Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Čia rašo, jog Lietuvoje yra 63 mokyklos dėstomąja lenkų kalba ir 38 mišrios mokyklos, kuriose veikia lenkiškos klasės. Lenkų Lietuvoje apie keturiskart daugiau.
    Paskutinis taisė Civis; 2010.11.03, 13:09.

    Comment


      Parašė Civis Rodyti pranešimą
      Čia rašo, jog Lietuvoje yra 63 mokyklos dėstomąja lenkų kalba ir 38 mišrios mokyklos, kuriose veikia lenkiškos klasės. Lenkų lietuvoje apie keturiskart daugiau.
      Grubiai paskaičiavus 1 lenkui tenkantis mokyklų skaičius Lietuvoje yra 5 kartus didesnis nei Latvijoje. Su Baltarusija ir Ukraina turbūt neverta lyginti.
      O kaip su pavardžių ir gatvių pavadinimų rašyba Latvijoje?

      Comment


        Lietuvos unikalumas tame, kad lenkiškose klasėse VISOS pamokos vyksta lenkų kalba. Jei aš neteisus, tegu baigę lenkiškas patikslina mane.

        Comment


          Parašė Sula Rodyti pranešimą
          Lietuvos unikalumas tame, kad lenkiškose klasėse VISOS pamokos vyksta lenkų kalba. Jei aš neteisus, tegu baigę lenkiškas patikslina mane.
          Blaiviai mąstant praktiškai fantastiškos sąlygos tuteišiams ne tik nesiintegruoti į Lietuvos visuomenę, bet ir lenkėti, ko neturi jokie lenkai gyvenantys Lenkijos kaimyninėse šalyse, bent jau šiaurės rytuose tai tikrai.

          Ir dabar ateis John'as ir pavarys kokie mes runkeliai ir nevykėliai čia gyvenantys LT, kad "nemąstom strategiškai" ir neišlaižom Lenkijai ir tomaševskiams vietos kur nesueina.

          Comment


            Parašė artexs Rodyti pranešimą
            Blaiviai mąstant praktiškai fantastiškos sąlygos tuteišiams ne tik nesiintegruoti į Lietuvos visuomenę, bet ir lenkėti, ko neturi jokie lenkai gyvenantys Lenkijos kaimyninėse šalyse, bent jau šiaurės rytuose tai tikrai.

            Ir dabar ateis John'as ir pavarys kokie mes runkeliai ir nevykėliai čia gyvenantys LT, kad "nemąstom strategiškai" ir neišlaižom Lenkijai ir tomaševskiams vietos kur nesueina.
            Tu esi runkelis ir nevykėlis ne dėl to. Tu esi runkelis ir nevykėlis dėl to, kad nesupranti apie ką einą kalba ir suplaki viską į vieną, isterišką kliedesį kaip koks paksistas-kelių blokuotojas.

            Niekas nekalba apie mokyklas šioje situacijoje. Kalbama yra apie lenkiškus gatvių užrašus. Kad lenkai turi geras sąlygas išsikovoję su mokyklomis tai aišku yra visiems. Tos sąlygos galbūt yra net kiek per geros ir jos labai neblogai parodo Lietuvos geranoriškumą lenkų bendruomenei. Problema yra ta, kad dėl kažkokių nereikšmingų lenkiškų užrašų, kurie vis tiek nieko nepakeistų, šis geranoriškumas yra užgožiamas pasaulio spaudoje, t.y. 99% gėrio yra užgožiama 1% mėšlo. Tokia situacija yra labai nenaudinga Lietuvai. Jeigu būtum kiek protingesnis, suprastum, kad leidus lenkams rašyti tuos savo gatvių pavadinimus šalia lietuviškųjų, mes ne tik padėtumėme savo įvaizdžiui, bet ir galėtume spausti Lenkiją dėl analogiškų sąlygų mokyklose davimo lietuvių bendruomenei Lenkijoje (grasinant, kad bus panaudotas pariteto principas). Tada jau pasaulio spauda būtų mūsų pusėje, t.y. viskas būtų rodoma kaip liberalioji Lietuva vs. atsilikusi, ksenofobiška Lenkija, o ne atvirkščiai.
            Paskutinis taisė blitz; 2010.11.03, 14:48.
            You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

            Comment


              Parašė blitz Rodyti pranešimą
              Tu esi runkelis ir nevykėlis ne dėl to. Tu esi runkelis ir nevykėlis dėl to, kad nesupranti apie ką einą kalba ir suplaki viską į vieną, isterišką kliedesį kaip koks paksistas-kelių blokuotojas.

              Niekas nekalba apie mokyklas šioje situacijoje. Kalbama yra apie lenkiškus gatvių užrašus. Kad lenkai turi geras sąlygas išsikovoję su mokyklomis tai aišku yra visiems. Tos sąlygos galbūt yra net kiek per geros ir jos labai neblogai parodo Lietuvos geranoriškumą lenkų bendruomenei. Problema yra ta, kad dėl kažkokių nereikšmingų lenkiškų užrašų, kurie vis tiek nieko nepakeistų, šis geranoriškumas yra užgožiamas pasaulio spaudoje, t.y. 99% gėrio yra užgožiama 1% mėšlo. Tokia situacija yra labai nenaudinga Lietuvai. Jeigu būtum kiek protingesnis, suprastum, kad leidus lenkams rašyti tuos savo gatvių pavadinimus šalia lietuviškųjų, mes ne tik padėtumėme savo įvaizdžiui, bet ir galėtume spausti Lenkiją dėl analogiškų sąlygų mokyklose davimo lietuvių bendruomenei Lenkijoje (grasinant, kad bus panaudotas pariteto principas). Tada jau pasaulio spauda būtų mūsų pusėje, t.y. viskas būtų rodoma kaip liberalioji Lietuva vs. atsilikusi, ksenofobiška Lenkija, o ne atvirkščiai.
              Ponas vykėli ir nerunkeli, o tai čia pas tave ne isteriškas kliedesys?

              Tai jau pagal tave apie mokyklas niekas nekalba? O kas klykia rėkia, kad uždaromos lenkiškos mokyklos, kad lietuvių kalbos egzaminus nori padaryti visiems vienodus, kad kai kuriuos dalykus lenkiškose mokyklose reikėtų dėstyti lietuvių kalba?
              Kaip pavadinti tuteišius, kurie ignoruoja LT įstatymus, teismų sprendimus ir kabina lenkiškas lenteles be kurių iki šiol gyveno bent jau 15 metų? Ar tai nėra šikimas ant Lietuvos? Pagal tave dabar reikėtų skubiai priimti įstatymą, kad tai legalizuoti ir gal dar jų atsiprašyti? Bet kas svarbiausia, nepaisant įstatymų pažeidimų niekas tų lentelių neplėšia per prievartą.
              Sėdėdamas savo Londone per rožinius "made in poland" akinius nematai, jog tai yra ne kažkokių lentelių leidimo/neleidimo reikalas, o kad suinteresuoti asmenys vykdo šmeižto kampaniją prieš LT, kuri koordinuojama Varšuvoje su tikslu izoliuoti ir lenkinti Vilniaus kraštą.

              Dar citata iš Ryšard Maceikianec straipsnio apie pavardes:
              http://www.balsas.lt/naujiena/429519...-propagandos/2
              Deja, ir teiginiai apie tai, kad Lietuvos lenkai sulaikę kvėpavimą nekantraudami kaip nuosprendžio laukia sprendimo dėl savo pavardžių rašymo – prasilenkia su tiesa ir tėra vien propagandinės priemonės. Kaip rodo daugiamečiai stebėjimai, oficialiai buvo žinomas 1 (vienas) asmuo, kreipęsis dėl savo bajoriškos pavardės pakeitimo. Tad ir šiandien norinčius pasikeisti pavardes galima būtų suskaičiuoti vienos rankos pirštais, tai įrodo, kad viso to triukšmo dėl pavardžių rašymo pakeitimo tikslas tebuvo tolesnis Lietuvos lenkų izoliavimas ir tolesnis provokacinis, net nusikalstamas lietuvių daugumos nepalankumo jiems skatinimas. Be to, reikia turėti omenyje, kad neigiamas Lietuvos lenkų išskyrimas ir jų žymėjimas įvedant į jų vardus ir pavardes lietuvių daugumai nepažįstamus ar neišskaitomus ženklus ar dviženklius, Lietuvos lenkų gyvenimo tikrai nepalengvins. Ne apie nacionalizmą čia kalbama – praktika rodo, kad netgi pačiose demokratiškiausiose šalyse vadinamosios mažumos atstovai, jei nori gerai jaustis ir daryti karjerą, stengiasi įsilieti į daugumos visuomenę, suprasti tą visuomenę ir būti suprasti, tapti neatsiejama jos dalimi. Ir tiktai nusikaltėliai bei diktatoriai imasi specialiai žymėti ir skirstyti žmones tautinės ar socialinės priklausomybės principu, nes taip jiems lengviau izoliuoti ir sekti tuos žmones, priešpriešinti juos kitoms grupėms ir sunaikinti.
              Paskutinis taisė artexs; 2010.11.03, 15:53.

              Comment


                oho, nu ir fantazija
                Ar gi Lenkijos tikslas yra ginti Lietuvos lenkų teises? Juk jie nėra net Lenkijos piliečiai. O pačių lenkų požiūris į mūsų tuteišus yra visiškai abejingas.
                Jeigu ir vyktų tokia Lenkijos politika, tai jau labai panašu į Rusijos veiksmus Pietų Osetijoje bei Abchazijoje.

                Comment


                  Parašė Gnoss Rodyti pranešimą
                  oho, nu ir fantazija
                  Ar gi Lenkijos tikslas yra ginti Lietuvos lenkų teises? Juk jie nėra net Lenkijos piliečiai. O pačių lenkų požiūris į mūsų tuteišus yra visiškai abejingas.
                  Jeigu ir vyktų tokia Lenkijos politika, tai jau labai panašu į Rusijos veiksmus Pietų Osetijoje bei Abchazijoje.
                  Genijau, o kaip paaiškinsi šitą lenkų premjero suteiktą "malonę" Lietuvai, kad ji "nenaudos brutalaus spaudimo"?

                  D.Tuskas: Lenkija neatsitrauks, bet nenaudos brutalaus spaudimo prieš Lietuvą

                  "D.Tuskas sakė, kad Lenkija neatsisakys savo reikalavimų dėl lenkų mažumos Lietuvoje, bet patikino, kad Lenkija nenaudos "brutalių ar neatidėliotinų" priemonių spausti Lietuvos pusę", - teigiama naujienų agentūros PAP pranešime.

                  Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Lietuvos unikalumas tame, kad lenkiškose klasėse VISOS pamokos vyksta lenkų kalba. Jei aš neteisus, tegu baigę lenkiškas patikslina mane.
                    Bent jau mano laikais viskas vyko tik lenkų kalba. Nepatogumo jokio nejaučiau, nes lygiagrečiai mokytojai visus terminus teikė ir lietuviškai. Nežinau, kodėl kai kam atrodo, kad po lenkiškos mokyklos gausis tik kažkoks nesugebantis gyventi Lietuvoje pusdurnis... Bent jau aš jaučiuosi Lietuvoje visiškai normaliai, jokių problemų ar kompleksų dėl kalbos neturiu. O tokių, kurie nesugeba poros žodžių be klaidų parašyt, manau, užtenka ir lietuviškose mokyklose.

                    Comment


                      Parašė micku Rodyti pranešimą
                      Bent jau mano laikais viskas vyko tik lenkų kalba. Nepatogumo jokio nejaučiau, nes lygiagrečiai mokytojai visus terminus teikė ir lietuviškai. Nežinau, kodėl kai kam atrodo, kad po lenkiškos mokyklos gausis tik kažkoks nesugebantis gyventi Lietuvoje pusdurnis... Bent jau aš jaučiuosi Lietuvoje visiškai normaliai, jokių problemų ar kompleksų dėl kalbos neturiu. O tokių, kurie nesugeba poros žodžių be klaidų parašyt, manau, užtenka ir lietuviškose mokyklose.
                      Tai, tavo manymu, ar mokymasis TIK savo kalba šalyje, kurioje valstybinė kalba kitokia, yra trūkumas ar privalumas? Šeimoje, aplinkoje, mokykloje kalbi tik savo kalba ir girdi valstybinės kalbos tik terminus. Ar tai nesudaro sunkumų paskiau integruotis į visuomenę? Kaip tu išlaikei lietuvių kalbos egzaminą (ta prasme ar nebuvo sunkumų) ir kur išmokai kalbėti ir taisyklingai rašyti lietuviškai? Ir į kokią mokyklą dabar pats leistum savo vaikus?
                      Paskutinis taisė artexs; 2010.11.03, 17:29.

                      Comment


                        Parašė artexs Rodyti pranešimą
                        Tai, tavo manymu, ar mokymasis TIK savo kalba šalyje, kurioje valstybinė kalba kitokia, yra trūkumas ar privalumas? Šeimoje, aplinkoje, mokykloje kalbi tik savo kalba ir girdi valstybinės kalbos tik terminus. Ar tai nesudaro sunkumų paskiau integruotis į visuomenę? Kaip tu išlaikei lietuvių kalbos egzaminą (ta prasme ar nebuvo sunkumų) ir kur išmokai kalbėti ir taisyklingai rašyti lietuviškai? Ir į kokią mokyklą dabar pats leistum savo vaikus?
                        Na, mano situacija visiškai kitokia nei daugelio šitam forume. Baigiau mokyklą (o velnias, koks aš esu senas ) dar TSRS laikais, kai pro visus galus kišo mums rusų kalbą, o apie lietuvių kalbą aiškino, kad niekam jinai nebereikalinga. Nebuvo ne tik lietuvių kalbos egzamino, bet ir... pačios lietuvių kalbos (de facto), nes trūko mokytojų. Lietuvių kalbos mokiausi daugiausia savarankiškai, nes man buvo principo reikalas kalbėti su lietuviais lietuviškai o ne rusiškai. Tokia specifinė situacija užaugino manyje ir meilę Lietuvai ir pačiai lietuvių kalbai, (stengiausi nuolat tobulinti savo žinias). Sunkumų integruotis į naujai besiformuojančią visuomenę (po Nepriklausomybės) nebuvo jokių. Ir dabar nesijaučiu antrarūšių. Vaikai mano (pradinukai) dabar lanko lenkų mokyklą, kalba lenkiškai, lietuviškai ir rusiškai.
                        Manau, kad dabartiniam lenkų jaunimui yra žymiai geresnės sąlygos. Jie žino, kokioje valstybėje gyvena ir kokią kalbą turi žinoti. Be abejonės, kuo daugiau lietuvių kalbos bus mokyklose, tuo geriau. Manau, kad Lietuvos istoriją, geografiją galima būtų laisvai dėstyt lietuviškai. Bet apskritai paėmus nemanau, kad lenkiškas jaunimas blogai integruojasi į Lietuvos visuomenę.

                        Comment


                          Parašė micku Rodyti pranešimą
                          Na, mano situacija visiškai kitokia nei daugelio šitam forume. Baigiau mokyklą (o velnias, koks aš esu senas ) dar TSRS laikais, kai pro visus galus kišo mums rusų kalbą, o apie lietuvių kalbą aiškino, kad niekam jinai nebereikalinga. Nebuvo ne tik lietuvių kalbos egzamino, bet ir... pačios lietuvių kalbos (de facto), nes trūko mokytojų. Lietuvių kalbos mokiausi daugiausia savarankiškai, nes man buvo principo reikalas kalbėti su lietuviais lietuviškai o ne rusiškai. Tokia specifinė situacija užaugino manyje ir meilę Lietuvai ir pačiai lietuvių kalbai, (stengiausi nuolat tobulinti savo žinias). Sunkumų integruotis į naujai besiformuojančią visuomenę (po Nepriklausomybės) nebuvo jokių. Ir dabar nesijaučiu antrarūšių. Vaikai mano (pradinukai) dabar lanko lenkų mokyklą, kalba lenkiškai, lietuviškai ir rusiškai.
                          Manau, kad dabartiniam lenkų jaunimui yra žymiai geresnės sąlygos. Jie žino, kokioje valstybėje gyvena ir kokią kalbą turi žinoti. Be abejonės, kuo daugiau lietuvių kalbos bus mokyklose, tuo geriau. Manau, kad Lietuvos istoriją, geografiją galima būtų laisvai dėstyt lietuviškai. Bet apskritai paėmus nemanau, kad lenkiškas jaunimas blogai integruojasi į Lietuvos visuomenę.
                          Neturiu ką ir replikuot. Manau, jei tokie žmonės, kaip tamsta, atstovautų lenkų tautinę mažumą Lietuvoje vietoj visokių tomaševskių, visai kitaip spręstųsi problemos dėl pavardžių, gatvių pavadinimų ir t.t.

                          Comment


                            Parašė micku Rodyti pranešimą
                            Vaikai mano (pradinukai) dabar lanko lenkų mokyklą, kalba lenkiškai, lietuviškai ir rusiškai.
                            Manau, kad dabartiniam lenkų jaunimui yra žymiai geresnės sąlygos. Jie žino, kokioje valstybėje gyvena ir kokią kalbą turi žinoti. Be abejonės, kuo daugiau lietuvių kalbos bus mokyklose, tuo geriau.
                            Visada norėjau paklausti, bet kažkaip 'akis į akį' vis nedrįsdavau. Kodėl tiek daug lenkų (net ir jaunimo) puikiausiai (bent man atrodo, kad puikiai) šneka rusiškai, o štai su lietuvių kalba, kuri, beje, yra valstybinė, ne kas, ne kas... Net dažnai prašo tęsti pokalbį lenkų ar rusų kalba. Teisybės dėlei, tai yra žemesnio išsilavinimo asmenys. Tuo pačiu keistai jaučiuosi, kai Vilniaus mieste ar rajone visiškai nepažįstamas žmogus mane užkalbina rusiškai. Mandagumo dėlei jis galėtų bent atsiklausti manęs, ar ša kalbu ta kalba. Ar įsivaizduojate situaciją, nuvažiuoju aš į Londoną ir atsitiktinį gatvės praeivį kalbinu lietuviškai?
                            Taigi kartoju klausimą: kodėl nemažai daliai lenkų nesudaro problemų bendravimas rusiškai, o štai lietuviškai jiems labai sunku, o ir šiek tiek pramokę kalba su žymiu (ir dažniausiai net ne lenkišku, o rusišku) akcentu? Štai tada man kyla dar vienas klausimas — gal apie 1/3 lenkų iš tikrųjų net nėra lenkai, tik dėl kažkokių priežasčių (tarkim paveldėtos pavardės) save vadina lenkais?
                            P.S.: dėl micku rašybos jokių priekaištų neturiu. Tegul nors 99,5% lietuvių taip taisyklingai rašytų...
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              Reikia rasti modus vivendi su kaimynu, ES ir NATO partneriu. Tačiau Lenkijai turi būti nedviprasmiškai pasakoma, kad šitoks nepriimtinas „presingas“ smarkiai pakenkė tarpusavio santykiams. O valdžia turi klausti, ar verta siekti glaudesnių ryšių su šalimi, kuri taip nedraugiškai elgiasi. Lenkijos laikysena dar kartą primena, kad reikia labiau orientuotis į Baltijos ir Skandinavijos valstybes negu į kompleksuotą kaimyną.
                              http://www.alfa.lt/straipsnis/104189...10-11-02_07-39

                              Comment


                                Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                Visada norėjau paklausti, bet kažkaip 'akis į akį' vis nedrįsdavau. Kodėl tiek daug lenkų (net ir jaunimo) puikiausiai (bent man atrodo, kad puikiai) šneka rusiškai, o štai su lietuvių kalba, kuri, beje, yra valstybinė, ne kas, ne kas... Net dažnai prašo tęsti pokalbį lenkų ar rusų kalba. Teisybės dėlei, tai yra žemesnio išsilavinimo asmenys. Tuo pačiu keistai jaučiuosi, kai Vilniaus mieste ar rajone visiškai nepažįstamas žmogus mane užkalbina rusiškai. Mandagumo dėlei jis galėtų bent atsiklausti manęs, ar ša kalbu ta kalba. Ar įsivaizduojate situaciją, nuvažiuoju aš į Londoną ir atsitiktinį gatvės praeivį kalbinu lietuviškai?
                                Taigi kartoju klausimą: kodėl nemažai daliai lenkų nesudaro problemų bendravimas rusiškai, o štai lietuviškai jiems labai sunku, o ir šiek tiek pramokę kalba su žymiu (ir dažniausiai net ne lenkišku, o rusišku) akcentu? Štai tada man kyla dar vienas klausimas — gal apie 1/3 lenkų iš tikrųjų net nėra lenkai, tik dėl kažkokių priežasčių (tarkim paveldėtos pavardės) save vadina lenkais?
                                P.S.: dėl micku rašybos jokių priekaištų neturiu. Tegul nors 99,5% lietuvių taip taisyklingai rašytų...
                                Gerb. Wycka, Jus labai teisingai pats atsakėt į šį klausimą. Yra tiesiog tokia tautybė, kaip "tuteišai". Kas jie tokie? Dažniausia katalikų tikėjimo gudai-atvykėliai. Bet kas yra gudas? Dažniausia rusakalbis Baltarusijos gyventojas. T.y. žmogus, kurio tapatybė sėjama su vieta, kur jis gyvena (Gudija) o ne su kalba, kuria jis šneka (nes šneka jie dažniausia rusiškai). Taigi, pasivadinti gudu Lietuvoje nelabai ir gaunasi, nes tegu ir kilę iš Baltarusijos (gal ir ne jie patys o jų tėvai arba seneliai), bet gyvena Lietuvoje. Todėl, kad kažkaip save identifikuot (nes tuteišas tokios tautybės nėra) jie vadina save lenkais (iš dalies dėl tikėjimo, iš dalies todėl, kad šiek tiek kalba lenkiškai). Tuteišai dažniausia yra baigę rusiškas mokyklas, namuose kalba tokia gudiškai-rusi6kai-lenkiška kalba. Procentaliai, jei paimsim visus, kurie deklaruojasi lenkais, tuteišai sudaro gal kokių 60-70 proc. Tuos tuteišus (kuriems dažniausia spjaut ant Lietuvos, Lenkijos, lietuvių ir lenkų kalbos) labai gudriai "privatizavo" Tomaszewskis dėl skaičiaus ir vaizdo priskyręs juos prie lenkų. Va tie popieriniai "lenkai" ir kalba rusiškai (lenkiškai jie kalba ne geriau nei lietuviškai) ir gadina gyvenimą tikriems lenkams.
                                Paskutinis taisė micku; 2010.11.03, 19:42.

                                Comment


                                  Parašė micku Rodyti pranešimą
                                  Yra tiesiog tokia tautybė, kaip "tuteišai". Kas jie tokie? Dažniausia katalikų tikėjimo gudai-atvykėliai. Bet kas yra gudas? Dažniausia rusakalbis Baltarusijos gyventojas. T.y. žmogus, kurio tapatybė sėjama su vieta, kur jis gyvena (Gudija) o ne su kalba, kuria jis šneka (nes šneka jie dažniausia rusiškai). Taigi, pasivadinti gudu Lietuvoje nelabai ir gaunasi, nes tegu ir kilę iš Baltarusijos (gal ir ne jie patys o jų tėvai arba seneliai), bet gyvena Lietuvoje. Todėl, kad kažkaip save identifikuot (nes tuteišas tokios tautybės nėra) jie vadina save lenkais (iš dalies dėl tikėjimo, iš dalies todėl, kad šiek tiek kalba lenkiškai). Tuteišai dažniausia yra baigę rusiškas mokyklas, namuose kalba tokia gudiškai-rusi6kai-lenkiška kalba. Procentaliai, jei paimsim visus, kurie deklaruojasi lenkais, tuteišai sudaro gal kokių 60-70 proc. Tuos tuteišus (kuriems dažniausia spjaut ant Lietuvos, Lenkijos, lietuvių ir lenkų kalbos) labai gudriai "privatizavo" Tomaszewskis dėl skaičiaus ir vaizdo priskyręs juos prie lenkų. Va tie popieriniai "lenkai" ir kalba rusiškai (lenkiškai jie kalba ne geriau nei lietuviškai) ir gadina gyvenimą tikriems lenkams.
                                  Tai štai ir galvoju, o kodėl gi nesuteikus jiems atskiros tautos statuso, kuri taip ir vadintųsi — tuteišai. Nes man žiūrisi, kad jie tiek pat lenkai, kiek ir kašubai ar mozūrai.
                                  I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                  Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                  Comment


                                    "Lietuvos rytas" 2010.11.03

                                    Vedamasis ("Laiko ženklai")
                                    Kone užkalbėjimais virtę teiginiai apie strateginę dviejų šalių partnerystę per visus dvidešimt metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo niekuomet nebuvo pagrįsti jokiais konkrečiais veiksmais. Beje, nei iš Lenkijos, nei iš Lietuvos pusės.
                                    (...)
                                    Vilnius, žinoma, privalo visur ir visada ginti Lietuvos interesus.
                                    Bet pirmiausia vertėtų suvokti, kokie tie interesai yra. Ar kartais jais nevadiname tuščių savo ambicijų? Netgi tada, kai Lenkijos priekaištai neturi pagrindo, gal Lietuvai daug naudingiau būtų nedidinti įtampos, kantriai bandyti tartis?
                                    http://www.lrytas.lt/?data=20101103&...k_id=99&view=2

                                    Comment


                                      Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                      Tai štai ir galvoju, o kodėl gi nesuteikus jiems atskiros tautos statuso, kuri taip ir vadintųsi — tuteišai.
                                      Gal reikėtų paklausti pas juos pačius, ar jie to nori.

                                      Comment


                                        Parašė Romas Rodyti pranešimą
                                        Gal reikėtų paklausti pas juos pačius, ar jie to nori.
                                        Geriausias būdas tai sužinoti — paklausti jų pačių. Referendumu.
                                        Ar ba pageidaujantiems į pasus skiltyje 'Tautybė' rašyti ne lenkas ar baltarusis, o tuteišas.
                                        I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                        Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                        Comment


                                          Parašė Wycka Rodyti pranešimą
                                          Tai štai ir galvoju, o kodėl gi nesuteikus jiems atskiros tautos statuso, kuri taip ir vadintųsi — tuteišai. Nes man žiūrisi, kad jie tiek pat lenkai, kiek ir kašubai ar mozūrai.
                                          Sakyčiau, Jus visiškai teisus. Įdomiausi procesai prasidėjo su jais po LT Nepriklausomybės paskelbimo. Žmonės baigė rusiškas mokyklas, nors jokie jie rusai. Todėl vieni nusprendė, kad (kadangi "vėjai" pasikeitė) reik kuo greičiau lietuvintis ir paleido vaikus į lietuviškas mokyklas. Kiti nusprendė, kad viskas yra taip neteisingai, todėl, kad iš tikrųjų jie yra lenkai, o tėvai atidavė juos į rusiškas mokyklas. Dabar jie nusprendė ištaisyti tą istorinę neteisybę ir vaikus paleido į lenkiškas mokyklas. Įdomiausia, kad ir vieni ir kiti namuose.... kalba rusiškai

                                          Comment

                                          Working...
                                          X