Parašė John
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąka jie gamina? Kokias ju prekes esi nusipirkes?
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąPapildyčiau, kad eksportą galima „spausti“ ir ne iš materialinių prekių gamybos. JAV neprastai ar net gerai uždirba iš NBA, NHL, Holivudo, Disney'aus ir panašaus nematerialaus eksporto.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąTam yra bent 4 būdai:
1. Investicijos iš užsienio
2. Skolinimasis iš užsienio
3. Skolinimasis viduje ir pinigų spausdinimas.
4. Didinti gamybą ir stengtis padengti importą eksportu.
JAV koncentruojasi ties 2 ir 3 variantais ir visiškai apleido 4.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąNepadengti prekėmis spausdinami pinigai sukeltų infiliaciją.
Atsakymas šitame grafike.
Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąNepadengti prekėmis spausdinami pinigai sukeltų infiliaciją.
Bet to galima "išvengti". Dėl milžiniško disbalanso JAV prekyboje su Kinija ir Japonija, JAV iš esmės užsiima USD "eksportu" į tas šalis. T.y. Kinija ir Japonija gauna daugiau USD, nei parsiunčia jų atgal į JAV netgi turint omeny JAV obligacijų pirkimus. Taip atsitinka dėl prekybos disbalanso. Vienokiu ar kitokiu būdu didelė dalis tų Dolerių "nusėda" Kinijos ir Japonijos rezervuose. Kaip žinia, Kinija turi apie 2,6 trln. USD rezervų iš kurių bent 2trln. turėtų būti būtent USD. Japonija turi apie 1 trln. Dar jų turi Rusija, Saudo Arabija ir kitos šalys. Taigi, net dirbtinai prispausdinti pinigai užbaigia Kinijos ir kitų šalių rezervuose ir taip stabdo infliaciją ir dolerio nuvertėjimą.
Labai nešvarus ir ydingas žaidimas, kuris anksčiau ar vėliau turės baigtis, bet taip viskas veikia šiuo metu.
Comment
-
-
Viskas su ta einamąja JAV sąskaita būtų gerai, jei biudžeto išlaidos atitiktų pajamas. Tačiau kiek lėšų reikia vien karams ir visai gynybos (tiksliau karo) pramonei bei bankų gelbėjimams? Europos šalys veržiasi diržus, o JAV apie biudžeto subalansavimą kalba labai retai ir nekonkrečiai. O kam jai tuo rūpintis, jei turi rezervinę valiutą, kurios gali spausdinti tiek, kiek nori? To pasekmė - infliacijos eksportas. Kadangi pačioje JAV investuoti neapsimoka - švieži doleriai keliauja į žaliavas, besivystančias rinkas ir taip pučia naujus burbulus. Kainos pakyla visiems. Jei doleris prarastų rezervinės valiutos statusą, greitai paaiškėtų tikroji JAV būklė. Vien todėl "blogio ašimis" tampa tos šalys, kurios ima skleisti erezijas apie kitokios valiutos naudojimą atsiskaitymams. Iranas su dar keletu Azijos šalių yra sukūręs savo tarpusavio atsiskaitymų sistemą. Turbūt aišku, kodėl ta šalis tokia "bloga". Buvo pasiūliusi prisijungti Indijai, tačiau pastaroji po JAV spaudimo atsisakė. Bet kokiu atveju Azija sparčiai kyla ir jei tai tęsis ir toliau, įtakos centrai turėtų persislinkti į Rytus. Tik klausimas, kaip visa tai vyks. Didžiausias karines pajėgas turinti šalis turbūt taip paprastai nesusitaikys su savo įtakos mažėjimu.
Comment
-
Ar biudžeto deficitas tikrai svarbus tokiame kontekste? Aišku, tai vienas iš indikatorių ir, ko gero, susijęs su bendra JAV ekonomikos būkle, bet būtent nepadengiamas prekybos deficitas, mano supratimu, yra didžiausia ir esminė problema. Japonijos viešojo sektoriaus deficitas nuo BVP siekia beveik 200% (JAV nesiekia 100%) ir nieko: Japonija tikrai netaps nemoki, nes turi prekybos perviršį ir gali padengti užsienio skolas be pinigų spausdinimo ir panašių machinacijų (nors machinacijomis jie visvien užsiima).
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąKinija ir Japonija gauna daugiau USD, nei parsiunčia jų atgal į JAV netgi turint omeny JAV obligacijų pirkimus. Taip atsitinka dėl prekybos disbalanso. Vienokiu ar kitokiu būdu didelė dalis tų Dolerių "nusėda" Kinijos ir Japonijos rezervuose. Kaip žinia, Kinija turi apie 2,6 trln. USD rezervų iš kurių bent 2trln. turėtų būti būtent USD. Japonija turi apie 1 trln. Dar jų turi Rusija, Saudo Arabija ir kitos šalys. Taigi, net dirbtinai prispausdinti pinigai užbaigia Kinijos ir kitų šalių rezervuose ir taip stabdo infliaciją ir dolerio nuvertėjimą.
Labai nešvarus ir ydingas žaidimas, kuris anksčiau ar vėliau turės baigtis, bet taip viskas veikia šiuo metu.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąAr biudžeto deficitas tikrai svarbus tokiame kontekste? Aišku, tai vienas iš indikatorių ir, ko gero, susijęs su bendra JAV ekonomikos būkle, bet būtent nepadengiamas prekybos deficitas, mano supratimu, yra didžiausia ir esminė problema. Japonijos viešojo sektoriaus deficitas nuo BVP siekia beveik 200% (JAV nesiekia 100%) ir nieko: Japonija tikrai netaps nemoki, nes turi prekybos perviršį ir gali padengti užsienio skolas be pinigų spausdinimo ir panašių machinacijų (nors machinacijomis jie visvien užsiima).You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Visi tie biudžetai susiję. Juk palūkanos už skolas mokamos iš biudžeto. Aišku, JAV amžina problema, kad perka daugiau nei parduoda.
Dėl Japonijos tai įdomu - 60 proc. surenkamų mokesčių skiriama skolos palūkanoms mokėti. Turbūt šalis gali laikytis tik todėl, kad daug eksportuoja. Bet tai irgi negalės visą laiką tęstis. Paskutinius porą dešimtmečių Japonija juk stovi vietoje, populiacija sensta. Aišku, pragyvenimo lygis aukštas, bet augimo iš esmės nėra.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąCoca-Colą"Neturtėlis- tai žmogus, manantis, kad idėja jam tinka tik tada, jei yra jo paties".
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąVisi tie biudžetai susiję. Juk palūkanos už skolas mokamos iš biudžeto. Aišku, JAV amžina problema, kad perka daugiau nei parduoda.
Dėl Japonijos tai įdomu - 60 proc. surenkamų mokesčių skiriama skolos palūkanoms mokėti. Turbūt šalis gali laikytis tik todėl, kad daug eksportuoja. Bet tai irgi negalės visą laiką tęstis. Paskutinius porą dešimtmečių Japonija juk stovi vietoje, populiacija sensta. Aišku, pragyvenimo lygis aukštas, bet augimo iš esmės nėra.You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimąJaponija tikrai netaps nemoki, nes turi prekybos perviršį ir gali padengti užsienio skolas be pinigų spausdinimo ir panašių machinacijų (nors machinacijomis jie visvien užsiima).
Worries for China
In economic theory, China's currency should rise in value since it has such a big trade surplus and currency reserves.
That would make its goods more expensive and cut the trade surplus.
The world wants China's cheap goods - and is paying in dollars
But China's economic growth is highly dependent on exports and investment, with relatively little coming from domestic consumption.
So the Chinese government wants to keep the value of its currency, the yuan, fixed at a rate tied to the US dollar (with a 3% variation allowed).
This helps boost foreign investment but makes it more difficult to control inflation.
In the long term, China wants to switch the emphasis in its economy to domestic demand.Paskutinis taisė andyour; 2011.01.09, 22:38.
Comment
-
Parašė URBANISTAS Rodyti pranešimąTai, kad coca-cola kurią tu geri pagaminta Lietuvoje...
Comment
-
Jos [palūkanos] yra mokamos ir spausdinamais pinigais, ir naujai pasiskolintais pinigais.
Kas yra naujai pasiskolinti pinigai? Tarkim, privatus asmuo pasiskolina iš banko. Negalėdamas grąžinti pasiskolina iš kito banko/giminių/greitųjų kreditų bendrovių ir t. t. Ar palūkanų ir skolų našta dėl to sumažėja?
Comment
-
Parašė LC. Rodyti pranešimąLietuviškas tik vanduo ir angliarūgštė
Comment
-
Parašė LC. Rodyti pranešimąLietuviškas tik vanduo ir angliarūgštė. Milteliai kolos ruošimui vežami iš Europos/JAV, kur jie gaminami pagal "slaptą" receptą.
Comment
Comment