Teko irgi bendrauti su Maceikianiecu, senokai jau, prieš kokių 12 metų. Tada buvo labai nusiteikęs antilietuviškai. Ir mes net susiginčiojome.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.
Collapse
X
-
Parašė oranger Rodyti pranešimąTeko irgi bendrauti su Maceikianiecu, senokai jau, prieš kokių 12 metų. Tada buvo labai nusiteikęs antilietuviškai. Ir mes net susiginčiojome.
Comment
-
Parašė micku Rodyti pranešimąBūtent taip. Todėl dabartinius jo pareiškimus vertinu labiau kaip kerštą Tomaševskiui. Pradžiai turėtų bent lietuvių atsiprašyti, kad lemtingu momentu nepalaikė jų siekių.
Čia daugiau jo straipsnių lietuviškai ir lenkiškai:
http://drauge.org/pogon/index.php?op...d=35&Itemid=28
Comment
-
Parašė Bartas1 Rodyti pranešimąPolitinės konkurencijos be abejo esama. Tačiau mažai tikėtina, kad žmogus vos ne visą savo dėmesį skiria Lietuvos lenkų problemoms, tačiau kitaip jas vertindamas ir tik iš 'keršto Tomaševskui" . Taip pat visada jis pabrėžia, jog susilaikė balsuodamas, ir pripažįsta, jog tai buvo jo klaida. Ir, beje, atsiprašė.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąKas per "ES teisingumo tribunolas", ir kas su kuo dėl ko teisiasi?
Kita vertus, juokinga kaip lietuviški tarnautojai sugebėjo Tomaševskiui zajavą kažkokį užrašyt ir kviest pasiaiškint. Negi neatsirado nė vieno gudresnio, kad pasakytų, jog p. parlamentaras ne Lietuvos pareigūnasTik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)
Comment
-
2010.11.06 "Lietuvos ryto" vedamasis
Kiek kartų per pastaruosius 90 metų mūsų politinis elitas jau užlipo ant to paties pjovimosi su lenkais grėblio? Tik aklas gali nematyti, kad tą grėblį lietuviams politikams nuolat pasirengusi kuo patogiausiai matomoje vietoje padėti ne kas kitas, o Kremliaus valdžia.
Taigi, kol lietuviai ir lenkai nesustodami pjausis tarpusavyje dėl kokios nors raidelės pase, tol valdys Maskva.
Netgi tada, kai Lenkijos priekaištai neturi pagrindo, gal Lietuvai būtų daug naudingiau nedidinti įtampos, kantriai bandyti tartis? Kur ten. Kaip įkalė kažkada į galvą „mes be Vilniaus nenurimsim”, taip ir rėkaujame. Nors Vilnius jau kadų kadais mūsų
http://www.lrytas.lt/?data=20101106&...&sk_id=&view=2
Comment
-
Parašė praetor Rodyti pranešimąKažkas ryškiai nusvaigo su visais tribunolais.LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ.
2010 m. birželio 16 d. Nr. 793 NUTARIMAS Nr. 793
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDŲ IR PAVARDŽIŲ RAŠYMO DOKUMENTUOSE ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIP-1668
Vadovaudamasi (...) Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Siūlyti Lietuvos Respublikos Seimui nesvarstyti Lietuvos Respublikos vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto Nr. XIP-1668 (toliau - Įstatymo projektas), kol bus priimtas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas šiuo metu nagrinėjamoje byloje Runevič-Vardyn, C-391/09.
Įstatymo projekto nuostatos, pagal kurias vardas ir pavardė gali būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis, yra susijusios su Europos Sąjungos teise. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktikoje nurodoma, kad asmens pavardė yra svarbiausias jo tapatybės požymis, o Europos Sąjungos valstybių narių teisės
aktai, nulemiantys, jog asmuo skirtingose valstybėse narėse turės skirtingas pavardes, yra vertintini kaip ribojantys Europos Bendrijos steigimo sutarties nuostatas dėl laisvo asmenų judėjimo, pavyzdžiui (...)
http://www.litlex.lt/scripts/sarasas...as=1&Id=138141Europos Sąjungos oficialusis leidinys 2009.12.19
2009 m. spalio 2 d. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo (Lietuvos Respublika) pateiktas prašymas priimti prejudicinį sprendimą
Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas: Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas
Šalys pagrindinėje byloje:
Ieškovai: Malgožata Runevič-Vardyn, Łukasz Paweł Wardyn
Atsakovai: Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyrius
Prejudiciniai klausimai:
1. Ar, atsižvelgiant į 2000 m. birželio 29 d. Tarybos direktyvos 2000/43/EB [1] įgyvendinančios vienodo požiūrio principą asmenims nepriklausomai nuo jų rasės arba etninės priklausomybės normas, šios direktyvos 2 straipsnio 2 dalies (b) punktas turėtų būti aiškinamas, kaip draudžiantis valstybėms narėms netiesiogiai diskriminuoti asmenis dėl jų etninės kilmės, nacionaliniame teisiniame reguliavime numatant, kad civilinės būklės aktuose asmenų vardai ir pavardės būtų rašomi tik valstybinės kalbos rašmenimis?
2. Ar, atsižvelgiant į 2000 m. birželio 29 d. Tarybos direktyvos 2000/43/EB įgyvendinančios vienodo požiūrio principą asmenims nepriklausomai nuo jų rasės arba etninės priklausomybės normas, šios direktyvos 2 straipsnio 2 dalies (b) punktas turėtų būti aiškinamas, kaip draudžiantis valstybėms narėms netiesiogiai diskriminuoti asmenis dėl jų etninės kilmės, nacionaliniame teisiniame reguliavime numatant, kad civilinės būklės aktuose kitos tautybės ar pilietybės asmenų vardai ir pavardės būtų rašomi lotynų kalbos rašmenimis, nenaudojant skirtingose kalbose vartojamų diakritinių ženklų, ligatūrų ir kitų lotyniškos abėcėlės raidžių modifikacijų?
3. Ar, atsižvelgiant į Europos Bendrijos steigimo sutarties normas, 18 straipsnio 1 dalį, numatančią, jog kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje bei 12 straipsnio pirmąją pastraipą, draudžiančią diskriminaciją dėl pilietybės, jos turėtų būti aiškinamos kaip draudžiančios valstybės narėms nacionaliniame teisiniame reguliavime numatyti, kad civilinės būklės aktuose asmenų vardai ir pavardės būtų rašomi tik valstybinės kalbos rašmenimis?
4. Ar, atsižvelgiant į Europos Bendrijos Steigimo Sutarties normas, 18 straipsnio 1 dalį, numatančią jog kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai judėti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje bei 12 straipsnio pirmąją pastraipą, draudžiančią diskriminaciją dėl pilietybės, jos turėtų būti aiškinamos kaip draudžiančios valstybės narėms nacionaliniame teisiniame reguliavime numatyti, kad civilinės būklės aktuose kitos tautybės ar pilietybės asmenų vardai ir pavardės būtų rašomi lotynų kalbos rašmenimis, nenaudojant skirtingose kalbose vartojamų diakritinių ženklų, ligatūrų ir kitų lotyniškos abėcėlės raidžių modifikacijų?
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...1C(01):LT:HTMLPaskutinis taisė Romas; 2010.11.06, 14:07.
Comment
-
"..visokių istorinių nuoskaudų eskalavimas yra universalus reiškinys politikoje, veiksmingas būdas sutelkti nacionalistiškai nusiteikusių rinkėjų palaikymą. Jis pabrėžia, kad mūsų santykiams su artimiausiais kaimynais tai yra ypač būdinga. „Lietuvių ir lenkų santykiai turi labai stiprių psichologinių momentų, kurie dažnai nusveria racionalius išskaičiavimus“
http://www.atgimimas.lt/Aktualijos/S...iu-ir-varneliu
http://ekonomika.lt/naujiena/kas-pas...61.html?page=2Paskutinis taisė Bartas1; 2010.11.06, 14:34.
Comment
-
Parašė Romas Rodyti pranešimąTas straipsnis apie bylą buvo atpasakotas ir lietuviškoje spaudoje http://www.alfa.lt/straipsnis/103546...10-04-29_16-20Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąApgailėtinas žemėlapis.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...kowo_Wsch..jpgPost in English - fight censorship!
Comment
-
Ir kodėl kreipėsi tik dėl raidžių rašymo? Kodėl nesuikreipė dėl pavardžių darybos? Juk joks lenkas, vedęs kokią nors italę Italijoje, negali reikalauti, kad jo žmonos pavardė būtų sudaroma pagal lenkų gramatikos taisykles, kurios numato moterišką kai kurių pavardžių formą.
Aiškiai matyti, kokietie tesininkai (Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo) yra diletanatai ir kaip tokiems leidžiama priimti sprendimus? Ir iš viso, kas tai yra rašmuo? Raidė W ir kitos raidės? Ar vien dėl jų su lenkais tiek problemų? O kaip su cz, rz, sz?.. Juk formaliai pavardė Czarny užrašyta lietuviškais rašmenimis, jei juos suprantame kaip abėcėles raides.
Comment
-
Vyriausybės nutarimas irgi visiškai idiotiškas.
Vadovaudamasi (...) Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Siūlyti Lietuvos Respublikos Seimui nesvarstyti Lietuvos Respublikos vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto Nr. XIP-1668 (toliau - Įstatymo projektas), kol bus priimtas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas šiuo metu nagrinėjamoje byloje Runevič-Vardyn, C-391/09.
Įstatymo projekto nuostatos, pagal kurias vardas ir pavardė gali būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis, yra susijusios su Europos Sąjungos teise. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktikoje nurodoma, kad asmens pavardė yra svarbiausias jo tapatybės požymis, o Europos Sąjungos valstybių narių teisės
aktai, nulemiantys, jog asmuo skirtingose valstybėse narėse turės skirtingas pavardes, yra vertintini kaip ribojantys Europos Bendrijos steigimo sutarties nuostatas dėl laisvo asmenų judėjimo, pavyzdžiui (...)Paskutinis taisė Al1; 2010.11.06, 22:01.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąIr kodėl kreipėsi tik dėl raidžių rašymo? Kodėl nesuikreipė dėl pavardžių darybos? Juk joks lenkas, vedęs kokią nors italę Italijoje, negali reikalauti, kad jo žmonos pavardė būtų sudaroma pagal lenkų gramatikos taisykles, kurios numato moterišką kai kurių pavardžių formą.
Aiškiai matyti, kokietie tesininkai (Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo) yra diletanatai ir kaip tokiems leidžiama priimti sprendimus? Ir iš viso, kas tai yra rašmuo? Raidė W ir kitos raidės? Ar vien dėl jų su lenkais tiek problemų? O kaip su cz, rz, sz?.. Juk formaliai pavardė Czarny užrašyta lietuviškais rašmenimis, jei juos suprantame kaip abėcėles raides.Post in English - fight censorship!
Comment
-
Parašė index Rodyti pranešimąTai dar nematei šito. Kauno marių žuvys irgi kalba lenkiškai.
Atvaizdas
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...kowo_Wsch..jpg
Parašė Al1 Rodyti pranešimąLyg aš to nežinau. Bet užtat garbingi teisininkai nežino ir kelia klausimus ES teismui ne iš esmės, o dėl trupinių. Kodėl tik rašyba?
Kadangi problema ne teisinė, taigi galima numanyt, koks bus atsakymas iš europinio teismo - pavardžių rašymo tvarka jokiai konvencijai neprieštarauja.Paskutinis taisė c2h5oh; 2010.11.08, 14:42.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimągalima numanyt, koks bus atsakymas iš europinio teismo - pavardžių rašymo tvarka jokiai konvencijai neprieštarauja.
Man štai kas juokingiausia. Visos ES naujokės savo galva ir savo kojom nužygiavo į Europą. Nuo mažiausių iki didžiausių, nuo skurdžiausių iki turtingiausių - visos kandidatės pačios ropojo ir nuropojo, ant svetimo sprando nė viena neatojo. Tik lietuvaičiai sugebėjo parsiduoti į "amžinąją strateginę vergovę"; parsiduoti tik tam, kad į Europą važiuotų įsivaizduotame prikabinamame Lenkijos vagone - visiškai įsivaizduotame, bet labai "strateginiame".
Kodėl taip nutiko? O gi dėl lietuviško inflantilizmo. Dėl mąstymo schemos "beždžionė ir akiniai". Kadangi lietuvaičiams baisiai bambą ėdė pavydas, jog estai į Europą eina per Suomiją, tai sugalvojo mūsų "strategai" parankėn nusitverti buvusį kolonistą - Lenkiją. Tik tai šitie strategai nesumastė, jog Suomija tai SUOMIJA; o va Lenkija - tik 0 be kablelio + revanšas ir "pimperinės" ambicijos.blaivumas išlaisvina
Comment
Comment