Parašė Smauglys
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nedarbo lygis Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė Smauglys Rodyti pranešimąDėl išsilavinimo tai kaip ir ok, bet dėl patirties, tai nežinau.
Kai abu turi:
Kuo labiau issilavines tuo dazniau esi imlesnis, protingesnis, gudresnis ir taip toliau - tuo geriau ir daugiau darbo atliksi. Tas pats ir su patirtim - labiau patyres - daugiau, geriau, greiciau atliksi.
Kai abu neturi:
Nesvarbu kiek esi issilavines ir kiek turi patirties - uzdirbsi tiek kiek atnesi naudos, kiek ir kaip sugebesi atlikti.
Ta prasme tiek pirmas tiek antras variantas yra teisingi, priklauso nuo to kaip interpretuoji.
Comment
-
Parašė Čikupakas Rodyti pranešimąKitaip sakant, ko verta tavo patirtis jei darbe grybauji?
Comment
-
Parašė Smauglys Rodyti pranešimąPraleistą laiką nevadinčiau patirtimi.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąVidutinis DU Vilniuje "ant popieriaus" apie 2500Lt.Parašė S_* Rodyti pranešimąsu alga "ant popieriaus" gali subine nusisluostyti. jei tiek i rankas negauni tada vargo vakariene.Parašė Sula Rodyti pranešimąForumiečiai su universitetiniais išsilavinimais skundžiasi, kad neranda darbo net už 1000-1200Lt.
Šiuo atveju gi būtų 1919Lt "į rankas", kas, mano manymu, pradedančiajam darbuotojui yra visai neblogai.
Sutinku, kad sistema papuvus, bet tą puvimą skatina atsainus požiūris į darbą, o požiūrį skatina sovietinis skatinimo palikimas, arba jo praktinis nebuvimas — gali draskytis už tris, gali tik kėdę šildyti — materialinis atlygis nuo to nepasikeis.
Išeitis GALĖTŲ būti privačios mokyklos, bet... jų yra labai mažai, o atlyginimai jose orientuojami į valstybinių mokyklų atlyginimų vidurkį (nes realios konkurencijos tarp valstybinio ir privataus sektoriaus švietimo srityje nėra). Ir apskritai, švietimas sunkiai suvokiamas kaip verslas, nors kažkodėl daug ir viešai raginama 'investuokite į save, į savo žinias ir gebėjimus'. Tačiau patys švietimiečiai neskatinami investuoti savo žinių, laiko ir darbo į klientus (mokinius ir studentus), todėl ir matome situaciją, kai gabiausieji renkasi studijas užsienyje, vis labiau populiarėja net vidurinis išsilavinimas užsienyje.
Taip pat jau ne vienas komentavo, kad aukštasis diplomas dar negarantuoja darbuotojo tinkamo išsilavinimo, darbinių įgūdžių ir apskritai kompetencijos. Kodėl taip yra? Aš manau, kad pagrindinė priežastis yra sustabarėjęs (vis dar sovietinis) požiūris į švietimo vadybą, kas atsiliepia ir kitoms verslo sritims, nes absolventai ateina į darbo rinką nepakankamai paruošti, todėl jiems sunku gauti tinkamą darbą, nes darbdaviai nesuinteresuoti investuoti į jauno žmogaus lavinimą, nes jie de facto tai jau padarė mokėdami mokesčius valstybei. Štai ir gauname uždarą ratą, kai jauni žmonės be pažinčių neranda darbo, o darbdaviai neranda reikiamų darbuotojų. Kas iš to laimi? Keista, bet net aš šio atsakymo nežinau...I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąPasiskaitai tokius pranešimus ir lyg nejučia pagalvoji — kodėl taip nevertinamas švietimo darbuotojų darbas? Mažiau negu pusė mokytojų gauna „ant popieriaus“ apie 2500Lt, todėl dirba daugiau nei vienu etatu arba ieško papildomo darbo (pvz korepetitoriaus).
Comment
-
Kaip gali nebūti bedarbių, kai ruošiami niekam nereikalingi "specialistai"? Štai pažįstamas žmogus skundėsi, kad neranda žmonių, sugebančių sukonstruoti nesudėtingą mechanizmą su keletu dantračių. Ir atlyginimas geras. Užtat visokių baigusių sociologinius mokslus nors vežimu vežk. O dantračių nubraižyt nėra kam. Taigi, nereikia dejuot, kad darbo nėra. Iš tikro nėra specialistų.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTiek uždirba mokytojai, kurie turi mažai mokinių arba dar tik pradedantys, nes atlyginimai labai kyla nuo stažo. Mano buvę mokytojai uždirba apie 3K į rankas, nekalbant apie popamokinį korepetitoriaus darbą, nors kitiems dirbantiems tas pats vienas etatas yra iki 17-18h ar net dar ilgiau. Žodžiu kai socdemų buvo padidinti atlyginimai, per krizę beveik nemažėjo, kai kaikuriuose privačiuose sektoriuose mažėjo kartais. Taip pat žinau mokyklą, kurioje mokytojai taip susidėlioję pamokas, kad visi turi laisvą dieną per savaitę, kur dar atostogos dviejų mėnesių, pusveltis maitinimas valgykloje, apie tokias sąlygas privačiame sektoriuje tik pasvajoti būtų galima. Niekas aišku nesako, kad mokytojų darbas lengvas ir neatsakingas, bet skųstis esant dabartinei situacijai šalyje, būtų švelniai tariant nepadoru.
Patikslinimui, vienas etatas yra 18 akademinių kontaktinių valandų.
Lyginant su socdemų padidinimu (2008m. pirma pusė), atlyginimai iki dabar sumažėjo iki trečdalio (buvo mažinama du kartus, sumažinimas priklauso nuo turimos kvalifikacinės kategorijos, mokyklos tipo ir klasių/grupių sudarymo ypatumų pasikeitimo).
Pamokų tvarkaraščio sudėliojimas priklauso ne nuo mokytojų, ministerijos, švietimo skyrių, o tik nuo mokyklos administracijos. Teoriškai taip įmanoma visose mokyklose, bet ne visų mokyklų administracijai pakanka kompetencijos (o gal ir noro pasukti pilkąsias ląsteles) padaryti idealų tvarkaraštį.
Hmmm, su atostogomis taip tik atrodo iš šono pasižiūrėjus. Taip orlaivių pilotai atostogauja 58 darbo dienas, pedagogai — 56 darbo dienas, bet... Klasių auklėtojai faktiškai atostogauja kone perpus mažiau (argi reikia aiškinti kodėl?), o ir iš duotųjų 56 darbo dienų galima drąsiai nubraukti gerą savaitę, kuri yra sugaištama visokių planų rašymų ir kitai dokumentacijai pildyti, kurios dalis yra totaliai absurdiška (tiesa, G. Steponavičius nemažą dalį absurdiškos dokumentacijos panaikino 2009m.).
Maitinimas ne visur ir ne visada yra nemokamas, pvz mokinių atostogų metu jo išvis nėra, o maisto kaina priklauso nuo mokyklos vadovo sugebėjimo susiderėti su valgyklos operatoriumi. Kai kurios mokyklos įsileidžia žmonių 'iš gatvės' pavalgyti jų valgyklose, tad bet kuris forumietis gali tuo pasinaudoti
Šiaip glumina normalios šiuolaikinės vadybos nebuvimas švietimo sistemoje. To nereikėjo iki 1990m., bet kuo toliau, tuo labiau tai tampa būtina ar net neišvengiama. Tai kenkia net švietimo įvaizdžiui. Anot apklausų, tik 10% abiturientų gal ir sutiktų savo noru stoti į pedagogines/andragogines studijas, tačiau ir jas baigę daugiau nei trečdalis net nepabando dirbti švietimo srityje.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTiek uždirba mokytojai, kurie turi mažai mokinių arba dar tik pradedantys, nes atlyginimai labai kyla nuo stažo. Mano buvę mokytojai uždirba apie 3K į rankas, nekalbant apie popamokinį korepetitoriaus darbą, nors kitiems dirbantiems tas pats vienas etatas yra iki 17-18h ar net dar ilgiau. Žodžiu kai socdemų buvo padidinti atlyginimai, per krizę beveik nemažėjo, kai kaikuriuose privačiuose sektoriuose mažėjo kartais. Taip pat žinau mokyklą, kurioje mokytojai taip susidėlioję pamokas, kad visi turi laisvą dieną per savaitę, kur dar atostogos dviejų mėnesių, pusveltis maitinimas valgykloje, apie tokias sąlygas privačiame sektoriuje tik pasvajoti būtų galima. Niekas aišku nesako, kad mokytojų darbas lengvas ir neatsakingas, bet skųstis esant dabartinei situacijai šalyje, būtų švelniai tariant nepadoru.Paskutinis taisė Tomkis; 2012.04.23, 19:20.
Comment
-
Parašė Tomkis Rodyti pranešimąNa mano tėtis būdamas matematikos mokytoju gauna apie 3500 lt į rankas, bet jau laukia kada greičiau galėtų išeiti į penciją... Nes tikrai darbas ne iš lengviausių, ypač psichologiškai.
Vidutinis DU Vilniuje "ant popieriaus" apie 2500Lt.su alga "ant popieriaus" gali subine nusisluostyti. jei tiek i rankas negauni tada vargo vakariene.Bendrauju su studentas - tai tie stebisi, kad mes dirbame už tokį mažą atlygį. Patys teigia, kad mažiau nei už 3000 Lt. "į rankas" Lietuvoje dirbti tikrai nesiruošia.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Tomkis Rodyti pranešimąDarbo stažas ~ 30 metų (kitais metais išeis į pensiją), metodininkas, vidurinė mokykla, pamokų skaičius per sav. ~ 25.
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąPasiskaitai tokius pranešimus ir lyg nejučia pagalvoji — kodėl taip nevertinamas švietimo darbuotojų darbas?
Bėda tame, kad mokytojų yra daugiau, profesija (kaip nekeista) vis dar patraukli. Darbas (lyg ir) garantuotas.
Tuo tarpu kokių kelininkų trūksta, profesija visiškai neprestižiška, sunki, todėl nereliai išsipūčia siūlomos algos.
Mano klasiokas projektuotojas-konstruktorius vos prieš keturis metus uždirbdavo mažiau negu daugelis pavaldinių statybinikų, kol situacija kardinaliai neapsivertė aukštyn kojom.
Comment
-
Parašė Tomkis Rodyti pranešimąDarbo stažas ~ 30 metų (kitais metais išeis į pensiją), metodininkas, vidurinė mokykla, pamokų skaičius per sav. ~ 25.
Tai kurgi tie 3000Lt „į rankas“ absolventui? Ir jeigu 'su alga 2500Lt "ant popieriaus" gali subine nusisluostyti', tai praktiškai trys ketvirčiai Lietuvos mokytojų yra verti... tik šluostyti. Vat užtat ir turime tokią sistemą...I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąMano mokykloje yra mokytojų, kurie mokė tėvus, mane ir gal dar vaikus spėsI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąPagarba mokytojams!
Bėda tame, kad mokytojų yra daugiau, profesija (kaip nekeista) vis dar patraukli. Darbas (lyg ir) garantuotas.
Tuo tarpu kokių kelininkų trūksta, profesija visiškai neprestižiška, sunki, todėl nereliai išsipūčia siūlomos algos.
Mano klasiokas projektuotojas-konstruktorius vos prieš keturis metus uždirbdavo mažiau negu daugelis pavaldinių statybinikų, kol situacija kardinaliai neapsivertė aukštyn kojom.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąBėda tame, kad mokytojų yra daugiau, profesija (kaip nekeista) vis dar patraukli. Darbas (lyg ir) garantuotas.
Garantuotas niekur nesi, ne išimtis ir mokykla. Tik mokytojas turi 3 darbdavius: mokiniai, mokinių tėvai ir mokyklos administracija. Deja, bet alga tik viena.
Taip pat keista, kad LEU ir ŠU studentų nemažėja, o vaikų/mokinių Lietuvoje mažėja jau 15 metų. Mano supratimu, taip švaistomos visų mūsų mokesčių mokėtojų lėšos. Pvz kam šiandien tokiais kiekiais ruošti rusų kalbos specialistus? Valstybė sumoka už jų mokslą (+ stipendijos, lengvatos), o paskui dar moka bedarbio pašalpas.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKelininkų atlyginimai nėra tokie jau dideli, beto kai kurios bendrovės žiemai atleidžia darbuotojus, po to vėl ne visisus priima, jei negauna užsakymo ir neturi darbų kurį laiką, taip, kad ir tai reikia įvertinti. Čia ne ramus ir pastovus valstybinis sektorius.
Garantuota darbo vieta nebent duobkasio — žmonės visais laikais miršta, darbui nereikia praktiškai jokios kvalifikacijos, o blogai užkasti klientai nesiskundžiaI'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
-
Parašė Wycka Rodyti pranešimąMokytojų žiauriai netrūksta tik todėl, kad leista mokyti net jokios kvalifikacijos neturintiems žmonėms. Tarkim baigei VU statistikos specialybę, vadinasi, jau gali mokykloje dirbti matematikos mokytoju.
Garantuotas niekur nesi, ne išimtis ir mokykla. Tik mokytojas turi 3 darbdavius: mokiniai, mokinių tėvai ir mokyklos administracija. Deja, bet alga tik viena.
Taip pat keista, kad LEU ir ŠU studentų nemažėja, o vaikų/mokinių Lietuvoje mažėja jau 15 metų. Mano supratimu, taip švaistomos visų mūsų mokesčių mokėtojų lėšos. Pvz kam šiandien tokiais kiekiais ruošti rusų kalbos specialistus? Valstybė sumoka už jų mokslą (+ stipendijos, lengvatos), o paskui dar moka bedarbio pašalpas.
Comment
Comment