Parašė andyour
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąMano komentaras apie menkavertę darbo jėgą tinka absoliučiai daugumai šalių. Tų pačių Kinijos ir Indijos produkcija dauguma atveju yra visiškas šlamštas.
O jeigu visų šalių darbo jėga menkavertė, tai gal per aukštus reikalavimus keli? Ar tiesiog nori, kad tavo įmonėje visi darbuotojai būtų labai kvalifikuoti, puikiai išmanytų kelias sritis, turėtų daug patirties, mokėtų 5 kalbas ir dirbtų po 12h už minimumą
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąNe aš vienas nuo 8 ryto rašinėju miestai.net forume
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąMano komentaras apie menkavertę darbo jėgą tinka absoliučiai daugumai šalių. Tų pačių Kinijos ir Indijos produkcija dauguma atveju yra visiškas šlamštas.Paskutinis taisė andyour; 2011.01.02, 20:51.
Comment
-
Ministerijos primena, kas naujo laukia 2011-ais
Kitąmet laukiama pokyčių transporto, sveikatos ir krašto apsaugos, švietimo bei žemės ūkio srityse. Ministerijos informuoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąSutik, jei patys gamintumėmes tą "šlamštą", jis kainuotų mažiausiai kelis kartus daugiau. Pažiūrėčiau kiek tau nuo algos liktų pinigų ne "šlamštui"It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKodėl visiškas šlamštas? Savo televizorių ar kompiuterį tokiu laikai? Bent aš tai ne. Taip ir kokį nors naują Mercedes-benz ar BMW tokiu nepavadintum, kurių didžioji dalis detalių pagaminta būtent Azijoje.
Kita vertus malonu girdėti, kad tamsta džiaugiasi artelėje "Uncle Wong & Big Wall Corporation Ltd." sukonstruotu ir sumeistrautu kantiūperiu
O jeigu visų šalių darbo jėga menkavertė, tai gal per aukštus reikalavimus keli? Ar tiesiog nori, kad tavo įmonėje visi darbuotojai būtų labai kvalifikuoti, puikiai išmanytų kelias sritis, turėtų daug patirties, mokėtų 5 kalbas ir dirbtų po 12h už minimumąIt's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąĮdomi diskusija apie kasos aparatus turguose:
Youtube video
Youtube video
Teoriškai mąstant tai įvedus k. aparatus būtų daugiau pinigų surenkama į biudžetą, o minusai toki, kad tiems turgaus pardavėjimas, dėl pvm`o nebeapsimokės prekiaut, nes juos nukonkuruos prekybos centrai. Taip išnyks tos turgavietės, išloš - prekybos centrai, praloš - eiliniai žmonės, nes turės pirkt už tiek, už kiek parduoda maxima, norfa, iki, rimi.Aš tikrai myliu Lietuvą!
Comment
-
Konkurencingumo didinima vis dar tebėra Lietuvos problema. Dabar kažkas keičiasi į gerą pusę, bet labai blogai, kad per 20 metų iki galo ne visi suprato, kas yra konkurencingumas ir kam jis reikalingas. Bankų kaltinti dėl to nereiktų, nes jų sprendimai veikia tik trumpalaikiame laikotarpyje. O 20 metų yra pakankamai ilgas laiko tarpas. Reiktų labiausiai kaltinti savo mentalitetą, suformuotą per Sovietmetį ir tokio mentaliteto kamuojamų žmonių naudojimąsi balsavimo teise, kai nuo 1992 į valdžias rinko visokio plauko klanus ir taip skatino korupcinės sistemos vešėjimą.
Dar blogiau tai, kad dabartinei vyriausybei ėmus kratyti šią sistemą iš pagrindų, runkelys yra nepatenkintas ir nori valdžioje matyti Paxus/DarboPartija ir Ko., nors tuo pat metu dar labiau nepatenkintas, kad jam niekas nemoka "europinio" atlyginimo ir vis keikia Kubilių, Landsbergį ir visus kitus. Jeigu jaunesnė karta ir gabesni vadybininkai ištrauks Lietuvą, tai ištrauks, o jei ne, tai reiks laukti, kol dabrtiniai runkeliai išmirs ir neberinks į Seimą ir savivaldybes klounų, kurie sabotuos šalies vystymąsi ir konkurencingumo gerėjimą.Paskutinis taisė John; 2011.01.02, 23:17.
Comment
-
jei kam idomu skaityt kaip nusisneka:
2011-ieji: viskas, kas buvo blogai, begali tik tęstis
ačiū partijai, Vyriausybei ir prezidentei už padidintą cigarečių ir dyzelino akcizą bei nesumažintą akcizą alkoholiuibirželį, o gal kiek ir anksčiau jie pasiūlys iki 22-23 proc. padidinti pridėtinės vertės mokestį (PVM)Maisto produktų kainos dar sykį stryktels aukštyn. Paslaugų kainos pakils. Degalai dar pabrangs. Dalis smulkiojo verslo užvers kanopas. „Sodros“ mokesčio mokėtojų, kurių skaičius sumažėjo ir pernai, dar sumažės.Atsigaunant pasaulio ekonomikai, nafta ir kitos žaliavos toliau brangs. Pieno žaliava pabrango jau pernai. Tai tęsis ir šįmet. Grūdų, aliejaus, kavos ir kitų žaliavų rinkose turėtų vykti tas pats.
Knygų leidėjams, rašytojams, muzikos kūrėjams ir atlikėjams, dailininkams 2011-ieji net gali būti niūriausi krizės metai iš visų trijų, nes „Sodros“ mokesčiai nuo 2011-ųjų pradžios jiems dar kartą padidinti, o daugiau pajamų gauti nėra iš ko.
Regis, tik šįmet dauguma rašytojų ir dailininkų pagaliau iš tikrųjų supras, ką konservatoriai, liberalai ir valinskiniai kūlverstukai su jais padarė per 2008-ųjų gruodžio 16-osios mokesčių perversmą.
Kam rūpi kažkokie rašytojai, menininkai? Kad tik ėsti būtų ką? Barbarui, be jokios abejonės, taip, intelektualų nereikia. Barbarų visuomenei užtenka, kad karalius išlaiko kokį žynį ar juokdarį.
Dar ten Valatka aiskina apie senstancia Lietuva, nors pats tokiu saunuoliu budamas, sugebejo isaugint vieninteli vaika.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąReiktų labiausiai kaltinti savo mentalitetą, suformuotą per Sovietmetį ir tokio mentaliteto kamuojamų žmonių naudojimąsi balsavimo teise, kai nuo 1992 į valdžias rinko visokio plauko klanus ir taip skatino korupcinės sistemos vešėjimą.Paskutinis taisė andyour; 2011.01.03, 01:45.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKinijoje dar dabar yra komunizmas bei šalyje klęsti viena iš dižiausių korupcijų pasaulyje. Kapitalas visada tekės ten kur mažiausi kaštai. O šiaip kam Lietuvoje buvo blogai iki krizės? Kas norės investuoti į plėtrą, kai kas antras žmogus viešai deklaruodavo, kad tuoj viską mes ir važiuos dirbti į užsienį. O ir Lietuvoje nėra tiek kvalifikuotų darbuotojų, kuriuos susiurbia turtingos užsienio šalys.
Kaštai savaime nėra viskas. Svarbu mokytis dirbti. Jei prieš 20 metų kinai temokėjo siūti nekokybiškus marškinius ir lieti pigias nekokybiškas plastmases, tai šiandien jie moka gaminti technologiškai pažangiausius greituosius traukinius, statyti inžineriškai sudėtingiausią infrastruktūrą ir gaminti bei vystyti visas kitas hi-tech prekes už sąlyginai nedidelius kaštus. Kitaip tariant, jie pasiūlo neprilygstamą kainos/kokybės santykį, kurio nepasiūlo niekas kitas. Kas iš to, kad Indonezijoje ar Pakistane darbo jėga 5x pigesnė, jei jie visvien nemoka nieko doro pagaminti ir perimti kitų patirties? Lietuvai taipogi reiktų greičiau perimti geras praktikas tiek vadyboje, tiek darbo kultūroje ir produktų vystyme ir pasinaudoti pažangesnių šalių (ne Rusijos) patirtimi. Tokią atsakomybę turi ir valdžia, kuri turi užtikrinti skaidrų ir efektyvų valsybės resursų naudojimą. Pavyzdžiu galima laikyti dabartinės vyriausybės bandymą pertvarkyti valstybės turto valdymą, nors aš kažkodėl bijau, kad tai vyksta pernelyg lėtai ir ne taip, kaip buvo sugalvota pradžioje.Paskutinis taisė John; 2011.01.03, 02:02.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKaštai savaime nėra viskas. Svarbu mokytis dirbti. Jei prieš 20 metų kinai temokėjo siūti nekokybiškus marškinius ir lieti pigias nekokybiškas plastmases, tai šiandien jie moka gaminti technologiškai pažangiausius greituosius traukinius, statyti inžineriškai sudėtingiausią infrastruktūrą ir gaminti bei vystyti visas kitas hi-tech prekes už sąlyginai nedidelius kaštus.Paskutinis taisė andyour; 2011.01.03, 10:48.
Comment
-
Jeigu lietuvių būtų 10mlrd. tai kinai ir indai stažuotųsi tarp lietuvių. Kita vertus, Nokia berods ir Rumunijoj gamina "mobiliakus", tai niekas netrukdytų ir čia gaminti. O dėl emigracijos: dirbti reikia ten, kur daugiau moka ir kur gali užsidirbti, o ne vergauti iš tariamo patriotizmo ir po 20 metų suprasti, kad nieko neturi. Biurokratams aišku netaikytina
Comment
-
Parašė rat Rodyti pranešimąJeigu lietuvių būtų 10mlrd. tai kinai ir indai stažuotųsi tarp lietuvių. Kita vertus, Nokia berods ir Rumunijoj gamina "mobiliakus", tai niekas netrukdytų ir čia gaminti. O dėl emigracijos: dirbti reikia ten, kur daugiau moka ir kur gali užsidirbti, o ne vergauti iš tariamo patriotizmo ir po 20 metų suprasti, kad nieko neturi. Biurokratams aišku netaikytina
Sutinku. Gana šelpt vargšę valdžią. Reikia važiuoti ten, kur gali ne tik dirbt, bet ir uždirbt, o kartu ir normaliai pragyvent netaupant juodai dienai.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąSkaičiau lietuvio mokslininko intervių kaip jis stažavosi JAV, jo kolegos buvo vien kinai ir indai. Tai viską ir pasako apie šių šalių potencialą. Bet tai nereiškia dar, kad Lietuva hi-tech srityje atsilieka, gali būti panašiai kaip su BVP. Paprastas klausimas, kur labiau apsimoka perkelti gamybą, ar į Kiniją kur neišsemiami darbo jėgos ištekliai, kur pagaminto gaminio kaina mažesnė vien už žaliavų savikainą vakaruose gaminamo analogo, ar į Lietuvą kurioje kiekvienas grąsina "tuoj metu viską ir varau į užsienį, nebedirbsiu Lietuvoje už tiek niekada". Pats tikriausiais iš Lietuvos emigravai irgi dėl ekonominių priežasčių?
Lietuvoj gi kitokia, šlėktiška natūra. Kiekvienas čia privalo turėti aukštąjį išsilavinimą, tegu ir tik "popierinį", "popierinės" specialybės iš "popierinio" universiteto. Problema ta, kad pas mus net visiškas "autas" gali siekti aukštojo mokslo, o amatų mokyklose ima koncentruotis neretai rimtų bėdų (medicininių, kriminalinių ir t.t.) turinti publika. Rezultatas - Lietuvoje apskritai greit neliks kam dirbt. Vieni laikys save per daug protingais ir išsilavinusiais juodam darbui, o kiti bus elementariai gluši.
Palyginimui - galingiausioje Europos ekonomikoje (ir kaip pasakytų John'as - tobuloje šalyje) Vokietijoje iki šiol veikia žiauri ir archajiška švietimo sistema.
Vaikas pradinėse klasėse neparodęs didesnio susidomėjimo mokslais jau po pradinės mokyklos yra "nurašomas" į pagrindinę mokyklą, iš kurios kelias tik į "proftechninę". Geriausiu atveju gali išsikapstyti iki "politechnikos instituto" lygio.
Kaip ir minėjau - sistema žiauri, bet ekonomika aprūpinama normaliai paruoštais įvairių sričių specialistais, pradedant santechnikais ir mūrininkais, baigiant filosofais ir t.t., nes net ir amatų mokyklų lygyje mokosi ne vien sutrikusios raidos jaunimas.It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on
Comment
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąLietuvoj gi kitokia, šlėktiška natūra. Kiekvienas čia privalo turėti aukštąjį išsilavinimą, tegu ir tik "popierinį", "popierinės" specialybės iš "popierinio" universiteto. Problema ta, kad pas mus net visiškas "autas" gali siekti aukštojo mokslo, o amatų mokyklose ima koncentruotis neretai rimtų bėdų (medicininių, kriminalinių ir t.t.) turinti publika. Rezultatas - Lietuvoje apskritai greit neliks kam dirbt. Vieni laikys save per daug protingais ir išsilavinusiais juodam darbui, o kiti bus elementariai gluši.
Palyginimui - galingiausioje Europos ekonomikoje (ir kaip pasakytų John'as - tobuloje šalyje) Vokietijoje iki šiol veikia žiauri ir archajiška švietimo sistema.
Vaikas pradinėse klasėse neparodęs didesnio susidomėjimo mokslais jau po pradinės mokyklos yra "nurašomas" į pagrindinę mokyklą, iš kurios kelias tik į "proftechninę". Geriausiu atveju gali išsikapstyti iki "politechnikos instituto" lygio.
Kaip ir minėjau - sistema žiauri, bet ekonomika aprūpinama normaliai paruoštais įvairių sričių specialistais, pradedant santechnikais ir mūrininkais, baigiant filosofais ir t.t., nes net ir amatų mokyklų lygyje mokosi ne vien sutrikusios raidos jaunimas.دائما الليتوانيه
Comment
-
Parašė arsiakas Rodyti pranešimąJei valytojai, sargai, siuvėjai, kasininkai ir t.t. gautų atlyginimus, už kuriuos būtų galima, kaip tu įvardinai - kukliai, pragyventi, tada būtų viskas kitaip. Šiandien tai neįmanoma. Todėl visi stengiasi įgyti aukštąjį išsilavinimą tam, kad galėtų save ir dar savo šeimą išlaikyti.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąTai ar ne pigiau ir greičiau būtų Lietuvoje baigti profesinę mokyklą ir tuos pačius darbus Lietuvoje arba užsienyje dirbti? Lietuva iš to sutaupytų finansų (profesinis mokslas pigesnis už akademinį), o pilietis — laiko (papildomi 2 metai vidurinėje mokykloje + 4/5 metai universitete prieš 3/4 metus profesinėje mokykloje).
Geriau kelti aukštojo ir vidurinio mokslo kokybę, nei orientuotis i profesines mokyklas.
Baigęs aukštajį mokslą, turi galimybes, o būdamas siuvėju vienintelė galimybė keli šimtai Lt per mėnesį, plius atitinkamas visuomenės požiūris. Jei būtų kitaip, būtų ir į profesines mokyklas daugiau stojančių. Beje, kai pvz. buvo statybų bumas, gerokai padaugėjo ir stojančių į statybininkų mokyklas. Žodžiu čia viską ekonomika ir gyvenimas sureguliuojaPaskutinis taisė Lettered; 2011.01.03, 15:22.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąGera taip kalbėti kai pačiam nereikia jos baigti
Geriau kelti aukštojo ir vidurinio mokslo kokybę, nei orientuotis i profesines mokyklas.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment