Tarptautinės investicinės VMG grupės įmonė „VMG Technics“ su „Citadele“ ir Šiaulių banku pasirašė 21,7 mln. vertės investicinės paskolos sutartį. Ji skirta finansuoti moderniausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką.
Pagal sutartį investicinės paskolos sumą „Citadele“ ir Šiaulių bankas įsipareigojo suteikti lygiomis dalimis po 10,85 mln. eurų.
„VMG Technics“ paskolos lėšas nukreips prie uostamiesčio, greta automagistralės Vilnius-Klaipėda, šiemet pradėtos statyti robotizavimo ir automatizavimo gamyklos „VMG Technics R&D Park“ statybos, vystymo darbams ir pasiruošimo veiklai finansuoti
Bendra projekto investicijų suma sieks apie 30 mln. eurų. Jį įgyvendinusi VMG grupė taip pat sukurs 150 naujų aukštos pridėtinės vertės darbo vietų.
Kažkokie paslaugų tipo darbo vietų trupiniai nuo Vilniaus.
Nerašo apiedarbo vietas, tai būtų gerai, kad nors 50 būtų ir, kad nebūtų koks nors kaip intermedix buvo su algom mažesnėm nei vidutinės Lietuvoje.
Kažkokie paslaugų tipo darbo vietų trupiniai nuo Vilniaus.
Nerašo apiedarbo vietas, tai būtų gerai, kad nors 50 būtų ir, kad nebūtų koks nors kaip intermedix buvo su algom mažesnėm nei vidutinės Lietuvoje.
Jau pagalvojau čia bus DigiTech gitaros pedalai. Viena iš Samsung kompanijų.
O čia kažkokia nišinė firmelė su 500 darbuotojų visam pasaulyje. Kaip visada straipsnis toks, kad atrodo, kad čia kažkoks Intel fabrikas atsidaro. Bet suprantu, reikia pasigirti. Dar vienas "pliusiukas" mūsų pirmūnei Armonikaitei.
1. Reik tikėtis, kad 200 mln. tik nedidelė pradžia. Nes iš esmės nulis šiais laikais technologijose. Neklabant apie fabrikus.
2. Be to dar atvažiuos vertint perspektyvų. Kai atvažiuos ir įvertins, tada bus galima šokinėt iki lubų.
3. Vyriausybės prioritetas saugot lazerių pramonę, kad taivaniečiai investuodami, netyčia jos nenupirktų. Lietuviams ir be Taivanio šioje srytyje sekasi puikiai. Taivanas iš esmės konkurentas šioje srityje.
Nulis ne nulis, bet Continental gamyklos pirmas etapas kainavo 100mln euru, kas buvo mega plyno lauko investicija Lietuvoje tuo metu ir pati gamykla yra top notch pasauliniu mastu. Su antru etapu investicijos siekia 185mln euru.
Va kaip skaičiuoja Teltonika kaip pvz. Kalba būtent apie lustus.
„Apie 700 mln. eurų kainuos vien tik ypatingai švarių sąlygų su daug ventiliacijos ir chemijos pastatai, o gamybos linijos dar pridės 1,5 mlrd. eurų, taigi, iš viso lustų gamyklos investicija mums kainuos apie 2,2 mlrd. eurų“, – aiškino A. Paukštys.
Todėl ir rašau, kad 200 mln. tai tik mankštai prieš darbą.
Čia rimtai tas Continental fabrikėlis tiek daug kainavo? Neperlenki su skaičiais? Nes tada tie 200 mln. išvis juokinga.
Jei tai būtų rimta puslaidininkių gamykla, tai 200 mln. EUR yra tikrai per kukli suma. Šiuolaikinių gamyklų yra vienetai pasaulyje. Rusai prieš 10 metų nusipirko net ne pirmos jaunystės gamyklą berods iš tų pačių taivaniečių už ~600 mln. EUR jau esamoje bazėje (Angstrem), kuri taip ir nepradėjo dirbti normaliu pajėgumu, kol bankrutavo.
Daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika“ pradeda statyti technologijų centrą Molėtuose – penktadienį užkasta kapsulė, simbolizuojanti statybų pradžią.
Centras turėtų iškilti 2022 metų paskutinį ketvirtį, investicijos į jį sieks 34 mln. eurų. Pastate bus administraciniai ir gaminių projektavimo biurai, laboratorijos bei gamybinės linijos. Jame planuojama įdarbinti apie 500 darbuotojų.
„Pirmiausia čia bus surenkami 4G ir 5G mobilaus ryšio maršrutizatoriai, bet turime planų čia gaminti ir elektromobilių įkrovimo stoteles bei telemedicinos prietaisus.
Nežinau ar gerai sharinti mokamus straipsnius. Bet iš esmės nieko nepasakyta - iš Lietuvos pusės bus dedamos pastangos ir kuriamos perkvalifikavimo programos, kurios leis tiek ugdyti naujus, tiek perkvalifikuoti esamus darbuotojus. Yra daug potencialo, nes didelė dalis žmonių dirba nekvalifikuotą darbą. Apie TSMC investicijas nieko nėra, tik tiek, kad TSMC skelbia patys neturintys jokių konkretesnių planų apart Vokietijos gamyklos. Taivanas kurs darbo grupę, kad išnagrinėtų galimybes Lietuvoje, sužinotų ko trūksta.
Iš esmės tikėkimės, kad mūsiškiai apsiims labai rimtai ir kartu su Taivanu sukurs mokymo programas, kurios leistų išugdyti didelius kiekius reikalingų specialistų.
Nuo 2017 metų gruodžio įmonei vadovaujantis 31 metų Ovidijus Jalonskis sakė, kad jos gaminami foteliai, sofos ir jų aksesuarai yra labai paklausūs Vakarų rinkoje: „Net 98 procentus savo produkcijos realizuojame 11 šalių, tik du procentai parduodami Šiauliuose ir Vilniuje esančiose parduotuvėse.
Ar uždarbiai per maži ar per daug pašalpiniai gauna kad net Šiauliuose neranda?
Cituoti neleidžia 15min.lt sistema, nėra kaip nukopinti teksto.
Linuxe leidžia - pažymi tekstą ir spaudi vidurinį pelės mygtuką:
Taivano atstovas Lietuvoje Ericas Huangas 15min informavo, kad šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvoje turėtų pradėti darbuotis taivaniečių puslaidininkių ekspertų grupė, šio projekto detalės derinamos su Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Dar spalio pabaigoje Lietuvą aplankiusi taivaniečių delegacija užsiminė apie galimybes čia atidaryti puslaidininkių gamyklą. Taivano nacionalinės plėtros ministras Ming-Hsin Kung tuo metu teigė, kad Lietuva lyderiauja lazerių srityje, o Taivanas – puslaidininkių, tad tai gali tapti abiem šalims naudingu bendradarbiavimu.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tada tvirtino, kad galimybė turėti puslaidininkių gamyklą Lietuvoje – reali, tačiau mūsų šalies laukia daug namų darbų.
Pastarosiomis dienomis kalbos apie šios pramonės plėtrą Lietuvoje įgavo daugiau konkretumo – trečiadienį Ericas Huangas įvardijo, kad Taivanas įkurs 200 mln. dolerių fondą – šie pinigai bus investuojami į puslaidininkių ir lazerių sektorius Lietuvoje. Tiesa, kol kas neaišku, kaip toks fondas galėtų veikti.
Taivaniečių suburta darbo grupė pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą išsiųs ekspertų komandą – ši įvertins Lietuvos galimybes ir pasiūlys strategiją, kaip mūsų šalyje plėtoti puslaidininkių pramonę. Šią darbo grupę sudaro Nacionalinė plėtros taryba, Taivano Ekonomikos ir Mokslų bei technologijos ministerijos.
Ar uždarbiai per maži ar per daug pašalpiniai gauna kad net Šiauliuose neranda?
Normalūs rinkos, vidutinis 1624, mediana 1360.
Esmė, kad kas nori dirbti (ypač gamyboje) tas darbą jau turi.
Jei nori greita isurinkt, tai tada turi mokėti ženkliai virš rinkos, kad iš kitur subėgtų.
Jei moki rinkos - neperviliosi beveik nieko, o nedirbančių ir norinčių dirbti visda mažai.
Esmė, kad kas nori dirbti (ypač gamyboje) tas darbą jau turi.
Jei nori greita isurinkt, tai tada turi mokėti ženkliai virš rinkos, kad iš kitur subėgtų.
Jei moki rinkos - neperviliosi beveik nieko, o nedirbančių ir norinčių dirbti visda mažai.
Būtent. Nori kažką persivilioti, turi mokėti daugiau nei žmogus gauna savo dabartiniame darbe.
Plius dar yra reputacijos dalykas, o Šiauliuose visos S.Grušo įmonės (taip vadinamas "Grušynas") turi labai prastą reputaciją, tad jie persivilioti žmones iš kitur gali tik mokėdami ženkliai daugiau.
If a lion could speak, we could not understand him.
Comment