitaip sakant, lūkesčiai, kad ateityje bus dar geriau, labai dideli. O JAV nuotaikos priešingos - nesunku rasti amerikiečių pasisakymų, kad jų tėvai gyveno geriau, neturėjo problemų dėl darbo, nors automobilis degalų rijo gerokai daugiau, bet nereikėjo sukti galvos, kiek kainuoja galonas ir t. t. Tai normalu - negali šalis visą laiką klestėti, ypač kai nesprendžiamos esminės ekonomikos problemos. Kaip sakė žinomas investuotojas J. Rogers: 19 a. reikėjo investuoti į Angliją, 20 a. - į JAV, o 21 a. yra Kinijos ir kitų Azijos šalių amžius.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.03.15, 23:42.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąIr kažin kas laimingesnis, ar vidutinis amerikietis, atidirbinėjantis skolas už namą ir automobilį, ar kinas, atvažiavęs iš kaimo į miestą ir susiradęs darbą? Pastarasis mato, kaip šalis sparčiai auga, laukia eilinio atlyginimo padidinimo, palygina savo gyvenimą su savo tėvų ir mato, kad tikrai yra kuo džiaugtis.Paskutinis taisė andyour; 2011.03.16, 11:09.
Comment
-
Parašė kzinas Rodyti pranešimąNesakau kad su JAV viskas tvarkoje, bet nemenka dalis Kinijos pardavimų teko ir tenka JAV. O kinų CCP kažkaip neskuba persiorientuoti i tą vidinį vartojimą.
wikipedia
"The United States is the world's largest manufacturer, with a 2007 industrial output of US$2.69 trillion. In 2008, its manufacturing output was greater than that of the manufacturing output of China, India, and Brazil combined, despite manufacturing being a very small portion of the entire US economy as compared to most other countries."[
O dėl Kinijos pardavimų JAV, berods, P.Schiff'as padarė labai primityvų bet gerą palyginimą:
Negyvenamoje saloje atsiduria amerikietis ir keli Azijiečiai. Visi pasiskirsto darbus: vienas rinks šakas, su kuriomis kurs laužą, kitas eis medžioti, trečias žvejoti, o dar kitas ims statyti namą. Tuo metu Amerikietis atsisėdęs prie laužo ima dirbti maisto valgytoju ir valgo kitų savo likimo brolių atneštą maistą. Paklausus, kodėl jis taip elgiasi, tas atsako, kad jei jis nevalgys, nebus kam to maisto suvalgyti.
Iš esmės nei Kinijai, nei likusiam pasauliui, JAV yra nereikalingos iš ekonominės perspektyvos. Iki šiol viskas tebeveikia tik dėl $ pozicijos rezervinių valiutų rinkoje ir kol kinai neatsikratys didžiosios dalies savo US$ rezervų, tol jie nebus suinteresuoti tokios sistemos naikinimu. Nors dabartinė situacija iš esmės reiškia, kad jie naudoja savo gamybinius ir kitus resursus, už tai negaudami atitinkamo atlygio ir vienintelė nauda yra ta, kad tas žalias bevertis popierėlis padeda suktis jų gamyklų konvejeriams ir tiesiog atidėlioti sistemos pertvarką. Bet tik tiek, nes kokybiškos gyventojų gerovės tokia sistema Kinijai niekada nesukurs. O kadangi Kinija vis labiau ima deklaruoti apie "suistainable development" ir, ko gero, iš tiesų taip ir darys, tokia situacija jiems taps visiškai netinkama ir jis turės būti keičiama. O tada JAV bus prastai. Nebent bus imtasi esminių reformų ir naujų krypčių.Paskutinis taisė John; 2011.03.16, 00:51.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąO kada JAV startavo ir kada Kinija? Pastaroji tik 1978 m.
Comment
Comment