Parašė aras991
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Nedarbo lygis Lietuvoje
Collapse
X
-
Post in English - fight censorship!
-
Parašė index Rodyti pranešimąEsmė tokia, kad jie greičiau neišgyventų jei mokėtų mažiau ir darbuotojai pradėtu bėgti ir tektu ieškoti naujų. Tokia maxima turi daug darbuotojų todėl ji to ne taip pajaučia, o tokiam "Šilui" jau skaudžiau būtų. Kai esi nepakeičiamas tau daugiau mokėti tiesiog reikia, nes kitaip pačiam bus blogai. Aišku, yra tokių verslininkų, kurie to nedaro, bet jų įmonės dažniausiai ilgai neišgyvena.
Comment
-
Parašė aras991 Rodyti pranešimąNeabejoju jei bent ir 100 litų mokėtų daugiau (t.y. 900 Lt), pereitų iš maximos visi..Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąMatai, vienas dalykas, kad maximoje irgi gal realiai mokami ne 800 (Dėl jau minėtų premijų, pavyzdžiui). Kitas dalykas, kad "Šilui" galbūt rūpi ne tik tai, kad netrūktų darbuotojų, bet ir apskritai nesinori jų kaitos. Gi viską gerai išmanantis, su kolektyvu susidirbęs darbuotojas gali paslaugą atlikti tiek geriau, kad jam apsimoka ne tik 100, bet ir visus 300 pridėti.
Gal čia mano problema, kad ne vien iš verslo pusės žiūriu.
Comment
-
Parašė aras991 Rodyti pranešimąGal čia mano problema, kad ne vien iš verslo pusės žiūriu.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Kasininko/pardavėjo darbas toks jau yra (nesudėtingas, monotoniškas, bet nepurvinas), kad daugelyje šalių mokamas vos ne minimumas. Darbo užmokesčio svarba įmonės išlaidose gerai matyti panagrinėjus stambios įmonės skaičius. Pvz., Walmart turi 2,1 mln. darbuotojų (maždaug Latvijos gyventojų skaičius) . Tai norint vienam darbuotojui padidinti atlyginimą vienu doleriu, reikėtų 2,1 mln. dolerių. Darbuotojui tas vienas doleris nieko nereikš, o savininkams du milijonai jau pinigai. O jei atlyginimą padidinus 10 proc?
Walmart darbuotojų vidutinis atlygis JAV yra 1600 dol. Kitose šalyse veikiančiuose įmonės padaliniuose jis, aišku, skiriasi, bet bendram vaizdui susidaryti laikykim, kad visų 2,1 mln. darbuotojų mėnesinis atlyginimas yra 1600 dol. Tai per metus darbuotojų atlyginimams įmonė skiria 40,3 mlrd. dol. Įmonės 2010 m. pajamos 422 mlrd. (pelnas 25 mlrd.) Norint visiems darbuotojams atlyginimą padidinti 10 proc. (viso labo pridėti po 160 dol.), per metus tai kainuotų 4 mlrd. arba vos ne penktadalį metinio pelno. Finansiškai įmonė kaip ir galėtų, tačiau akivaizdu, kad pigi darbo jėga yra vienas iš esminių pelno variklių ir algos augs tik tada, kai jau nebus kitos išeities. Tie patys principai galioja ir Lietuvos prekybos centrų vadovams, tik sumos mažesnės.
Automatizacija darbo vietų neatiminėja. Jeigu ne technologijos, mes visi dirbtume žemės ūkyje su plūgais bedarbystė siektų 0%
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąO padidinus tą minimalų atlyginimą (O dar taip drastiškai) tie verslininkai paprasčiausiai išvis nieko nebesamdys ir tokiose maximose liks tik savitarnos kasos, kurias aptarnaus viena kasininkė. Kitos, iki šiol gaudavusios minimumą, liks išvis be darbo. Kas geriau?
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąDrąstiškai niekas nesiūlo, bet pvz. padidinus iki 1200 ant popieriaus, vis tiek taip pat samdytų, jei reiktų, o jei nereikia, tai ir už 800 nesamdo. Jei Šilas nebankrutuoja, tai Maksima tuo labiau nebankrutuotų. Kodėl vakarų Europoje 1000-1500 eurų siekiančius minimalius atlyginimus nesumažina kelis kartus, kad nedarbus sumažėtų, kuris kai kur tikrai nemažas? Todėl, kad nedarbas nesumažėtų, tik įmonių pelnas išaugtų ir turtinė diferenciacija dar labiau padidėtų.
Vakarų Europoje minimalūs atlyginimai dideli todėl, kad apskritai algos didelės. Lyginti reiktų perskaičiuojant pagal vidutinį atlyginimą, kainų lygį ir t.t.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąVakarų Europoje minimalūs atlyginimai dideli todėl, kad apskritai algos didelės. Lyginti reiktų perskaičiuojant pagal vidutinį atlyginimą, kainų lygį ir t.t.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąTame ir esmė, kad lyginant minimalų atlyginimą su ekonomikos lygiu, t.y. BVP gyventojui, pas mus jis vis tiek mažiausias. O kainos prekybos centruose kažkodėl tokios pat. Tik paslaugos brangesnės.
Tikrai ne. Pats mačiau. Santykine išraiška pagal atlyginimą panašios ar net kiek mažesnės, tačiau absoliutine labai skiriasi. Kaip tik dabar patikrinau. Pringles traškučiai Tesco Jungtinėje Karalytėje (Akcijos metu) kainuoja 2 svarus t.y. apie 7,8 Lt, kai Lietuvoje apie 4,5-5 Lt kiek pamenu. Yra šioks toks skirtumas. Aišku mūsuose šitas mitas apie kainų vienodumą paplitęs, kaip ir daugelis kitų.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąGal, matei gal kur kokią analizę? Būtų įdomu pamatyt.
Tikrai ne. Pats mačiau. Santykine išraiška pagal atlyginimą panašios ar net kiek mažesnės, tačiau absoliutine labai skiriasi. Kaip tik dabar patikrinau. Pringles traškučiai Tesco Jungtinėje Karalytėje (Akcijos metu) kainuoja 2 svarus t.y. apie 7,8 Lt, kai Lietuvoje apie 4,5-5 Lt kiek pamenu. Yra šioks toks skirtumas. Aišku mūsuose šitas mitas apie kainų vienodumą paplitęs, kaip ir daugelis kitų.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...t_average_wage
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąReiktų lyginti ne vieną produktą, o bendrai. Kainose tikrai nėra didelio skirtumo. Beto UK čia labiau išimtis, ten viskas brangiau, nes ir žmonių pajamos gerokai didesnės. Dabar pažiūrėjau, tikrai negalvojau, kad britai tokiu skirtumu pirmauja prieš kitus.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...t_average_wagePost in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTai kodėl pasaulyje tiek bedarbių? Užtenka paimti paprastus pavyzdžius iš gamybos sričių - tarkim, yra gamybos linija, ją aptarnauja 20 darbuotojų. Ją modernizavus automatizavus užtenka kokių 3-5 aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų, o likę tampa nereikalingi. Į ką jiems persikvalifikuoti? Ir taip yra paėmus bet kurią sritį. Geras pavyzdys Detroitas, kuriame po antrojo pasaulinio karo prasidėjo ekonomikos, pramonės ir visoks kitoks nuosmukis. Gyventojų skaičius nuo 1950 m. taip pat tolygiai mažėja, tačiau nedarbo lygis vis tiek siekia 20 proc. Stambūs darbdaviai Ford, GM, Crysler tebedirba ir automobilių gamina tikrai ne mažiau nei kokiais 1960 m., tačiau tai pačiai operacijai atlikti jiems užtenka mažesnio skaičiaus darbuotojų nei reikėjo anksčiau. Galų gale naudoja ir pigesnę besivystančių šalių darbo jėgą.
Dėl automatizacijos. Jeigu keli kvalifikuoti žmones pakeičia prieš tai dirbusius 100, tada atpinga prekės, o jei ne, vadinasi jie gamina pačius robotus, nes jų kaina labai daug ką pasako, t.y. kiek reikėjo daug resursų juos pagaminti. O prekėms pingant, žmonių kišenėse lieka daugiau pinigų. Tada jie juos kažkam kitam išleidžia. Atsiranda naujos darbo vietos.
O Detroito "visa" pramonė iškeliavo į Kiniją, kuri pusę amžiaus juos subsidijavo pigiomis prekėmis.Paskutinis taisė andyour; 2011.05.14, 22:51.
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąMatai, bendrai įvertinti yra sunku, nes produktai skiriasi ne tik savo kaina. Todėl skaičiuojant kainų lygiui matuoti ir naudojami visokie Big Mac ar Starbucks Latte indeksai, nes produktas praktiškai vienodas. O kainos prekybos centruose nevienodos ir ne tik UK. Pavyzdžiui Graikijoje daug kas yra brangiau. Kai kas nežymiai, kai kas smarkiai. Yra pigesnių dalykų, bet daugumoje vietiniai ypatumai. Taip yra ir daugelyje kitų šalių.
Comment
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąKai minimalus atlyginimas skiriasi 5-6 kartus, tai ir kainų skirtumas 2 kartai gali neatrodyti didelis. Bet pačiam populiariausių produktų kainos nepasirodė ir 2 kartus didesnės, bet prekybos centrai nebankrutuoja ten kažkodėl.
Parašė Lettered Rodyti pranešimąApskritai reiktų minimalų atlyginimą susieti su vietove arba sektoriumi.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Bedarbiai yra iš perteklinės NT rinkos ir su tuo susijusių sferų. NT yra ilgaamžis, priešingai nei gaminiai. Ekonomikoms reikės persiorientuoti į gamybą.
O prekėms pingant, žmonių kišenėse lieka daugiau pinigų. Tada jie juos kažkam kitam išleidžia.Paskutinis taisė senasnamas; 2011.05.15, 12:41.
Comment
-
/\ Prekės pinga dėl technologijų, o jeigu nepinga, vadinasi toms technologijoms sukurti reikalinga adekvačių resursų. Visai kitas dalykas kai Kinija vakarus subsidijuoja pigiomis prekėmis. Taip ilgai nesitęs, net ir Bangaldeše išsireikalauja didesnių atlyginimu, o už juos perka daugiau maisto bei mums brangsta prekės. Žmonių užimtumas yra normalus tik tada, kai yra pastovumas. Pramonėje daugiau pastovumo, daktai greitai sensta, pastoviai juos reikia gaminti. NT rinkoje irgi galimas pastovumas, bet tik griežtai kontroliuojant rinką ir paskolų išdavimą. NT turi būti kiek įmanoma pigus, be šimtaprocentinių pelnų, paskolų išdavimo laikas minimaliai trumpas.
Comment
-
Prekės pinga dėl technologijų, o jeigu nepinga, vadinasi toms technologijoms sukurti reikalinga adekvačių resursų.
Mums (ir visiems kitiems) prekės brangsta ne todėl, kad Bangladešo darbininkas vietoj vienos saujos ryžių išgali nusipirkti kelias saujas ryžių, o todėl, kad spekuliantai užkelia išteklių kainas. Ar yra norma, kai žmogus dirba visu etatu, bet net neprasimaitina?
Comment
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąMums (ir visiems kitiems) prekės brangsta ne todėl, kad Bangladešo darbininkas vietoj vienos saujos ryžių išgali nusipirkti kelias saujas ryžių, o todėl, kad spekuliantai užkelia išteklių kainas. Ar yra norma, kai žmogus dirba visu etatu, bet net neprasimaitina?Paskutinis taisė andyour; 2011.05.15, 14:16.
Comment
-
Praėjus dviem savaitėms po to, kai Vokietija atvėrė savo darbo rinką naujosioms Europos Sąjungos narėms, didelio darbo jėgos antplūdžio iš Rytų Europos nesulaukta."Įdarbinimų būta, tačiau mastai kol kas saikingi", - laikraščiui "Welt am Sonntag" sakė Vokietijos pramonės ir prekybos rūmų darbo rinkos ekspertas Stefanas Hardege.
Pirmaisiais duomenimis, reikšmingesnio darbuotojų srauto neužfiksuota nei pasienio regionuose, nei ten, kur sutelkta pramonė. "Mes nesitikime didelės imigracijos bangos per trumpą laiką", - sakė ekspertas.
Federacijos darbo agentūros stebėjimai taip pat rodo, kad padėtis kol kas greičiau rami. Nors susidomėjimas įsidarbinimo galimybėmis Lenkijoje ir Čekijoje esą yra didelis, tačiau ne visi interesantai pasižymi kvalifikacija ir kalbos žiniomis, kurių pageidauja vokiečių darbdaviai.
Nuo gegužės 1-osios naujųjų ES narių, įstojusių į bendriją 2004 metais, piliečiai gali be apribojimų dirbti Vokietijoje. Vokietijos vyriausybė, Europos Komisija ir ekspertai tikisi 100 tūkst. imigrantų per metus.I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
Parama Siaurojo geležinkelio klubui
Comment
Comment