Parašė Lettered
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąO tai ką daryti? Dabar kvailio vietoje liekam mokėdami tuos 42% potencialaus uždarbio valstybei. Ir dar planuoja įvesti progresinius mokesčiusPost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąBūtent, kad vis labiau apsimoka nedirbti arba dirbti tik nelegaliai. Valstybė vis tiek badu mirti neleis (mokės bedarbio ir kitas pašalpas, kompensacijas, gal net lengvatų duos) + sušelps visokios religinės organizacijos, pvz Caritas, o sulaukus pensijos vis tiek mokės pensijos minimumą.
Comment
-
Seniau dirbau pagal autorines sutartis (kai joms dar nebuvo taikomi jokie draudimo mokesčiai - tik 15 proc. GPM.) ir domėjausi, kas man priklausytų sulaukus pensijos. Tiek kiek pavyko rasti, jei pensinio amžiaus sulaukęs pilietis neturi darbo stažo ir jokių pajamų, jam priklauso 75 proc. bazinės pensijos. O kad gautum bazinę pensiją, kažkiek dešimtmečių juk reikia dirbti ir mokėti mokesčius. Tai kur logika? Ta bazinė pensija ir šiaip jokių poreikių neužtikrina, o dar kiek metų dėl jos reikia vargti. Dabar ta spraga užtaisyta, kad jos didenybei Sodrai mokėtų visi, kas tik pirštą pajudina, tačiau jokios problemos neišspręstos. Būtinos esminės reformos atsižvelgiant į demografines tendencijas. Tačiau pensininkai yra privilegijuotieji, nes jų daug (vis daugėja) ir jie svarbūs per rinkimus. Tačiau kuo ilgiau bus delsiama, tuo sprendimai bus sunkesni.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąR. Kuodis siūlė visai protingą dalyką - tam tikras asmenines sąskaitas Sodroje, kur kiekvienas matytų, ką per savo gyvenimą yra sumokėjęs. Ir visos soc. paslaugos, pašalpos ir pensijos būtų mokamos atsižvelgiant į tas sumas. Patiems skurdžiausiems valstybė užtikrintų tik tam tikrą minimumą. Taip būtų ugdomas žmonių sąmoningumas, mažėtų vokelių, nes būtų ryšys tarp to, ką sumoki, ir to, ką gauni. O dabar yra visiškas "kolchozas": gaunantys didelius atlyginimus ir sumokantys daug mokesčių gauna vos keliais šimtais (kurie nelabai ką lemia) didesnę pensiją.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąO koks skirtumas turėtų būti? Minėtas "tam tikras minimumas" yra ir dabar, o didesniam diferenciavimui akivaizdžiai nepakanka pinigų. T.y. reiktų dar didint mokesčius. Sutiktum?
Jei jau pensija yra draudimas tai draudimo mokesčio nemokantis ar labai mažas jas mokantis žmogus ir išmokų neturi gauti. Ar aš ir namui sudegus galiu pareikalauti "tam tikro minimumo", nors apsidraudęs ir nebuvau?Post in English - fight censorship!
Comment
-
O koks skirtumas turėtų būti?
Žinoma, reikėtų atlikti daug protingų skaičiavimų, kaip tas įmokas į Sodrą susieti su išmokomis, kad būtų išlaikytos proporcijos ir per savaitę sirgimo neišgaruotų tai, kas buvo mokėta keletą metų.
Esmė ta, kad tvarka turi ugdyti žmonių sąmoningumą ir skatinti dirbti bei tobulėti, o ne tikėtis malonių iš valstybės.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.12.30, 13:47.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąAukso kaina pati stabiliausia visais laikais, jeigu lyginsime su nafta, dujomis, kava, kakava, vandeniu, cukrumi, druska, plytomis, kompiuteriais, etc..
Nenoriu rašyti paklodžių kaip kažkada dariau, todėl mintį perteikiu keliais sakiniais, bet vėl problema — daugiau erdvės interpretacijomis.
Ne tai norėjau pasakyti. Statistinei europiečių moteriai pagimdant vidutiniškai po 2,3 ar 2,5 vaiko, Europoje pakaktų darbo jėgos ir nė vienai šaliai nebereikėtų įsileisti imigrantų, nebent tai būtų „meilės imigracija“ (mišrios santuokos).
Nesenoje europos istorijoje žinomi keletas darbo jėgos importo momentų, bet problema tame, kad moteros negali pasiūlyti verslui reikalingo lankstumo (ot pad... ane?).
Atžalų produkcija nuo užsakymo trunka porą dešimtmečių ir kilus reikalui verslas tiek ilgai laukti nepasiryžęs.
Kas dėl vaikų kiekio tai vėliau tuokiamas ir (ne-)gimdomi vaikai anaiptol ne dėl išglebimo. O todėl kad pirma reikia baigt mokslus (kitaip sėdėsi visuomenės užribyje) bei iš vieno vyro algos neišgyvensi. Reiškia svarbi tampa žmonos karjera ir darbas pilną darbo dieną.
Darbdavių požiūrį į vaikus patys žinom, jie jų nedomina ir moterų su vaikais niekas į darbą priiminėt neskuba. Todėl geriau būti be vaikų.
Todėl išsivysčiusiose valstybėse ir mažėja gimstamumas, nors noras turėt vaikų niekur neprapuolęs.
Pavyzdžiui Olandijoje apie 1/10 gyventojų sudaro musulmonų imigrantai.
Niekaip nedašunta, kodėl išsivysčiusios šalys privalo įsileisti imigrantus, net jeigu jose yra jų perteklius. Pvz kodėl kilo toks skandalas ir pasipiktinimas, kai Sarkozy deportavo ne tokį ir didelį nelegalių imigrantų čigonų šeimas?
Juk savam darže esi pats šeimininkas. Argi privalai visus įsileisti ir net apnakvindinti namuose, kurie ateina pas tave į svečius???
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDidelis, nes simuliuoti ligas, invalidumą (nesakau, kad taip daro visi) reikėtų iš savo pinigų. O dabar tą galima daryti naudojantis kitų pinigais. Daug sirgsi jaunas, mažiau liks senatvei ir t. t. Tada atsirastų ir domėjimasis bei rūpinimasis sveikata, sumažėtų sergančiųjų, mažiau būtų suvalgoma kompensuojamųjų vaistų, padidėtų darbo produktyvumas, būtų sukuriama daugiau BVP.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąGalima pagalvot kad žmonės serga savo noru ir čia kažką galima pakeist apmokestinus ligas
Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąTuomet klausimas ar tas "tam tikras minimumas yra teisingas"? Gal jis per didelis ar išvis nereikalingas jei tokia sistema neskatina žmonių daugiau dirbti ir uždirbti bei visą atlyginimą gauti oficialiai?
Jei rimtai, tai bendražmogiška psichologija tragiškai blogai sugeba tarpusavyje pasverti miglotą ateitį ir realią dabartį. T.y. reali dabartis visada laimės ir bus tenkinami dabarties poreikiai. Nes ateities gali ir nebūti (nutrenks mašina), "infliacija", "dar daug metų", "ateityje kai daugiau uždirbsiu" etc etc.
Plius dar pridėkim tai, kad visiems jau sėkmingai įkaltas įsitikinimas, kad ateityje sodros vistiek nebebus, jokių pensijų niekas nemokės, tai kam tada dabar mokėt mokesčius?
Jei jau pensija yra draudimas tai draudimo mokesčio nemokantis ar labai mažas jas mokantis žmogus ir išmokų neturi gauti. Ar aš ir namui sudegus galiu pareikalauti "tam tikro minimumo", nors apsidraudęs ir nebuvau?
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąAtkreipk dėmesį į tai, kiek iš jų iš tikro serga ir kiek "serga". Tikriausiai daugiau nei pusė mano žinomų "neįgaliųjų" yra fiktyvūs, gavę pažymėjimą tam, kad dirbdami nelegaliai dar galėtų prisidurti iš pašalpų.
Vienaip ar kitaip, daktarų sukčiavimo problemą galima nesunkiai spręsti ir kitais būdais.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąTai kad nė velnio ta aukso kaina nėra stabili, tereikia pasižiūrėt į jo kainos svyravimus. Tai toks pat spekuliacijų objektas kaip ir visa kita su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm tokiom kaip burbulai etc.
Parašė a_p Rodyti pranešimąTie čigonai jei ką yra ES piliečiai. Gal siūlai tuo pačiu principu deportuot visus Vilniuje gyvenančius Kauniečius kad neatiminėtų Vilniečių darbų?
Parašė a_p Rodyti pranešimąMane kartais stebina tavo ultralibertarinių ir ultranacionalistinių teiginių mišinys. Kažkaip galėtum kartą apsispręstI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTurtingose šalyse irgi dideli mokesčiai, bet ten už juos gauni saugumą, t.y. esi garantuotas, kad netekus darbo, darbingumo, išėjus į pensiją galėsi gyventi gerai.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąNieko nėra totaliai stabilaus (čia tik Leninas sovietams atėjo visiems laikams), tačiau auksas yra gerokai stabilesnis už naftą ar kitus išvardintus aukščiau dalykus.
Ne, kauniečiai tegul dirba Vilniuje kiek patys spėja. Ir kuo daugiau DIRBANČIŲ kauniečių Vilniuje, tuo Vilniui tik geriau. Bet štai Kirtimų taborą mielai iškelčiau į Kauną.
Pabandyk kada atvykt į kokią DE ir pareikalauk kad tau mokėtų pašalpą. Net kaip ES pilietis, jau nekalbant apie atvykėlius iš svetur. Pamatysi kuom baigsis.
Ekonominėje srityje esu liberalas, ir to niekada neslėpiau. Tačiau tai nereiškia, kad absoliučiai visose gyvenimo srityse privalau būti tik liberalas. Štai pvz Kinija ar Singapūras — ekonominis liberalizmas ir politinis komunizmas.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąDabartinė sistema netiesiogiai itin didelę galią suteikia pensininkams. Tokiame kontekste aš pritariu pensijinio amžiaus ilginimui. Arba tada reikia leisti balsuoti nuo 16 metų.
O jeigu aš jau dabar žinau, kad sergu mirtina liga, ir nenoriu gydytis? Kodėl aš privalau vis dar kaupti pinigus senatvei, kurios nebus? O jeigu mano giminėje visi miršta nesulaukę 60 metų? Kokia garantija, kad ir aš sulauksiu?
Comment
-
Galima pagalvot kad žmonės serga savo noru ir čia kažką galima pakeist apmokestinus ligas
Turiu giminaitį virš 60 m, po infarkto, rūko, o reabilitacijos sanatorijoje didžiausias trūkumas buvo tas, kad pusryčiams pateikiama košė. O jis juk košių nemėgsta, jam reikia mėsos . Nežinau, kas gali įkrėsti proto, jei net infarktas neįkrečia.
Bent provincijoje daug žmonių gyvena iš Sodros malonės net jei realiai ir neserga. Gydytojai pažįstami, soc. darbuotojai pažįstami, kokia nors pajamas užtikrinanti pažymėlė ir yra. Atsijojus visus piktnaudžiaujančius, paleidus gerą socialinę sveikatos priežiūros programą Sodros balansas visai kitaip atrodytų. Suomiai prieš keletą dešimtmečių leipdavo nuo širdies ligų (pirtis, degtinė, mažas fizinis aktyvumas, riebus maistas). Valdžiai įgyvendinus švietimo programą reikalai žymiai pasitaisė. Sveikatą daug pigiau palaikyti, nei po to taisyti.
Kiek Sodros lėšų išeina kompensuojamiesiems vaistams? Turbūt elektrinė už tuos pinigus išeitų . Buvo TV laida kaip staiga išauga vaistų kaina, kai jie tampa kompensuojami. Šildosi Sodros pinigais visi kas netingi, todėl ir balanse skylė tokia. Apibendrinus - betvarkė ir "kolchozas".Paskutinis taisė senasnamas; 2011.12.30, 14:22.
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąTikrai? Bent žiūrėjai į paskutinių poros dešimtmečių aukso kainos kreivę?
Parašė a_p Rodyti pranešimąVilniečiams blogiau, nes kauniečiai muša algas. Taip pat kaip ir anie arabų imigrantai kurie irgi DIRBA.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąO ką, pensininkai tai jau ne žmonės? Kai pats būsi pensininkas irgi taip pat galvosi? Rinkimo teisę galima duot ir kūdikiams. Tada irgi turėsi labai sąmoningą valdžią
Parašė a_p Rodyti pranešimąO pačiam ne juokinga?I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė a_p Rodyti pranešimąPlius dar pridėkim tai, kad visiems jau sėkmingai įkaltas įsitikinimas, kad ateityje sodros vistiek nebebus, jokių pensijų niekas nemokės, tai kam tada dabar mokėt mokesčius?
Parašė a_p Rodyti pranešimąGerai, ką sūlai su tokiais žmonėmis daryt kurių neišvengiamai bus? Tegul sau elgetauja?
Parašė a_p Rodyti pranešimąTai siūlyta kolegos reforma nieko nekeičia. Tokie gaus mažesnes pašalpas bet vistiek gaus.
Vienaip ar kitaip, daktarų sukčiavimo problemą galima nesunkiai spręsti ir kitais būdais.Post in English - fight censorship!
Comment
Comment