Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.
Collapse
X
-
---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
-
Parašė Maxas Rodyti pranešimąNa taip, besimokant buvo tokių gandų, bet niekas nevienodino. Tik šiais metais suvienodino, bet su nedidelėmis lengvatomis, kas pasirodo irgi yra blogai. Turi būti viskas visiškai vienodai vertinama, anot teismo. Bet juk turi būti ir sudarytos vienodos sąlygos žinias įgyti... Iki šiol tokių sąlygų nebuvo, o tik 2 paskutinius metus mokytis pagal vienodą programą irgi manau nepakaktų... Reikia bent 5 metų, kad suvienodinti sąlygas... Tad keistokas tas teismo sprendimas, kuris deklaruoja lygybę įgyti žinias, tačiau nesudaro tam tinkamų sąlygų... O juk galima buvo tiesiog kiekvienais metais didinti žodžių skaičių, vienodinti literat. autorių sąrašą, o paskui ir vertinti bendroje procentinėje sistemoje.
Asmeniškai manau (kadangi pats esu dvikalbis), kad įmanoma suderinti puikų kelių kalbų mokėjimą.
Comment
-
Parašė Sula Rodyti pranešimąKiek teko bendrauti su kolegomis lenkais, tai suvienodinimui ir normaliam lietuvių kalbos dėstymui itin priešinosi dalis lenkų bendruomenės. O švietimo ministerija buvo paskendusi amžinose politizuotose reformose.
Asmeniškai manau (kadangi pats esu dvikalbis), kad įmanoma suderinti puikų kelių kalbų mokėjimą.
O šis klausimas tikrai politizuotas ir jau gana seniai, tai ne vien lenkams aktualus klausimas, bet ir rusams, kurių mokyklų yra daugiau nei lenkiškų. Pvz rusų gimnazijoje, kurią esu baigęs buvo ir klasių kur lietuvių kalba buvo dėstoma, kaip gimtoji, nuo 5 klasės. Buvo toks pasirinkimas, ten mokėsi rusai iš mišrių šeimų...---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Teismo sprendimas nereiškia, kad neturi būti pereinamojo periodo. Tačiau jis padeda tašką ministerijos ir politikų nuolaidžiavimams lenkams. Kai buvo pakankamai laiko skirta pereinamajam laikotarpiui, o ministerija ir politikai vis tiek nesuvienodino egzamino, pasiduodami lenkų ir Lenkijos spaudimui.
Comment
-
Parašė Maxas Rodyti pranešimąTaip, gabūs žmonės sugeba bet ką suderinti
O šis klausimas tikrai politizuotas ir jau gana seniai, tai ne vien lenkams aktualus klausimas, bet ir rusams, kurių mokyklų yra daugiau nei lenkiškų. Pvz rusų gimnazijoje, kurią esu baigęs buvo ir klasių kur lietuvių kalba buvo dėstoma, kaip gimtoji, nuo 5 klasės. Buvo toks pasirinkimas, ten mokėsi rusai iš mišrių šeimų...
Dalies lenkų mokyklų vadovybių ir savivaldybių valdininkų tiesiog savotiškai priešinasi Lietuvos Respublikos pilietiškumui kaip tokiam, o ne tik lietuvių kalbai.
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąTeismo sprendimas nereiškia, kad neturi būti pereinamojo periodo. Tačiau jis padeda tašką ministerijos ir politikų nuolaidžiavimams lenkams. Kai buvo pakankamai laiko skirta pereinamajam laikotarpiui, o ministerija ir politikai vis tiek nesuvienodino egzamino, pasiduodami lenkų ir Lenkijos spaudimui.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą3 metai pakankamai. Nieko tokio, jei kas ir blogai išlaikys. Dabar daug lenkų išlaiko žemo lygio lietuvių k. egzaminą ir gauna net aukštesnius balus nei lietuviai, laikydami normalų egzaminą, tačiau balai stojant į aukštąsias vertinami vienodai. Ar tai teisinga?
O aukštesnių balų ankščiau negalėjo gaut, nes pagal atskirą vertinimą buvo vertinama procentaliai, o ne balais. 100 proc. gaudavo tiek kiek lietuvių mokyklose. Skirtingi egzaminai mano manymu buvo dėl to, kad reikia tikrinti skirtingus lietuvių k. įgūdžius. Nors palaikau ir vienodas užduotis.
Pilnai pritariu, kad vienodas vertinimas įmanomas tik nuo 2019 m.
Kodėl?
1.) tik 2 metus mokėsi pagal naują programą
2.) 818 va. mažiau lietuvių k. pamokų
3.) turi būti sudarytos vienodos sąlygos išmokt (ką ir teismas pabrėžė)
http://www.15min.lt/naujiena/student...e-8-246-350259---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Čia reikia įsigilinti kuo skiriasi gimtosios kalbos lietuviams ir valstybinės kalbos mažumoms pamokos. Realiai tai paskutinis egzamino rašinys atspindi tavo rašymo ir minčių plėtojimo sugebėjimus ir kūrinių žinojimą. Pritarčiau A|1, nes realiai 10tokai lietuviai pereidami į 11 klasę tikrai nesugebėtų parašyti 600 žodžių rašinio pagal visus reikalavimus, kadangi jie tiesiog tokios apimties rašinių nerašo. O programinių kūrinių išmokimas - tai jau kiekvieno asmeninis reikalas.
Labai keista - negi tautinių mažumų mokiniai per lietuvių kalbos pamokas nesimoko rašinių rašymo subtilybių, nedaro gramatinių užduočių, nenagrinėja programinių kūrinių?
Comment
-
Parašė Gnoss Rodyti pranešimąČia reikia įsigilinti kuo skiriasi gimtosios kalbos lietuviams ir valstybinės kalbos mažumoms pamokos. Realiai tai paskutinis egzamino rašinys atspindi tavo rašymo ir minčių plėtojimo sugebėjimus ir kūrinių žinojimą. Pritarčiau A|1, nes realiai 10tokai lietuviai pereidami į 11 klasę tikrai nesugebėtų parašyti 600 žodžių rašinio pagal visus reikalavimus, kadangi jie tiesiog tokios apimties rašinių nerašo. O programinių kūrinių išmokimas - tai jau kiekvieno asmeninis reikalas.
Labai keista - negi tautinių mažumų mokiniai per lietuvių kalbos pamokas nesimoko rašinių rašymo subtilybių, nedaro gramatinių užduočių, nenagrinėja programinių kūrinių?
Tik kūriniai skyrėsi visada, nes per gimtosios kalbos pamokas ir taip pakankamai kūrinių skaito, rašo rašinius, interpretacijas...---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimąSudaryti vienodas sąlygas išmokto galima ir per du metus. Tiesiog mokyti intensyviau.
Reikia daugiau metų, nes programos iki tol tikrai labai skyrėsi, kūriniai buvo visiškai kitokie.---- NAUJOJI VILNIA facebook'e ----
Comment
-
A.Andriušaitis. Ar Lietuvos radijas virto antivalstybinės Propagandos ruporu?
Buvau tiesiog priblokštas praeitą ketvirtadienį, š. m. liepos 11 d., išgirdęs per Lietuvos (LRT) radiją iš eterio besiliejančią tikrų tikriausią antivalstybinę propagandą.
Laida buvo lenkų kalba. Iš pradžių pamaniau, kad tai kažkokia Lenkijos stotis, bet netrukus įsitikinau, kad transliuoja LRT radijo programa „Klasika“ (laida lenkų kalba, 15.30 – 16.00 val.). Buvo transliuojama tūlos Irenos Lukaševič „paskaita“, įrašyta lenkiškame renginyje. „Paskaitos“ tema buvo „Stalininės polonizacijos Vilnijoje mitas“(!). Demagogiškai, ciniškai ir šmeižikiškai buvo neigiama stalininė polonizacija Rytų Lietuvoje, vykusi 1950- 1953 m. Ši J.Stalino vykdyta lenkinimo politika yra pasaulyje plačiai žinomas faktas, aprašytas daugelio istorikų darbuose. http://alkas.lt/2013/07/12/a-andrius...gandos-ruporu/
Comment
-
Ne pirmas atvejis, kai LRT "per klaidą" tampa marginalų ruporu. Prieš keletą metų tūlas tinklaraštininkas szhaman (Vitalij Milevskij, http://szhaman.livejournal.com/), tiesiogiai dėstė net ne revanšistinius Rusijos ar Lenkijos teiginius, o carinės Imperijos politiką Ir, kiek žinau, netgi gavo kažkokią premiją!
Comment
-
Parašė laimutis Rodyti pranešimą„Paskaitos“ tema buvo „Stalininės polonizacijos Vilnijoje mitas“(!). Demagogiškai, ciniškai ir šmeižikiškai buvo neigiama stalininė polonizacija Rytų Lietuvoje, vykusi 1950- 1953 m. Ši J.Stalino vykdyta lenkinimo politika yra pasaulyje plačiai žinomas faktas, aprašytas daugelio istorikų darbuose. http://alkas.lt/2013/07/12/a-andrius...gandos-ruporu/
Pvz. Google paieška "stalininė polonizacija" randa tik šį straipsnį, ir tokius "įtakingus" puslapius kaip patriotai.lt arba lndp.lt (ir tai tik su vienintele nuoroda į Zinkevičių).
Klausiu ne kabinėdamasis, o dėl to, kad tai įdomi tema. "Stalininė polonizacija" implikuoja, kad buvo sąmoninga polonizacijos politika. Kuo sunku patikėt, turint omenyje, kad:
* Vilniaus krašte daug lenkiškų mokyklų atsirado tik nepriklausomoje Lietuvoje. Sovietiniais laikais buvo daugiausia rusiškos, arba rusiškai-lenkiškos
* Iki pat 1955 buvo leidžiama emigruoti į Lenkiją
* Vyko imigracija iš Baltarusijos rajonų, pasak kai kurių šio forumo dalyvių - masinėPaskutinis taisė c2h5oh; 2013.07.18, 15:37.
Comment
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąGal galima išsamiau apie "plačiai žinomą faktą, aprašytą daugelio istorijų darbuose" - tų "daugelio istorikų" pavardes ir jų darbų pavadinimus.
Pvz. Google paieška "stalininė polonizacija" randa tik šį straipsnį, ir tokius "įtakingus" puslapius kaip patriotai.lt arba lndp.lt (ir tai tik su vienintele nuoroda į Zinkevičių).
Klausiu ne kabinėdamasis, o dėl to, kad tai įdomi tema. "Stalininė polonizacija" implikuoja, kad buvo sąmoninga polonizacijos politika. Kuo sunku patikėt, turint omenyje, kad:
* Vilniaus krašte daug lenkiškų mokyklų atsirado tik nepriklausomoje Lietuvoje. Sovietiniais laikais buvo daugiausia rusiškos, arba rusiškai-lenkiškos
* Iki pat 1955 buvo leidžiama emigruoti į Lenkiją
* Vyko imigracija iš Baltarusijos rajonų, pasak kai kurių šio forumo dalyvių - masinė
Labai gyliai nenagrinėjau, bet iš tėvo ir mamos pasakojimų, sakyčiau kad tai netiesa. Kadangi tėvai pradėjo eiti į mokyklą iš karto po karo, tėvas ėjo į lietuvišką mokyklą, kuri labai greitai buvo perdaryta į rusišką, mama iš karto į rusišką. Vėliau pavyko tas mokyklas pakeist į lenkiškas. Taip pat iki Stalino mirties buvo uždaryta nemažai bažnyčių, kurios buvo lenkiškumo forpostu.
Kita gyvuojanti versija, kad vis gi vietiniams veikėjams pavyko Maskvoje iškovoti teisę steigti lenkiškas mokyklas ir ne be didelės pagalbos komunistinės veikėjos Wanda Wasilewska (berods Kurier Wilenski buvo apie tai straipsnis). Na, asmeniškai man artimesnė antra versija.
Noriu taip pat patikslint, kad galimybės iki 1955 išvažiuoti į Lenkiją nebuvo. Buvo dvi ganėtinai trumpos atkarpos repatriacijų (kažkas 1945-1947 ir vėliau pavykus susitarti su sovietais dar 1955-1957), bet toli gražu nebuvo labai lengva išvykti.
Na, gal dar pridursiu, kad sovietai, man rodos, tikėjosi, kad lenkiškos mokyklos numirs "natūralia mirtimi" ir po kiek laiko visi lenkai leis vaikus į rusiškas mokyklas. Lenkiškoms mokykloms buvo skiriami prasčiausi pastatai, prasčiausia lokalizacija ir nuolat neoficialiai buvo kalbama, kad jos neperspektyvios
Comment
-
Reikia prisiminti ne tik atgautą Vilnių, bet ir prarastus Suvalkus
Lenkijos tarpukario politika Lietuvos atžvilgiu palengvino Berlynui ir Maskvai Europos pasidalijimo užduotį. Lygiai prieš 20 metų iki sovietams su hitlerininkais sudarant Molotovo-Ribbentropo paktą, sunaikinusį Baltijos šalių ir Lenkijos valstybingumą, Lenkija, pasinaudojusi tuo, kad Lietuva kovėsi su rusų bolševikais, atsiplėšė istorinį baltišką Suvalkų kraštą.
http://www.voruta.lt/reikia-prisimin...stus-suvalkus/
Comment
Comment