Parašė andyour
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Ekonomikos naujienos
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąJeigu aš nepažįstu narkomanų, ar tai reiškia, kad jų nėra?"Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."
Adam Mickiewicz
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąSvajok toliau. Mano dabartiniame name yra keli msocialiniai butai. Skolos viršija 7000Lt, tai kodėl jau 2,5 metų (tiek čia gyvenu) jų niekas neišspyrė??? Beje, yra įstatymas, pagal kurį šeimos su mažamečiais vaikais į gatvę neiškeldinamos. Taigi p*s**s, gimdyk vaikus, gauk pašalpas ir būk socialiai saugus
Comment
-
Parašė Edvard Rodyti pranešimąVenas mano pažįstamas Airijoj dirbo legaliai, pateko į avarija, (lįs nekaltas) gavo invalidumą ir atitinkamai pilną išlaikymą, gydymą kompensuojamą valstybės. Ir visas tau skirtumas.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKrizė prasidėjo JAV 2007 metais. Šiaip, man jau nepatiko pradžia, apie pinigų spausdinimą ir gamybos nebuvimą JAV. Nors kaip žinome JAV daugiausia gaminanti šalis. Net nežinau ar verta gaišti laiką?Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKrizė prasidėjo JAV 2007 metais. Šiaip, man jau nepatiko pradžia, apie pinigų spausdinimą ir gamybos nebuvimą JAV. Nors kaip žinome JAV daugiausia gaminanti šalis. Net nežinau ar verta gaišti laiką?
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąĮdomu, kiek procentaliai tokių šeimų? 7000lt užkliuvo? O ar nekliūna vienas milijardas litų stadionui ir valdovų rūmams, kurių išlaikymas kainuos dar milijonus? Kiek jūsų siūlomi muziejai su išlaikymu kainuotų?
Beje, tie 7000Lt yra tik vieno buto įsiskolinimai. kai dar Blinkevičiūtė buvo ministrė, ji žurnale „Veidas“ paminėjo, kad Lietuvoje yra 7,5% invalidų. Taigi jeigu Lietuvoje gyvena apytikriai 3,5mln. gyventojų, tai tie invalidai sudaro apie 270.000 narių. Tarkim, kad jiems kas mėnesį MAŽIAUSIAI skiriamas MGL, t.y. 135Lt, taigi susidaro apie 440mln.Lt kasmet... Prie šio skaičiaus dar pridėkime kalinius, bedarbius, „mažas pajamas“ gaunančius, asocialų beviltiškas skolas už komunalinius mokesčius, socialinio būsto statybas, ir gauname sumas virš milijardo litų kasmet. Primink man, kiek Valdovų rūmams jau yra išleista? Tada paskaičiuokime, nuo kada jie pradėti statyti, ir sumą padalinkime iš laiko metais. Už socialines lėšas net kelis Valdovų rūmus galėtumėme statyti. Gal net ir Nacionaliniam stadionui liktų.
Dabar paskaičiuokime dirbančiųjų procentą. Dar mokykliniame politologijos vadovėlyje buvau radęs diagramą, kad 1996m. Lietuvoje buvo 55% darbingų amžiaus žmonių (ne vaikai, pensininkai, invalidai, mokiniai ir studentai). Turint minty, kad nuo to laiko iki dabar emigravo daugiausiai tik jaunesnio už vidurkį amžiaus LR piliečiai, šią dalį sumažinčiau iki kokių 52% dabar. Priminkite man, koks dabar Lietuvoje nedarbo lygis? Neseniai radau, kad 14,4%. Taigi iš darbingųjų minusuojame bedarbius — 52% : 100 x (100 - 14,4 = 85,6) = 44,51%. Taigi jau turime mažiau negu pusę visuomenės. Iš to skaičiaus dar atimkime nedirbančius kalinius, dekretinėse atostogose esančius tėvus, sergančius/slaugančius (laikinai nedirbančius), išėjusius nemokamų atostogų, bedarbius-savanorius (valkatas, bomžus), etc., taigi ir prieiname prie skaičių, kad realiai dirba, save ir likusią visuomenės dalį išlaiko tik apie 1/3 visuomenės narių. Tiesa, dar nepaminėjau dirbančių puse etato. Pridėtinės vertės nekuria ir tie, kurie dirba valstybės išlaikomose, bet gyvybiškai valstybės ir visuomenės egzistavimui nebūtinose srityse — menas, sportas, kultūra, socialinė rūpyba.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Neseniai skaičiau, kad Lietuvoje yra maždaug 700 tūkst. realiai dirbančių ir kuriančių produktą (visi biudžetininkai ir valdinininkai neskaičiuojami, nes jiems atlyginimas mokamas iš biudžeto, tai yra iš to, ką uždirba tie 700 tūkst.). Šiemet lyg bus gyventojų surašymas, tai paaiškės proporcijos. Dauguma sportininkų ir menininkų nėra valstybės lepinami - gauna atlygį už savo sugebėjimus ir moka mokesčius.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąNekalbant jau apie tokį atvejį, kai jis kartu yra ir akcininkas. Tada jis dar ir savo turtu rizikuoja.
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąDauguma sportininkų ir menininkų nėra valstybės lepinami - gauna atlygį už savo sugebėjimus ir moka mokesčius.
Parašė Sula Rodyti pranešimąSavo turtu nerizikuoja, rizikuoja tik investicijomis į akcijas, kurių vertė gali būti vos kelių mėnesių darbo užmokesčio dydžio. T.y. eilinis darbuotojas retkarčiais labai suinteresuotas sėkmingu verslu nei savininkai - tai toks paradoksas.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąMatai, akcijos irgi yra savininko turtas ir normaliai dirbančios įmonės (Nekalbu šiuo atveju apie Žiemelių ragų ir nagų kontoras) savininkui visai nesinori nuvaryti savo įmonės ir ją prarasti.
Tiesa, nekvestionuoju savininko teisės elgtis taip, kaip leidžia įstatymai. Bet socialinio dialogo Lietuvoje nėra. Dabar gi verkšlena ministras ir net Prezidentė.
Comment
-
Vertas dėmesio straipsnis apie JAV užimtumą:
http://www.marketoracle.co.uk/Article25362.html
Keletas esminių vietų:
2010 m. per mėnesį vidutiniškai sukurta po 79 000 darbo vietų (950 000 per metus). JAV populiacija per mėnesį auga po 175 000.
2010 m. JAV užsienyje sukūrė 1,4 mln. darbo vietų (užsienyje sukurta daugiau nei šalies viduje).
Straipsnyje yra lentelės, kuriose akivaizdus darbo jėgos skaičiaus gamybos srityje mažėjimas. Taip, bendri gamybos rodikliai gal ir nekrenta, bet dėl darbo vietų iškėlimo, dirbančių amerikiečių skaičius gamyboje sparčiai traukiasi. O paslaugų sektorius ne guminis - jau visi žino, kas būna, kai kiekvienas nori tapti makleriu, t. y. kai per daug išsipučia finansinių paslaugų sektorius.
Kompanijos naudojasi pigia užsienio darbo jėga, randa būdų kaip mokėti kuo mažesnius mokesčius (tai daryti padeda ir valdžia), todėl daug bedarbių, biudžetas deficitinis ir reikia vis daugiau skolintis. Įmonių pelnai auga, akcijos brangsta, atrodo, kad ir ekonomika kyla, tačiau vidurinioji klasė pamažu nyksta. Užburtas ratas. Kol tai vyks, JAV skolos tik augs.
Kas tingės skaityti viską, visa esmė paskutinėje pastraipoje:
The well paying goods producing jobs are never coming back. American manufacturing jobs have been shifted overseas for more than two decades by corporate America. Now those jobs have become more sophisticated, like semiconductors, software and even medical and finance. The American middle class is relegated to being McDonalds fry cooks, Wal-Mart greeters, and temp workers. What has happened to the American middle class was not an accident. The wealth of the country has been pillaged by an elite group at the very top of the economic food chain, who were able to reap the rewards of globalization (outsourcing American jobs), manipulate the debt based financial system through synthetic fraud products, and avoid taxes by hiring thousands of lawyers, accountants and tax consultants. When you hear that the rich need lower taxes, corporate taxes are too high and increased productivity is great for America, remember what they have done to the country since 1970. If corporate America and its leaders continue to reap obscene profits while the middle class falls further into the abyss, societal unrest will beckon.
Comment
-
Tiek kad iki šiol ilgą laiką buvo lepinami lengvatiniais mokesčiais, o dabar suvienodinus su visais pradėjo žviegt lyg nesavi. Sunku prie gero pratus.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąŠiaip jau apie pinigų spausdinimą ir realaus produkto nekūrimą JAV jis ir yra labiausiai teisus.
Comment
-
Parašė andyour Rodyti pranešimąKrizė prasidėjo JAV 2007 metais. Šiaip, man jau nepatiko pradžia, apie pinigų spausdinimą ir gamybos nebuvimą JAV. Nors kaip žinome JAV daugiausia gaminanti šalis. Net nežinau ar verta gaišti laiką?
Comment
-
Parašė praeivis Rodyti pranešimąka jie gamina? Kokias ju prekes esi nusipirkes?I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Tikriausiai nėra labai svarbu, kokias prekes kas nusipirko. Reikia žiūrėti į ekonomikos fundamentalus. Jei Valstybe x perka žymiai daugiau, nei parduoda, reiškia, ji turi iš kažkur paimti pinigų tam finansuoti.
Tam yra bent 4 būdai:
1. Investicijos iš užsienio
2. Skolinimasis iš užsienio
3. Skolinimasis viduje ir pinigų spausdinimas.
4. Didinti gamybą ir stengtis padengti importą eksportu.
JAV koncentruojasi ties 2 ir 3 variantais ir visiškai apleido 4. Akivaizdu, kad tai nėra gerai, nes Amerika išlaiko savo aukštą skolinimosi reitingą ne dėl savo ekonomikos fundamentalų, bet dėl "tikėjimo". Juk akivaizdu, kad tai ilgai tęstis negalės. Dar prieš porą metų tokios valstybės, kaip Airija turėjo aukštus reitingus, bet dabar viskas pasikeitė. Jei JAV niekas nesikeis jų monetarinėje, fiskalinėje ir ekonominėje politikoje, ten irgi viskas atsisuks prieš juos. Todėl netinka išimti iš konteksto tokių dalykų kaip gamyba ir sakyti "va aš nusipirkau amerikonišką traktorių". Reikia žiūrėti į makroekonominius rodilklius, tendencijas ir procesus, kurie vyksta šalyje. Visa tai atrodo prastai ir dėl to reiktų jiems susirūpinti.
Comment
Comment