Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ekonomikos naujienos

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Gorbačiovo laikais SSRS tik atrišo žmonėms burnas, o realių ekonominių reformų nebuvo imtąsi, Kinija šiuo klausimu elgėsi atvirkščiai, pirma pradėjo ekonomiką tvarkyti.
    Gorbačiovas per daug su Vakarais bendravo, todėl taip ir išėjo. Jis ir dabar Vakaruose populiaresnis nei Rusijoje. Ar Vakarams labai reikalinga ekonomiškai stipri ir savo nuomonę turinti Rusija? Tikslas buvo sugriauti esamą režimą, o kažką statyti ir kurti niekam nerūpėjo. Ir gyventojų mentalitetas tam nelabai tinkamas - laukia, ką pasakys valdžia. Tai ir vystėsi viskas chaotiškai. Tuo tarpu Kinijoje matomi nuoseklūs ir konkretūs veiksmai. Kažkaip nematyti, kad Kinijos valdžia nuolankiai vykdytų Vakarų nurodymus ir rekomendacijas. Jei ir mandagiai išklauso, tai savo nuomonės neišsižada ir kol kas jai neblogai sekasi tvarkytis. Ekonomikos augimas užčiaupia visus skeptikus, baksnojančius į Kinijos santvarkos trūkumus. Keletas pastebėtų skambių antraščių:
    Kinijos vyriausybė tvirtina, kad nesiekia dominuoti pasaulyje
    Kinija pasiryžusi pralenkti JAV pagal mokslo pasiekimus
    Kinija pateko į daugiausiai investuojančių šalių penketuką
    Kinija nutraukė tris dešimtmečius trukusį JAV dominavimą kompiuterių rinkoje

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą
      Vokietija turi kur kas mažiau jūrų/okeanų, nei Japonija, bet tai netrukdo vokiečiams tvarkytis geriau, nei japonams. Ne viskas susiveda į pakrantės ilgį. Kinija turi sočiai pakrantės ir didžiausius bei moderniausius pasaulio uostus (esamus arba statomus/plečiamus). Taip pat, nors apie tai nelabai plačiai rašoma, bet plečiant keleivinių HSR traukinių linijas ir statant naujas tik keleiviams dedikuotas linijas, atlaisvinama milžiniška geležinkelių infrastruktūra kroviniams. Jau vien tai duos didelį boost'ą transportavimo efektyvumui. Nekalbant apie naujus oro uostus ir greitkelius. Tas faktas, kad krovinius traukinais ar vilikais reiks nuvežti iki uosto terminalo yra gana trivialus bendrame plėtros kontekste ir kaštai tikrai nėra "gerokai" didesni. Labiau tiktų sakyti, kad jie yra trivialiai didesni žiūrint iš transportavimo perspektyvos. Taip pat, turėkim omeny kaip kroviniai juda pačioje jūroje tame regione. VISI didžiausi uostų transporto hub'ai yra Kinijoje (įskaitant HK)+Singapūre (pastarasis yra kur kas artesnis ir patogesnis Kinijai, nei Japonijai. O Singapūras, kaip žinia, yra vienas svarbiausių pasaulio transporto hub'ų). Tai reiškia, kad Kinija iš principo turi geresnį susisiekimą su pasauliu jūrų transportu. Turint omeny skalės ekonomiją ir geografiją, dar kyla didelis klausimas, ar tikrai jų kaštai čia didesni, nei Japonijos. Gali būti, kad yra netgi atvirkščiai.





      Ką jau čia 30x... tai gal kokį TRILIJONĄ kartų x?
      Gal galėtum plačiau šia tema su skaičiais ir šaltiniais? Kaip lygintųsi, tarkim, 50000t pervežimas geležinkeliu kelis šimtus km iš nuo uosto nutolusios Kinijos gamyklos+gabenimas laivu iš bet kurio Kinijos uosto vs. tokio pačio krovinio gabenimas vidutinio dydžio konteineriniu laivu iš Japonijos iki Singapūro ir iki Europos? Kaip su kitais svarbiais prekybos keliais? Japonija, ko gero, turi pranašumą prekyboje su JAV.

      Kaip ten bebūtų, kapitalo generavimas Kinijoje, nėra daug įtakojamas gabenimo kaštų, nes tie kaštai bet kokiu atveju yra minimalūs.



      Rusai gali sakyti, ką nori, bet jei kažkas "galėtų" kažką pakeisti, tai taip ir padarytų: Indija, Indonezija, kitos Pietryčių Aijos šalys, Bangladešas, Pakistanas ir t.t. Kai kurie pamažu kruta, bet dauguma visvien iš esmės skęsta purve. Kodėl? Atsakymas tikriausiai paprastas: kompetentingos valdžios, vadybininkų ir pasitikėjimo trūkumas.




      Pažvelk į prieš tai buvusius 3000 metų ir gausi dar daugiau atsakymų. Tikrai nemanau, kad galėtum apibūdinti, pavyzdžiui, John, blitz ar kai kuriuos kitus žmones rusiškos žiniasklauidos įtakos subjektais. Aš net skaityti rusiškai nelabai moku ir, juo labiau, nerašinėju visokių rusiškos tautosakos posakių apie tai, kaip "pusto miesto nebūdet tan kažką tralialia". Tam yra statistika, faktai ir smegenys, kurių pagalba tuos duomenis reikia apdoroti. JAV ekonominė ir finansinė politika yra labai dalba***iška ir nereikia rusų, kad tai suprastum.
      Vokietija turi gaaalingas upes su gerais išėjimais į vandenynus, prisminkime Hansos sajungą. Pabandyk žaliavas ir prekes iš JAV/Rusijos/Europos, tos pačios Afrikos transportuoti autostradom ar geležinkeliais.
      IMHO nebūtų kiniečiai iškilę valgytu jie žiurkės, kaip Mao laikais dabar, jų vietą atsirastų kas užimtų. na blogiausiu atvejų ne taip skubiai migruotų fabrikai i užsienį.
      O kas per 3000 tūkstančius metų ? Kiniečiai turėjo šansą dabar valdyti pasaulį, bet kažkodėl, paskutinius 500 metų, dėl susiklosčiusios, statiškos savo valdžios/kultūrinės sistemos buvo aplenkti vakarų rabarbarų , kurių istorija siekia nuuu 1000 metų. Taip dabar pasimokė, bet jų ekonomiką/politiką/socialinius sanklodą formuojanti geografiją liko ta pati ir kapitalas ten gausiai nesiformuoja.
      Na aš, bent jau oficialių propagandinių šaltinių, necituoju kieviena pasitaikiusią proga.
      Cituoti oficialią valdžia, tuom lab tokią skaidrią kaip CCP, imho tas pats kaip bitės prieš medų.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Na kodėl. Juk ir Kinija ir SSRS darė "perestroiką". Kinajai gavosi, SSRS nesigavo. Ką daugiau kaltinti, jei ne žmones? Kuo iš principo skyrėsi Gorbačiovo SSRS ir dabartinė Kinija? Tiesiog Kinija kažkaip sugebėjo susistatyti tinkamus žmones į tinkamas vietas ir atverti save investicijoms. Matome, kaip dabar valdoma kapitalistinė Rusija. Sistema pasikeitė, bet šalis kaip buvo valdoma blogai, taip ir tebėra. Čia gal net ne konkrečių žmonių problema, bet visos visuomenės mentaliteto, korupcijos ir pan. Ir užsienio politikoje tas matosi.
        kaip naiviai čia mastote. JAV Kinijai 197x metais atidarė savo ir kitų vakarų šalių rinką. Kiniją 1970 savo socialiniu-ekonominiu modeliu buvo Rusija 1900 nu 1920 metais. Agrarinė šalis, su simbolinėm Kinijos mastu idustrializacijos užuomazgom. JAV išsigando Rusijos - Kinijos sąjungos ir pamatė šansą, Den Xeu Penui užmėmus CCP generalinio sekretoriaus postą, patraukti Kiniją į savo pusę. Juolab TSRS 1970 pasiekė savo karinės galybės viršūnę ir realiai kėlė grėsmę JAV dominavimui pasauliniame vandenyne, kaip ir ginkluote TSRS beveik buvo pasiekusi paritetą su JAV. O Mao po Stalino mirties pareiškė kad TSRS išdavė revoliucijos vado Stalino nubrėžtą plieninį kursą, žodžiu Kinija su TSRS nebuvo draugais netgi pasitaškydavo pasienio konfliktuose.
        JAV niekaip TSRS nebūtų suteikusi galimybės, pardavinėti prekes į savo rinką, kaip ir TSRS nedegė noru būti fabriku imperialistam, na nekalbant kad TSRS faktiškai buvo industrinė valstybė, TSRS neturėjo tokio "low ground" nuo ko kilti kaip turėjo Kinija.
        O kas dėl kadrų, kaip sakytų vienas prietėlius "Kadrai išsprendžia viską", bet nesutikčiau.
        Esmė ekonominė/politinė santvarką ir mentalitetas, o juos formuoją geografiją bei istorija, kurią irgi labai stipriai įtakoją geografiją.

        Comment


          Parašė kzinas Rodyti pranešimą
          Vokietija turi gaaalingas upes su gerais išėjimais į vandenynus, prisminkime Hansos sajungą. Pabandyk žaliavas ir prekes iš JAV/Rusijos/Europos, tos pačios Afrikos transportuoti autostradom ar geležinkeliais.
          Kaip suprantu, mano argumentas dėl Kinijos uostų ir priėjimo prie Pietryčių Azijos (Singapūro) nesiskaito? Kaip ten bebūtų, tai nėra esmė, nes Kinijos transporto sistema yra/netrukus bus pasaulinės klasės ir kaštai dėl to tikrai ženkliai nekyla. End of story.


          Na aš, bent jau oficialių propagandinių šaltinių, necituoju kieviena pasitaikiusią proga.
          Cituoti oficialią valdžia, tuom lab tokią skaidrią kaip CCP, imho tas pats kaip bitės prieš medų.
          Koks skirtumas, ar oficialūs šaltiniai, ar ne? Ar WSJ ir NYTimes laikytinas Walstreet'o bankininkų propagandos rupurais ir ar dėl to nereiktų jų cituoti? Svarbu, kur pateikiama tikslesnė informacija. Aš tiesiog cituoju visokius šaltinius ir prieš tai darydamas pasistengiu juos patikrinti. Kaip bebūtų, aš bent jau necituoju šaltinių su kažkokiais kliedesiais, kaip tas straipsnis su Chanos'o nusipaistymais ar Roubini įspūdžiais iš kelionės Kinijoje. Svarbiausia, ne iš kur paimtas straipsnis, bet kiek jis turi potencialo būti tikslus. Oficialūs Kinijos šaltiniai geri tuo, kad jie turi daugiausiai ir tiksliausios informacijos, kurią cituoja visa tų pačių Vakarų žiniasklaida. Kinijos žiniasklaida yra gana patikima, kuomet kalba neina apie jautrius politinius dalykus (kaip Tiananmenio įvykiai ar Tibeto protestai). O bandymas diskredituoti šaltinį dėl šalies politinės sistemos čia ne vietoje. Panašų posakį dar labiau gali taikyti bet kuriam JAV ar UK laikraščiui, kurie dažnai springte springsta varydami vienos ar kitos krypties propagandą. Svarbu mokėti atsirinkti ir įvertinti. Sprendžiant iš to, kad cituoji Chanos'o pamąstymus net nebandęs patikrinti jo net plika akimi keistai atrodančių teiginių, tau tai nėra svarbu.
          Paskutinis taisė John; 2011.09.09, 01:50.

          Comment


            Konkurencingiausios pasaulio ekonomikos 2011 - 2012:

            (c) asianscientist.com


            Šaltinis: http://www.asianscientist.com/topnew...economic-forum

            Comment


              13 geriausių inžinerinių įrenginių gamintojų pasaulyje:

              (c) tianyan.cn


              Šaltinis http://www.tianya.cn/publicforum/con...1/384775.shtml

              Trumpai:

              Nr.1 ir 10 - JAV
              Nr.2 ir 3 - Japonija
              Nr.4 ir 6 - Švedija
              Nr.5 - Vokietija
              Nr.7, 8 ir 9 - Kinija.
              Paskutinis taisė Silber418; 2011.09.10, 14:23.

              Comment


                Užsienio prekybos apyvarta pasiekė 2008 m. lygį, tačiau deficitas – perpus mažesnis
                Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Panašu, kad ministras ne tik kalba, bet ir dirba

                  Ūkio ministras kviečia Kinijos verslininkus investuoti
                  http://verslas.delfi.lt/business/uki....d?id=49383214
                  + Ministro komentaras bei detalesnė informacija.
                  http://www.ukmin.lt/lt/dokumentai/zi...l.php?ID=31326

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Kaip suprantu, mano argumentas dėl Kinijos uostų ir priėjimo prie Pietryčių Azijos (Singapūro) nesiskaito? Kaip ten bebūtų, tai nėra esmė, nes Kinijos transporto sistema yra/netrukus bus pasaulinės klasės ir kaštai dėl to tikrai ženkliai nekyla. End of story.




                    Koks skirtumas, ar oficialūs šaltiniai, ar ne? Ar WSJ ir NYTimes laikytinas Walstreet'o bankininkų propagandos rupurais ir ar dėl to nereiktų jų cituoti? Svarbu, kur pateikiama tikslesnė informacija. Aš tiesiog cituoju visokius šaltinius ir prieš tai darydamas pasistengiu juos patikrinti. Kaip bebūtų, aš bent jau necituoju šaltinių su kažkokiais kliedesiais, kaip tas straipsnis su Chanos'o nusipaistymais ar Roubini įspūdžiais iš kelionės Kinijoje. Svarbiausia, ne iš kur paimtas straipsnis, bet kiek jis turi potencialo būti tikslus. Oficialūs Kinijos šaltiniai geri tuo, kad jie turi daugiausiai ir tiksliausios informacijos, kurią cituoja visa tų pačių Vakarų žiniasklaida. Kinijos žiniasklaida yra gana patikima, kuomet kalba neina apie jautrius politinius dalykus (kaip Tiananmenio įvykiai ar Tibeto protestai). O bandymas diskredituoti šaltinį dėl šalies politinės sistemos čia ne vietoje. Panašų posakį dar labiau gali taikyti bet kuriam JAV ar UK laikraščiui, kurie dažnai springte springsta varydami vienos ar kitos krypties propagandą. Svarbu mokėti atsirinkti ir įvertinti. Sprendžiant iš to, kad cituoji Chanos'o pamąstymus net nebandęs patikrinti jo net plika akimi keistai atrodančių teiginių, tau tai nėra svarbu.
                    Na autoritarinėje politinėje sistemoje, apie laisvą žiniaskalaidą kalbėti manau neverta. Taip leižiama laviruoti tam tikrose ribose, bet imho yra daug neleičiamų temų, ar bent leidžiamų nušviesti tik tam tikru kampu tam tikroje šviesoje, kad pvz visokie John galėtų pasidžiaugti didžiuliais kinų tautos pasiekimais.
                    O taip vakarų žiniasklaida irgi ne šventa karvė, bet jos yra daug bei ivarialypės. Žvelgti į ją kaip vienapusišką, čia jau yra sąmokslo teorija.
                    ps: imho tiesa yra kažkur per vidurį

                    Comment


                      Parašė kzinas Rodyti pranešimą
                      Na autoritarinėje politinėje sistemoje, apie laisvą žiniaskalaidą kalbėti manau neverta. Taip leižiama laviruoti tam tikrose ribose, bet imho yra daug neleičiamų temų, ar bent leidžiamų nušviesti tik tam tikru kampu tam tikroje šviesoje, kad pvz visokie John galėtų pasidžiaugti didžiuliais kinų tautos pasiekimais.
                      O taip vakarų žiniasklaida irgi ne šventa karvė, bet jos yra daug bei ivarialypės. Žvelgti į ją kaip vienapusišką, čia jau yra sąmokslo teorija.
                      ps: imho tiesa yra kažkur per vidurį
                      Apie žiniasklaidą jau kalbėjome anksčiau ir, jei neklystu, senasnamas gana įdomiai pasamprotavo. Nors iš tikrųjų, čia pakanka sveiko proto. Reikia būti labai naiviam, kad galvotum, jog Vakaruose žiniasklaida yra iš principo labiau laisva, nei Kinijoje. Na gal šiek tiek. Bet tik šiek tiek. Esmė ta, kad mainstraminė žiniasklaida yra kontroliuojama praktiškai visur. Skirtumas tik kieno ir kokiais mechanizmais. Mainstreminė informacija Vakaruose paprastai būna kažkieno agendos dalis, o ne "laisvas žodis" kaip to norėtume. Tikra laisva žinaisklaida šiais laikais yra labiau niša, nei mainstreamas Vakaruose. Kaip ir Kinijoje. Be abejo, PR'o technologijos plačiąjai visuomenei įteigia, kad ta žiniasklaida yra laisva ir niekieno neįtakojama. Šioje srityje Vakarai pažengė keliais šviesmečiais toliau, nei Kinija, kur tik pradedama suvokti, kas yra PR'as ir kodėl tai yra gėris tiems, kas tuo užsiima.

                      O dėl Kinijos žiniasklaidos baisulingos priespaudos ir cenzūros yra pučiamas didelis burbulas. Pro visus galius triūbyjama, kaip ten blokuojamas internetas, neveikia Facebook'as ir Vakarų žiniasklaidos puslapiai. Viskas veikia. Pats tuo įsitikinau tiek naudodamasis mobiliakiniu, tiek normaliu internetu vietos hosteliuose ar nemokamu McDOnaldo wi-fi. O jei kas nors neveikia, per kelias sekundes pasidarai, kad veiktų. Viešoje erdvėje tai netgi nėra joks "tabu", skirtingai, nei bandoma piešti Vakaruose. Nuvažiuok pats ir pasižiūrėk.
                      Paskutinis taisė John; 2011.09.10, 23:20.

                      Comment


                        /\ Gana tinka apie įvaizdžio kūrimą ir žiniasklaidą

                        Pekinas lietuvės akimis: mielas chaosas ir keistos Kinijos taisyklės
                        Gal jau pavargau čia gyventi, nes su kai kuo susitaikyti man sunku. Be to, čia negaliu laisvai dirbti, nes nuolat man kas nors draudžia filmuoti ar fotografuoti. Sako, kad vienur ar kitur aš negaliu fotografuoti, nes parodysiu negražią Kiniją
                        Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                        Comment



                          Labai keista, nes niekur kitur nebuvau susidūręs su tokiu atlaidžiu požiūriu į fotografavimą kaip Kinijoje. Netgi ten, kur iš tikrųjų dėl "health&safety" neturėtų būti įleidžiami pašliniai (pvz. aptvertose dangoraižių statybvietėse), niekas nekreipia dėmesio ir net nežiūri, ko čia sukiojasi pašalinis tarp darbininkų. Tuo metu Londone gali gauti velnių net fotografuodamas gatvėje...
                          Paskutinis taisė John; 2011.09.10, 23:33.

                          Comment


                            Na vis dėlto kartais nėra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Gal tau tiesiog pasisekė.
                            Nepatinka dirbti už mažai? Dirbk už daug.

                            Comment


                              Parašė bebop Rodyti pranešimą
                              Na vis dėlto kartais nėra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Gal tau tiesiog pasisekė.
                              Nemanau. Kadango fotografuoju laaaabai daug (t.y. iki tūkstančio kadrų per dieną), tai negali būti atsitiktinumas. Fotografuoju tokiuose objektuose kaip geležinkelio stotys, metro, oro uostai, ofisų pastatai, prekybos centrai, tiltai, valdžios institucijų pastatai... labai dažnai kokių nors apsauginių ir policijos (ten jos laaaabai daug) akivaizdoje.

                              Taip pat pasižvalgyk SSC forume. Ne vienas forumietis minėjo, kad niekieno nekliudomas vaikščiojo po statybos aikšteles arba tiesiog paprašė darbininkų, kad įleistų. Šia prasme požiūris į fotografavimą ten yra labai atsinus ir niekas dėl to nesinervina, kaip čia. Nebent atsitemptum kokią didelę video kamerą ant trikojo į Tiananmenio aikštę kokių nors "metinių" išvakarėse ir turėtum į skverną įsisegę Tibeto vėliavą . Gal ir paklaustų, ką čia darai.

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Nemanau. Kadango fotografuoju laaaabai daug (t.y. iki tūkstančio kadrų per dieną), tai negali būti atsitiktinumas. Fotografuoju tokiuose objektuose kaip geležinkelio stotys, metro, oro uostai, ofisų pastatai, prekybos centrai, tiltai, valdžios institucijų pastatai... labai dažnai kokių nors apsauginių ir policijos (ten jos laaaabai daug) akivaizdoje.
                                Kaip ir statybų aikštelės tai visiškai nebūtinai tos vietos kurios gali parodyti "negražią" kiniją. O vat pabandytum su kamera apsauginių akivaizdoje pasišlaistyt šalia kokios nors ekologinės katastrofos ar šeip demonstracijos, tai dar neaišku kaip baigtųsi.

                                Comment


                                  Investuotojams euro zonos bėdos asocijuojasi su "Lehman Brothers" žlugimu
                                  2011.09.12, 12:38
                                  "Bloomberg", VŽ

                                  Investuotojai Europos bankus vertina prasčiausiai nuo 2008-ųjų, kai JAV bankininkystės milžino "Lehman Brothers" žlugimas iššaukė finansų krizę. Ekonomistai ir toliau kartoja raginimus euro zonos viršūnėms "veikti".

                                  Bloomberg indeksas rodo, kad 46-ių bankų akcijos kainos ir buhalterinės vertės santykis siekia 0,58 – tai yra žemiausia reikšmė nuo 2009 m., kai rinkose vyravo „Lehman Brothers“ „pobankrotinės“ nuotaikos. Indekso reikšmė atspindi skirtumą tarp to, kaip investuotojai patys vertina savo valdomą turtą bei finansų institucijų finansines deklaracijas.

                                  Šie vertinimai yra skolų krizės, galinčios prišaukti šalių nemokumą, atspindys bankams, konstatuoja Jeremy‘s Sigee, „Barclays Capital“ analitikas.

                                  Apie "deja vu" - įspūdį, jog tai jau yra išgyventa - yra užsiminęs ir "Deutsche Bank" vadovaujantis Josefas Ackermannas. Jis rugsėjo pradžioje teigė, kad dabartinės rinkos sąlygos jam primena 2008 m. pabaigą. Jis, kaip ir kiti ekonomistai, ragina politikus veikti, kad nepasikartotų po "Lehman Brothers" žlugimo jau matyta recesija.

                                  „Politikai turi veikti išvien ir susitvarkyti su tuo, kas neišvengiama: Graikijos nemokumo ir kai kurių bankų rekapitalizacijos. Bankai turi atrodyti finansiškai stabilūs ir saugūs, kad žmonės būtų pasiruošę ten laikyti pinigus ilgiau nei 24 valandas“, - sako Peteris Thorne‘as, Londono „Helvea“ analitikas.

                                  Henrikas Drusebjergas, “Nordea Bank” vyriausiasis strategas, teigia, kad sumaištis finansų rinkose privers politikus surasti išeitį, kurios įprastomis sąlygomis būtų tekę ieškoti dešimtmečius:

                                  “Kodėl? Nes kitu atveju gresia visiškas žlugimas”.

                                  Liepą rašyta, kad atsparumo testų neišlaikė devyni iš 91 patikrinto Europos banko. Tai gerokai mažiau nei prognozavo analitikai. Per ateinančius dvejus metus bankai gali pritrūkti 2,5 mlrd. EUR.

                                  Testų metu įvertinta, kaip bankai reaguotų į 0,5% ekonomikos nuosmukį euro zonoje 2011-aisiais, 15% nuosmukį Europos akcijų rinkose ir galimus praradimus turimuose valstybių vertybinių popierių portfeliuose.

                                  Comment


                                    oj, tegu kelia kelia panika spali manau teks man jau imt paskola ir merkt i akcijas kiek eina

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Apie žiniasklaidą jau kalbėjome anksčiau ir, jei neklystu, senasnamas gana įdomiai pasamprotavo. Nors iš tikrųjų, čia pakanka sveiko proto. Reikia būti labai naiviam, kad galvotum, jog Vakaruose žiniasklaida yra iš principo labiau laisva, nei Kinijoje. Na gal šiek tiek. Bet tik šiek tiek. Esmė ta, kad mainstraminė žiniasklaida yra kontroliuojama praktiškai visur. Skirtumas tik kieno ir kokiais mechanizmais. Mainstreminė informacija Vakaruose paprastai būna kažkieno agendos dalis, o ne "laisvas žodis" kaip to norėtume. Tikra laisva žinaisklaida šiais laikais yra labiau niša, nei mainstreamas Vakaruose. Kaip ir Kinijoje. Be abejo, PR'o technologijos plačiąjai visuomenei įteigia, kad ta žiniasklaida yra laisva ir niekieno neįtakojama. Šioje srityje Vakarai pažengė keliais šviesmečiais toliau, nei Kinija, kur tik pradedama suvokti, kas yra PR'as ir kodėl tai yra gėris tiems, kas tuo užsiima.

                                      O dėl Kinijos žiniasklaidos baisulingos priespaudos ir cenzūros yra pučiamas didelis burbulas. Pro visus galius triūbyjama, kaip ten blokuojamas internetas, neveikia Facebook'as ir Vakarų žiniasklaidos puslapiai. Viskas veikia. Pats tuo įsitikinau tiek naudodamasis mobiliakiniu, tiek normaliu internetu vietos hosteliuose ar nemokamu McDOnaldo wi-fi. O jei kas nors neveikia, per kelias sekundes pasidarai, kad veiktų. Viešoje erdvėje tai netgi nėra joks "tabu", skirtingai, nei bandoma piešti Vakaruose. Nuvažiuok pats ir pasižiūrėk.
                                      Kiek tau metų, tu matiai nors kai CCCP griuvo ? Ir iškur tas fanatiškas kinų aukštinimas, labiau panašus į religiją ? Kaip manai ar yra logikos gynčytis su fanatikais ? Pvz kokiam antro pasaulinio karo metų SS divizijos "Adolfas Hitleris" kareiviui irodyti, kad nacional socialistinė ideogija yra susikompromitavusi.
                                      Turiu dar tetulę davatkėle, aišku su ja gynčytis .. bet vistiek šypsnį kelia, paerzinti tai visai įdomus reikalas.

                                      Comment


                                        Parašė kzinas Rodyti pranešimą
                                        Kiek tau metų, tu matiai nors kai CCCP griuvo ? Ir iškur tas fanatiškas kinų aukštinimas, labiau panašus į religiją ? Kaip manai ar yra logikos gynčytis su fanatikais ? Pvz kokiam antro pasaulinio karo metų SS divizijos "Adolfas Hitleris" kareiviui irodyti, kad nacional socialistinė ideogija yra susikompromitavusi.
                                        Turiu dar tetulę davatkėle, aišku su ja gynčytis .. bet vistiek šypsnį kelia, paerzinti tai visai įdomus reikalas.
                                        John nieko neaukština, kalba blaiviai, be nereikalingų emocijų ir argumentuotai. O Tu kaip tik atrodai gana vaikiškai su savo ,,argumentais'' apie rusų kalbą, SSRS bankrotą, nacistinę Vokietiją ar savo tą tetulę. Turbūt pastaroji Tau pribūrė, kad Kinija tuoj žlugs
                                        Pasakymas, kad žlugs Kinija dėl to, kad žlugo SSRS ar nacistinė Vokietija su savo ideologijom būtų tas, kas paskayti jog dėl to žlugs JAV ar ES, nes visos civilizacijos turi savo pradžią ir pabaigą, filosofiškai žiūrint.
                                        Aj, tiesa, juk pasakose, kurias skaitai prieš meigą, gėris visada laimi prieš blogį, todėl toks įvykių scenarijus neįmanomas?
                                        Paskutinis taisė Lettered; 2011.09.13, 00:31.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                          John nieko neaukština, kalba blaiviai, be nereikalingų emocijų ir argumentuotai. O Tu kaip tik atrodai gana vaikiškai su savo ,,argumentais'' apie rusų kalbą, SSRS bankrotą, nacistinę Vokietiją ar savo tą tetulę. Turbūt pastaroji Tau pribūrė, kad Kinija tuoj žlugs
                                          Pasakymas, kad žlugs Kinija dėl to, kad žlugo SSRS ar nacistinė Vokietija su savo ideologijom būtų tas, kas paskayti jog dėl to žlugs JAV ar ES, nes visos civilizacijos turi savo pradžią ir pabaigą, filosofiškai žiūrint.
                                          Aj, tiesa, juk pasakose, kurias skaitai prieš meigą, gėris visada laimi prieš blogį, todėl toks įvykių scenarijus neįmanomas?
                                          As nesakiua kad žlugs, Knija sakiau kad bus krizė vėliau ar anksčiau dėl forsuotų naudojamų metodų aka kiekybinio augimo, beigi argumentavau anskčiau kodėl Kinija auga, mano argumantas tas pats John naudojosi.
                                          O tu čia būsi aršus pasekėjas

                                          Comment

                                          Working...
                                          X