Pirma atsiranda pinigai, paskui darbas. Nėra pinigų, nėra ir darbo
Viskas kartu yra susiję. Paslaugos šalies viduje irgi ekonomikos sudėtinė dalis.
Ginčytis kas pirma pinigai ar darbas tolygu kas pirma višta ar kiaušinis.
Viskas kartu yra susiję. Paslaugos šalies viduje irgi ekonomikos sudėtinė dalis.
Ginčytis kas pirma pinigai ar darbas tolygu kas pirma višta ar kiaušinis.
Naujoms darbo vietoms sukurti reikalingos užsienio investicijos, didėjančios valstybės išlaidos arba augantis vidaus vartojimas, t.y. bet kokiu atveju reikalingi pinigai.
Naujoms darbo vietoms sukurti reikalingos užsienio investicijos, didėjančios valstybės išlaidos arba augantis vidaus vartojimas, t.y. bet kokiu atveju reikalingi pinigai.
Pinigai patys saviame neturi jokios vertes ju visada galima pridaryti neribota kieki. Gaminant pinigus ir nedidejant ekonomikai tiesiog viskas brangsta ir tiek pinigai neduoda jokios naudos, o jai dides ekonomika visi dirbs efektyviau ir daugiau ir nedides pinigu kiekis viskas tiesiog nuolatos pigs.
kaip matom vakaru ekonomikose pinigu dabar netruksta palukanos yra labai mazos pinigu galima pridaryti tiek kiek tik reikia bet ekonomikoms augti tai nepadeda.
Kai prasideda masiniai bankrotai, tada paaiškėja, kad geriau, jei nebūtų buvę jokių lėšų. Panorėjus iš lengvų pinigų galima išpūsti nors ir šokoladinių kiškių burbulą. Tereikia visus įtikinti, kad šokoladiniai kiškiai labai paklausūs ir niekada nepigs .
Ankstesnės spėlionės buvo pagrįstos: Kinija siūlo Rusijai pagalbą – valiutų mainus
Du Kinijos ministrai pasiūlė Rusijai paramą, prezidentui Vladimirui Putinui siekiant sutvirtinti rublį neišsemiant užsienio valiutos rezervų, rašo „Bloomberg“.
senas namas, tai yra grazus pareiskimas, bet orginaliam tekste buvo dar ir toks pasakymas:
China's trade minister, also speaking at the weekend, proposed more use of China's currency in settling trade with Russia in the face of the weaker ruble to ensure safe and reliable trade.
Kinijai labai naudinga visa šita padėtis. Jiem visų pirma gerai turėti kažką, kas blogesnis nei jie patys kai kalba eina apie nesutarimus dėl teritorijos, nes patys tokių turi, žmonių teisių ir žodžio laisvės problemas ir šiaip nesiskaitymą su tarptautiniais įstatymais. Tokia izoliuota rusija yra dar lengviau nei lengva manipuliuoti ir mainais už tarptautinį palaikymą gauti tai ko reikia už tiek kiek reikia. Kinija net nepirstels jei nematys tiesioginės ir apčiuopiamos naudos sau.
Tuo tarpu putleris atiduos viską ir už bet kiek, kad tik parodyt, jog jis ne vienas.
Beje, rusijos centrinis bankas penktadienį po poros dienų pertraukos išleido 0,5 mlrd. rezervo dolerių. Įdomu kas liko iš finmino rezervų po praeitos savaitės.
Išties rublis sutvirtėjo, bet manau tokių ir panašių svyravimų dar kol kas bus, kol aprims tikriausiai apie 60 USD riba, tačiau tai nekeičia esmės - rublis jau žlugęs, praradęs pusę vertės per metus ir jau greit pasireikš visi tie neigiami aspektai nuvertėjus valiutai - o tai didelė infliacija, bankrotai ir skurdas. Rublio kursas ir naftos kainos tuoj taps vakar dienos istorija, tačiau istorijų iš Rusijos netruks, nes tik po naujų rusai realiai pajus rublio nuvertėjimo pasekmes, o tai gali reikšti ir pirmuosius protestų bandymus..
Tačiau aš viliuosi, kad sekantis smūgis Putino rėžimui turėtų būti eurazijos sąjungos griūtis, kuri startuoti turėtų nuo sausio 1d. Baltarusija labai nekokioje ekonominėje padėtyje ir jai padėti gali tik milijardų dolerių paskolos iš Rusijos, tačiau pats Putinas paskaičiavo, kad jo rezervo nebe tiek daug ir liko. Dėl to Baltarusija veikiausiai negaus milijardų ir net atvirkščiai - šiuo metu su Rusija kariauja ekonominį karą, o pats Lukašenka tapęs vienu didžiausių kritikų. Jeigu Baltarusija atsiribos nuo muitų sąjungos - veikiausiai sulauks vakarų finansinės paramos, dėl to Lukašenka gali ir nusisukti nuo Rusijos, bet veikiausiai išsigąs Putino, kuris neduos pinigų, bet pagrūmos energetiniais ir propagandiniais ginklais.
Brangs duona - Rusija apribojo grūdų eksportą. Prie to paties - ar rusiški grūdai kraunami Klaipėdoj?
Lietuva yra grudų eksportuotoja, o ne importuotoja. Grudų eksportas sudaro didesnę dalį nei pieno produktų, dėl to jeigu viena didžiausių grudų eksportuotojų, t.y. Rusija, sustabdys eksportą - tai Lietuvai išeis labai netgi į naudą.
Wheat Exports by Country
Below are the 15 countries that exported the highest dollar value worth of wheat during 2013:
United States: $10,542,808,000 (21.7% of total wheat exports)
Canada: $6,538,890,000 (13.4%)
France: $6,171,779,000 (12.7%)
Australia: $5,875,566,000 (12.1%)
Russia: $3,482,667,000 (7.2%)
Germany: $2,678,919,000 (5.5%)
Ukraine: $1,891,519,000 (3.9%)
Romania: $1,303,015,000 (2.7%)
India: $1,260,270,000 (2.6%)
Kazakhstan: $1,234,965,000 (2.5%)
Bulgaria: $950,848,000 (2%)
Argentina: $725,394,000 (1.5%)
Hungary: $655,366,000 (1.3%) Lithuania: $592,739,000 (1.2%)
Poland: $460,313,000 (0.9%)
Be visokių tokių susitarimų (ir galimai finmino intervencijų) paskutines kelias dienas naftos kaina buvo nemažai atšokusi iki pasipriešinimo lygio ties 58 USD/bbl. (WTI, Brent iki kitokių lygių, bet iš paskos). Manau, tai ir galėjo turėti daug įtakos.
Be visokių tokių susitarimų (ir galimai finmino intervencijų) paskutines kelias dienas naftos kaina buvo nemažai atšokusi iki pasipriešinimo lygio ties 58 USD/bbl. (WTI, Brent iki kitokių lygių, bet iš paskos). Manau, tai ir galėjo turėti daug įtakos.
Manau ir taip aišku, kad rublio kurso vertė priklauso nuo naftos kainos ir vertė didėja arba mažėja ne dėl kažkokių sankcijų, o dėl to ką šiandien naftos tema kalba Saudo karalius.
Manau ir taip aišku, kad rublio kurso vertė priklauso nuo naftos kainos ir vertėja didėja arba mažėja ne dėl kažkokių sankcijų, o dėl to ką šiandien naftos tema kalba Saudo karalius.
Manau, kad ne taip jau ir aišku. Rublio kursui įtaką daro ir draudimas gauti kreditus užsienio valiuta didelėms, sistemiškai svarbioms, bendrovėms, ("sankcijos") ir atitraukiamas kapitalas, ir mažėjančios dolerinės pajamos iš naftos. Tik pagal svarbumą sakyčiau veiksniai turėtų būti išdėstyti atvirkščia tvarka negu išvardinau.
Comment